Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus'un Yeni Donanım Listesi - Güncel Değişiklikler (2013 Değişiklikleri Eklendi)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

style paket bana yeter, yetmeyende bastırır alır :)

Şu durumda titanium bir focusun tüm opsiyonlarını almaya kalksan

5500 tl x paket, 4300 TL yukarıdakiler, 1500 tl sunroof. 11300 tl. OHA. Bu nedir yahu. Opsiyonsuz bir focus alıp yanına da ufak bir şehir içi arabası alabiliyorsun ya. Hey maşşallah, yürü be focusum. Kim tutar seni, yaptıklarının iyi bir şey olduğunu mu sanıyorlar acaba. Satış rakamlarına falan baktıkları da yok sanıyorum.

aynen, abartı fazla. focus+fiesta parası..bakalım bu yanlıştan dönecekler mi? hyundai elantrayı ilk getirdiğinde 48.000 di. zannettilerki millet tipine hayran kalıp almak için sıraya girecek..o dönemde jetta 42.500 dü hala öyle..elantrayı 43.000 e düşürdü ve ilk alanlar ağızlarını bozdular.. ford un ki hiç olmazsa paket, alan alır almayan almaz ama yinede abartı.. belki alınmasını istemiyorlardır. bu da onların stratejisi olabilir.. gri era mı aldım içi çift renkti, açık gri-lacivert tonlama, diğer koyu renklerin içi bej di...3 sene sonra gri  era ların içini zift gbi siyah yaptılar, koyu dış rengi olanların içini griye çevirdiler..bej tamamen kalktı.. sordum neden böyle diye, pazarlamacılar ve taksiciler içi çabuk kirleniyor diye şikayet etmiş bunlarda en çok tutulan gri arabanın içini siyaha çevirmişler.. işte satıcı mantığı bu.. kimbilir ford un da aklından neler geçiyordur?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siz nere göre değerlendirme yapıyorsunuz mesela ?

Rakiplerin fiyatlarına baktınız mı örneğin :)

Buarada almanya satış fiyatı : €865,00 yani 1900 tl felan vergiyi de bindirirsek otosan normal fiyatıyla sunmuş. (2200)  :yeah:

Mesela kaç aydır biz bunları dizmeye çalışyoruz değil mi ? Mesela sony paneli buldun 300 liraya,ekranı buldun 700 liraya çerçevesi 300 lira (ki çok zor bulunuyor) etti sana 1300 lira bunlar da şansına rastlarsa felan birde garantisi tartışılır ee buna geri dönüş kamera ve tesisatları da eklersek bence çok pahalı felan değil. (Harita ve gps antenini de ekle)

Böyle opsiyon olması iyi herşeyin biz zamanında çok çektik x paketi almamazın sebebi sunroof'un buna dahil olmasıydı mesela (f2.5)

O yüzden paket çokluğundan korkmaya hiç gerek yok.Ne kadar donanım okadar para zaten bu değişmeyecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben araç alırken(2011 ağustos) sadece titanium x paketi vardı benim aracın üstünde donanım olarak.benim aracım titanium + o.p. idi.

böyle giderse bir iki yıla benim titanium sandığım arabam trend falan olacak 

ama olsun önemli değil içindeki donanımlar döke saça yetiyor bana zaten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim aracımın donanımı da bana döke saça yetiyor.

Aklımda 3 değişiklik var. Nasip olursa seneye yapmaya başlayacağım.

1- Sony li ya da sony siz güzel (abartılı değil) bir müzik sistemi. (Müzik sisteminden kastım belki kaliteli 4 hoparlör ya da buna ilaveten orta halli bir sub.)

2- Renkli gösterge ekranı (bu benim açımdan biraz zor olacak, çünkü km şu an 25,000 oldu. Servis bu işi yapar mı bilmiyorum.)

