Jump to content

Ozan Kar

Moderatör
 • Content Count

  11,974
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Ozan Kar last won the day on December 12 2019

Ozan Kar had the most liked content!

Community Reputation

6,743 Mükemmel

About Ozan Kar

 • Rank
  GT

Profile Details

 • Location:
  Ankara-İzmir
 • Car:
  A4 B9 1.4 TFSI
 • Job:
  Asistan-Bil.Müh
 • Gender:
  Bay
 • Age 31

Recent Profile Visitors

7,933 profile views
 1. fordun spesifikasyonlarını karşılamıyor çünkü. Mobil 1 de aynı şekilde. @Cem Boneval abinin bu konuda detaylı mesajları mevcut forumda.
 2. haklısınız caddede ilerlerken her sokaktan çıkana yol verilmez pratikte ancak yukarıda açıkça yazılmış levha olması gerekiyor. bence gidip tekrar bakın levha filan var mı, varsa dosya komisyona girmeden fotoğrafını dosyaya ekletin, onun haricinde bence zor ama belli de olmaz tabi burası Türkiye. Umarım lehinize sonuçlanır. Benim kazada avensisin yerinde ben, beyaz arabanın yerinde karşı taraf vardı, fotoğraftakine benzer durumdayken sağ arka çamurluktan vurmuştu.
 3. daha önce de dediğim gibi selektör yememek kriter değil, selektör yapmak bir işe yaramadığı için yapmıyoruz çünkü...
 4. soruyu doğru mu anladım emin değilim ancak eğer HSCAN üzerine bir şey bağlarken OBD portundaki bağlantıları kullanabilir miyim diye soruyorsanız, evet. yani herhangi bir yerdeki hscan kablolarını kullanabilirsiniz.
 5. çok düzgün olmasa da çizgi fena değil ancak az da olsa yukarı tarafıda aydınlatıyor gibi geldi bana.
 6. dosya girişi yapılırken taraflar (sigorta şirketi-eksper, kim giriyorsa) anlaşamazsa dosya komisyona gider, ona da itiraz ancak trafik mahkemesi yoluyla yapılabiliyor. ben bulvar şeklindeki caddede ilerlerken üstelik kavşak içerisindeyken sağ arka çamurluktan vurdular. karşı taraf suçlu olduğunu kabul etti tutanağa da o şekilde yazıldı. karşı tarafın sigortası itiraz etti komisyon %100 suçu bana verdi. Karşı tarafında imzaladığı suçlu olduğunu belirten, fotoğraflı filan bir dosya hazırladım uğraştım ettim, araya adam soktum vs sonuç değişmedi. Uzun lafın kısası komisyonu bekleyeceksiniz ve büyük ihtimalle kusurlu çıkacaksınız, itiraz da ancak mahkeme yolu ile olacaktır.
 7. geçen gün cmaxin 120k km/6 yıl yapmış kayışına baktım gayet iyi duruyordu.
 8. sizin araç 2017 modelmiş onu yeni fark ettim, bu durumda focccus kullanamazsınız, forscan ile yapmak zorundasınız.
 9. cmaxin trigeri bir kaç ay önce değişti, usta çıkan trigeri saklayın dedi. İnanmayan hiç bir şeye inanmaz zaten. kendi adıma faturayı yeterli görüyorum. a4ü alırken sadece ilk bakım vardı servis kayıtlarında, ikinci bakıma dair bir belge vs yoktu ama araç kayıtları sıfırlanmış, yağıda değiştirmişlerdir bir zahmet diye düşünüp sorun etmedim.
 10. dediğim gibi oem bir uygulama yaparsanız sorun yaşamazsınız. bmw mercedes vs iyi bir led farın ledlerini alıp takmanız lazım, ona da led ampul denmez zaten. ilk nesil led farlar çok başarılı değildi ancak günceller iyi.
 11. mercek var ancak led mercek değil. mercekte reflektörde belli bir tipteki ampul için ışığı toplayıp belli bir düzende yola yansıtmak üzere tasarlandığı için farklı tipte ampul kullanmak bunu etkileyecektir. yani mercek te olsa farklı bir ampul takmak göz alabilir. tabi ki mercek reflektöre göre daha başarılı olur ancak yine de orj gibi olmaz. oem ürünler (atıyorum bmwnin ledlerini ve merceklerini alıp) iyi bir işçilikle taktırırsanız veya araca özel üretilmiş iyi bir markanın komple farını alırsanız sorun yaşamazsınız.
 12. elm konusunda nasıl aktif edildiği yazıyor oradaki anlatımla yapabilirsiniz, oradaki gibi 44 olarak ayarlarsanız abs sensörü üzerinden çalışır. veya 01 olarak ayarlarsanız tamamen kapanır.
 13. lastik basınç kontrolu yok olarak ayarlarsanız uyarıda gider diye düşünüyorum.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.