Jump to content

Semih O.

Üye
 • Toplam İleti

  1.799
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  3

Semih O. en son Kasım 21 tarihinde kazandı

Semih O. daha önce lider oldu!

Toplam Beğeni

1.996 Mükemmel

1 Takipçi

Semih O. Hakkında

Profil Bilgileri

 • Yaş 30
 • Şehir:
  Eskişehir
 • Arabam:
  '15 Focus Style Ti-Vct
 • Meslek:
  Maden Müh.
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

1.745 profil görüntüleme
 1. H7 Ampul Karşılaştırmalı İncelemesi

  Çok bilgilendirici Cem abi. Bir de bunların arasında renk sıcaklıkları farkı da var sanırım. Bence bu da oldukça önemli. Beyaza yaklaştıkça (renk sıcaklığı arttıkça) özellikle yağışlı havalarda performans bir hayli düşünüyor malum. Örneğin, Osram Night Breaker Unlimited 4000 K Philips X-treme Vision +130% 4500 K
 2. Egea mı Focus Mu?

  Tahmin et nerdeydim abi?
 3. Egea mı Focus Mu?

  Bayiye gittiğinizde uygun araç varsa genelde hemen test edebilirsiniz. Ben şimdiye kadar hiç randevu almadım.
 4. Bit Coin Ve Diğer Kripto Paralar

  Doların altın karşılığı ortadan kalktığından beri aslında böyle fiziki bir metadan söz etmek mümkün değil. Ama esas konu da bu değil zaten. Bu paralar bize büyük geldiği için tuhaf geliyor. Şimdi mesela PSA grubu Opel'i 2.2 milyar dolara satın aldı diye kamyonlarla parayı götürüp GM'ye vermediler elbette ama bu işlemi gerçekleştiren fiziki kişiler var. Bu işlemin yapıldığı, bu paranın tutulduğu bankanın bir yeri ve adresi, sahip olduğu maddi kaynaklar belli. Bu paranın dijital olarak orada olduğuna dayanarak verilen krediler, onlarla gidip ev, araba alan insanlar var. Ama elindeki 1000 btc'nin bugün paribu'da ya da emsal herhangi bir borsada karşılığı olup olmadığı meçhul bence. Ya da tam tersi de geçerli. Bilemiyorum, iktisattan daha iyi anlayanlar daha somut şeyler söyleyecektir ama aklıma yatmıyor bu iş. Akıllı bir milyarderin piyasadan binlerce bitcoin toplayıp, fiyatları yükseltip küçük meblalar halinde satmadığını ve senin benim gibi adamların elindeki 0.0003 btc'nin çöp olmadığı ne malum? Ki bence olan aşağı yukarı bu. Bilemiyorum altan bilemiyorum... Anladığım kadarıyla bu birinin kullandığı tek bir işlem değil, birçok işlemin yer aldığı blockchain'in miktarı. Yani o blok içerisindeki total işlem tutarının dolar karşılığı. Ki 17 milyon dolar sadece 1000 bitcoin yapıyor. Onlarca kişinin minik minik tutarlardaki bir transaction işlemi yani.
 5. Bit Coin Ve Diğer Kripto Paralar

  Benim bu işle ilgili kafamı kurcalayan mevzu bu paraların realize olması kısmı. Şu an için değişim işlemleri çoğunlukla ne idiğü belirsiz “borsa”lar aracılığıyla gerçekleşiyor. Bu paraların bu kadar kıymetli olması niye? Talep çok ama o aynı oranda para yok. Diyelim sen zamanında 1 dolardan 5 bitcoin aldın, bugün 15000 dolardan bu 5 bitcoin 75000 dolar ediyor. Aynı anda aynı miktarda, 100 kullanıcı kar realizasyonu yapmak için değişim yapmak istedi diyelim. 7,5 milyon dolar yapar... Hangi babayiğit bu parayı çıkarıp sana verecek çok merak ediyorum? Çok ciddi dolandırıcılıklar ve batıklar çıkacak bu piyasada. Çok kişinin canı yanacak, yine birileri hamuduyla götürecek. Zaten gördüğüm kadarıyla komisyonlar vs. derken iş çığrından çıkmış gibi. Bu paraların sisteme entrgre olması için buğdayı üreten çiftçinin, un fabrikasına, onun ekmek fırınına, ekmek fırının bakkala ve nihai olarak ekmek olarak sana ulaşmaktan başka bir yolu yok bence. Onun da yakın gelecekte gerçekleşmesi çok olası gelmiyor. Belki ben vizyonsuzum bilemiyorum ama şu haliyle şimdi olduğu gibi hisse senedi muamelesi görürler, kasa olan kazanır, bir süre sonra da unutulur giderler. --7 dakika sonra eklendi-- Bu da burada dursun.
 6. Şuan ne dinliyorsunuz... ?

 7. Ford Focus Mk4 Çıkış Tarihi, Malzeme Bilgisi ve Motorları

  Benim en büyük temennim Fiesta direksiyonu gelmesin.
 8. İyi ki Varsınız.

  Hayat koca bir boşluk değil mi... --0 dakika sonra eklendi-- Video değil o gif, gif. 40 yaşına geldin abi ben söyleyeyim bunları.
 9. İyi ki Varsınız.

  Serdar'ı mı?
 10. İyi ki Varsınız.

  Günahı boynuna valla abi. Anca video çekiyor.
 11. İyi ki Varsınız.

  Yan masadan @Serdar yaman yolladı. WhatsApp Video 2017-11-29 at 16.31.54.mp4
 12. Ford Focus Mk4 Çıkış Tarihi, Malzeme Bilgisi ve Motorları

  🤔 Ben de denk geldim bugün [emoji16]
 13. 1 Dakikada Anahtarsız Şekilde Arabaları Çalıyorlar

  Evet abi kabaca durum bu gözüküyor.
 14. 1 Dakikada Anahtarsız Şekilde Arabaları Çalıyorlar

  Bu daha mantıklı tabi
 15. 1 Dakikada Anahtarsız Şekilde Arabaları Çalıyorlar

  Ayrıca Ford'un anahtarsız giriş olmayan arabalara anahtarsız giriş özellikli anahtar vermesi bonkörlüğüne yeni aymış bulunuyorum. Şoku üzerimden atınca geri geleceğim.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.