Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×

All Activity

This stream auto-updates

 1. Yesterday
 2. Hakan bey sorunuz ya da yardım istediğiniz konu ne?
 3. Last week
 4. Arıza kaydı, obd cihazında oksijen sensörü çıkıyor, ancak sensör çalışmazsa motor arıza lambası yanmazdi.
 5. Bu gece yarısı itibariyle motorine 1.35 tl indirim var. Bilgilerinize
 6. Focus 2013 Titanyum 1.6 benzinli için B1085 arıza kodu buz çözücü kelebek motoru. Ön cama havayı verip kesen kelebeği kontrol eden motor sanırım. Ön cam buhar yaptığı zaman çözmesi çok zaman alıyor. Muhtemelen kapalı konumda bozuldu.
 7. @Emrecan Balgün Sorento sahibi yada yakın tanıdığı olmayanın söylediğini dikkate almayın. Problemli bir araç değil emin olun. Size de hayırlı olsun.
 8. Bende çok araştırmıştım, yani görüntüsüne direkt tav olmuştum, çok hoşuma gitti o yıllarda o görüntü gayet güzel ve donanımlı gözüküyordu. Kime sorento desem uzak dur dedi (motor problemleri vs.), o yüzden ben de bu hayalimi bir süre askıya aldım. Dediğiniz gibi hesabı kitabı iyi yapmak gerekiyor, uzaktan hoş geliyor fakat temkinli yaklaşmakta fayda var. Bu yüzden şu anlık düşünmüyorum sorentoyu maalesef. Üstüne bir o kadar daha koyup 1.6 t-gdi tucsonlara baktım performans olarak süper gözüküyor, sonra düşündüm yine aynı yakıtı yakacak yani bu da ne kadar mantıklı olur bilemedim, her ne kadar çok uzun yol yapan biri olmasam da genelde şehir içi de kullanacağım için ve Bursa'ya taşınacağımdan bana pek mantıklı gelmedi, evet güzel bir araç fakat yakıtı biraz fazla. (Örneğin geçtiğimiz hafta sonu 370 km'ye yakın yol yaptım çoğu uzun yolu, 670 TL kadar bir yakıt yaktı focus. Bunu belki sorento ya da t-gdi bir tucson ile yapsam 2 katına yakın yakacaktı öyle olunca da ne gerek var diyorum 😄 Çok yakıyor diye düşünmeden hareket etmek daha mantıklı geldi. Eğer düşündüğüm gibi olursa ve parayı denkleştirebilirsem eğer 1.6 crdi tucsonlara bakacağım, nasipse 2025 başlarında. Sizin içinde hayırlısı olsun hocam şimdiden 🙂
 9. 2013 focus trend x aracım soğuk havada yalnızca sabahları ve geceleri soğuk havada ilk kalkıştan 300mt içinde motor ariza lambası 10-15 sn yanıp sönüyor, gün içinde kesinlikle tekrar yanmıyor, çekişte gidişte bir sorun yok, hangi sensör hatalı okuma yapıyor olabilir esas sorun sizce ne olabilir? Benzer sorun yaşayanların çözüme dair bilgi paylaşımını istirham ederim.
 10. Kartal Oto Sanayi Mekanik Ford diye aratırsanız ulaşabilirsiniz. Savaş Usta'ya ulaşın.
 11. Arkadaşlar 2012 focus ön cam yağmur sensörünün olduğu orada ki bu parçadan lazım da nereden temin edebilirim
 12. Merhaba, Kör nokta için ustanın telefon numarasını gönderebilir misiniz ? teşekkürler.
 13. Bu güzel bilgiler için sizlere teşekkür ediyorum. Bir kere canım yandı soğudum sanırım. Söylediklerinizi değerlendiricem.
 14. Mertol beyin dediği gibi LPG ecusu ve enjektorleri çok önemli.yeni nesil ecular ve enjektörler gayet başarılı.ben kendi aracımdaki eski ( mimgas) sistemi söktüm ve yeni nesil aeb ECU ve 2 ohm enjektör aldım(açılma süresi 1.2 MS kapanma süresi 0.9 MS) ve bağlantıları kendim yaptım.sonrada gaz ayarıni bilgisayarla ve elm cihazi ile yakıt trimlerine göre ayarladım.dedigim aparatida bağladım.ve sonuç şimdilik gayet iyi.bir arıza ışığı yanmıyor.
