Jump to content

Bülent Y.

Üye
 • Toplam İleti

  11
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

1 Poor

Bülent Y. Hakkında

 • Derece
  Yeni üye

Profil Detayları

 • Şehir:
  İstanbul
 • Arabam:
  Focus 1.6 TDCI Titanium
 • Meslek:
  Mali Müşavir
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

Son ziyaretçiler bloğu devre dışı ve diğer kullanıcılara gösterilmiyor.

 1. Evet arkadaşlar. 11 ay süren Tüketici Hakem Heyeti başvurum geçen hafta itibariyle sonuçlandı. Şikâyetim üzerine konu ile ilgili bilirkişi de atandı. Bilirkişi baskı + balata + volantin birlikte değişmesi gerektiği görüşünü rapora konu etti. Servise Hakem Heyetinin sonucunu ilettim. Normal şartlarda Otosan'ın bir üst mahkemeye gitme hakkı olmasına rağmen baskı balata ve volantı değiştirmeyi kabul ettiler. Kısmetse önümüzdeki hafta parça yenilenecek.
 2. Selam Arkadaşlar, Az önce Ford'un youtube kanalında kapıların otomatik kilitlenmesini aktif eden süreci izledim. Bunu deneyeniniz var mı? Ilgili video aşağıda
 3. Sağ olun arkadaşlar. Yani size de yeni bir parça geldi, ses falan tarih oldu derlerse mağdur olmayın diye paylaştım başıma gelenleri. Otosan ile defalarca görüştüm. "Yapabileceğimiz bir şey yok" demekten öteye gidemediler. Çetaş'ta BİYS diye adlandırdıkları Bireysel Müşteri sorumlusuna da derdimi anlattım. Haklı olduğumu, konuyu bölge müdürünü ileteceğini ifade etti. Oradan da yine aynı cevabı verdiler. Bu kadar ilgisiz bir markanın şu anda Ford Aktif Memnuniyet Sistemi adında reklam döndürmesi abesle iştigal oluyor. Hukuki durumun sonucu ile ilgili sizi de bilgilendiririm inşalla
 4. Arkadaşlar aracı aldığımdan beri forum üyesiyim. Bu sesin kronik olma konusunu bende çok araştırdım. Bu kararı ezbere vermedim. Başımdan geçen iki olayı anlatayım. Sizde hak vereceksinizdir. Biliyorsunuz 2015 model focuslar piyasaya makyajlı olarak sunuldu. Bu makyaj esnasında bazı parçaların kronik sorunlu olduğu Ford tarafından tespit edildi. Bir sonraki modellerde bu parçalar elden geçirildi. Örneğin motor kulakçıkları bu modelde kronik arızalı. Bu parçayı garantiden değiştirdim. Mekanikçi arkadaş sorunlu parça olduğunu revize edilmiş parça takıldığını söyledi.
 5. Şimdi ekte göreceğiniz yazıyı okuyunca diyeceksiniz ki adam 2015 model arabasının baskı balatasını garantiden %50 indirimli yaptırmış. Sonra 30-40 bin km. yaptıktan sonra gidip bir daha indirim istemiş, Ford neden destek versin? Olayı birde ben anlatayım da koskoca şirketin yalanı çıksın ortaya, koskoca şirketin müşteriye verdiği değer bilinsin. Çoğu Focus kullanıcısı gibi kalkışlarda baskı balatadan ses geliyor şikayeti ile servise başvurdum. Servis garanti kapsamında %50 bedel ödemek koşulu ile değişim yapacağını söyledi. Bende kabul ettim. Aracımı verdim. 3 gün sonra cumartesi
 6. Arkadaşlar ortalama yakıt tüketiminin uzun km'lerde düşmesi yazılımsal bir problem. Bu konuda yakıt göstergesinin kalibrasyonun yapılması gerekiyor. Ben yaptırdım. Bu işlemden sonra sağlıklı bir şekilde çalışmaya başladı.
 7. 2015 model araçta 29.000 km de aynı sıkıntıyı bende yaşadım. Hepiniz gibi bende garantiden değişim için red cevabı aldım. Direkt olarak Ford ile iletişime geçtim yine çözüm bulamadım. Ford ilk zamanlar değişim yapıyormuş fakat sonradan 15.000 km ile sınırlamışlar direksiyondaki garantiyi. Direksiyonun fiyatı 1750,00 TL civarında. Servis kendi indirimi ile 1400,00 TL'ye direksiyonu değiştirdim. Eski direksiyon sizlerin söylediği gibi parlak bir yapıya sahipti. Yeni takılan direksiyon daha mat ve pütürlü halde. Fakat ilerleyen süreçte bu direksiyonda da parlama olur mu kestiremiyorum. Tabi haliy
 8. Yazılım ile bu problemini çözebilen var mı?
 9. Merhaba Arkadaşlar, 2015 Model Focus aracımda ortalama yakıt tüketimi şehir içinde 4,1'lere kadar indi. Bu kadar az yakacağına ihtimal dahi vermiyorum. Yol bilgisayarını 4000 km'dir sıfırlamadım. Anladığım kadarı ile yol bilgisayarı ortalama hesabını hatalı yapıyor. Bunu bir başka 2015 Model Focusta da gözlemledim. Km arttıkça tüketimin çok düşük değerlere inmesi çok mantıksız. Bu konu ile ilgili tecrübesi olan var mıdır?
 10. Teşekkürler arkadaşlar. Siri desteği de geldiyse Iphone ile tam uyumludur diye düşünüyordum. Öyle bir şey yokmuş. Destek verilen cihaz listesinde de ne hikmetse şase numaramı geçersiz olarak görüyor. Cevaplar için tekrar teşekkürler.
 11. Merhaba Arkadaşlar, SYNC 2'de androidli bir cihaz kullanmaktayım. Sık sık kopma problemi yaşıyorum. Bu problemi benim gibi yaşayanlar var mıdır? Yoksa servis ile bu problemi çözebilir miyim? Tavsiyeleriniz nedir?
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.