Jump to content

H. Cenk

Member
 • Content Count

  7,624
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

H. Cenk last won the day on July 29 2019

H. Cenk had the most liked content!

Community Reputation

6,801 Mükemmel

About H. Cenk

Profile Details

 • Age 52
 • Location:
  istanbul
 • Car:
  '18 ST Line '15 style
 • Job:
  Hekim
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

8,370 profile views
 1. Rölantide bırakmana gerek yok. Sadece arabanın altında kuru yaprak falan tutuşacak bir şey olmasın.
 2. Bu sabah Tayland HYna ait Bangkok - Frankfurt seferini yapan TG920 sefer sayılı A380 , bir Alman yolcunun acil tıbbi durum yaşaması üzerine Türkiyede resmen inebileceği tek havaalanı olan yeni İstanbul hava alanına acil durum inişi yapmış. Hasta ambulansla hastaneye kaldırıldıktan sonra uçak yoluna devam etmiş. Geçen Eylül ayında da batan Thomas Cook mağduru yolcular için bir A380 iki kez Dalamana gelmiş yolcuları alıp gitmişti.Fakat bıraktığı debris nedeniyle 3. sefer için izin verilmemişti.
 3. Yok eskiden 4,5 altında sarı , 0 ın altında kırmızı yanıyordu büyük tehlike manasında. Sonra güncelleme yaptılar artık hiç kırmızı yanmıyor 4,5 altı hep sarı
 4. ayarlar/hesaplar ve eşitleme adımında tüm hesapların görünür. gmail adresli olan google hesabına tıkla, açılan yerde hesap senkronizasyonuna tıkla açılan yerde kişiler yazandaki tiki kaldır yani bizde böyle ama xiaomide nerede tam bilmiyorum.
 5. sen yazmadan farkettim ve değiştirdim zaten. Whatcar twitterinde gördüm. AE de bu segment için game changer falan yazmış.
 6. "Xiaomidir o, huawei olsa duramazsın" esprisi yapayım da boşa gitmesin Konuya hakim değilim ama muhtemelen google hesabındaki kişileri her syncronizasyonda getirip getirip duruyordur. Oradan silmen gerekebilir. Sadece fikir benimkisi..
 7. Ford avrupa ürün müdürü Jay Ward twitterda bol bol Puma haberi veriyor. What car dergisi Pumayı yılın arabası seçmiş . Daha otomatiği bile olmayan manüel arabayı nasıl seçmişler hayret.
 8. Migrostan xiaomi redmi note 8 32 GB aldım. 1399 TL. ING kredisi ile 10 taksit. 140 TL taksitle ödeyeceğim. Xiaomi Türkiye garantili.
 9. Bu o kadar beyaz değil. 3700K olması lazım. Bende olan racing vision 3400-3700 K .Hiç beyaz değil bayağı sarı yanıyor. Yukarıda white vision plus diye yanlış yazmışım White vision ultra ise 4200 K . Daha beyaz. Ama yok buralarda. Standart ile racing vision ın farkını şu fotolarda görebilirsiniz.
 10. Bizim multimedya farklı . Ama hoparlörler aynı. Ben 4 tane SONY hoparlör alıp taktırdım bir fark görmedim. Parayı sokağa atmış oldum. Herkes bana tekbaşına SONY olmaz, arkaya tweeter taktır (bizde yok) ve de kapı içine izolasyon yaptır demişti. SONY leri ben site sponsoru ER-OL otomotivden almıştım. Onlarda olması lazım sıfır olarak.
 11. %110 veya %130 X-treme vision yerine %150 Racing Vision veya %150 Osram Night breaker laser alabilirsiniz. Bana sorarsanız en güzeli Philips White Vision Plus ama memlekette yok.
 12. Bu yokuş aşağı frensiz inmek için. Otomatik vitesli aracınız rampa aşağı inerken hızlanacağından , sürekli frene basmak zorunda kalıyorsunuz. Bu da balatanın erken bitmesi demek. Bunu engellemek için manüele alıp alt vites yüksek devirde mümkün olduğunca motor freni ile hızlanmadan veya minimum hızlanarak ineriz (pek yapmıyoruz ya neyse) . L viteste ise mümkün olduğunca düşük viteste kilitleyip yani düşük viteste tutup devri artırarak motor freni yapmanızı sağlayıp aracın hızlanmasına engel olmaya yarayan bir sistem . Kesinlikle şehir içinde düşük hızda yokuş inerken kullanın. Yüksek hızlarda kullanılmaması lazım teorik olarak çünkü adı üstünde L (low) düşük vites. --15 dakika sonra eklendi-- EDİT: Yalnız şu da olabilir bu yeni elektronik kontrollü sistemde hangi viteste olursan ol 2 veya 3 neyse daha düşük viteste sabitliyor olabilir. O zaman her hızda ve her viteste yapılabiliyordur doğal olarak.
 13. Sorun gene apkmirror'dan indirdiğim son sürümü direk yüklemeye kalkınca, varolan eski AAnun güncellemesi şeklinde yapması ve bu da play store üzerinden olmadığı için bir şeylerde sorun çıkması diye tahmin ediyorum. Gene AA yı komple kaldırıp son indirdiğim daha önce güncelleme ile kurulan versiyonu, sıfırdan kurunca sorun çözüldü. Hep diyorum her AA güncellemesi geldiğinde kaldır sıfırdan kur diye , ama hep üşeniyorum öyle yapmaya
 14. Benim şimdi de google asistan sesli komut sorunum başladı. Android auto bağlı değilken, direksiyondaki ses tuşuna bastığımda sesli komut ekranı geliyor ve komutu alıp yerine getiriyor. Hardware sorunu yok yani. Ancak AA bağlı iken ne ekrandaki mikrofon ikonu, Ne google haritalar arama kutucığundaki mikrofon ne de direksiyondaki ses tuşuna bastığımda dinleme animasyonu çıkıyor ama sesimi almıyor, komut kabul edilmiyor. Oysa 1 ay önce alıyordu. Biliyorsunuz haritalarda hareket halinde ekrandan klavye ile komut veremiyorsunuz, Sadece sesle verebiliyorsunuz. Yani ben navigasyon yapamıyorum. Bir fikri olan var mı.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.