3- 17 inç jant ve 225/45/17 ebatlı lastik. (Jant olarak C max jantı düşünüyorum bu arada)

Bunların dışında aracımda olmasını istediğim iki özellik var, ilki şerit takip sistemi (ülkemizin yol durumu göz önüne alındığında benim güzergahımda hiç işe yaramayacaktır diye düşünüyorum ama olsun isterdim.) Diğeri ise uzaktan kumanda skandalı. Kapıları açmak için düğmeye basmak zorunda olmak ve akabinde anahtarı koyacak yer aramak bana saçma geliyor. Elimi dokunduğumda açsın kapıları çok mu zor. Fiesta da yapıyorsun, focus tit x e koymamışsın.  Her neyse.

Bu arada Yakup'un dediği bol opsiyon işi iyi, ancak otosan sağolsun, yakında sadece park sensörü almak isteyene yukarıdaki paketi dayarsa hiç şaşmamak lazım. Park sensörü almak istiyorsan bilmem ne paketini almak istiyorsun der, o paket ne kadar dersin 4300 tl cevabını alınca çok dıııttlı bir cümle kurmak kaçınılmaz son.

Bunu görmedik değil, zamanında çok çok yaptı.

Ama benim aldığım dönemde x paket dışındaki hiç bir opsiyon uçuk değildi. Otomatik park, park sensörü ve katlanır aynalara 900 tl bence çok uygun bir fiyat. Sunroof için 1500 tl yine çok değil. X paket 5500 tl. Benim düşüncem sadece x paketin pahalı olduğuydu. Ama bu sefer gerçekten sağlam opsiyon olmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ümit ne alaka ? Öyle bir durum yok.

Park sensörü için titanium üzerine sadece smart yetiyor. En iyisi ilk mesajı tekrar bi gözden geçir :yeah:

Herneyse canım bence navi paketinde felan bir sorun yok.Şaşırdığım için size sormak istedim :) yoksa kişilerin tercihleri kimseyi bağlamaz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyat kişiye göre değişirde, görüntüsü haricinde firmaya bağlı haritası olan bir navigasyon almak üstelik bu kadar ekstra para vererek almak bana mantıklı gelmedi. Haritasının kalitesi ve doğruluğu ne durumda acaba? Olması iyi bir şey işine gelen alır.  Premiuma doğru kaymaya çalışmıyorlardır umarım. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3-5 sene sabredin bir sonraki modelde buların hepsi standart olur en azından örnek vermek gerekirse titanium pakette, yerine kim bilir hangi teknolojik özellikler gelir.. yapacak birşey yok çünkü hemen hemen tüm araba üreticilerinde bunlar paketle satılıyor. dün akşam opel e bakayım dedimde..bu arada 1.3 dizel e aktif ızgara koymuşlar..virajda tork kontrolüde var..tabi üst donanımlarda sanırım, didik didik etmedim..  ilk arabamı alırken sırf abs li olsun diye 750 tl fazla vermiştim. şimdi abs siz araç yok hatta esp siz(esp avrupada zorunlu olsu sanırım). bunlarında ucuzlayıp standartlaşacağı zaman gelecektir.. sık sık uzun yol yapmıyorsanız şerit takip, otomatik uzun far gibi şeyler insana lazım olmaz. ama param var, istiyorum dersiniz, alırsınız, tercih meselesi.. ford iyisini bilir :)

style paket aracım bana keyif veriyor ve yetiyor, alalı 1 ay oldu 850 km yapmışım, bu benim için rekor :)  yaptığım yıllık 10-11 bin in 8 binini ş.içi yaptığımı düşünürsek..şimdiden yıllık 10 bin ş.içi gibi yani, sonradan yavaşlamazsam..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mesela kaç aydır biz bunları dizmeye çalışyoruz değil mi ? Mesela sony paneli buldun 300 liraya,ekranı buldun 700 liraya çerçevesi 300 lira (ki çok zor bulunuyor) etti sana 1300 lira bunlar da şansına rastlarsa felan birde garantisi tartışılır ee buna geri dönüş kamera ve tesisatları da eklersek bence çok pahalı felan değil. (Harita ve gps antenini de ekle)

tabii o fiyattan, var olan paneli çerçevesini ekranını düşmek gerek öyle hesaplarsan.

