Jump to content

Mertol Kip

Üye
 • Toplam İleti

  2.676
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  11

Mertol Kip en son Mart 18 2013 tarihinde kazandı

Mertol Kip daha önce lider oldu!

Toplam Beğeni

1.899 Mükemmel

4 Takipçi

Mertol Kip Hakkında

 • Derece
  Titanium
 • Yaş 48

Profil Detayları

 • Şehir:
  Bodrum
 • Arabam:
  '20 Crossland X 1.5 CDTI İnnovation
 • Meslek:
  Duvar ustası
 • Cinsiyet:
  Erkek

İletişim - Sosyal

 • Website URL
  Http://www.mertol.com

Güncel Profil Ziyaretleri

3.140 profil görüntüleme
 1. Uydurmuş. Eğer arabanızda ki kit aynı anda hem benzin hem LPG puskurtmuyorsa öyle bir ihtimal yok. Uyduruk role bu. Öyle büyük fonksiyonu /etkisi falan yok.
 2. Sadece depo boşken sorun çıkacak diye bir şey yok. Gereksiz yere sürekli ve yüksek basınç altında çalışıyor. Röle taktırın.
 3. Çok net ifadeler kullanmışsınız, mesela ben bu ilk 17 km mevzusunun kaynağını merak ettim. Hangi araba hangi motor hangi version. Muhtemelen ingilizdir yazan da neye göre? 2000 devir olayına hiç girmiyorum.
 4. Ben şahini bişey bişey modelini kullanıyorum. Pili gayet uzun süre dayanıyor.
 5. Yürümez anca çekirge misali zıplar. Tır dorsesi çeker mi bu? :)))
 6. Arka tekerler daha ileride olsa iyi olurmuş sanki. Bence güzel bir gelişme. Tabi maliyete de bakmak lazım.
 7. Çıkmacidan dpf alan var mı yaw DPF bozulur, gider iptal.ettirirsin. ki dolması bozuldu demek değil, sökülüp temizlenebiliyor. Önümüzdeki dönemde bol bol dpf hatası görürüz. Otomatikler genelde ekonomi ve emisyon amaçlı çok düşük devirde vites buyutuyor.
 8. C-Max i hafif kusurla geçirmişti, burnunu süte surte motor numarasını okutup kusursuz gecirttirdim. İnatçılık ve giciklikta markayimdir :))
 9. Enjektörün sağından giren metal boru, yüksek basınçlı mazot girişi. Tepesindeki plastiklerde geridonus. Enjektorle yağ girmez. Mazottur o. Ya da konu enjektör degildir. Genelde geridonusteki o ring ten kaçak yapıyor. Benim volvo'da da yolculuk esnasında yapmıştı, pazar günü Hendek/Adapazarı civarında açık bir bisiklet tamircisi den bulup değiştirmiştim. Yüksük diye kastettigimse altta, enjektörün ucuna yakın. Enjektörü sokerseniz onu ve onun o ringini de değiştirin. Ama normalde bunlardan kaçırınca rolantide sacmalayabiliyor. Adapazarı çık aradan, zaten adama üzüm çekirdeği boyutun
 10. Oring ya da yüksük. Enjektorle kapak arasında bakır yuksukler var, oradan da kaçırıyor olabilir. Oring para degil, yan sanayisi bile var artık ama orijinalini alın. Biri kırmızı diğeri yeşil renkli. Bence ihmal.etmeyin bir.an önce hallettirin. Kacak mazotsa motorun yanmasına kadar gidiyor o hikaye. (Fiziki yanma, beyyyle alevli falan) Yanda kaputundan duman çıkan mondeo mk4 görürseniz ondandır. 1500 lira falan vermeyin tabi :)))
 11. Armster orjinal.degil. çıkma olanı alın.
 12. Hava filtresi de yoksa korkulacak bir şey yok demektir. Kulbutorden oraya giden bir boru var, yağ buharını emişe vermeye yarıyor. Volvolarda oilcatch var. Ford ve PSA larda yok. Pintiliklerinden kisaca. O bahsettiğim boruyu sokup parmaginla kapat, gaza basıldığında aşırı uflemiyorsa (parmağını tutmaya devam edebiliyorsan) sorun yok. Tutamiyorsan sekmandan kaçırıyor olabilir. Ama o durumda hava filitresini falan da yağlıyor.
 13. Fazla yağ konduğunda kulbutorden oraya atıyor, ya da turbo fazla uflediginde. Hava filtresi de var mı?
 14. Focusta cps sorunlu olursa araba hiç çalışmaz. Yarın gaz kelebeginin ve onun soketinin fotosunu ekip göndermekle başlayın. Bakalım alet klasik mi yoksa dbw kelebekli mi? Uzaktan nokta atışı olmaz. Eskiden edindiğimiz tecrübelerle iskembeden salliyoruz burada.
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.