Jump to content

Tüm Etkinlikler

Bu akış otomatik olarak yenilenir

 1. Bugün
 2. Ali Gök

  Yakalayabildiğimiz Oto Km'leri

  90 bine o kadar alıştırmışlar ki ustalar sanki allahın emriymiş gibi. 102 binde şuan. bunun üzerine onbin km binmeyi düşünüyorum.
 3. Baran S.

  Focus Mk4 8 Ileri Otomatik Vites Kullanımı

  Bir resim benden olsun gerçekten çok estetik,üzerine çalışılmış bir vites ama cenk hocamın fikirlerine katılıyorum o işte bize kaldı artık.
 4. Bekir B.

  Yakalayabildiğimiz Oto Km'leri

 5. Hakan Terzioğlu

  Ford 1.5 tdci Motor Yağı Şikayeti

  bende de 1 lt kaldı 3,9 a tamamlamak isteyene bu 1 ltyi yollarım..
 6. Cenk İşler

  Yakalayabildiğimiz Oto Km'leri

  yahu dur hortlamasın şimdi, triger ve hangi yağ kullanmalı ölümüne kapışır
 7. Serdar Eryürekli

  Yakalayabildiğimiz Oto Km'leri

  Hoşbuldukkkk. Ben şimdi triger seti değişeceğim ama 1.5 yıl 800.000 km miydi değişim zamanı? Kitapçıkta 12 yıl 10.000 km yazıyor
 8. Dün
 9. Hürkan Aydın

  Focus2 Hararet Göstergesi ve Fan Sorunu.

  Bugün sanayide işimi hallettim. Sıkıntı hararet müşürünün kablolarının kısa devre yapması olmuş. Kabloların üzerinde kablo koruyucu var aslında sanki yanmış gibi veya sıcaktan erimiş gibi olmuştu. Kablolar sıcaktan telleri çıkmış birbirine yapışmıştı. Hararet 90 dereceyi bulduğu an birden 60 dereceye düşüyor fakat fan yüksek devirli çalışıyordu. Yani müşür 90 derecede devreye girdiği an kablolar birbirine değdiği için kısa devreye düşüyor motor hararet algılayıp fanı devreye sokuyordu. Şimdilik açık yerler bantlandı sıkıntı olursa kabloyu değiştireceğiz. Cüzi bir miktara hallettik. Bu arada ön
 10. Gündüz Mert

  Ford 1.5 tdci Motor Yağı Şikayeti

  2,5-3 litre arası 0w30 motül eco clean yağ mevcut.2020 ya da 2021 tarihli olması gerek.İhtiyacı olan varsa yardımcı olurum.Ford şartnamesine sahip.
 11. Gündüz Mert

  Focus Mk2 Motor Çalışmıyor

  Aküdür muhtelemen şayet değilse Marş motorunuza demir bir anahtar yardımıyla hafifçe vurup çalıştırmayı deneyin.Çalışırsa sorununuz marş otomatiğindendir.
 12. Gündüz Mert

  Forumumuza Özel Yetkili Servis İndirimi

  Tepretoğulları iyidir,aracımı 2,5 sene önce onlardan aldım.Dört beş kere memnuniyet durumum için aradılar.Bir kaç tanıdığım var,gidecek arkadaşlara isimlerini iletebilirim gereken ilgi ve alakayı gösterirler.
 13. Kerem B.

  Şarjlı Matkap Seçimi

  Paraşütle atlarken kask takmak gibi. Aslında kask seni takıyor.
 14. Gündüz Mert

  Focus Mk4 8 Ileri Otomatik Vites Kullanımı

  Park dişlisi size yardımcı oluyor :))
 15. Gündüz Mert

  Focus Mk3 1.5 Tdci Powershift şanzımandan Yağ Sızıntısı

  Geçmiş olsun,şanzıman yağının koyulduğu bölge icabıyla ve ustalarında huni kullanmamasından hava filtre kutusunun altındaki noktadan dolum işlemi yapılırken yağ ,görseldeki kısımlara sızıyor ve zamanla katmanlaşma meydana geliyor.Geçen Ağustos ayında 135000 bakımında şanzıman yağını değişirken ordaki yağ tortusunu fark ettim. Kayseri Metinler yetkili servisini arayıp contayı sordum,800'lü bir rakamdan bahsettiler.Yağ tortusunu yıkatıp temizlettim,150000 bakımında hazır muhafazayı sökmüşken orayada bakayım dedim.Hiçbir sızıntı ve tortulaşma yoktu.
 16. Cenk İşler

  Yakalayabildiğimiz Oto Km'leri

  100 binler kulübüne hoş geldiniz (ağır bakım sanayicileri derneği)
 17. Semih O.

