Jump to content

Cem Boneval

Blogger
 • Toplam İleti

  15.544
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  589

Cem Boneval en son Temmuz 12 tarihinde kazandı

Cem Boneval daha önce lider oldu!

Toplam Beğeni

28.391 Mükemmel

Cem Boneval Hakkında

 • Yaş 61
 • Derece
  GT

Profil Bilgileri

 • Yaş 61
 • Şehir:
  Antalya
 • Arabam:
  Focus 1.6EB/Fiesta 1.0EB
 • Meslek:
  Doktor
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

9.563 profil görüntüleme
 1. Cem Boneval

  Günün Sözü

  Ben bunu çok yaşarım: "Herkesin işine yaradığın kadar iyisin bu hayatta"
 2. Cem Boneval

  Trafik Cezasına İtiraz

  Geçmiş olsun. Hastaneye gidiyor olmak maalesef trafik kurallarını çiğnemek için yeterli değil, bu amaçla ambulans sistemi var.
 3. Cem Boneval

  Klimadan Gelen Kötü Koku

  Yok bu harbi küf kokusu, senin bahsettiğin yanında pek masum ve hatta hoş kalıyor. Bu kokunun oluşmasını engellemek için rutin olarak klimayı devre dışı bıraktıktan sonra fanı bir süre çalıştırmak lazım. Böylelikle buz gibi evaporatörün üzerinde oluşan nem ve suyun hızla kuruması sağlanır ve birikme olmayınca bakteri ve mantarların üremesi zorlaşır.
 4. Cem Boneval

  Triger Kayışı Değişimi

  Kesinlikle... Bana da dün 4 yıl ya da 135.000 km dediler mesela. Yanlış yönlendirdiklerini ve yetkililere iletmelerini söyledim.
 5. Cem Boneval

  Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  Bilmem, bana bayağı bir yeşilden etkilenmiş göründün.
 6. Cem Boneval

  Triger Kayışı Değişimi

  Dört - beş kere yazdım. Tam tersi. Yani 1.8 dizel Lynx motorlu küçük ticariler için 4 yıl geçerli idi bir dönem, şimdi ondan da vazgeçmiş gibiler. . Binekler 9 yıl ve 135 km. Hem Ford ETIS'ten hem de Periyodik Bakım Kapsam kartlarından güncel bilgiye ulaşabilirsiniz. Ben daha yazmayacağım. İsteyen istediğini yapsın. Belli ki korku dağları bekliyor.
 7. Cem Boneval

  Triger Kayışı Değişimi

  Vallahi bu erken triger değiştirme meraklılarına artık ne yazacağımı bilmiyorum. Allah akıl fikir versin. Servisler sizleri çok seviyor, emin olun.
 8. Cem Boneval

  Triger Kayışı Değişimi

  Bu yaptıkları artık ahlaksızlık ve dolandırıcılık düzeyinde. Yetkili servis ise bir kaç şey düşünmek lazım: Ya gerçekten cahiller, ya Otosan'ı takmıyorlar, ya da çok paragözler. Müsterih olun, aracınızı keyifle kullanmaya devam edin. Yeni sahibi 3-4 sene sonra değiştirir. Başınıza gelebilecek o kadar şey varken -ki Allah korusun- en kötüsü triger kopması olsun.
 9. Cem Boneval

  Klimadan Gelen Kötü Koku

  Sorun klima vaporizatörü, klima kapandığında üzerinde biriken nem küf mantarlarının üremesine neden oluyor. Klima açıkken kuru hava kokunun yayılmasını engelliyor, ancak klima kapandığında havadaki nem taşıyıcı olmaya başlıyor. Vaporizatörün temizlenmesi lazım. Şiddetli koku varsa bunu serviste yaptırın ve polen filtresini değiştirin. Hafifse sıkma spreyler falan iş görebilir. Ya da kaloriferi sonuna kadar açıp -dayanabilirseniz- küfü yakabilirsiniz de. Koku yanında sağlık açısından da polen filtresi kaliteli değilse sevimsiz sonuçları olabilir.
 10. Cem Boneval

  Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  Eh yağı rengine göre değerlendiren bir müşteri kitlem olsa ben de öyle yapardım.
 11. Cem Boneval

  Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  Henüz hiç bir marka onayını almamış bir yağ.
 12. Cem Boneval

  Ford Sıfır 2018 Model Focus Araç ilk Gün Yolda Kaldı!

