Jump to content

Semih O.

Member
 • Content Count

  3,307
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Semih O. last won the day on December 1 2019

Semih O. had the most liked content!

Community Reputation

3,985 Mükemmel

About Semih O.

 • Rank
  Titanium

Profile Details

 • Location:
  Eskişehir
 • Car:
  '18 Focus St-Line 1.5 EcoBlue
 • Job:
  Maden Müh.
 • Gender:
  Bay
 • Age 32

Recent Profile Visitors

4,323 profile views
 1. Tamam da şu an başka ne yapabilirim? Zamanında yapıp koymuşuz. Elimden geldiğince cevaplamaya çalışıyorum. Internette araştırın, bir sürü kaynak var.
 2. Doğan abinin dediği gibi, dış kabuk çıkınca, konnektör üzerinde her bir sıra başında o sıranın başlangıç numarası yazar. Çıkma kablo ya da tesisat bulursanız uygun olan pinleri kullanabilirsiniz ya da bu şekilde boş terminal alıp kendiniz yapacaksınız.
 3. ÖNEMLİ UYARI: Bu ayarın ülkemizde kapalı olmasının güvenlik nedeniyle olduğunu unutmayın. Kaza anında kapıların açılamaması gibi ihtimalleri göz önünde bulundurarak değişikliği gerçekleştirin. Sorumluluk size aittir. Eğer aracınızın model yılı 2017 ve sonrası ise değişikliği Forscan ile yapmanız gerekiyor, daha öncesi için FoCCCus da kullanabilirsiniz. Her ikisini de paylaşıyorum. ##################################### ############### Forscan ################ ##################################### Forscan ile araraca bağlandıktan sonra BCM (central configuration)'ı seçerek BCM yapılandırmasına ulaşıyoruz. Bu sırada bilgisayarınzın internete bağlı olması gerekli. BCM yapılandırması içerisinde "Automatic locking by speed" seçeneğini çift tıklayarak "With Automatic Locking" olarak değiştiriyoruz. Program dili Türkçe olduğu durumda tam karşılığı nedir bilemiyorum. "Hıza Bağlı Otomatik Kilitleme" şeklinde bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Değişikliği yaptıktan sonra "Write" diyerek BCM'ye yazdırıyor ve bağlantıyı sonlandırıyoruz. ##################################### ############### FoCCCus ############## ##################################### Aşağıdaki görseldeki adımları izleyerek önce BCM'ye bağlanıyoruz. Central Config'de #32 numaralı "Automatic locking by speed" ayarını "Automatic Locking" olarak değiştirdikten sonra "Write" ile değişiklikleri yazdırarak bağlantıyı sonlandırıyoruz.
 4. Telematic Control Unit. Fordpass Connect, Sim kart girişi ve uzaktan çalıştırma gibi işler yapıyor. Türkiye'de sunulmuyor malum.
 5. Forscan ile BCM (central configuration) automatic locking by speed ya da türkçe dilde hıza bağlı kilitleme seçeneği ile açabilirsiniz. Elm konusunda örnek vardır.
 6. Sync sistemleri ile sizin ürünüzün bir alakası yok, yükleme güncelleme filan olmaz. Cihazınızın güncellemeleri vs. cihazı aldığınız ya da üreticisi firma ile konuşun. Bu konu Sync sistemleri ile alakalı, forumda android sistemler için açılmış başlıklar var, konuyu dağıtmamak adına oralara bakmanızda fayda var.
 7. Muhtemelen Sync olan araçlarda sync işlevlerinin kullanılması için koymuşlardır. Iki arayüz arasında geçiş vs.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.