Jump to content

A.Coşar

Member
 • Content Count

  1,001
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

761 Mükemmel

1 Follower

About A.Coşar

 • Rank
  Ghia

Profile Details

 • Location:
  Adana
 • Car:
  13 F3 Trend X Benzin+LPG
 • Job:
  Öğretmen
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Şu da bir sonra soracağınız sorunun cevabı. Muhtemelen bunu da merak edeceksiniz.:) Otomatik Kilitlenme. Araca binilip kapılar kapatılır, Kontak anahtarı tüm kontrol ışıkları yanana kadar çevrilir, motor çalıştırılmaz! Kapı kilit düğmesinden üç defa üst üste kilitleme uygulanır, kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç... Kontak anahtarı çevrilerek kapatma konumuna getirilir. Kilitten aynı işlem tekrarlanır: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Kontak anahtarı tekrar ışıkların yandığı konuma getirilir, kısa bir düdük sesi duyulur (bunu duymazsanız olmayacak demektir), Kilitten aynı işlem tekrar edilir: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Uzun bir düdük sesi duyulur, programlama tamamlanmıştır. Başarılı olmuşsa yaklaşık 10 km/saat hızda kapılar otomatik kilitlenecektir, içeriden manuel olarak açılırsa, söz gelimi yolcu indirme-bindirme, yeniden hareketinizde otomatik kilitleme olmayacaktır. Ozan Karsavuran'a ithafen...
 2. Uzaktan kumandanın kilitleme ve açma butonlarına 5 saniye boyunca aynı anda basılı tutun, arabanın sinyalleri yanacaktır . Sonrasında açma düğmesine bir kez basarsanız sadece sürücü kapısının kilidi açılacak,iki kere basarsanız tüm kapıların açılacaktır. Bla bla bla... Gibi bir şeydi işte.
 3. Dün araçta cihazla denetim yapıldı. Arıza kodu olarak P0171 okundu. LPG kaynaklı sorun Fakir Karışım olarak okundu ve silindi. Depodaki gaz bitince tekrar bakılacak. Benim okuduğum Dtc kodu ise bu arıza lambasının yanışıyla ilişkilendirilmedi. Önceden olabileceği söylenmekle yetinildi. İlgilenenlere teşekkür ederim.
 4. Benim de başıma geldi. Aracı sıfır km aldığımda satıcı basit bir arka park sensörü takmıştı hediye olarak. Aldıktan 1 ay sonra yokuşta inerken frene basmadan bile bu uyarı çıkardı. Ampülleri değiştirdim. 7 yıldır arada bir aklına geldikçe bu uyarı çıkar hâlâ. Ampullerde sıkıntı yok.
 5. Eline sağlık. Ben de düşünüyorum ışıklı topuz. Ancak 2013 Trend X aracınızda 6 vites mi var? Ve geri vitesin yeri orası mı gerçekten?
 6. İşaretli yerdeki o delikli parça nedir,ne işe yarar?
 7. www.fordownersclub.com sitesinde yanlış çevirmediyse kötü yakıttan şüphelenilen bir durum için çıkan hata kodu.
 8. Haklısın da işte insan endişeleniyor. Forumda bir umar arıyor kendine. İlla ki karşılaşan vardır, bana bir şey söyler de sabaha kadar rahat uyurum diyor insan işte. Yoksa cihaz bağlamadan kim ne bilecek! Sağol.
 9. Çağatay,onu buldum netten . Ama yaşayan var mı ,ne için olur? Süreyim mi aracı,yoksa koşa koşa servise vs mi gideyim? Ciddi bir arıza mı? Aha bunları öğrenmek için yazdım.
 10. Yolda giderken birdenbire yanan motor arıza lambası ve gauge menüde gördüğüm arıza kodu. Performansta bir sorun yok. Bu kodun anlamını bilen var mıdır?
 11. Yoo... Hiç de öyle değil. Bu ülkede zengin olan daha az vergi ödüyor. Fakir olan ise daha çok. Demek ki sen gariban değilsin.
 12. Arka koltuk için doğru. Ama yolculuk esnasında değil, konaklamada . Aman dikkat! @Alperen G. haklı bence.
 13. 10 yaşına kadar koltuk ya da yükseltici devam edecek mecburen. Sadece uzun yolda bu yatak işe yarar zaten. Sonra? Bilemedim şimdi. Hâlâ gereksiz geliyor.
 14. Ben de zamanında çok araştırmıştım bunu. Tek çocuk varken bavulları ayak altına koyup üzerine evden ince,tek kişilik bir döşek atıyordum. Emniyet kemeri de belden dolanınca kızım 6-7 saat uyuyordu Antalya yollarında. Bu yüzden almadım. Sanırım alternatifsiz bir ürün değil. Gereksiz para harcamak gibi geldiği için satın almadım yıllarca.
 15. Zincirin jantla teması yok. Ben çok kullandım, bir zararı olmadı.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.