  Geçmiş olsun. Umarım yazılım ile giderilmiştir. Tekrarlaması halinde ayıplı mal statüsünden değişim talebi bence de haklıdır. Onarım teklif ederlerse bir şans verilebilir ama bu süreçte muadili bir aracı sağlamaları koşulu ile. Can sıkıcı olsa da kayda geçmiş olması nedeniyle önünde sonunda hallolur, bence çok da kendinizi hırpalamayın. Mutlaka bu konuda deneyimli bir avukat ile görüşün. Servise gittiğinizde de alt düzeyle değil doğrudan servis müdürü ile görüşmeye çalışın. Kartaş'ın yaklaşımını ise son derece samimiyetsiz buldum. Gelişmeler konusunda bizi de bilgilendirirseniz, umuyorum sevincinize de ortak oluruz.
 13. Cem Boneval

  Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

  Muhtemelen evet, ama bu küçük EB motorlara karşı hala bence giderilememiş bir önyargı var. Benzinli almak isteyen 10 kişiden yedisi eski 1.6 atmosferiği alıp LPG'ye çevirir gibi geliyor bana. Kaldı ki patlayan hortumlar ve su kapları da yanan motorlarla bu önyargıyı ciddi anlamda pekiştirdi. Yani sonuçta bence satış lideri bence gene 1.5 dizel olacaktır. Bence bunu da abartmamak lazım, rakiplerinden farklı bir performans sunmuyor. Bu kısa bir süre için -imalat tam oturana kadar- geçerli olabilir ama uzun vadede Ford Almanya'da ayağına sıkmış olur kurşunu. Satışların yaklaşık %30'u 1.5 EB motorları kapsayacaktır, hatta dizel antipatisinin Avrupa'da giderek artması bu oranı daha da yükseltebilir. Yani tüm kasalarda ana motorlardan biri olmaya devam eder. Zaten bireysel satışları pek hedeflediklari de yok, onu da kâr optimizasyonu üzerine kurulu bir sistemle yapıyorlar. Yani senin benim gibi meraklı birkaç yüz kişiyi dikkate almak eğiliminde değiller. Geçen kasada olduğu gibi bir yüz tane St-Line 1.5 EB gelir, onlar ağır aksak satılır, sonra da kesilir. Otomatik sedan iş yapabilir, ama onda da yüksek tüketim ve olası yüksek fiyat caydırıcı olacaktır. HB meraklısı zaten çok az, onları da Golf ve Leon kesiyor önemli ölçüde. Yani özetle 1.5 EB heveslileri 2019 ilk aylarını hedeflesin.
 14. Cem Boneval

  1.0 Focus 3 Bakım Fiyatları - Tüm Km Ler

  Araç farklı motor aynı sayılır, buraya yazalım: Fiesta 1.0 EB 5.yıl bakımı (daha sadece 40.000'de) Hava, polen, yağ filtreleri ve yağ (Motul Specific 5W-20) değişimi Maliyet 290 TL (özel servis, Çokoto-Antalya) Cevaplanmamış, ÖM atmıştım sanırım, yine de yazalım: Yağ, yağ filtresi, hava ve polen filtreleri, Bujiler, Hidrolik yağı (iki senede bir deniyor ama dört seneden önce önermem).
 15. Cem Boneval

  Vodafone'a Geçtim Pişmanım.

  Turkcell pahalı, ama daha iyi hizmet veriyor. Vodafone interneti çabuk bitiriyor, nasıl bir numaraları varsa artık!? Geçmiş olsun. Halloldu mu?

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.