Jump to content

Cem Boneval

Blogger
 • Content Count

  16,744
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  669

Cem Boneval last won the day on November 13

Cem Boneval had the most liked content!

Community Reputation

31,881 Mükemmel

About Cem Boneval

 • Age 63
 • Rank
  GT

Profile Details

 • Age 63
 • Location:
  Antalya
 • Car:
  Focus 1.6EB/Fiesta 1.0EB
 • Job:
  Doktor
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

13,149 profile views
 1. Güle güle kullanın. Zaten bizim yazdıklarımızın hepsi ikinci planda kalır, aslolan hanımların beğenisidir. Hem mantık hem de gönülle doğru karar verilmiş. O segmentte satış rakamlarına bakmaksızın sınıf öncülüğü Kuga ve Tiguan'da.
 2. Bir dönem merak salmış ve pahalı bir Epson kullanmıştım. Modelini hatırlamıyorum. O kadar uğraştırdı ki, illallah dedim ve birine hediye ettim. Kartuş masrafı aşırı, sürekli bakım gerektiriyor, uğraş dur. Onun yerine 10" bir tablet ve uygun bir bellek kartı alıp seçtiğiniz fotoğrafları içine atın pırıl pırıl çevir çevir izle... Ya da böyle bir şey olsun...
 3. VAG orta sınıf otomobil üretiminde çıtayı sürekli yukarı taşıma ve kıyas standartını oluşturma özelliğini güçlendiriyor.
 4. Giriş düzeyi için önerim Canon EOS 200D 18-55 olur. Ama o da 3500 TL civarında. Ancak iyi bir 24 MP sensörü, hareketli ve dokunmatik LCD ekranı, etkin BT ve wifi bağlantısı var. Görüntü kalitesi iyi ve fiyat kalite oranı da makul. Daha ucuzlara verilen paraya yazık. Çok plastik ve dayanıksız oluyorlar. Ancak daha önce de dediğim gibi makine sahibi olmak sizi fotoğrafçı yapmaz.
 5. Resim yurt dışı sitelerden alınma. Cevabı verirse satıcı verir.
 6. Kararsız kalacak bir durum yok. 1.6 olduğunu varsayıyorum. WSS-M2C913-C özelliklerini karşılayan bir yağ uygun ve yeterli. En sık kullanılanlar: Mobil Super 3000 Fe 5W-30 ve Castrol Magnatec A5 Start-Stop. https://www.google.com/search?q=WSS-M2C913-C&rlz=1C1GGRV_enTR751TR751&oq=WSS-M2C913-C&aqs=chrome..69i57&sourceid=chrome&ie=UTF-8 Kalın yağ koyma nedeni motorun yağ eksiltmesi ise 5W-30 yağ koyarsanız tam da bu sorunu yaşarsınız. Ancak yağ eksiltme irdelenmesi gereken bir sorun olduğundan servise danışılması gerekebilir uzun vadede. Koyma nedenini öğrenemiyorsanız 8W-30 koyup seviyeyi yakın takip edin. Eksiltirse durum biraz sevimsiz demektir.
 7. İmzaladığınız bir sözleşme var mı? Varsa bu nasıl yansımış? Sözel bildirimler hukuken genellikle değersizdir.
 8. Fotoğrafa başlamak için ille makine gerekmiyor. Ben artık çoğunlukla telefonla çekiyorum. 1. Kompozisyon kurallarını öğrenin ve uygulayın 2. Işığı tanıyın ve kullanmasını öğrenin 3. Fotoğrafı önce hayalinide canlandırın sonra çekin. 4. Mutlaka bir görüntü işleme programı kullanın ve fotoğrafları abartmadan işleyin (kırpma, ışık ayarı, HDR vb.) Burada gördüğünüz fotoğrafları girişi düzeyi makinelerle dahi çekmek mümkün. Benim eski bir Canon 50D makinem var, 10-22, 15-85, 100-300 ve 100 macro lenslerim var, ama artık çoğunlukla evde kalıyorlar. Ne kadar bütçe ayırabileceğinize söylerseniz somut önerilerde bulunabilirim. Ama önce yukarıdaki adımları gerçekleştirin.
 9. Dinamik bir sürüşü net ve kesin bir şekilde belli bir devir aralığına inirgeyemezsiniz. Seri kullanım için devirlenmede maksimum güç devrine kadar çevirip bir üst vitese geçtiğinizde maksimum tork alanına düşmeniz gerekir. Bu yakıtın en verimli performansa göre en evrimli kullanımını ve en yüksek performansı sağlar. Yani ilk iki viteste 4000 dd, sonrasında 3600 dd civarında bir üst vitese atılacak, genelde de 2000 dd üzerine düşeceğiniz için gene maksimum ivmelenme le devam edeceksiniz. Bu kullanım tarzı hızlı, kurum oluşumu en düşük, ve performansa göre verimlidir, ancak ekonomik değildir. En ekonomik kullanım ise maksimum tork devrinin altına düşmeden gaz pedalına olabildiğince yumuşak basarak ve olabildiğince düşük devirde kullanmakla sağlanır. Yani 2500 dd aşmadan vites değişecek ve 1500 dd altına da pek düşülmeyecek, yani 1500 dd civarında seyir yapılacak. Rampalarda hız düşer ister istemez, bunu karşılamak için üst limit zaman zaman 3000 dd'ya yükseltilebilir. Bu kullanım tarzı yakıt tasarrufu sağlar, ancak özellikle kışın kurumlanmaya da neden olur. Günlük kullanım ise bu iki uç arasında bir yerlerde gerçekleşecektir.
 10. Çocuk olmayınca ben de kendime emeklilik hediyesi olarak düşünmüştüm, sonra bu aklımı çeldi sanki: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2015-scirocco-2.0-tsi-r-hatasiz-orjinal-698428628/detay Ne dersiniz?
 11. Müjdemi isterim, aracı olmayan MTV ödemeyecekmiş.
 12. Bu palavra bir mesaj. Güncel miktarlar ayrıntılı olarak burada Buna %22.6 zam gelecek.
 13. Kimse yakınmasın, müstehakız... Enflasyonun da %8.5 olduğuna inanıp sevinelim...
 14. Aynen. Devrim niteliğinde, çünkü ilk defa ortadan motorlu bir spor araba üretilmiş. Her ne kadar hacimli motordan vazgeçmeseler de incelemelerden anladığım kadarı ile saf kan bir spor otomobil sürüş özelliklerine kavuşmuş, başı kıçı ayrı gitmeyen bir araç olmuş. Ve ABD için fiyat/performans şampiyonu, 60.000 $ baz fiyat.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.