Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
 • Modification

  • Semih O.
   Processing time: 10 dk Degree of difficulty: Çok Kolay Cost: 1000-1500 TL
   Makyajlı kasada 2017 sonrasında Focus'larda Titanium donanımda standart olarak sunulan siyah zemin gündüz ledli farların Trend X ve Style donanıma montajı ve aktivasyonunu sağlamış olacaksınız. Bu sayede gündüz ledlerinin park halinde kısık yanması, sinyal ve dörtlüler devrede olduğunda konuma göre kısılması sağlanmış olacak.
    
   Far parça kodları (yönlerden emin değilim) ? Maliyeti 1000-1500 TL arasında yazdım çünkü mevcut piyasa fiyatları sanırım çıkma olarak bu civarlarda. 
    
   F1EB-13W029-GB (Sağ)
   F1EB-13W030-GB (Sol)
    
   Farların değişimi
    
    
   Farlar araca takıldıktan sonra tanıtmanın iki yolu var. 2017 öncesi araçlar için kullanılabilir olduğu için focccus daha kolay, o yüzden ilk olarak onu anlatacağım.
    
   ###########################
   ##### focccus ile aktivasyon #####
   ###########################
    
   1- OBD2 kablosunu bağladıktan sonra focccus programını çalıştırarak araca bağlanın
    

    
   2- Central config ekranında 
    Read from BCM butonuna tıklayarak BCM yapılandırmasını okutun #16 nolu adreste bulunan DRL seçeneğinde byte değeri 05 olacak şekilde LED DRL seçeneğini seçin Bu seçeneğin RH symmetry olarak seçildiğini de gördüm mühim olan as-built değerinin 05 olması Write to BCM butonuna tıklayarak değişikliğin BCM central config'e kaydedilmesini sağlayın.  

    
   ###########################
   ##### forscan ile aktivasyon #####
   ###########################
    
   1 - Forscan ile araca bağlanın ve configuration and programming menüsünden BdyCM Module configuration'u seçerek play tuşuna basın.
    

    
   2- Mevcut BCM verileri okunduktan sonra program penceresinin üst kısmında yer alan Mode menüsünden Engineering 1 seçimini yaparak bütün değerlerin düzenlenebilir olmasını sağlayın.
    

    
   3- Filtre seçeneğine yazarak ya da scroll ile gözle tarayarak "Day Light Running Lamps" ayarını bulun. Program dili Türkçe olanlar için "Gündüz Sürüş Farları" olacak. Ayarı seçerek tıklatın ve ayar menüsünün açılmasını sağlayın. Seçenekler arasından "05 - RH symmetry" yi seçerek onaylayın. 
    
   4- Write tuşuna basarak ayarlarınızı BCM'ye kaydedin. Stop tuşu ile modül ayarlarından çıkın.

    
   Bitti!
    
   ###########################
   ######## UYARILAR  ##########
   ###########################
    
   İşlemlerin sorumluluğu tarafınıza aittir.
    
   BCM bağlantısı sonrasında hata kodlarının oluşması doğaldır ve işlem sonrasında Forscan kullanılarak silinmesi doğru olur.

  • Yakup Ç. A.
   Processing time: 20-30 dk Degree of difficulty: Kolay Cost: ELM veya ELS ücreti + Navigasyon Kartı
   3. nesil Ford Focus aracınızın -dokunmatik ekranlı- SYNC 2 sistemi varsa bunun navigasyonunu aktifleştirmek mümkün. Piyasadan rahatlıkla temin edebileceğiniz bir OBD2 bağlantı cihazı ile (detayları okuyunuz) sistemde pasif halde duran yazılım aktif edilebiliyor.
   2011 Ford Focus Mk3 (Türkiye'ye SYNC 2 ile gelmedi ancak OEM sistem (Sync 2) taktıranlar yapabilir) 2012 Ford Focus Mk3 (Türkiye'ye SYNC 2 ile gelmedi ancak OEM sistem (Sync 2) taktıranlar yapabilir) 2013 Ford Focus Mk3 (Türkiye'ye SYNC 2 ile gelmedi ancak OEM sistem (Sync 2) taktıranlar yapabilir) 2014 Ford Focus Mk3 (Türkiye'ye SYNC 2 ile gelmedi ancak OEM sistem (Sync 2) taktıranlar yapabilir) 2014 Ford Focus Mk3 MCA (Türkiye'ye Titanium ile SYNC 2 standart geldi, uygulanabilir) 2015 Ford Focus Mk3 MCA (Türkiye'ye Titanium ile SYNC 2 standart geldi, uygulanabilir) 2016 Ford Focus Mk3 MCA (Türkiye'ye Titanium ile SYNC 2 standart geldi, uygulanabilir) "Gizli özelliği şu fiyata açıyorum" diyen kişilere bağımlı kalmayın, kendiniz rahatlıkla bu işi yapabilirsiniz. Anlatılan adımları sakin ve dikkatlice uygulamanız yeterli.
   Acaba bunu da şöyle mi yapsam ne olur demeyin, sadece söyleneni yapın ya da diyecekseniz önceden destek konularımda soruları iletin ondan sonra yapın.
    
   İçerik sadece üyelerimiz özeldir ve aşağıdaki linki tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz.
   Sync 2 navigasyon aktivasyonu
    

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.