Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus'un Yeni Donanım Listesi - Güncel Değişiklikler (2013 Değişiklikleri Eklendi)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Yıllara göre donanımlar çok değiştiği için işin içinden çıkamadım. Bir konuda yardıma ihtiyacım var.

2011 yılının sonunda yeni kasalar çıktığı için onlara da bakmaya başladım.

2011 model TDCI TİTANYUM araçta start/stop özelliği var (konsoldaki düğmeden belli oluyor). Ayrıca oto park da var (ön tampondan belli oluyor) 

Ama satıcı ş.içi güvenlik olup olmadığını bilmiyor. 

Start-stop olmayan 2012 titanium modellerde oto park varsa ş.içi güvenlik de var diye biliyorum ve bugüne kadar incelediğim tüm araçlarda bu böyle.

2011 tdci titanium start-stop ve oto park varsa ş.içi güvenlik olamayabilir mi?

araç şu:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2011-ford-focus-iii-titanium-1.6-tdci-115-hp-sedan-41-bin-km-118012483/detay

Çok faydası olmayacak sanırım ancak ben size bir özet geçeyim

-öncelikle start stop yanlışlıkla geldi çok az araçta mevcut.

1. Eski Titanium+(OP)

İlk araçlarda şuanki titaniumda olmayan aktif şehir içi güvenlik ve ısıtmalı ön cam vardı.

bu araca otomatik park paketi adı altında katlanır ayna park sensörleri ve otomatik park eklenebiliyordu.

2. Yeni Titanium+(Plus)

aktif şehir içi güvenlik ve ısıtmalı ön cam titanium içersinden çıkartılıp otomatik park paketi ile birleştirilip plus paket adıyla sunuldu

3. Titanium + (smart)

titanium değişmedi, plus paket kaldırıldı. ısıtmalı ön cam ve aktif şehir içi güvenlik tekno pakete taşındı. Otomatik park sony ses sistemi ile birleşip smart paket olarak sunuldu

sunroof ve x paket bunlardan bağımsız ayrıca eklenebiliyor ve baştan beri aynı.

Aktif şehir içi güvenlik olup olmadığını ön camdaki kocaman sensör grubunun olup olmamasından anlayabilirsiniz.

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok faydası olmayacak sanırım ancak ben size bir özet geçeyim

-öncelikle start stop yanlışlıkla geldi çok az araçta mevcut.

1. Eski Titanium+(OP)

İlk araçlarda şuanki titaniumda olmayan aktif şehir içi güvenlik ve ısıtmalı ön cam vardı.

bu araca otomatik park paketi adı altında katlanır ayna park sensörleri ve otomatik park eklenebiliyordu.

2. Yeni Titanium+(Plus)

aktif şehir içi güvenlik ve ısıtmalı ön cam titanium içersinden çıkartılıp otomatik park paketi ile birleştirilip plus paket adıyla sunuldu

3. Titanium + (smart)

titanium değişmedi, plus paket kaldırıldı. ısıtmalı ön cam ve aktif şehir içi güvenlik tekno pakete taşındı. Otomatik park sony ses sistemi ile birleşip smart paket olarak sunuldu

sunroof ve x paket bunlardan bağımsız ayrıca eklenebiliyor ve baştan beri aynı.

Aktif şehir içi güvenlik olup olmadığını ön camdaki kocaman sensör grubunun olup olmamasından anlayabilirsiniz.

Çok faydası oldu. Bir takım karışıklık olduğun biliyordum ama 2011 modellerde yeni kasa olduğunu bilmiyordum. Onu yeni öğrendim ve 2011 modellere akınca böyle bir durumla karşılaştım.

Cuma günü yine bir araç için ama 2012 model bir araç için görüştüm. Sahibi araçta tüm tekno paketler olduğunu söylüyordu. (Şerit ayrılma uyarısı, kör nokta vs). Ama biraz şüpheli geldi söyleme şeklinden işkillendim.

Plakadan araştırma yapıp aldığı bayiye ulaştım. 

Bayideki kayıtlarda Titanyum X OP SR gözüküyor.

X ve SR malum ama OP ne onu eleman da bilmiyordu. Hani TP yazsa tekno paket diyeceğim ama...

Neyse sahibini arayıp sinyal kolunun fotoğrafını isterim. Zaten şerit uyarısı varsa diğerleri vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok faydası oldu. Bir takım karışıklık olduğun biliyordum ama 2011 modellerde yeni kasa olduğunu bilmiyordum. Onu yeni öğrendim ve 2011 modellere akınca böyle bir durumla karşılaştım.

Cuma günü yine bir araç için ama 2012 model bir araç için görüştüm. Sahibi araçta tüm tekno paketler olduğunu söylüyordu. (Şerit ayrılma uyarısı, kör nokta vs). Ama biraz şüpheli geldi söyleme şeklinden işkillendim.

X ve SR malum ama OP ne onu eleman da bilmiyordu. Hani TP yazsa tekno paket diyeceğim ama...

Neyse sahibini arayıp sinyal kolunun fotoğrafını isterim. Zaten şerit uyarısı varsa diğerleri vardır.

