Jump to content

'Yola Focusla'tıkla yazmaya başla

Fotoğraf yarışması için tıklayınız

Ozan Kar

Moderatör
 • Toplam İleti

  10.421
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  10

Toplam Beğeni

5.556 Mükemmel

Ozan Kar Hakkında

 • Yaş 29
 • Derece
  GT

Profil Bilgileri

 • Yaş 29
 • Şehir:
  Ankara-İzmir
 • Arabam:
  '12 Focus HB TDCi Tit+OP
 • Meslek:
  Asistan-Bil.Müh
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

5.193 profil görüntüleme
 1. Ozan Kar

  Focus Mk3 Ön Far Reflektörü Soyuldu, Değişebilir Mi?

  ancak çıkma olarak bulup farı açarak değiştirebilirsiniz. komple farı değiştirmek daha rahat olur.
 2. Ozan Kar

  Hız Tümseği

  havadaki tekerlek neden dönmüyor?
 3. Ozan Kar

  Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

  iyi ama kaçmaz denmez, 275e var her yerde. sökme takma ile aynı hesap yani. corollaya lazım, bridgestone alacak heralde.
 4. Ozan Kar

  Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

  uzun yol görüşlerimi de yazayım. limitleri benim limitlerimin üzerinde (bilenlere çataltepe ~100) şehir içinde bir kere kaydı
 5. öyle aman aman bir fiyat değil sanki...
 6. Ozan Kar

  Kaput Açık Uyarısı

  focccus ile doğru ayarlamaları yaptığınıza emin misiniz? Mesela alarmı aktive etmiş olabilir misiniz? silecek suyunda sensör var mı? olmayan şeyleri açmışsınız sanki, bilerek yapmadıysanız geri okuyup kontrol edin. Yapmadığınız değişiklikler varsa orijinal konfigrasyonu yükleyip deneyin.
 7. Ozan Kar

  Kaskodan Şanzıman Değişimi Oluyor Mu ?

  sanayideki parçacılarda yada çıkmacılarda 2000 tl filan dı diye hatırlıyorum. forumda bu vuruntu vs sorunlarından beyin değiştirerek kurtulanlar da vardı. yani aslında baştan beri sorun şanzıman değil (kırık dışında) beyin de olabilir, yada her ikiside. tam olarak bildiğim konu değil. şanzımanı değiştirmeden değişti gösterip parasını alan miktarınıda yüksek tutar. otosanda 20000 olan işlem dışarda 8-9 normal ama 5 baya ucuz tabi. sıfır olduğuna emin misiniz?
 8. Ozan Kar

  Kaskodan Şanzıman Değişimi Oluyor Mu ?

  geçmiş olsun. değişim iyi olmuş. beyine para almamaları pek ilginç ama.
 9. Ozan Kar

  Focus Mk3 Far Temizliği Yaptırdınız Mı

  sıfır zımpara ince zımparalar için genel bir tabir. farın durumunda göre sırayla örneğin 800 1000 2000 şeklinde gitmek lazım. Sonra da pasta. Plastiğin üzerindeki verniğimsi tabaka çizildikçe veya zarar gördükçe işlevini yitirip sararıyor. Aslında temizleme işlemi bu bozulan tabakanın kaldırılması, ancak koruma kalmayınca tekrar sararma daha hızlı oluyor, yani orijinal hali atıyorum 4 sene gittiyse temizlik sonrası 2 senede tekrar sararıyor ancak sadece pasta ile kolaylıkla temizleniyor. en önemli faktör farın kalitesi, bende de hiç bir sorun yok, her hangi bir cila vs uygulamıyorum. ikincisi kullanım, fırçayla yıkama ömrünü ciddi olarak kısaltıyor.
 10. Ozan Kar

  Kaskodan Şanzıman Değişimi Oluyor Mu ?

  delik ne olacak? hasar kaydı?
 11. Ozan Kar

  Focus Mk3 Far Temizliği Yaptırdınız Mı

  3m in kiti ile yapmıştım ben başarılı idi, matkaba takmaya uygun olduğu için onu tercih etmiştim. şuan hepsiburada da 236 tl, çok saçma olmuş. Benzer kitleri araştırabilirsiniz. Uğraşır elle yaparım derseniz 20tllik filan malzeme ile (pasta zımpara vs) yaparsanız. İnce zımpara lazım, oto boyacılarında bulunuyor.
 12. Ozan Kar

  Focus 3 Sürücü Kapısı Açıldığında Hareket Yok

  switch kırmızı ile işaretlediğim kilidin içinde, onu biraz oynatınca kapının açıldığını anlıyorsa kablolarda sorun yoktur, o kısımda bir sorun vardır ama nasıl düzeltilir detaylı incelemedim. Oynatmayla da olmuyorsa ya kablodadır (düşük ihtimal) yada switch bozulmuştur.
 13. Ozan Kar

  Focus 3 Sürücü Kapısı Açıldığında Hareket Yok

  Sağ kapıyı açınca yazdığınız sorunlar olmuyor demi? switch kilidin üstüne önce onu kontrol edin. hep kapalı görüyor, bir arkadaşımın arabasında da var aynı sorun hafif bastırınca açık görüyormuş ama detayına bakamadım.
 14. Ozan Kar

  2018 Focus Focus Mk4 Donanım Ve Fiyat Bilgileri

  ST Lineda "Yağmur sensörü, far sensörü , kararan ayna şu bu her şey var işte." olmaması neyin kafası yahu.
 15. Ozan Kar

  Kaskodan Şanzıman Değişimi Oluyor Mu ?

  herhangi bir sigortacının detayları görebiliyor olması lazım. yani eksperi, şirketi vs görür en azından.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.