Jump to content

H. Cenk

Member
 • Content Count

  7,842
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

H. Cenk last won the day on July 11

H. Cenk had the most liked content!

Community Reputation

7,019 Mükemmel

About H. Cenk

 • Rank
  RS

Profile Details

 • Location:
  istanbul
 • Car:
  '
 • Job:
  '
 • Gender:
  Bay
 • Age 53

Recent Profile Visitors

9,552 profile views
 1. Bu adamlar manyak. Normalin insanın yapacağı iş değil yol bisikleti yarışçılığı . Kazanmak için deliler gibi çalışıp, deli gibi acılar çekip , deli gibi kapışırlar. Yokuş aşağı buldular mı canlarını düşünmeden son sürat basarlar. Düşer mişim , ölür müşüm umurlarında değil (daha iki gün önce 17 yaşında çocuk antrenman kazasında öldü) . Yarış sonlarındaki yokuş aşağı gidişler hep risklidir ve muhtemelen kaza ile sonuçlanır. Çünkü kaslarda biriken laktik asit, motor mental yorgunluk, baskı sizi hataya müsait bırakır. Yıllar önce Zakarinin düşüşünü, Philip gilbertin düşülerini hatırlayın. Videolarda görülmüyor ama bu yarışta finiş noktası sağlam iniş ve orada düzlük olsa 60-65e anca çıkacak bisikletçiler 85-90la kaza yaptılar. O hız farkı da ölümcüllük farkını getirdi. Evet DG nin yaptığı doğru değil ama bu adamlar böyle geçilmemek için rakibini bariyere iterler. Saganın 2-3 sene önce Cavendishi benzer şekilde bariyere yapıştırdığını ve TDFten DNF edildiğini unutmayalım. Çok sayıda bisikletçi benzer durumda hayatını riske edeceğine sprint finişini kaybetmeye razı oluyor. Sprint finişlerinde kaza sıktır o yüzden son 3 km kuralı var. Bence burada suçun büyük kısmı organizasyonda. Yokuş aşağı sprint finişi olmaz, ölümcül kaza ihtimali yüksektir ki oldu. Bir de o bariyerleri daha takılması zor olacak şekilde yapmalıydılar. Her ne kadar Türk bayrağını yere çalmış ola da (orada da hayati tehlikesi vardı ve sonra özür diledi ama) Jakopsene üzüldüm, umarım kurtulur.
 2. Will Smith in sunduğu belgesel serisi vardı Netflixte. "One Strange Rock"- Sıradışı Bir Kaya diye çevirmişler. İzlemiştim bir daha izleyeyim dedim. Ara ara bulamadım. Meğerse 2020 Ocakta Netflixten çıkarılmış. Daha fazla para veren bir platforma geçmiş
 3. enteresan işler. ilk çalıştırmada gelmedi ama 2. açışta geldi klima
 4. 3.4ten 3.3e geri döndüm. zamanında ford.co.uk den indirdiğim 3.3 yükleme dosyasını silmemişim iyi ki (genelde işi bitti diye silerim) . onla kurdum ama olan bizim klimaya olmuş oldu. SYNC3 tek klima kontrolü gitti. SYNC3 görünümü sync4 ten daha iyi bence
 5. Lanet olsun SONYye.. Çocuklar evde diye 3 aylık PSN aboneliği aldım 75 TL bayıldım. GT sport oynuyorum. Sürekli PSN ağ hatası verip oyundan atıyor yoğunluktan dolayı. 5 yarışa başladıysam 2 sini zor bitiriyorum. Para verip rezil olduk. Arcade oynayacaksam niye PSNe para verdik. Bizim küçüğün de online oyununda durum aynıymış SONY, Netflix bunların bizim Türk telekomdan farkı yokmuş, 5 lik depremde iletişimin çökmesi gibi. Bunlar da karantinada patladılar. Ama paraları lüpletmeyi iyi biliyorlar. Yaşasın TORRENT
