Jump to content

Semih O.

Üye
 • Toplam İleti

  1.653
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  2

Semih O. en son Ocak 4 tarihinde kazandı

Semih O. daha önce lider oldu!

Toplam Beğeni

1.757 Mükemmel

Semih O. Hakkında

 • Yaş 30
 • Derece
  Ghia

Profil Bilgileri

 • Yaş 30
 • Şehir:
  Eskişehir
 • Arabam:
  '15 Focus Style Ti-Vct
 • Meslek:
  Maden Müh.
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

1.571 profil görüntüleme
 1. Direksiyon Simidi Soyulması

  Konuyla bir alakası yok. Profilindeki model yılından tahmin ettiğim üzere, senin aracında bulunan direksiyon zaten söz konusu direksiyonlardan malzeme ve yapı olarak farklı. 2014-2015 model yıllı araçların direksiyonları zaten parlaktı. Üstteki 2014-2015 araçların sıfır direksiyonu. Alttaki sonradan takılan direksiyon. Renk, doku ve yumuşaklık olarak da daha farklı.
 2. Mevzu o zaten. Bir marka için çok utanç verici ama düşünme yetisinden yoksun insanlarla bu işler bu kadar oluyor. Sizin durumda en az 10 kişi daha vardır muhakkak. İnsiyatif kullanarak, bu tarz mağduriyetlerin gidirilmesinin marka algısına katkısı bence bu işin kilit noktası. Belki o makina 10 yıl boyunca zaten garantiye ihtiyaç duymayacak, hanene 2 puan yazdırmak varken, zorla zarar veriyorsun marka değerine.
 3. İşte bu küçük kurnazlıklar mide bulandıran...
 4. Kredi Kartı Bilgilerim çalındı

  Atm'lere veya pos makinasını takıyorsan olabilir.
 5. Sync 3 Ekranında Klima Kontrolü

  Sync 2'de de RS, ST, Ford, Mustang ve Lincoln görselleri ön yüklü hatırladığım kadarıyla.
 6. Yapay Zeka

  Finlandiya, Norveç, İsveç gibi refahın yüksek olduğu ülkelerde vatandaşlık maaşı diye bir şey tartışılıyor. Yani birşey yapsanız da yapmasanızda refahınızı sürdürecek bir gelir elde durumu gündemde. İktisat eğitiminde dile getirilen "kısıtlı kaynaklar, sınırsız ihtiyaçlar" diye bir söylem var. Bana kalırsa tamamen palavra ve sermayeye dayalı sistemin bir paranoyası aslında. Palavra olan kısmı ise kaynakların kısıtlı olması değil, ihtiyaçların sınırsız olması. Gelir adaletsizliğinden bahseden kimse yok. Aynı zamanda teknolojik gelişmeyi körükleyen de sermayenin açlığı. Bu da başka bir çelişki.
 7. Yapay Zeka

  İş bu boyutayken çok da etiklik bir durum kalmıyor aslında. Kuralların dışına çıkmayan, çıkamayan bir yapay zekada etik tartışması ortadan kalkar otomatik olarak. Direkt coderı gömeriz.
 8. Yapay Zeka

  Özetle hala değişkenlere ya da değişken olasılıkların eldeki data yığınına dayanarak atanan çıktılar üretme aşamasındayız doğru anlıyorsam ve emekliyoruz?
 9. Yapay Zeka

