Jump to content

Cem Boneval

Blogger
 • Toplam İleti

  16.016
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  622

Cem Boneval en son Kasım 18 tarihinde kazandı

Cem Boneval daha önce lider oldu!

Toplam Beğeni

29.594 Mükemmel

Cem Boneval Hakkında

 • Yaş 62
 • Derece
  GT

Profil Bilgileri

 • Yaş 62
 • Şehir:
  Antalya
 • Arabam:
  Focus 1.6EB/Fiesta 1.0EB
 • Meslek:
  Doktor
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

10.651 profil görüntüleme
 1. Cem Boneval

  Akaryakıt Fiyatları

  Özetle benzinciler benzinin dizelciler dizelin tadını çıkartsın. Arada bir forumu şenlendirenlere kötü gözle bakılmasın.
 2. Cem Boneval

  Akaryakıt Fiyatları

  Konu iyicene saptı. Kimse benzinli daha ekonomiktir demiyor zaten, ancak pompa fiyatlarındaki fark ortadan kalkınca dizel eskisi kadar cazip değil ve bağlanan paraya her zaman değmeyebilir, en azından yıllık katedilen yol ile bağlantılı olsa da amortisman süresi oldukça uzun ve buna değer mi sorusunun cevabı eskisi kadar basit değil diye düşünüyorum. İkincisi ağır taşıtların emisyon değerleri ile ilgili; kuşkusuz çok daha yüksek, ama onlar insanların yoğun olarak bulunduğu alanlarda yoğun bir hareketlilik içinde değiller ve doğrudan zararları bu nedenle göreceli düşük. Elbette ıslah edilmeliler ama biraz daha uzun döneme yayılması kabul edilebilir. Bugün Almanya'nın 5-6 şehrinde dizel yasağı geldi, onlarda da ciddi tartışmalar var ama halen yasak uygulanıyor.
 3. Cem Boneval

  Danone Kakaolu Süt

  Dikkat etmek lazım gerçekten. Tek yönlü kalmasın, konuyla ilgili Danone firmasından tarafımıza yapılan resmi açıklama şu şekildedir; “Son günlerde bir ürünümüz hakkında sosyal medyada yapılan paylaşımlara açıklık getirmek isteriz. UHT teknolojisi ile ultra hijyenik koşullarda el ve hava değmeden üretilen aromalı süt ürünlerimizin paketi zarar görmediği sürece tazeliği son tüketim tarihine kadar korur. Ancak, paketi zarar görmesi halinde içerisinde herhangi bir koruyucu madde içermediği için tıpkı dışarıda bırakılan sütte görülebileceği gibi bozulma gerçekleşecektir. Bu bozulma sonucu süt çökelek olarak tabir edilen peynir yapısına benzer hale gelir. Hava alan ya da açıkta bırakılan ve koruyucu katkı maddesi içermeyen her süt doğası gereği benzer şekilde bozulabilir.. Bir tüketicimiz tarafından benzer şekilde bozulmuş bir ürüne ait video sosyal medyada farklı kişiler tarafından tüm ürünlerimizi kötüler şekilde paylaşılmaktadır. Videoyu kaydeden tüketicimiz ile görüşülmüştür. Fabrikamızda ilgili tüketim partisine ait şahit numuneler ve üretim kayıtları incelenmiş, herhangi bir problem ile karşılaşılmamıştır. Alanında uzman gıda mühendislerimizin video üzerinden yaptığı incelemede de ilgili paketin almış olabileceği bir hasar sebebiyle hava almış olabileceği ve ürünlerimizin içerisinde herhangi bir koruyucu katkı maddesi olmadığı için yukarıda açıklanan şekilde bozulmuş olabileceği tespit edilmiştir. Bu aşamada videoyu kaydeden tüketimiz de videoyu yayından kaldırmıştır. Ürünlerimiz Lüleburgaz’da bulunan fabrikamızda, Trakya bölgesinden temin ettiğimiz sütlerle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın izni ile üretilmektedir. İleri teknoloji ile Türk Gıda Kodeksi’ne uygun olarak üretilen ürünlerimiz, bakanlık tarafından onaylı olup aynı zamanda düzenli olarak denetlenmektedir. Danone çalışanları arasında ürünlerimizin içeriğini ve üretim sürecini bilenn pek çok annemiz, çocuklarına gönül rahatlığıyla ürünlerimizi vermektedir. Bilgilerinize sunar, ürünlerimizi gönül rahatlığıyla tüketmeye devam etmenizi dileriz.”
 4. Cem Boneval

  Akaryakıt Fiyatları

  Evet, mesela Golf'te temel donanımda %15 (20.000 TL) daha ucuz.
 5. Cem Boneval

  Akaryakıt Fiyatları

  Bu tartışma daha çok su götürür, biz iyisi mi indirim haberleri bekleyelim. Dizeli sevmem, torku hariç tabii...
 6. Cem Boneval

