Jump to content

Mertol Kip

Üye
 • Toplam İleti

  2.524
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  11

Mertol Kip en son Mart 18 2013 tarihinde kazandı

Mertol Kip daha önce lider oldu!

Toplam Beğeni

1.800 Mükemmel

2 Takipçi

Mertol Kip Hakkında

 • Derece
  Titanium

Profil Detayları

 • Şehir:
  Bodrum
 • Arabam:
  '16 C-Max 1.5 TDCİ '13 Astra OPC
 • Meslek:
  Duvar ustası
 • Cinsiyet:
  Erkek

İletişim - Sosyal

 • Website URL
  Http://www.mertol.com

Güncel Profil Ziyaretleri

2.808 profil görüntüleme
 1. Direksiyonu kırın, sertçe kalkin. İleri giderken değil geri gelirken geliyorsa taşıyıcıda sorun var demektir. Her iki yöne de denemeyi unutmayın. Amortisör yaylanma ile anlaşılmaz. Amortisör test aletine sokun.
 2. Önce lastik sonra amortisör. İkisi de sağlamsa arka taşıyıcıları kontrol ettirin.
 3. Aralarında ne fark var bilmiyorum elektronik klimalı olması yeterli. AV1T-19980 -AJ parça numaralı paneli mıncıklayacağımda.
 4. Elektronik klimalı olan modelin klima tesisatının şeması olan varsa paylaşabilir mi?
 5. Şanzımanda yenileme yapıldıktan sonra beynin yeniden alıştırılması gerekiyor. Sizin yapabileceğiniz birşey değil. Araba bilgisayara bağlanıyor, o kafasına göre vitesleri değiştiriyor gaz veriyor kavrama noktalarını falan yeniden ayarlıyor. Tarif ettiğiniz şey yokuşta yapması debriyajın kaçırmasına işaret. Eğer programlama olayını yaptılarsa yağı tekrar değiştirtin. Yağ mutlaka orjinal speclerde olsun. Herşey normalse yağ basıncı düşük demektir. Eski düldülü aldıktan bir süre sonra bazen yokuş çıkarken vites değiştirmede gecikiyordu falan. Sallamadım. Bir süre sonra otomatik şanzıma
 6. Aslında bir sorun yok. Araba anladı Gürkan hocanın çok minciklayacağini grev yapıyor
 7. İzmirli ne ya köylü gibi Ege insanı genel olarak gevşek. Hani derler ya iş gotu yok diye, tam da öyle Kuzeyi de öyle guneyi de öyle. Güneyi daha fena. İş yaptirmak başlı başına sorun. Çok da seetmeyin. (Boş boş egeli duyarı kasmayın en kuzeyindenim en güneyinde yaşıyorum.)
 8. Sensör kalibrasyonundan kastım zaten afr/v tablosunun düzenlenmesi. Bir ara eskiden iç direncini de giriyorduk ama bitti galiba o isler artık. Sadece basıncı dusurecekler demedim. Dizel benzinli farketmez, basıncı kısıp yakıtı düşürünce EGT düşüyor. Eğer tam kontrol şansı varsa ve emisyon önemli değilse zengin yaktirip EGT düşürmek de opsiyon ama euro6 falan yalan olur. Ben mondeoya supercharger taktigimda az yaksın diye afr yi 17 kere düşürdüğünü EGT cosmustu.( 900-1000c arası okuyordum egtden) Pintilikten vazgeçip afr yi 14 e düşürünce kendine gelip 650-700c ye düşmüştü. AFR
 9. Sen genede önlem olarak mazotu aldığın yeri degistir. Shell den al mesela. EGT durduk yerde artmaz. Bin tane sebebi olabilir ama yakıt doğru zamanda yanmasından kaynaklanıyor genelde. Mekanik bir hata olmadığını varsayarsak, ya enjeksiyon avansı düşüktür (geç puskurtuyordur) ya da çok fazla yakıt puskurtuyordur. Tabi vgt mappinginin hatalı olma ihtimali de var ama fantazi yapmamislardir diye düşünüyorum. Yazılım beklediklerine göre bu tip bir.seyden supheleniyorlar muhtemelen. Sen obd ye bilgisayarı bağla, kullandığın sürece her şeyi logla. EGT, boost avans, iat vs herseyi.
 10. Gaz sensörü normal çalışma ısısı bandında kalip ısınınca yanlış değer mi veriyormus yoksa egzost ısısı çok arttığı için mi okuduğu değer bandının dışına çıkıyormuş? İlk opsiyon sensörde hatali üretime işaret eder ama egt yüksek ise çok fena. EGT sensör verisini loglasana. Eğer EGT çok yükseliyor ya da mazot çıkışta yanmaya devam ediyorsa aman derim.
 11. Motor arızalanmıştır. Birazdan istihareye yatacam. Umarım +18 birşeyler çıkmaz :)))
 12. Para veriyom ben bu telefona/internete/klavyeye yoracam tabi
 13. O ne be yan baktı çektim vurdum der gibi :)))
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.