Jump to content

Semih O.

Üye
 • Toplam İleti

  1.720
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  2

Semih O. en son Ocak 4 tarihinde kazandı

Semih O. daha önce lider oldu!

Toplam Beğeni

1.883 Mükemmel

Semih O. Hakkında

 • Yaş 30
 • Derece
  Ghia

Profil Bilgileri

 • Yaş 30
 • Şehir:
  Eskişehir
 • Arabam:
  '15 Focus Style Ti-Vct
 • Meslek:
  Maden Müh.
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

1.652 profil görüntüleme
 1. Elektrikli Bagaj Ve Bluetooth Sorunu

  Şu an uygun olan modüllere bakamıyorum ama eğer dil farkı yoksa söyledikleriniz uyacaktır diye tahmin ediyorum. Müsait olunca bakmaya çalışırım. Modüle gelince, tavsiyem imkanınız varsa yurt dışından "çıkma" diye tabir edilen parça olarak getirmeniz. Ne yazık ki fiyatlar çok saçma. Orijinal yedek parça fiyatına hiç girmiyorum zaten. Yerli çıkmacılar da biraz tuttuğumuzu öpelim mantığıyla yaklaşıyor. Örnek olarak; https://www.ebay.com/itm/GENUINE-FORD-BLUETOOTH-VOICE-CONTROL-MODULE-CS7T-14D212-AG-2010-2014-/282683901161?hash=item41d14604e9:g:VgoAAOSw791Zr-c8 Onun dışında, kendiniz montaj ve değişimini yapabilirsiniz. Herhangi farklı işleme gerek yok.
 2. MCA Style 4" Mfd Ve Sync 1 Modifiyesi

  Mk3 için olan sistem Sync 2'den ziyade My Ford Touch olarak biliniyor. Teoride bir farkları yok. Aynısı Sync 3 için de geçerli. İyi eleyip sık dokuyun derim, göründüğünden daha meşakatli ve masraflı işler maalesef. Ben sizin yerinizde olsam 5" mfd'yi alır navigasyonla kullanırım. Gayet de güzel olur.
 3. Bu Nasıl Bir Akıl Tutulması?

  Bahsettiğin videoyu da izledim, üzüldüm alttan alan abiye. Böyle insanların olması elbette lazım. Trafikte hoşgörü elbette elzem ama trafik içerisindeki her birim kurallara uyduğu müddetçe anlamlı. Bırak motorsikleti, arabayı, yolda yürüyen insanlarla kavga etmekten bıktım. Ben her zaman kaldırımın sağından yürümeye gayret ederim mesela, defalarca da soldan yürüyüp üstüme üstüme gelen tiplerle kavga ettim. Kaldırımda 4 kişi yanyana yürüyüp istifini bozmayan öküzlere kılım mesela. Hepsi aynı kapıya çıkıyor. Neyse, motor da o şeritten gitmekle yükümlü. Gidemiyorsan binmeyeceksin. Haberlerde görmüşsünüzdür. Yılmaz Büyükerşen çekirdek çitleyen eşek heykeli yaptırdı diye hararetli bir tartışma var. Kimisi "vay efendim nasıl eşek der" diyor. Ben eşoğlu eşek diyenler tarafındayım. Arabadan çöp atan da, yere tüküren de, trafiğin ağzına sıçanla bu eşek aynı eşek. Daha ne kadar söylemek lazım bilmiyorum. Mesele eğitim (üniversite mezunu olmaktan bahsetmiyorum, ahlak, edep, görgü olan eğitim), kültür meselesi. Haksızlar güçlü oldukça, hoşgörü gösterenin elinde patlıyor.
 4. Yakalayabildiğimiz Oto Km'leri

  Artiz...
 5. İhtiyaç olan tüm parçaları temin etmek için ya bir araçtan sökmeniz ya da incik cincik hepsini temin etmeniz lazım. Ki total maliyeti hepsini yeni yedek parça olarak alırsanız 10 bin TL civarında olur (Örneğin sadece ekran 2500 TL civarında) . Özetle, öyle dükkandan ampul alıp eskiyi söküp yenisini takarak yapabileceğiniz gibi bir değişiklik değil.
 6. 2017 Ford Fiesta Tanıtıldı

