Jump to content
2019 Temmuz ve 2023 Mart arası tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeniden kayıt yapınız ×

H. Cenk

Member
 • Posts

  7,294
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

H. Cenk last won the day on June 8

H. Cenk had the most liked content!

About H. Cenk

Profile Details

 • Location:
  istanbul
 • Car:
  '20 XC40 T3
 • Job:
  Hekim
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

10,373 profile views

H. Cenk's Achievements

Grand Master

Grand Master (14/14)

 • Dedicated Rare
 • Very Popular Rare
 • Reacting Well
 • Week One Done
 • One Year In

Recent Badges

6.4k

Reputation

5

Community Answers

 1. Bu zaten explorer ın kupe versiyonu. AEye göre 2025 te 55 kWh bataryalı 125 kw (170 bg) başlangıç versiyonu gelecek . Son hızı 165 km ve menzil 250 mil (350-400 km arası birşey herhalde). O herhalde bize geitirilir olur. ama gelir mi, ford üretir mi bilemem. Bu arada Capri ismini de rezil ettiler. Bu nasıl capri,? capri dediğin coupe spor araba olur V6 motor olur di mi ama.
 2. Eskiden Japonlar böyleydi dolu üst donanım araba getirir 3-5 fanboya satardı. Ford da yavaş yavaş oraya evriliyor. Bağlı modem ve e call dikkatimi çekti. Yani arabada modem var , Ford geçerli bir simkart ile mı verecek arabayı. Biliyorsunuz 2019 da uzaktan erişimi yasakladı sayın hükümetimiz. Tesla model Y ile birlikte bu yıkıldı. Mesela benim XC40 ta modem var. Ben ona bakıyorum o bana bakıyor. Hiç bir şekilde kullanamıyorum. Alacağımdan değil ( o paralara model Y alirim) ama bu konunun ayrıntısını merak ettim.
 3. Vay vay vayyyy. Geçmiş olsun Gürkan!! Bitti marka, bitti. Binekten çıksın gitsinler bu ülkeden. Kamyon ve panelvana devam etsinler. Cmaxte bana üstelik Şahsuvar şöyle bir şey yapmıştı. Garantinin 2. yılında Aks bilyesi ötüyordu. Şikayet ettim. Ama eski usul ahbap-çavuş ilişkisi hepsini tanıdığımdan servis formuna yazdırmadım. Bir şey yapmadılar. Garanti uzatma almıştım. O zaman da bu garanti uzatmaya girmiyor dediler. Uzatılmış garanti de bitince bunu değiştirmemiz lazım yolda dağılırsa çok ciddi sonuçları olur deyip çatır çatır parasını aldılar. İtiraz ettim, garanti süresinde de bu sorun vardı diye, hani servis formunda bu şikayetiniz yazmıyor dediler.
 4. Bizim volvoda serviste yapılan yazılım güncellemesi ücretli. Garanti dahilinde veya sonrasında bakım paketi yaptırırsanız , o zaman pakete dahil ve ücretsiz. Paket almazsanız, mesela akü değişimine balata değişimine falan gittiniz bir de yazılım güncellemesi yap dediniz işte o zaman ücretli.
 5. Çocuğu makyajlamışlar. En Çinlisinden MG falan Çinlilere gittikçe daha fazla yaklaşmıyor mu ?
 6. Şahsuvaroğlunun Maltepedeki yerinin karşısında Remzi Kılıç vardı hani lastikçi. O arkadaş sahile inerken Premium diye dükkan açtı. Premium olduğuna göre çizmezler herhalde 😂 Şaka maka ben gene Gülsuyu köprüsündeki yerlerine gidiyorum hala.. OtoPratik oldu adı ama esasen lastikçi remzi hala. Bana yakın tabii.
 7. Bu son yıllarda olan bir durum. Bazi firmalar ödemiyor . Bazıları ödüyor. BUradan araba alacakların kulağına küpe olsun. Alırken en temel şeyleri bile konuşmak sözleşmeye yazdırmak lazım. Eskiden anahtar teslim diye bir kavram vardı (Dingiliz OTR =on the road diyor hani) . Bu yasal olarak trafiğe çıkabilecek araba demektir. Yani arabada bulunması gereken trafik seti , yangın tüpü, zorunlu sigorta, MTV , ruhsat plaka her şey dahildi. Fakat pek sayın hükümetimiz önce büyük Sigorta şirketlerinin lehine (vatandaşın aleyhine ) zorunlu sigortayı serbest bırakınca ; anahtar teslim kavramı kafadan kadük oldu. Çünkü firmalar kime ne kadar zorunlu sigorta çıkacağını bilmediğinden fiyat teklifinde bu yer almıyor. Oradan girince trafik setini yangın tüpünü MTV yi herşeyi çıkardılar. Artık firmalar arabaları on the road yani anahtar teslimi vermiyor. Dolayısıyla bunları ödeyemeyebiliyor.
 8. Güzel güzel.. Test araçları dual motor AWD , fakat alınacak olan tek motor RWD. Ona yakın olsun diye en düşük güç modunda verdiler. İlk kalkış anında çok hantal geldi ama alışınca güzel. Tek pedala alışmak zor ama ben hallettim. Kısacık yolda anında 100 oluveriyor. Yanında da gelmiyorlar. Başta anlatıp al çık 15 dk sonra getir diyorlar. güzergah veriyorlar onu gidiyorsun, dönüşte biraz daha free sin. Eski evin oralara gideyim dedim ama vazgeçtim. Keşke alabilseydim. Aslında kafayı kırsam alırım ama varı yoğu bağlamaya gerek yok. Fiyat 1800 (en baz) 50K şimdi, 1380 teslim öncesi (teslim temmuz ağustos ama haziran sonu temmuz başı parayı isteriz diyorlar). 380 de 12 ay kredi..
 9. test sürüşünü açmışlar (daha önce yoktu) . yarın öğleden sonra test sürüşü yapacağım (ataşehirde)..
 10. çok iyi ..inşallah kafana yatan bir focus bulursun.
 11. Corsayi sattın mi, bir arkadaş Mercedes A satmaya çalışıyor. Alan yok .. 2. el oldu diyorlar.
 12. ford.com.tr ye stok görüntüle linki koymuşlar. https://www.ford.com.tr/stok-goruntule üye oldum girdim. Hakkaten focus SW active X yok. HB active X var ada mavi Batmanda imiş, Tit X SW var kırmızı Otokoç taşdelen de. Kuga 2 ecoboost vignale var kırmızı , otokoç ankarada
 13. focus -puma arasında focus ama explorer satışı avr upada başladı gibi görünüyor. o gelecek mi fiyat ne olacak.. explorer çıktığında pişmanlık yaratabilir.
 14. Ne demek active X bitiyor. Hastanenin yakınında birinde şunun aynısı var. Resmen dibim düşüyor (ada mavisi mi bu rengin adı). Çok isterim almak.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.