Jump to content

Cem Boneval

Blogger
 • Toplam İleti

  16.215
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  629

Cem Boneval en son Ocak 18 tarihinde kazandı

Cem Boneval daha önce lider oldu!

Toplam Beğeni

30.101 Mükemmel

Cem Boneval Hakkında

 • Yaş 62
 • Derece
  GT

Profil Bilgileri

 • Yaş 62
 • Şehir:
  Antalya
 • Arabam:
  Focus 1.6EB/Fiesta 1.0EB
 • Meslek:
  Doktor
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

11.054 profil görüntüleme
 1. Cem Boneval

  Araçlarda Yetkili Servis Dışına Gidilmesi - Blok Muafiyeti

  Ben mi şanslıyım, siz mi şanssız karar veremedim. Mamafih iş bilmezlik son yılların genel sorunu. Eskiden de cahil insanlar vardı bu ülkede. Gençliğimde “Okumam yazmam yok çocuğum, bu otobüs nereye gidiyor?” ya da, “Kafam almıyor evladım, kusura bakma cahillik işte!” derken utanırlardı kendi tercihleri olmayan cehaletlerinden! Son yıllarda maalesef sanki cehaletiyle gurur duyan bir nesil oluştu!
 2. Cem Boneval

  Turkcell Cepten Wifi Paylaşımı ücretli Olacak

  Doğrudur. Hanımda Vodafone var, aynı yerleri geziyoruz malum, her zaman onun kapsama alanı sorunu daha fazla. Ayrıa interneti eski Turkcell'ine göre daha çabuk bitiyor. Bir de yurt dışı durumu var ki, Turkcell'de günlük kullanım için 35 TL ödüyorken Vodafone'da 25 TL görünce "acaba?" dedim. Ama gelin görün ki bazı ülkelerde bu 49,90 TL, bazı ülkeler ise (mesela benim için önemli olan iskandinav ülkeleri) hiç geçerli değil. Sonuçta "pahalı ama iyi kardeşim". Tabii beklentiler doğrultusunda...
 3. Cem Boneval

  Aktif On izgara Kapatilabilirmi?

  Aktif ızgara çok dayanıksız, bazı lamelleri takılı kalıyor, bazen açılıyor, bazen açılmıyor, kırılıyor, ben söktürdüm ve kurtuldum. Antalya'da kapalı kalması hoş bir durum değil. Hiç olmamasının da bir zararı yok.
 4. Cem Boneval

  Araçlarda Yetkili Servis Dışına Gidilmesi - Blok Muafiyeti

  YETKİLİ Serviste HATALI İŞLEM yapılması rahatsız etmiyor da, özel servis niye ırk haramilerden biri gibi gösteriliyor? Ben söyleyeyim: 1. Benim özel servisteki ustam böyle bir hata yapmazdı, gerek tecrübesi ve gerekse kendi yaptığı ve bir kalfaya bırakmadığı için. 2. Ola ki bir hata yaptıysa da sorumluluğunu üstlenir ve zararı telafi ederdi. Kıssadan hisse, servisi değil ustayı seçin...
 5. Cem Boneval

  Günün Karesi

  1931'de Albert Einstein ve Charlie Chaplin biraraya gelmişler. Sohbet şöyle: AE: "Senin en çok takdir ettiğim yanın sanatının evrenselliği, tek kelime etmiyorsun, ama herkes seni anlıyor" CC: "Doğru, ancak seni kimse anlamıyor olsa da şöhretin benden fazla."
 6. Cem Boneval

  Araçlarda Yetkili Servis Dışına Gidilmesi - Blok Muafiyeti

  Nasıl yani? Ne demek istediğini hiç anlamadım... Yazdığın ancak garanti kapsamına girecek arıza doğrudan yapılan onarıma bağlı ise geçerli olur ancak. Söz gelimi yağ filtresi değiştirilmiş, şanzıman arızalanmış, hangi tork? Ayrıca bu tür sorunlar yetkili servis için de kullanıcı tarafından dava konusu yapılamaz mı? Ayrıca hep orijinal parça diyoruz ya, sanki yetkili servisler hiç yan sanayi kullanmıyor! Fiyatlar böyle devam ederse giderek artan sayıda müşteri özele kaçacaktır.
 7. Cem Boneval

  2019 Makyajlı Ford Mondeo Tanıtıldı

  Yazık bu arabaya, hiç bir yerde hak ettiği pazarı bulamadı. Avrupa için son olabilir bile...
 8. Cem Boneval

  Start-Stop Faydalı Mıdır?

  Bütün yukarıdakileri yazıyorsun ve sonra alttaki eylemde bulunuyorsun. Yordun bizi be Alper...
 9. Cem Boneval

  Start-Stop Faydalı Mıdır?

  Neyse ben deveye hendek atlatmaya gidiyorum. Herkesin fikri kendine bu durumda...
 10. Cem Boneval

  Start-Stop Faydalı Mıdır?

  Tartışma var, kavga yok.
 11. Cem Boneval

  Start-Stop Faydalı Mıdır?

  Tartıştığımız konu bu değil ki, buna zaten itirazım yok. Konu marş motoru nedeniyle üzüldüğün için start-stopa karşı olman.
 12. Cem Boneval

  Start-Stop Faydalı Mıdır?

  Yüzlerce arabanın binaların çevrelediği hava akımının olmadığı bir alanda trafik ışıklarında dakikalarla beklerken rölantide yaydığı gazları solumayı sevin madem. Hani iklimlendirmeyi iç sirkülasyona aldığınız halde kurtulamadığınız CO yüklü havadan bahsediyorum. Nasıl olurdu o esnada bütün araçlar stop etmiş olsaydı? Çevrecilik boyutu her zaman önemli olmayabilir ama ben açıkcası yukarıda tanımladığım koşullarda keşke bütün araçlar stop etseydi diye düşünüyorum. Ayrıca emisyon düşürmenin karşısında yok akü ömrü yok marş dinamosu ömrünü bahane etmek de bana pek anlamsız geliyor. Şimdiye kadar kaç kişi duyduk erken marş dinamosu değiştiren. Aküler de ortalama beklenen ömürlerinde değişiyorlar. Yani ilkesel olarak karşı olmak bana doğru gelmiyor, hele ki böyle basit nedenlerle. Elektrikli araçların elektriği kömürden üreten ülkelerdeki emisyona olumlu katkısı da oldukça sınırlı. Bu da ayrı bir konu. En iyi çözüm bisiklet ya da tabanvay.
 13. Cem Boneval

  Şu an ne dinliyorsunuz... ?

  Hoş bir Amerikan türküsü Ve arkasından bir kült şarkı Kült demişken
 14. Cem Boneval

  Focus 3 Silecek Değişimi

  Defalarca yazdım, üç yıldır iki araçta da Silbak kullanıyorum ve en geç yıllık değiştirdiğim için işlevinden de fiyatından pek memnunum.
 15. Cem Boneval

  Ford Avrupa'nın Gelecek Planları 2019 2020

  Kurtarmıyor, yoksa dükkan senin...

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.