 6. konuşuldu.. st line da LED far ve digital gösterge standart dendi diye hatırlıyorum.
 7. @Yakup Çağatay Yani sistem tümüyle iptal. Acil çağrılar bile iptal.
 8. Pek mümkün değil Murat.. Mercedes dahil hemen her markada bu hizmetler sonlandırıldı. Bunun için arabada içine SIM kart takacağın bir modem oluyor. Bunun data hattı üzerinden hem arabaya uzaktan erişim hem canlı navigasyon , digital radyo vs açılabiliyor. Ancak sanırım telekomünikasyon üst kurulu sakıncalı bulmuş bu hizmetler sonlandırıldı. Bu modemler TRde aktif değil. Telefonunun şebeke internetini hotspotla arabaya bağlarsan radyo , nav vs olacaktor ama paragrafın ikinci kısmında anlattılan gelişmiş uzaktan kumanda özellikleri pek mümkün değil bence.
 9. istanbul anadolu yakası Maltepe-pendik arasında lenovo G510 dizüstü bilgisayara, bize kazık atmadan işini düzgün yapan ekran değişimi yapabilecek bir tanıdığı/bildiği olan var mı ?
 10. Tüm zamanların gelmiş geçmiş en iyisi Dark. 3 . sezonu heyecanla bekliyoruz. Dark ın bir tık altı Stranger Things var. Benzer konu 1986 yılı, hükümetin gizli tesisi yakınında kaybolan çocuk. Onun da yeni sezonunu sabırsızlkıla bekliyoruz.
 11. Şu benzindeki ucuzluk Otosanın kafasını karıştırmıştır. Bu araçları benzinli getirmezler ama bu yakıt fiyatları da dizeli caziplikten çıkarıyor. Yine de benzinli getireceklerini sanmıyorum.
 12. Benim tahminim var Girişi 200 ün az altı. tit: 230 civarı st line : 250 civarı ful dolu: 280-300 arası
 13. Hay Allah.. İşyerine geldim. Netflixi açayım dedim. Yine NSEZ-403 hatası
 14. Freud u izliyorum. Freud un gerçek hikayesi değil tabii ki. Freudun hayatında bir Salome var ama çok daha ileri yıllarda. Kadına zaten bütün dünya aşıkmış. Nietsche , Rainer Maria Wilke, Freud vs .. son 2 bölümdeyim henüz psikanaliz kelimesi geçmedi acaip gotik bir cinayet / dedektif dizisi gibi gidiyor. - Zaman geçirmelik Vis a Vis izliyorum. İspanyol kadın hapishane dizisi. LCDP deki nairobi ile hamile müfettiş Alicia da oynuyor. 4 sezonmuş ooohh epey oyalar beni . - Pek çok netflix dizisini hiç beğenmeyerek yarıda bırakıyorum. hakan muhafız, cesaretin var mı, altered carbon, unorthodox, valhala murders, ares başlayıp da bitiremediklerim. Seyredecek bir şey de bulamıyorum artık. - Son olarak evdeki Pilipis 4K tv deki netflix uygulaması karantinanın başından beri sürekli takılmalar donmalar düşmeler yaşıyordu. İnternet iyi ama , muhtemelen yoğunluktan. Tv ye güncelleme gelmedi ama sanırım netflix smart uygulamasına geldi. Şimdi sol üst köşede süre/geçen süre , bağlantı hızı/çözünürlük , dil , altyazı dili falan gösteriliyor . Demem o ki: bazı dizilerde hız 7,6 Mbps ile 4K bazı dizilerde 0,45 ile 480 p oluyor. Ama entersandır bazı dizilerde 1 Mbps ile 1080 çöz oluyorken bazı dizilerde 2,25 Mbps ile hala 720 çözünürlük oluyor. En en en son olarak söylüyim: 1080 çözünürlük ile 4K çözünürlük arasında benim hissedebildiğim hiç bir kalite/çözünürlük farkı olmuyor.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.