Welcome to Focus Club Tr | Otomobil Severlerin Adresi

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Cem Boneval

Blogger
 • Toplam İleti

  13.460
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  495

Cem Boneval en son Haziran 22 tarihinde kazandı

Cem Boneval daha önce lider oldu!

Toplam Beğeni

23.199 Mükemmel

Cem Boneval Hakkında

 • Derece
  GT
 • Yaş 60

Profil Bilgileri

 • Şehir:
  Antalya
 • Arabam:
  Focus 1.6EB/Fiesta 1.0EB
 • Meslek:
  Doktor
 • Cinsiyet:
  Bay
 • Yaş 60

Güncel Profil Ziyaretleri

6.392 profil görüntüleme
 1. Gerçekten değişik, hatta belki de çılgın bir yarıştı. Devlerin savaşında kader de oyununu oynadı. Vettel'in korunmasına gelince, bu sene kurallarda pek sıkı davranmamaya özen gösteriyorlar. Hamilton'da sütten çıkmış akmkaşıkmdepülmve yaptığı sert sözüm ona kontrol freni de sorumsuzca idi. Adrenalin damarda durduğu gibi durmuyor.
 2. Pist ekipleri beceriksiz. SC ile temizlik yapamadılar. Hamilton anlamsız bir fren yapınca soğukkanlı (!) Alman kendini tutamadı. Bence yarışa boks ile devam etsinler.
 3. Bugün 16'da Bakü Azerbeycan GP var. Bayram mayram seyretmeye değer.
 4. Standardı karşılayan ve sahte olmayan her yağ olur. Boşuna uğraşmayın. Yağa gereğinden fazla anlam yüklemeyin.
 5. Baştan söylesenize, YB verileri gerçeği yansıtmaz bu durumda...
 6. 4.4L/100 km şehir içi çıkıyorsa, ya YB bozuk ya da sizin şehir şehir değil. Bu değer şehir dışı için bile bana pratikte imkansız geliyor. Referans olamaz. Konu sahibinin mesajlarına cevap vermek gerekirse: Çok yaktığı kanaati oluşmuş ve bu pek kırılamıyor. Bu şartlar altında depo kontrollu, yani tam doldurmadan tam doldurmaya sağlama yapılmasını öneririm. 90.000 km kurum yoğunlaşmasının sorun yaratabileceği bir değer. En az 30 dakika 3500 dd civarında uzun yol seyri faydalı olabilir. Bunlardan sonra yine tartışalım. Ancak verilen değer bu aracın tolerans sınırları içerisinde.
 7. Doğanın sanatına saygı duymak lazım... Daha iyisi yok!
 8. Doğru işi yapsınlar yeter, seyretmesem de olur.
 9. Bir hastamın getirdği, odamı süsleyen orkidenin göbeği.
 10. İlginin arttığını görünce herşeyi kontrol etmek ve en güçlü olmak isteyen FIA kayıtsız kalamadı demek. Beni hiç heyecanlandırmayan bir yarışma dalı. Gereksiz lastik yakmak.
 11. 1949 Ford Custom Convertible. Ford'un savaş sonrası ürettiği ilk model. Planlarını bağımsız tasarımcı George Walker çizmiş, Nash firmasına satmak istemiş ama onlar cevapta gecikince Ford'a gitmiş ve hemen kabul edilmiş. Waldorf Astoria otelindeki tanıtımından bir kare, bizatihi Henry Ford II ve kardeşi aracın yanında duruyorlar. Custom Tudor (2 kapı), Fordor (4 kapı), Station Wagon ve Convertible olarak üretilmiş. Fiyatlar Windsor teslim 2000$'dan başlamış.
 12. Ondan böyle, standart dışı, sayılmaz... Benim izlenimlerim de tam tersi. Hoş hiçbiri 1.0 motor değil ama tasarruf hakkında fikir verir. İki gün kullandım Golf 1.4 Tsi 125 PS DSG. Kendi arabamı kullanır gibi kullandım. Ortalama 6,5L/100 km, bende 7,7-7,8 geziyor. Bu arada hanımın Fiesta 1.0 100 PS manüel, hergün yoğun trafikte, ortalaması 6,8L/100 km (ki pek hanımefendi kullanır). --0 dakika sonra eklendi-- Neyse konu yanlış yöne gitmesin.
 13. Kesin yemliyorlardır jüriyi... Emsiyon skandalı olmamış olsaydı VW motoru önde çıkardı.
 14. "Dyno" sistemlerinde mekanikten yazılıma sonucu değiştirebilecek o kadar çok faktör var ki güvenilir kabul edilmeleri çok zor. Değişimi göstermesi açısından aynı alette aynı koşullarda öncesi sonrası değerlendirmeleri bir nebze doğru kabul edilebilir ve anlamlı olabilir. Hissedilir bir performans eksikliği yoksa dert etmeye gerek yok. --8 dakika sonra eklendi-- Eminim 2CV'yi de duymamışsınızdır. Okunuşu "döşovo" Citroen'in halk arabasıdır. İsmini iki silindirli hava soğutmalı, ilk serilerde 9 beygir gücündeki motorundan alır. 1948-1990 yılları arasında üretilmiştir. Konu dışı ama, konuda da pek önemli bir durum yok, çeşni olsun.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.