 15. Kullanın yaw nolacak. Benzinde kullanmanızın hiçbir sıkıntısı yok. Ancak söktürürseniz tekrar makine mühendisinden proje çizdirip fenni muayeneye girmeniz lazım. Gereksiz harcama olur.
 16. Aracı artık lpgde kullanmamaya karar verdim. Hatta sökmeyi düşünüyorum. Daha öncede mondeo vardı . Ondada subap sorunu yaşamıştım. Merak ettiğim aracı lpgde hiç kullanmasakta araca zararı varmı . Detaylı bilgi için çok teşekkür ederim üstad. Zararı yoksa dursun ama hiç kullanmaya niyetim yok
 17. Samet bey LPG cinize gidip ayar yaptırın. LPG takılan arabaların genel sıkıntısı avans ayarının yapılamıyor oluşu. LPG nin beyninin püskürtme başlama zamanlaması benzine nazaran daha geç olduğu için (arada elektronik devre var ve onun için gecikmesi var tabi) Yanmanın başlaması gecikmeli oluyor. Ve dolayısı ile yakıtın bir kısmı egzostta yanıyor. O da katalitiğin aşırı ısınmasına ve ve zamanla önce oksijen sensörünün sonra katalitiğin kendisinin bozulmasına neden oluyor. LPG takan kişiler genelde benzin enjektör hacmine yakın karşılıktaki enjektör seçerler. Oysa daha yüksek hacimli enjektör seçilip püskürtme süresi kısaltılırsa bu durum ortadan kalkıyor. Bunu yapabilmesi içinde iki ana unsur var, Birincisi LPG beyninin mili saniyelerle işlem yapabiliyor olması gerek, yani işlemcisi düzgün olmalı PIC tan bozma işlemci ile olmaz, ikincisi de LPG enjektörünün açılma süresi 1 ms nin altında olmalı. Ya da hiç sallamamak da bir opsiyon. 10 senede bir 20K katalitik masrafını kabullenebilirsiniz, bence bu çok da acayip bir şey değil. Araba sizde kalsa bile yakıttan kazancınızla finanse edebileceğiniz bir bakım maliyeti diyebiliriz (gerçi LPG de çok avantajlı değil artık ama neyse). Sonuçta o arabanın 10 sene daha trafikte kalması ihtimali düşük. 🙂
 18. Murat abinin dediğine ek olarak 3.4 ve üstü gerekiyor android için de.
 19. Bende de aynı sorun vardı vd40 sıktım şimdilik düzeldi
 20. 2016 model focus sedanım var aynı şekilde yan ayna motoru bozulmuştu açma kapatma yapamıyordum ve ayna hareket etmiyordu içindeki motoru değiştiren bir usta buldum değiştirmiştim 4-5 ay önce sanayide araştırın derim.
 21. Merhabalar, 2016 model focus sedan aracımın bagaj amortiösürünü değiştirdim ancak bagaj ilk açıldığı zaman hızlıca geriyo doğru fırlatıyor bagaj kapağını tekrar kapatıp açtığımda düzeliyor frenleme yapıyor , acaba taktığım parça mı arzalı ? Önereceğiniz bir marka varmı ? Ek: aldığım amortisör falsen marka
 22. hiç bir fikrim yok.. devir daim pompası falan böyle ses yapar mı acaba.. bildiğim kadarı ile 1.0 ların pompa dışarıda ve triger değişmeden de değiştirilebiliyormuş.. veya yağ pompası??
 23. Herkese merhaba, son 1 haftadır videodaki normal motor sesi haricinde gelen ses var. 1250 devire kadar motor devirlendirdikce ses artmıyor, sonraki devirlerde sesi duyamıyorum. Tecrübesi yada fikri olan var mı? vcompress_3.mov
 24. Earlier
 25. Merhaba muhtemelen kavrama sorunu. Şanzıman ısındıkça kendini daha çok belli eder . Spor modda pek yapmaz dediğiniz gibi.Akslar , salıncak, amortisör kuleleri bir ihtimal , bir zayıf ihtimalde motor kulağınçökmesi olabilir.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.