parça fiyatlarına bakarsan normal gelebilir tabii ancak ederi olarak bakarsan fiyatlar uçuk. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tabii o fiyattan, var olan paneli çerçevesini ekranını düşmek gerek öyle hesaplarsan.

parça fiyatlarına bakarsan normal gelebilir tabii ancak ederi olarak bakarsan fiyatlar uçuk. 

Düş abi ama mantıklı cevap ver bana pahalı mı sunmuşlar :D hadi bunları topla deyince; cepten çıkardığın para oldukça fazla ve uğraşıyorsun ?

Öyle bakarsak aldığın arabanın fiyatı normal mi :D Hepsi pahalı :yeah:

Benim kişisel yorumum x paket pahalı ve arabanın fiyatları pahalı diğer paketler normal. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düş abi ama mantıklı cevap ver bana pahalı mı sunmuşlar :D hadi bunları topla deyince çıkardığın para oldukça fazla ve uğraşıyorsun ?

Öyle bakarsak aldığın arabanın fiyatı normal mi :D Hepsi pahalı :yeah:

Benim kişisel yorumum x paket pahalı ve arabanın fiyatları pahalı diğer paketler normal. 

evet pahalı sunmuşlar bana göre, 

araba pahalı, x paket pahalı navigasyon pahalı tekno pahalı :D bi smart normal :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyat ile Alakalı:

Navigasyon Paketi opsiyonu bayi alış fiyatında SD Card bedeli yer almamaktadır. Ancak nihai müsterinin tam bedeli öğrenebilmesi için
Navigasyon Paketinin Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı fiktif bir bayi karjı ile SD kart bedeli de yer alacak sekilde oluşturulmuştur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vay otosan vay... Biraz geriden takip ediyorum galiba. Navigasyon opsiyonu gelmiş. Ama ne geliş. Şimdi düşünüyorum da aracı yeni almış olsaydım alırmıydım navigasyonu,kesinlikle hayır. Bana gereksiz pahalı geldi 2250 TL. Hayır, smart paketi almışım, zaten ön ve arka park sensörleri var. Arkada kamera olmasa kaç yazar? Yani işe yarar bir tek navigasyon var, o da 2250 lira (!) Tamam araçta harici yerine bütünleşik bir navi iyi olurdu ama verilmez arkadaş 2250 lira. Hadi Mytouch olsa bir şekilde tamam diyeceğim belki ama sen ne ayaksın otosan? :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vay otosan vay... Biraz geriden takip ediyorum galiba. Navigasyon opsiyonu gelmiş. Ama ne geliş. Şimdi düşünüyorum da aracı yeni almış olsaydım alırmıydım navigasyonu,kesinlikle hayır. Bana gereksiz pahalı geldi 2250 TL. Hayır, smart paketi almışım, zaten ön ve arka park sensörleri var. Arkada kamera olmasa kaç yazar? Yani işe yarar bir tek navigasyon var, o da 2250 lira (!) Tamam araçta harici yerine bütünleşik bir navi iyi olurdu ama verilmez arkadaş 2250 lira. Hadi Mytouch olsa bir şekilde tamam diyeceğim belki ama sen ne ayaksın otosan? :)

Biraz haksız değerlendiriyorsunuz bence :D Bu ülkede 1000 tl'ye navigasyon cihazı var bunu da geçelim içindeki eklentileri yok sayıp sadece fiyatı naviyi dahil etmek haksızlık değil mi :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus'un Yeni Donanım Listesi - Güncel Değişiklikler (2013 Değişiklikleri Eklendi) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A. bu konuyu sabitledi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.