Jump to content

H. Cenk

Üye
 • Toplam İleti

  6.648
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  12

H. Cenk en son Ekim 15 tarihinde kazandı

H. Cenk daha önce lider oldu!

Toplam Beğeni

5.886 Mükemmel

H. Cenk Hakkında

 • Yaş 51
 • Derece
  RS

Profil Bilgileri

 • Yaş 51
 • Şehir:
  istanbul
 • Arabam:
  '15 1.5 tdci PS HB kırmızı
 • Meslek:
  Hekim
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

6.512 profil görüntüleme
 1. H. Cenk

  Şu an ne dinliyorsunuz... ?

  Jürinin dediği gibi ..Vaooovvv.
 2. H. Cenk

  Tesla Ekran Multimedia (aliexpress)

  Arabaya ilk yapılması gereken iki şey geniş ekran yoksa geniş ekran, multimedya yoksa bu, geri görüş kamerası yoksa kamera bence
 3. H. Cenk

  Akaryakıt Fiyatları

  Dizele ilk savaşı açan VW skandalı ile V8liler . Yok abi tüm kanıtlar hamsterın ciltaltına NOx verdim öldü , dresdende araba emisyonlarını düzelttik bak bebek ölümleri azaldı şeklinde. Bak 2017den bir yayın haberi. NOx un insan sağlığında etkisi düşündüğümüz kadar kötü değil mi diye soruyorlar ? https://www.independent.co.uk/environment/nitrogen-dioxide-pollution-roadside-government-regulation-brexit-european-union-a7926081.html
 4. H. Cenk

  Tesla Ekran Multimedia (aliexpress)

  Haddim olmayarak buna benzer PX53 chipsetli android 8.0 işlemcili bir cihaz gördüm. Fiyatı da benim Navimexten iyiydi ama ekran çok önde gerçekten rahatsızlık vericiydi. İyi kontrol edin. Bence bizim arabalarda ekran biraz derinde olmalı . Bir de düğmeleri falan çok dandikti onun, bununki nasıl bilemem. Ben chipset , GPU falan deyince satıcı abi sen bunu alma demişti. Yalnız gösterdiğiniz makyajsız kasa için çünkü kapı kilit düğmesi bu cihaz üzerinde. Makyajlıda orada sadece dörtlü olmalı. Şu sizinkine daha uygun. (bu sanırım android 6.0) Ayrıca haddim olmayarak şunu öneririm. Yazdığına bakmayın 1500e takarlar . Burada muhatap da bulursunuz ben daha eski bir chipsetli daha düşük ROM daha düşük android versiyonlusunu kullanıyorum.
 5. H. Cenk

  Akaryakıt Fiyatları

  Vallahi bu iş böyle yapılmaz. Devlet bu tip bir politika değişikliği yapacaksa bunu 1-2 yıl önceden söylemeli . İnsanlar ona göre pozisyon almalı . Elbette benzinin rafineri çıkış fiyatı düşük ancak bir malın fiyatını sadece maliyeti değil talep de belirliyor. Otomobillerin temel olarak 4 çeşit emisyonu var. CO2, SOx, NOx ve partikül. - CO2 emisyonunda en iyisi dizeller. CO2 küresel ısınmanın sebebi olan sera gazlarının en başlıcası. Eğer küresel ısınmadan korkuyorsanız dizele yönelmelisiniz. En kötüsü elektrik otomobiller ve hibridler (evet maalesef öyle. Hareket ederken CO2 emisyonu vermiyorlar ama bataryaları üretilirken ve şarj edildikleri elektrik üretilirken çıkan toplam CO2 emisyonu çok çok yüksek. 500 Kg lık elektrikli araç bataryasını üretmek için harcanan elektirk için çıkan emisyon dizel bir kompakt otomobilin 10 yıllık CO2 emisyonu seviyelerinde) - SOx emisyonu : artık önemsiz yakıtta sülfür kalmadı . - NOx: işte dizellere en çok kızılan emisyon bu. Eu 2-3 normlarında dizeller benzinlilere göre 30-40 kat fazla NOx çıkarıyordu. Eu6 ile bu oran iyice azaldı. Yanılmıyorsam 3-5 seviyesinde. Ancak gerçek hayatta tüm araçların uyduklarını iddia ettiği normlardan daha çok emisyon çıkardığı görülüyor. Çözüm EGR, adblue gibi sistemler . Gittikçe sıkılaşan Eu normları bunun için . Peki NOx ne yapıyor. Ben size söyleyeyim Hiç bir bilimsel kanıt yok. NOx gazları yenidoğan ve özellikle prematür beşik ölümlerinden sorumlu tutuluyor. AB dahilinde yılda 5000 prematürün dizel otomobillerin emisyonları yüzünden öldüğü tahmin ediliyor. Bakın ediliyor. Bu konuda deney yapılamaz tüm bilgiler emisyonları düşürdük bebek ölümleri azaldı demek ki emisyon ölüm sebebidir şeklinde. - partikül : kanser sebebi . Baş boyun akciğer kanserlerinde etkili Amerikalıların dizele savaş açması dizellerin revaçta olduğu AB ülkelerine silahsız savaştır. "Aklınızı başınıza alın . En büyük Amerika" "bitiririm ulan sizi" demektir. Şerefsiz amerikalının benzinli V8 SUV sinden çıkan NOx emisyonunun benim 1,5 dizelimden fazla olduğuna eminim. CO2 yi hiç saymıyorum. Ben de isterdim en az 2 litre turbo şöyle 150-300 bg benzinli HB almayı.
 6. H. Cenk