  Şarjlı Matkap Seçimi

  Hahahahah. Elinle çeviriyorsun bunu di mi?
 18. Cenk İşler

  Şarjlı Matkap Seçimi

  Bendeki dünürlük
 19. Semih O.

  Şarjlı Matkap Seçimi

  Ben biraz abarttım galiba ama ömürlük olur diye düşünüyorum.
 20. Kerem B.

  Şarjlı Matkap Seçimi

  Güle güle kullan. Mandrenin düz bassın. Stanley ne kadar faça duruyorsa bu da o kadar baby face duruyor. Buram buram Alman sükuneti kokuyor görüntüsü.
 21. Semih O.

  Şarjlı Matkap Seçimi

  Bende girdim büyük günaha, hadi bakalım
 22. Onur Saykun

  Focus Mk3 1.5 Tdci Powershift şanzımandan Yağ Sızıntısı

  Bugün servisi aradım araç 2 ağustosa kadar garantiliymiş getirin bakalım dediler forumda okuduğum kadarıyla da conta garantiye giriyor birde garantisi uzatmak istiyorum yakın zamanda fiyat alan oldumu acaba şimdiden teşekkür ederim
 23. Ozan Kar

  Focus Mk4 8 Ileri Otomatik Vites Kullanımı

  daha önce de yazmıştım, hatta konusunu da açmıştım. a4 te öyle, üstelik golf öyle değil. Vardır illaki bir sebebi. Kodlaması var mı ona bakmak lazım, a4 için bulup yaptırdım geçenlerde.
 24. Hakan Terzioğlu

  Focus Mk3 1.5 Tdci Powershift şanzımandan Yağ Sızıntısı

  Bence bu tarz problemleri serviste yaptırmak daha mantıklı. En azından 2 yıl garanti ve bir problemle karşılaştığında çözüme ulaştırabilirsin. Sanayide ustaların nazını çekmekten çok sıkıldığım için bunları söylüyorum.. Eski aracımda bir tane ustanın benim üstüne basa basa kontrol etmesini istediğimi söylediğim parçayı kontrol etmeyip beni 7 Bin tl masrafa sokmuştu. Oysa ki benim tahmin ettiğim 600 TL' lik bir parça çıktı sonunda da.. Olan benim keseme ve zamanıma oldu..
 25. Onur Saykun

  Focus Mk3 1.5 Tdci Powershift şanzımandan Yağ Sızıntısı

  Merhaba bende geçen hafta 2017 otomatik vites aldım ekspertiz yaptırdığında şanzıman da fotoğraflardaki gibi yağ kaçağı vardı ekspertiz yapan arkadaş abi bunlarda kronik dedi sürekli geliyor karşılaşıyoruz dedi ya conta ki genellikle contadan oluyor yada şanzıman karteri değişir dedi aracın garantisi bitmiş ama iyi niyet garantisi devam ediliyor dendi bunun İçin servisimi gitsem yoksa dışardamı yaptırsam servis contaya 600 artı işçilik karterede 5300 artı işçilik dedi bu arada ekspertiz İstanbul’da tarcanlar a yaptırdım
 26. Eyüp Ansar

  2011 1.6 Tdci 90 Bin Bakım

  Manisa Çetas servisten..devurdakm listede yok devirdaime 1600 TL para istediler 1266 TL verdim. Gidecekseniz fiyat alırken muhakkak devirdaim içinde fiyat alın yoksa mecburen alacak diye fiyatı yüksek tutuyorlar..
 27. H. Cenk

  Focus Mk4 8 Ileri Otomatik Vites Kullanımı

  Saygıdeğer ford mühendisleri bunu yapmış ama elektronik park frenini (EPB) otomatik devreye girecek şekilde yapmamışlar. Bu ne rezilliktir, ne aymazlıktır. BU nasıl bir mühendisliktir. Kitapçıkta bu durumda bazen EPB devreye girebilir diyor. İşe bak ya sizin kontrolünüzde değil mi dıngıllar? Sinirimi kaldırdılar yine. Modern elektronik vites ve park freni kontrollü arabada EPB ini manüel devreye alma mı kaldı allasen. Aldığımızdan birkaç ay sonradan itibaren biz direk kontağı kapatıp kendi Pye almasına izin veriyoruz. Yokuş mokuş düz müz farketmez. EPB devreye girmediyse (ki %40 falan girmiyo
 1. Daha fazla etkinlik yükle
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.