Yol bilgisayarında bir sürü menü var adamlar hala şüpheli ise almayın arabasını :D Bu ne ya :zha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

OP otomatik park. En azından benim faturamda öyle yazıyor :) ancak öyle bir araçta otomatik park diye bir paket yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Olmasi lazim ama ufakda olsa eksik üretilmiş araç olabiliyor. Ön camdan ve yol bilgisayar menüsünden anlaşılır. Mesela ben arabada şehiriçi güvenlik var ön cam ısıtma var ama park paketi yok.

Aslında ben de park pakedini istemiyorum. Şehiriçi güvenlik olup olmadığı ordan anlaşılıyor diye park özelliği  olmayan (yani ön tamponunda sensör olmayan) araçlara bakmıyordum bile.

Şimdi siz benim yanıldığımı farketmeme neden oldunuz.

Yani park asist yoksa bile ş.içi güvenlik olabiliyor 2012 modellerde değil mi? Bunu nasıl anlarım. Yine ön camda aynı sensör modülü oluyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yol bilgisayarında bir sürü menü var adamlar hala şüpheli ise almayın arabasını :D Bu ne ya :zha:

oluyor ya abartılı bir durum değil bence şimdi babama sorsam bizim arabada şu varmı diye bilemeyebilir :) heleki yenilerde çok fazla oyuncak var. amcam gidip en dolusunu ver diyip almıştır, çocuğu vs konfigre etmiştir etc. Dedeme senin arabada yağmur sensörü varmı desem %99 bilmiyorum der vs vs

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

oluyor ya abartılı bir durum değil bence şimdi babama sorsam bizim arabada şu varmı diye bilemeyebilir :) heleki yenilerde çok fazla oyuncak var. amcam gidip en dolusunu ver diyip almıştır, çocuğu vs konfigre etmiştir etc. Dedeme senin arabada yağmur sensörü varmı desem %99 bilmiyorum der vs vs

Abi ne bilim, sattığım malı bilmiyorsam hiç satmam yani sonuç olarak onlarla sen ilgileniyorsun %99 haksız mıyım ? 

Şerit takip felan ekstrem sonuçta hani bmw değil yani birazda olsun parasını neye verdiğini bilmesi gerekir kişilerin.Benim mantaliteme göre ters yani yoksa normal hatta ben anormalim :zha: İlanlara bakınca bu çıkıyor :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında ben de park pakedini istemiyorum. Şehiriçi güvenlik olup olmadığı ordan anlaşılıyor diye park özelliği  olmayan (yani ön tamponunda sensör olmayan) araçlara bakmıyordum bile.

Şimdi siz benim yanıldığımı farketmeme neden oldunuz.

Yani park asist yoksa bile ş.içi güvenlik olabiliyor 2012 modellerde değil mi? Bunu nasıl anlarım. Yine ön camda aynı sensör modülü oluyor mu?

olur tabii. dediğim gibi eski titanium içersinde standarttı aktif şehir içi güvenlik ve ısıtmalı ön cam. camdaki sensörlerin park ile alakası yok, ASG için.

bence otomatik park paketi alın almışken, araç sıfır alınrken 900tl gibi bir farkı vardı ikinci eldede çok yansımıyordur bence. otomatik park hikaye ancak park sensörleri çok iş görüyor.

Abi ne bilim, sattığım malı bilmiyorsam hiç satmam yani sonuç olarak onlarla sen ilgileniyorsun %99 haksız mıyım ? 

Şerit takip felan ekstrem sonuçta hani bmw değil yani birazda olsun parasını neye verdiğini bilmesi gerekir kişilerin.Benim mantaliteme göre ters yani yoksa normal hatta ben anormalim :zha: İlanlara bakınca bu çıkıyor :P

yanlışsın demiyorum, ama özellikle yaşlılar bu konuda bilgisiz ve ilgisiz olabiliyor. mal bu kardeşim alıyorsan al modunda :D

I know what it is to be young, But you don't know what it is to be old 
Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sahibinden.com daki ilanlara bir bakın kimse arabasının ne olduğunu bilmiyor (yada ben bilmiyorum). Titaniyum X işaretli araçların çoğu düz titanyum. Tit X yazmış bakıyorum farlar düz, orta konsolda koltuk ısıtma düğmesi yok. Aksi durumda çok. Tit işaretlemiş arama tit X. Bundan fulu yok yazmış oto park bile yok. Tüm ilanlarda stop/start işaretli çünkü anahtarsız çalıştırmayı bu sanıyorlar (Sanırım ilk çıkanlarda düğmenin üzerinde böyle yazdığı için bu sistemin adı bu kaldı). Daha bir sürü yanlış bilgi....

OP otomatik park. En azından benim faturamda öyle yazıyor :) ancak öyle bir araçta otomatik park diye bir paket yok.

Evet zaten 2012 titx ise oto park ve şiçi güvenlik vardır.