  Gitti Güzelim Turşularım

  Yoook.. Tabakoğlundan pastırma lazım
 7. O taraflarda işim var. Şahsuvarı aradım geldiyse göreyim dedim. Bizde yok dediler. Bayiide görüp inceleyen bir sürü insan var benimki şanssızlık
 8. H. Cenk

  2017 Ford Fusion Sport Resmi Olarak Tanıtıldı

  başlığı da değiştirmelisin o halde EDİT gerçi değiştirmene gerek yok sonuçta 2.0 dizel otomatiği olacak ama başlık 1.5 dizel otomatiği çağrıştırıyor.
 9. H. Cenk

  Android 7.1 Için Usb Dvr Kamera Arıyorum.

  Buyrun Rock classics@covers Brit disco
 10. Video için teşekkürler emeğine sağlık. - yanlış anlama sesin biraz bıkkın çıkıyor sanki arabada hayalkırıklığı yaşamışsın gibi hissettirdi bana Sinanın coşkusundan sonra senin vücud dilin ve ses tonun umduğunu bulamadığını düşündürdü. - autoholddan hiç bahsetmedin. keşke auto holdu da videoya çekseydin. Var mı yok mu . Elfreni otomatik devreye girip çıkmıyor mu , sonda manüel devreye aldın da. - Sinan sport moddan bahsetti. Arabada sport mod yok. Sürüş seçeneklerindeki sportu mu kastetti acaba. Keşke o kalkışta sport modda mısın gösterseydin. - Powershifte göre nasıl buldun asla çift kavrama kadar hızlı vites değiştiremiyor değil mi? Günlük kullanıma yeterli tabii ama ...
 11. H. Cenk

  Vıofo A119 Araç Güvenlik Kamerası...

  Evet, Ben xiaomi 70mai aldım. 169 Tl ödedim. 30 dolar falandı. 14,90 yazmışlar kutuya. Gümrük inanmadı kart ekstresi istedi. 35 tl Gümrük çıkardılar.
 12. H. Cenk

  2018 Ford Focus Sedan Mk4 Ön İnceleme

  Vay arkadaş ben yazdım, Sinan videoyu yüklemiş.
 13. H. Cenk

  2018 Ford Focus Sedan Mk4 Ön İnceleme

  Yakupun videosu çıkmadan bunların hiç birini izlemeyeceğim. Çoğundan haz etmiyorum zaten . Bir tek Otoparktan Sinan çıkarsa izlerdim.
 14. H. Cenk

  Zeka Küpünün Köşesi

  Kedinin boyu ve tosbanın boyu bilinemez. Kaç bilinmeyen varsa o kadar denklem olmalı ki tüm bilinmeyenleri çözelim. burada iki denklem olduğundan onları bulamıyoruz ama Semihin dediği şekilde farkları sabit.. Ben de Semih gibi x+a-b =170 X+b-a=130 üzerinden taraf tarafa toplayarak masa yüksekliğini buldum. Çindeki okulda ilkokul öğrencilerinin %25i bu soruyu çözebilmiş diyolla..
 15. @Semih O. uyduran benim yav, şaka yapmaya çalışmıştım Spor süspansiyon bana bağımsızı çağrıştırmış nedense . Muhtemelen düz arabada düz torsiyon varken ST line da şu fiesta STdeki alengirli yaylardan vardır.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.