Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×

All Activity

This stream auto-updates

 1. Today
 2. merhaba, forumdaki çoğu konu uçtuğu için konuyu bulamadım. bende de 2012 vardı sudan dolayı motor yaptırmıştım. ilk önce yedek su kabının altına bakın. çok ince çatlaklar olabiliyor. sonra da devirdaime bakın, en son da hortumlara. gerekliyse sırasıyla değiştirin. ecoboost hortumları da çok hassas ve çatlıyor. 98 binde sattım, şanzıman yağını değiştirmemiştim, hiç bir sorun yoktu vitesler çok rahattı.
 3. Merhabalar 8 ayda motor soğutma suyunun 500ml azaltması normal mi? 2013 Ford Focus 1.0 Ecoboost Adana Bu arada aracın şanzıman yağını hiç değiştiren var mı, araç 88binde. Bir diğer sorum da; baskı balata kısmından ses geliyor, "bilya " dendi, ama baslı balata tümden değişelim diyor servis, ne önerirsiniz? Baskı balata bilyasının yağı azalıyormuş zamanla ve kışın soğuk havada ses yapıyor, yaxın neredeyse duyulmayacak seviyede.
 4. geçmiş mesajlarımda vardı ama; 2013 ocak trafiğe çıkışlı aracımı 9.yıl 100k km gibi trigeri değiştirttim. buradaki arkadaşların tavsiyesi üzerine yağ pompası kayışıda değişti. içerdeki filtre çok temizdi. kayışlarda filtre tıkayacak düzeyde yıpranma yoktu. triger değişiminize 1 yıl var. hep otokoç a yaptırdım. eğer sizin de aracınızın rutin bakımı ford yetkili servisde düzenli yapıldı ise dışardan müdahale edilemeyecek bir şey yüzünden hatanın sizde olması imkansız. motor un üzerinde triger de gelir hatta çoğunda turbo da gelir. alt karteli söküp önce yağ pompası ve kayışına bakılabilir. bunlar mı ses yapıyor bariz motordan mı? motor yağ yakmıyorsa, basınç testleri normal çıkıyorsa motorda ne gibi bir arıza olabilir ki? arkadaşların dediği gibi aşırı şişirilmiş bir fatura güya %40 da indirim var. bakın şu motor 132bin tl.. yağ soğutucusu var, turbo yok. Ford focus servis motoru 1.0 ecoboost benzinli (komplemotor.com) yarım motorda değişebilir sorun silindir bölgesinde ise: Ford Fiesta Focus 1.0 Ecoboost Yarım Motor (komplemotor.com) önce alttan yağ pompasına, kayışına, filtresine vb bakılsın.. (marşa basınca yağ lambasının geç söndüğü oluyor mu?kışon bariz belli olurdu soğukta) sorun varsa yapılsın.. sese bakın.. triger zamanı da gelmiş.. devir daim pompası değişir beraberinde. antifiriz vb.. iyi bir sanayi ustası, ford dan anlayan bu işi yapar sonunçta tamir yok sök tak var.. komple motorla 200, yarım motorla 100 bine bitecek iş.. triger, antifiriz, devir daim, hidrolik yağı vb değişimleri ile.
 5. Denemeye değer bir fiyat aslında, nasılsa garanti de bitmiş. Yine de bilemedim.
 6. Teşekkürler ilginize Daha araştırma aşamasındayım. Ama buradan bu takımı alacağım artık. Mustafa hocam çok teşekkür ederim. Bu seti alayım o zaman.
 7. iki motora baktığımızda yamaha rayzr ön planda ama yamaha küçük tekerlek seha büyük tekerlek o zamanda seha ön plana çıkıyor pcx i almadan önce activa vardı hergün gitgel 36-40km yol yapıyorum pcx e geçinde günya varmış dedim virajı falan daha keyifli korkutmuyor, biraz daha bekleyin bence temmuza az kaldı honda sh geliyor büyük tekerlek fiyatı activa ile pcx arasında bi yerde olacak.
 8. Yesterday
 9. Teşekkürler. Yok abi plana sadık kaldım, manuel devam 😀
 10. 4 kere bu siteden alış veriş yaptım. Bütün parçalar orijinal geldi. Zaten çalıştığım ustaya teyit ettirmeden kullanmıyorum. Ustamda gelen parçalara onay verdi.
 11. hocam orjinal iyi de arada çok ciddi fiyat farkı oluyor . o kadar para verip bir de orjinali çabuk bozulursa can sıkıntısı daha da artıyor
 12. en küçükten başladım bende yavaş yavaş yükselteceğim. şuan kanuni resa125 ile yamaha rayzr arasındayım. fiyat olarak bütçe sınırlı. elimde kuba var
 13. Sol aks garantiden değişmişti zaten, sol kısa taraf, şimdi sağ uzun taraf aks kafasındaki mekanik kısım sorunlu ve komple değişiyor parça. Sadece kafayı yan sanayi parça ile 3500 tl civarına değiştirmek mümkün diyorlar ama kısa vadede arıza yapar mı düşüncesindeyim. Orijinal her zaman iyidir…
 14. Hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullan otomatik mi
 15. Plakayı takayım da öyle atayım 😊
 16. Sahte konusunda "peynir ekmek gibi" Hocam maalesef. Verdiğiniz siteden son 3 veya 4 bakım parçalarını hatta triger setini aldım. Hiç yanlış veya sahte ürüne denk gelmedim , benim açımdan güvenilir bir site. Farklı bir firma denemek istedim ilk gelen yağ bağıra bağıra sahteydi, iade ettim. Konu başlığına gelirsek Mann ve Filtron markalarda o tırnak yok fakat uyumlu parça aldıysanız sorun oluşturacak bir durum yok.
 17. bu kadar para istediklerine göre, sadece boru değil içerdeki dişli vb de değişiyor mu? nesi bozuluyor sonuçta.. tek taraflı bir arıza mı? yani aks kolu ve dişlisine ait mi içerde de sorun varmı? sadece aks da ise, incelme değil de, malzeme kalite düşüklüğü düşünülebilir? bakalım bizim makyajlı kasalar ne alemde olacak?
 18. Aynen o Mehmet hocam, hatırladım şimdi yazdığınızı...
 19. CB'yi sattım NC aldım 🙂
 20. Satıcı firmaya baktım biraz. Bir tane şikayet var parça değişimi hakkında. Onuda değiştirmişler ve müşteri teşekkür etmiş. Sanırım güvenilir bir site.
 21. Ben yanlış tarif ettim arka aks diyerek. Kastetmek istediğim arka süspansiyonda control blade varken, bu süspansiyonun hareket kabiliyetine ve yol meziyetlerine daha iyi uyum saglayabilmesi açısından çekişin olduğu ön taraftaki aks da ona göre uretilirdi. Arka taraf torsiyona geçtikten sonra, maliyet ve ağırlık kısıtlamasına gidilince aks da önceki kasalardakine göre nasibini aldı demek istemiştim.
 22. arka aks derken? ayni seyden bahsedilmiyor bence.
 23. Zaten f1'den f4'e kadar focuslarin en sağlam ve kolay kolay eskiyip arıza çıkarmayan yegane parçası arka aksiydi. Control blade süspansiyon çok sağlam ve kaliteli bir suspaniyondu. Otomobilin genel ömründen bile yüksek bir kullanım sunabiliyordu.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.