Ben babama trend-style ve tit arasında kasa farkı (büyüklük farkı) olmadığını defalarca söyledim. Dün yine bir tane trend ilanı görmüş pek büyüklük farkı yok bir bak diyordu bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet zaten 2012 titx ise oto park ve şiçi güvenlik vardır.

hayır X paket ile diğerlerinin hiç bir alakası yok o tamamen ayrı bir paket. yukarıda yazdığım 3 farklı konfigrasyonuda 2012 model olarak bulmak mümkün. Sadece 2011ler eski titanium + OP olarak satıldı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlanlara bir bakın bir kaçını da arayın kafayı yersiniz, o derece arabasından habersiz kişiler var... (Belki de satıcılar en iyisi, en fulü filan diye satmışlardır.)

Görüştüğüm bir amca var nasıl inandırmış kendini aracın fiyatının 80bin lira olduğuna. Çünkü yanında bir sürü belkide hiç işe yaramayacak şeylerle birlikte aracı neredeyse 80 bine satmışlar geçen yıl.

Diyorum ki bunun yenisinin fiyatı 71bin lira sen nasıl 70 bine satacaksın bunu. İnandıramadım sonunda bayiyi aramış yenisi 73 bin lira demişler (yine de abartmışlar biraz) adam ağlamaklı olduydu.

olur tabii. dediğim gibi eski titanium içersinde standarttı aktif şehir içi güvenlik ve ısıtmalı ön cam. camdaki sensörlerin park ile alakası yok, ASG için.

bence otomatik park paketi alın almışken, araç sıfır alınrken 900tl gibi bir farkı vardı ikinci eldede çok yansımıyordur bence. otomatik park hikaye ancak park sensörleri çok iş görüyor.

yanlışsın demiyorum, ama özellikle yaşlılar bu konuda bilgisiz ve ilgisiz olabiliyor. mal bu kardeşim alıyorsan al modunda :D

I know what it is to be young, But you don't know what it is to be old 

Aynen ben de biliyorum ön-arka park sensörünün faydasını. Çünkü önceki aracımda  vardı 8li sensör. Ama bunun için park sistemi almaya gerek yok diye düşünüyorum. Ben Çin'den en kral 8li sensörü 60usd fiyatla üstelik aracın renginde (boya değil renkli plastik) alabiliyorum.

Zaten 2012 modeller içen pazarlık yaparken park sistemsiz konuşuyorduk. Sonra paketler değişince iş karıştı. Ben de 2013den vaz geçtim 2012 arıyorum,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlanlara bir bakın bir kaçını da arayın kafayı yersiniz, o derece arabasından habersiz kişiler var... (Belki de satıcılar en iyisi, en fulü filan diye satmışlardır.)

Görüştüğüm bir amca var nasıl inandırmış kendini aracın fiyatının 80bin lira olduğuna. Çünkü yanında bir sürü belkide hiç işe yaramayacak şeylerle birlikte aracı neredeyse 80 bine satmışlar geçen yıl.

Diyorum ki bunun yenisinin fiyatı 71bin lira sen nasıl 70 bine satacaksın bunu. İnandıramadım sonunda bayiyi aramış yenisi 73 bin lira demişler (yine de abartmışlar biraz) adam ağlamaklı olduydu.

Aynen ben de biliyorum ön-arka park sensörünün faydasını. Çünkü önceki aracımda  vardı 8li sensör. Ama bunun için park sistemi almaya gerek yok diye düşünüyorum. Ben Çin'den en kral 8li sensörü 60usd fiyatla üstelik aracın renginde (boya değil renkli plastik) alabiliyorum.

Zaten 2012 modeller içen pazarlık yaparken park sistemsiz konuşuyorduk. Sonra paketler değişince iş karıştı. Ben de 2013den vaz geçtim 2012 arıyorum,

kişisel tercihler tabii ancak orjinalin kaliteside keyfide başka bence. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kişisel tercihler tabii ancak orjinalin kaliteside keyfide başka bence. 

Eğer ön sensörleri çalıştırmak için her seferinde bir düğmeye basmak gerekecekse bizim için hiç kullanışlı olmayacaktır.

Biz alışmışız ayağımız frendeyken 65cmden yakın cisim varsa önlerin otomatik çalışmasına. Dar yerden geçerken veya öne yanaşırken, Bazen de yolda bir araç çok yaklaşınca çok faydası oluyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer ön sensörleri çalıştırmak için her seferinde bir düğmeye basmak gerekecekse bizim için hiç kullanışlı olmayacaktır.

Biz alışmışız ayağımız frendeyken 65cmden yakın cisim varsa önlerin otomatik çalışmasına. Dar yerden geçerken veya öne yanaşırken, Bazen de yolda bir araç çok yaklaşınca çok faydası oluyordu.

o konuda çok haklısınız. geri vitese aldıktan sonra hızlanana kadar(2. vites) çalışıyor ancak onun dışında düğmeye basmak şart. hızlandıktan sonra düğmeye bassanız bile çalışmıyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus'un Yeni Donanım Listesi - Güncel Değişiklikler (2013 Değişiklikleri Eklendi) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A. bu konuyu sabitledi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.