Jump to content

Cem Boneval

Blogger
 • Toplam İleti

  14.164
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  531

Cem Boneval en son Ekim 18 tarihinde kazandı

Cem Boneval daha önce lider oldu!

Toplam Beğeni

25.056 Mükemmel

Cem Boneval Hakkında

Profil Bilgileri

 • Yaş 61
 • Şehir:
  Antalya
 • Arabam:
  Focus 1.6EB/Fiesta 1.0EB
 • Meslek:
  Doktor
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

7.345 profil görüntüleme
 1. Kışlık Lastik Önerisi

  Konuyu incelerseniz hemen herkesin marka bağımsız aldığı kış lastiğinden memnun olduğunu görürsünüz. Petlas'ın bile tutkunları var örneğin (olumlu anlamda yazdım). Nedeni de hemen tüm lastiklerin karda ve buzda yeterli ve etkileyici performans göstermeleridir. İyi ile kötü arasındaki fark daha çok kuru ve ıslak yolda, yani kış değil de sonbahar koşullarında belli olur ve premium markaların lastikleri bu açıdan daha başarılıdır, özellikle fren mesafesindeki fark bazen şaşırtıcı olabilir. Ayrıntılı bir inceleme özeti aşağıda: İlk sıradaki Reference Summer = referans olarak alınan yaz lastiği Kuruda fren mesafesi (metre) Kuruda yol tutuş (ort.hız km/saat) Yol sesi (dB) Islakta fren mesafesi (metre) Islakta yol tutuş (ort.hız km/saat) Kızaklama hızı (km/saat) Karda fren mesafesi (metre) Karda yol tutuş (ort. hız km/saat) Yuvarlanma direnci Tahmini ömür (km)
 2. Triger Kayışı

  9 yıl ya da 135.000 km, resmi son durum bu. Fiyat farkı ise doğal değil ama gerçek. Özel servise güveniyorsanız o farka değmez.
 3. Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

  Conti ömür açısından sıkıntı yaratmaz. Ancak bu basitçe elleyerek anlaşılacak bir şey değildir. Sağlamlıkta aynı şekilde. Daha önce yazdım kışın soğuk bölgelere seyahatleriniz olmuyor ise Crossclimate almaya ve ekstradan para ödemeye gerek yok. Yaz lastiği daha uygun olur. K125 oldukça başarılı bir lastik ve göreceli ucuz bir alternatif. Falken 914 daha da ucuza bulunabilir. Ekonomik alternatif olsun diye yazdım. K125'in CP5'e dezavantajı ıslak performansıdır. Benim Hankook'da favorim S1 evo2. Fiesta'da kullanıyoruz ve bence çok başarılı. Hoş artık aynı sınıftaki lastiklerde seçim için yapılan tartışmalar çoğunlukla amacını aşar oluyor. O kadar ince eleyip sıkı dokumaya değmez yani.
 4. Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  Bu motor için 5W-30 ile devam edin. 5W-20'nin bir getirisi olmaz, üstelik fiyatı iki mislinden fazla neredeyse.
 5. 2018 Yeni Kasa Mk4 Focus Test Ediliyor (Casus Çekimler)

  Opsiyonel full LED farlar, fiyatını duyunca yüzünüz buruşacak.
 6. Karşınızda Yeni 2016 Ford GT - Hafif Karbon Yapısı İle

  Chris Harris Ford GT ile ilişkiye girmiş, videosu aşağıda. İlişkiye girmiş diyorum çünkü bu tür arabaları kullanırken adamın konuşma ve seslerini görüntü olmadan dinleseniz kesinlikle cinsel ilişkide dersiniz. Pardon Chris, coşkunu takdir ediyorum, ama ben sapkın düşünüyorum sanırım.
 7. Bu Nasıl Bir Akıl Tutulması?

  Eşeklere ayıp etmiş oluyoruz. Cidden... Eksik olan aile terbiyesi. Bu böyle biline. Kırsaldan kente göçen ve kentli kültüre sahip olamadan kırsal kültürünü de terk edip yozlaşan ailelerin yetiştirdikleri çocuklar büyüdü. Artık çoğunlukla geçerli olan kuralsız bir bencillik ve saldırgan bir açgözlülük.
 8. Bu Nasıl Bir Akıl Tutulması?

  Ben her motosiklete bir araba kadar yer ayırıyorum şeritte. Ama sıkışık ve fakat akan trafikte aralardan akış hızının üç-dört misli hızla geçenlere fark edebilirsem zorluk çıkartıyorum, tabii kimseyi tehlikeye atmadan. Şehir içinde seyir halinde arkamı kollamaktan helak oluyorum. Bir bakıyorsun sağında, az sonra arkanda, biraz sonra solunda, derken gene sağında, hangi tarafımdan geçecek paranoyası ile uğraş dur. Kasklar dirseği korumak için. Hele ki kurye ise zaten intihar sürüşünde. Biz bu nesnelere canlı böbrek vericisi demeye başladık, neredeyse haftada bir kafa travması ve beyin ölümü ile gelen bir motorcu oluyor. Dalağını söktüğüm (mecazi değil gerçek anlamda) birkaç motorcu çocuk tanıyorum. Zaten çok tartışmaya açık, olasıdır ki bu türde beyin zaten ölü, travmaya gerek kalmıyor. Gözlemlerim: %40 Deli motorcu %30 Umursamaz ama kötü niyetli değil %15 Umursuyor ama eğitimli değil %15 Şapka çıkartacaklarım
 9. 2018 Volkswagen Polo Tanıtıldı

  Var mısınız iddiasına?
 10. 2018 Volkswagen Polo Tanıtıldı

  Zaten güncel fiyatlarla sınıf düşeceğimiz pek belli. Firmalar da boş durmuyor, küçükleri büyütüyor.
 11. Biraz da Gülelim :)

  Hedef kitleye: "İyi erkekler çirkindir. Yakışıklı erkekler iyi değildir. İyi ve yakışıklı erkekler evlidir. İyi, yakışıklı ve bekar erkekler fakirdir. İyi, yakışıklı, bekar ve zengin erkekler sizi beğenmez. İyi, yakışıklı, bekar, zengin ve sizi beğenen erkekler çapkındır, aldatır. İyi, yakışıklı, bekar, zengin, sizi beğenen ve sadık erkekler gaydir. İyi, yakışıklı, bekar, zengin, sizi beğenen, sadık ve gay olmayan erkekler de ölmüştür."
 12. Yeni Mtv Zam Oranı %25 Olarak Açıklandı

  Konu giderek karışıyor.
 13. Ecoboost Motorun Hararetten Yanması

  @Hasan EKİN bence hortumu bir kontrol et. Eğer eski tip ise vakit kaybetmeden değiştirin. Detaylar burada var:
 14. Honda Fc5 Kaporta Sorunu

  Artık birileri de harakiri yapar. Bu onurlu davranışı Kobe Steel yöneticilerinden de beklemek lazım da kapitalizm onları da bozdu.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.