  Evet USB portu, telefona yakın olması için yapmışlar sanırım ama görüntü felaket gerçekten. Onun dışında, daha önce de dediğim gibi, direksiyon tuşları emanet duruyor, havalandırma kanalları ve düğmeleri aşırı dandik. Fotoğraftan da görülüyor, medya ekranı ve teyp tuşları etrafındaki karartılar parmak izi. Yine malzeme seçimiyle alakalı bir sorun var sanırım. Bu kadar belli olması anormal geldi. Bi paket cips yiyip ellesen o kadar olur herhalde.
 7. 2017 Ford Fiesta Tanıtıldı

  Şu gösterge panelini tasarlayan, bu arabaya bunu böyle utanmadan koyan arkadaşların hepsine selam ederim. Bu arada telefon tutucu bulunduğu yerde sabit değilmiş (ben yeni öğrendim), yani isterseniz "ben bunu kullanmam" deyip çıkarıp kenara koyabilirsiniz. Semih bunu beğendi.
 8. 2018 Avrupa Mustang Tanıtıldı

  ben buna çok katıldım. -Yeni aracınızı bize anlatır mısınız? -Ya işte tampona dikine bi takım plastik parçalar filan koyduk -Hmmm dahiyane!
 9. Emirates A380, Vahşi Yan Rüzgar Altında İniş Yapıyor

  Düsseldorf yan rüzgarıyla ünlü bir yer bildiğim kadarıyla. 10 cross wind landing videosundan 8'i burada geçiyor. 😀
 10. Vites Değiştirme Uyarısı Doğru Mu?

  Öyle deme bizimki de diyor.
 11. Vites Değiştirme Uyarısı Doğru Mu?

  Özellikle yokuş yukarı sabit hızla çıkarken filan saçma olduğu vites değişim ikazları olmuyor değil. Yani siz eğime göre sabit hızla ilerlemeye çalışırken, aynı koşullarda bir üst viteste aracın yığılacağını biliyorsunuz ama araç bunu bilmiyor tabi 😀 Ama denildiği gibi yakıt tasarrufuna yönelik bir uygulama. Sürüş dinamiğine göre çok kaale almıyorum kendi adıma. Bir de hala emin değilim ama vites değişim için bir kaç aralık var sanırım. Örnek vermek gerekirse 2000 devirde bir ikaz veriyorsa, 3000 de bir daha veriyor gibi. Öyle gördüğümü sanmış da olabilirim ama aklımda kalmış. Tanık olan vardır belki.
 12. Focus 3 Hayalet Ekran

  Focus Electric'de bu gösterge paneli var evet. --1 dakika sonra eklendi-- https://www.ford.com/cars/focus/2017/models/focus-electric/
 13. MTV’ye 2018’de yüzde 40 Artış Açıklandı

  Gelir vergisine yapılan artışın yanında MTV gerçekten devede kulak niyeyse buraya takıldık kaldık. Üçüncü dilimde oranın 27'den 30'a çıkması 3000 TL net gelirli birinden 6 ayda yaklaşık 600 TL çalacak.
 14. MTV’ye 2018’de yüzde 40 Artış Açıklandı

  Danıştayı sallamadı adamlar ya Kabus gibi...
 15. MTV’ye 2018’de yüzde 40 Artış Açıklandı

  Bu tespit çok önemli gerçekten. Vergi sistemini sabit gelirliye dayandıran bir vergi sistemi olabilir mi? Nasılsa alıyorum, haşırt! Millet milyarların üstüne oturup, hamuduyla götürüyor, istediği kadar beyan ediyor ama bize kürekle girişiyor. Bugün zat-ı muhterem orta vadeli planı açıklamazdan az evvel gayrı ihtiyarı araba bakarken buldum kendimi. Ama hemen tokatlayıp, gittim yüzümü yıkadım. Manyak mıyım ben diye. İğne bile almam daha da. --1 dakika sonra eklendi-- Biz o aşamayı geçtik bence abi, burdayız

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.