  Hahaha öyle kaçamayacağız galiba abi. Reklam amaçlı olduğuna büyük ölçüde katılıyorum. Ancak burada iddia edilen farklı bir dil konusu daha farklı. Ortalıkta dolananlara dayanarak anladığım şu. Alice ve Bob isimli iki chat robotu var. Bunlar facebook messenger datalarından yola çıkarak konuşmayı ve sanırım müşteri ilişkileri ile ilgili sorunları çözmeye yönelik öğrenmeye programlanmışlar ve birbiriyle ve kullanıcılarla/developerlarla ingilizce iletişim kuruyorlar. Gel zaman git zaman bunlar olağan ingilizceden farklı kalıplar kullanmaya başlıyor ve anlaşılmaz hale geliyor. Alice ve Bob'un iletişimi bu şekilde devam ediyor. Derken developerlar "noluyo lan" diyor... Az daha kısa geçmişte başka bir haber dolaşmıştı. O da google'ın yaptığı bir oyundan türemişti. İddiaya göre olabildiğince fazla pixel yemeye çalışan iki packman(herneyse) en sonunda pixel yemek yerine önce diğerinin yemesini engellemek yoluna gidiyordu vs. Kısıtlı bilgimle, Mertcan'ın dediği gibi otonom sürüş, tıbbi tanılama, hizmet robotları gibi şeyler ile AI arasında bence de dağlar kadar fark var. Ama bu işin buraya evrilmeyeceği anlamına da gelmez. Otonom sürüş örneğinde tanımlanmış kurallar dışında mesela merkezi bir sistem tarafından, gören öğrenen ve yorumlanan bir mekanizma olarak evrildiğini düşünün mesela. Trafik işaretilerini 1 gecede çöpe atıp insan gözünden kaotik görünen ama kendi içinde kusursuz işleyen hız sınırı kavramının olmadığı bir trafik ortamı mesela. Örnekler sayısız olarak çoğaltılabilir, yollardaki hayvanlara ya da insanlara çarpmamak için top yekün bütün sistem durabilir ya da insanları trafiğin olağan akışına bir engel olarak görüp, hedef belirleyebilir. Aslında konu ne yaparsak yapalım medyatik tartışmanın da özü olan, etik ve bilinç konularına gidiyor bence. Konuyu açma amacım biraz da buydu.
 10. Yapay Zeka

  Milyonluk transferler, Fatih Terim'in karakteri, günlük siyasi çekişmeler vs. kafamızı kaldırıp pek farkedemiyoruz belki ama dünyada çok ilginç şeyler oluyor ve tartışılıyor. İşten güçten fırsat bulup pek okuyup detayına giremedim ama bir süredir Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg ve Tesla'nın patronu Elon Musk arasında Yapay Zeka ile ilgili ilginç bir tartışma sürüyor. Cepheler de giderek büyüyor. Aslında olay Facebook tarafından geliştirilmekte olan bir yapay zeka motorunun bir süre sonra kendi dilini geliştirerek, insanların anlayamayacağı bir yönde işlemeye devam etmesinden patlak verdi. Elon amca, Zuckerberg'i sürecin olası sonuçlarını kestirememekle suçluyor. Facebook ise söz konusu sistemi kapatma kararı almış. Skynet kapımıza dayandı gibi görünüyor Konuyla ilgili Forbes'tan bir makale de paylaşayım ilk taşı atayım. https://www.forbes.com/sites/tonybradley/2017/07/31/facebook-ai-creates-its-own-language-in-creepy-preview-of-our-potential-future/#3a7a0417292c
 11. Focus Seramik Kaplama

  Hayırlı olsun, güle güle kullanın. da... Ben sonuca ilişkin birşey göremedim, bende de bir eksiklik olabilir, anladığımı sandığım bir konu değil. Bu ürün şimdi nasıl, ne boyutta koruma sağlıyor? Ömrü ne kadar? Nasıl bir beklentiniz vardı uygularken?
 12. Ford Focus Mk4 Çıkış Tarihi, Malzeme Bilgisi ve Motorları

  Ben burayı ayrıca beğenmek istedim.
 13. Direksiyon Simidi Soyulması

  İlginç. Red ile ilgili bir evrak vermiyorlar, talep etmeniz halinde alabilirsiniz.
 14. Direksiyon Simidi Soyulması

  Servis başvuruyu Otosan'a yapıyor, Otosan da en geç 1-2 iş günü içerisinde döner.
 15. Direksiyon Simidi Soyulması

  @okan ali söz konusu direksiyonlardaki tahribat senin direksiyonunda görünmüyor ama bu olmayacağı anlamına gelmiyor. Malzemenin sıkıştığı yerdeki hava kabarcığı benzeri şişkinlikler ya da pürüzler tümünde var. @Cenk Demirel tam parça koduna bakarak söylemem gerek ama üşendim inan bir ara bakar hepsini yazarım . 1200 tl - 3000 tl arasında değişiyor direksiyonların fiyatları. Bizimki muhtemelen ortada bir yerdedir. Simitlerdeki fiyat ve parça kodu ısıtmalı, vites kulakçıklı, sync destekli, cruise control destekli olmasına göre değişiyor. Bu arada şikayetvar'da konuyla ilgili 15 civarında şikayet var. Otosan'ın sitedindeki iletişim formundan ve diğer sosyal medya hesaplarından da yazmak lazım bence.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.