Jump to content

H. Cenk

Member
 • Content Count

  7,354
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

H. Cenk last won the day on July 29

H. Cenk had the most liked content!

Community Reputation

6,521 Mükemmel

About H. Cenk

 • Age 52
 • Rank
  RS

Profile Details

 • Age 52
 • Location:
  istanbul
 • Car:
  '18 Focus ST Line 1.5 tdci A/T
 • Job:
  Hekim
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

7,672 profile views
 1. Bilmiyorum aynı ses mi ? Benim de makyajlı MK3 üm de böyle bir cik cik ses vardı. Ama kesinlikle dışarıdan geliyordu. Ben daha çok cam açıkken tünel, köprü altı, kapalı garaj gibi yerlerde sesin yansımasını duyuyordum. Disk ile disk koruması arasına taş girmişmiş.Servis çıkarınca kesilmişti ki konu da açmış olmam lazım yıllar önce
 2. Daha önce de çok dinlemiştim. Yok böyle bir söyleyiş . Muhteşem ..
 3. Serviste mi ? Serviste sadece yağ 450, mazot filtresi 200 TL
 4. Android autonun 4.6.****** sı çıkmış. İndirdim güncelleme olarak kurdum. Sabah sıkıntı yoktu. Umarım "yeni android auto yu dene" seçeneğinin kaybolmasının önüne geçilmiştir. AA 4.6.593334 Arm64-v8a için
 5. Süper olmuş. İlk gençliğimde yatağımın başında Nena posteri vardı
 6. Aldık kullandık biz bunu. Hatta Volkanın rölantide tüketim 0.9 iken 0.5e düştü. Yağın etkisi diyor. Bende önce de sonra da 0.7 , değişmedi. Kullanın gönül rahatlığıyla.
 7. Bizim ülkemizde elektrik büyük oranda termik santrallerde üretilir. Yaklaşık %37,5 kömürden yaklaşık %30 doğalgazdan yaklaşık %20si hidroelektrik santrallerden gelir. Elektrik ihtiyacımız artarsa başvuracağımız yöntem doğalgaz santralleri. Şimdi ha ben petrol türevini arabamın deposunda yakmışım, ha büyük şirketler doğalgaz santralinde yakıp elektrik üretmiş ve senin bataryanı şarj etmiş. Onu temiz saymak ne aymazlık. Haa güneşti, rüzgardı, dalga idi , jeotermal idi şuydu buydu , onlardan üretilen elektriği %50ye çıkarırsın o zaman eyvallah. Geriye kalıyor nükleer. Dünya nükleerden vazgeçiyorken biz nükleere döneceğiz. Arabalar elektrifiye olduğunda Nükleere mahkum olacağız. Biz işletirsek ben 20 sene veriyorum , kesin yanlış yapar patlatırız onu. En sağlıklısı dizeldir iddia ediyorum Euro 7-8 vs normlarında kesinlikle öyle olacak.
 8. Ben bu fordun fiyat politikasını tam anlamadım. Transmax dual piyasada KDV dahil 85-90 TL , Fordda KDVsiz 107 . İndirimi de yapınca makul olacak . Piyasa fiyatına yakın olacak . Her ikisi de 1 lt lik kutu aynı ürün. Ama castrol 0W-30 motor yağı dışarıda 4 litre kutu KDV dahil 160-180 TL (litresi 40-45) ama ford castrol veya Fuchs varil yağdan 4 litreyi litresi 103+KDV olarak koyuyor. indirim yapsa bile piyasanın iki katından fazla. Daha önce de yazdım. Bu (benzer değil birebir aynı) şanzımanı kullanan bazı markalar yağ değişimi önermiyor. Bazısı kontrol öneriyor eksikse tamamla diye (Castrol o yüzden bu yağı 1 lt lik formda üretiyor, eksiği tamamlasınlar diye ) . Ford ise 4 yılda bir değişim öneriyor ama Otosan bunu 3 yıl yapmış. Ben bundan sonra 4 yılda bir değiştirteceğim. Ben bundan sonra bakımlara Cem Yılmaz ın dediği gibi yağımı kendim götüreceğim. Diğer malzemeler FORDdan. Ama tapa , conta bak burada 8-9 yazmışlar bana 15 er lira yazmışlardı. Ayıp yahu 2 liraya tapaya 15+KDv yazılır mı ?
 9. Dünkü rezilliği gördünüz mü? Gerzekler Q3 te derece yapamadılar. Son dk. Hepsi biraraya toplandı ama herkes başkaları öne geçsin diye bekledi. Zaten en iyi derece onda olan leclerq öne geçti kasten yavaşladı ve 1 sn kala girişten geçti arkadakilet yetişememiş oldu. Salaklaarrr!! Leclerq zaten en iyi derece onda diye tür da atmadı.
 10. Istanbul, Pendik şahsuvaroğlu, kampanya garantisi bitmiş araçlara.
 11. Bakımda bunu söyledik. Baktılar ettiler. Ufak bir boşluk var balatada ama sorun değil böyle kullanabilirsin zararı yok dediler (bknz. Bu modeller böyle abi)
 12. Ben 60K bakımına gittim. Yağı 162 TLye dışarıdan aldım ( serviste 480 falan) . Kalan herşey servisten. 750 falan tuttu. Ancak kampanya varmış %35 indirim yaptılar. 490 TL tuttu. 4mü 6 mı ne taksit. Yağı da ekleyince bana 650ye malolmuş oldu.
 13. Yetersiz kalacağını düşünmüyorum. Bugünkü aklım olsa ben kesinlikle donanıma bakardım. Bu kadar mikemmel bir otomobili düşük donanımla almak çok yanlışmış. Adaptif cruise ve otomatik park olan model olsa daha iyi olur. Yoksa ucuz olanı tercih ederdim.
 14. Ben ne yaptım bilmiyorum ama ETISte hala arabalarımı görebiliyorum. Mesela beyaz için şu mesajdaki işlem daha teslim alınmadan yapıldı ama hala sisteme girmemişler.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.