  Tesla Ekran Multimedia (aliexpress)

  Hevesleri anlamakla birlikte ben eski kafalı bir ihtiyar olarak bu tür multimedia araçların sürüşte çok dikkat dağıtıcı ve kullanım zorluğu olan unsurlar olarak görüyor ve olabildiğince uzak durmayı yeğliyorum.
 7. Cem Boneval

  Akaryakıt Fiyatları

  Dizele savaş açan ABD değil ki, bizatihi Avrupa. ABD dizel araç almamayı tercih ediyor o kadar. Nasıl bir kanıt beklediğini bilmiyorum, ama mesela dizel emisyonları DSÖ tarafından karsinojenik, ya da insanlarda kanser oluşturan olarak tanımlanmış durumda. Hatta bu konuda kitap bile var: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK294269/pdf/Bookshelf_NBK294269.pdf Ayrıca fonksiyonel kapasitenin azalması ile solunum yetmezliğine kadar varan pek çok akciğer hastalığının etkeni olduğuna dair pek çok çalışma var. Eh bataryanın da yaklaşık 10 yıl gideceğini düşünürsek en azından eşitlenmiş olacak demektir. Yani dizeli temize çıkartmaya bence boşuna uğraşmayalım, ama adını da koyalım çevredeki pek çok toksik ve hatta karsinojenik maddeden sadece biri. Zaten süresini net belirleyemediğim bir zaman sonrasında endüstri öncesi döneme zorunlu olarak döneceğiz.
 8. Cem Boneval

  Akaryakıt Fiyatları

  Konu akaryakıt fiyatlarından mazotun zararlarına geldi, ama birkaç satır yazmadan geçemeyeceğim. Ne zaman dizel araçlar yaradan çok zarar getiriyor, alternatif enerjiye dönülmeli denilse dizel binek araç sahipleri toplu taşıma ve nakliye araçlarından dem vururlar. Haksız sayılmazlar aslında, ama bir yerden de başlamak lazım. Aşağıda ABD taşımacılık emisyon payları grafiği var. Görüleceği üzere ağır taşıtlar toplamın dörtte birinin altında. Kuşkusuz burada dizel benzin farkı gözetilmemiş ama genede kabaca bir fikir verir. ABD karayolu taşımacılığını önceleyen ülkelerden, biraz bize benzer, binek sayısı göreceli fazla bile olsa. Yani özetle azaltmaya en zararlıdan başlamalı ve taşımacılıkta da trene ağırlı verilmeli. Bu yıllardır yazılır ama ne sektörün ne de onların oylarını kaybet istemeyen hükümetlere cazip gelmez. Bir diğer konu da fiyatlar yğkselse de tüketim devam edilecek meselesi. Halen imkanımız var ki alabiliyoruz, ama artık uzun gezilere çıkmadan iki kere düşünür durumdayız. Ekonomi böyle çağ atlamaya devam ederse aramızdan toplu taşımaya geçenlerin sayısı da gelecekte pek az olmayacak. Benden söylemesi. Bu ülkenin temel niteliği boyutsuz düzeyde "müsrif" olmasıdır. Her alanda... Mazotun üzerindeki sübvansiyon kalktığında temel gıda dahil herşeye yansıyor. Zenginler - fakir arasındaki makas da giderek açılıyor. Adalet tek yönlü işlememeli...
 9. Cem Boneval

  Akaryakıt Fiyatları

  Millet deyince çok kişi etkileniyor. Ayrıca yapılan düşmanlık da değil. Bazen bilgi eksikliği çıkarlarımızı görmemizi engelleyebiliyor. Hatta bu bazen bayağı sık olabiliyor. Amaç burada bilgi paylaşımı ve alternatif görüşler ile doğruyu bulmak. Dizelin soğuktan etkilenmesi ve çevre kirliliği en önemli dezavantajları. Yüksek torku ve göreceli düşük tüketimi de avantajı. Benzinli araçlarda da oldukça iyi yakıt ekonomisine ulaşılmış olması, pompa fiyatlarındaki farkın iyicene azalmış olması ve dizel motorlu araçların alıcı kitlenin artık güncelliğini yitirmiş beklentileri nedeniyle anlamsız pahalı satılıyor olması dizel araçları giderek daha az cazip hale getiriyor. 6000 dd'ya kadar ivmelenmenin keyfinden hiç bahsetmiyorum.
 10. Cem Boneval

  İyi Niyet Hangi Hallerde Geçerlidir

  Bence vazgeçmeyin. Tabii yaptırmadı iseniz. Yazılı, sözlü ısrarcı olun. Hiç belli olmaz. Başka servisten de deneyin, artık aklımız ne gelirse. Burada para kadar keyfiyet de önemli, hatta belki daha önemli.
 11. Cem Boneval

  Akaryakıt Fiyatları

  Belki biraz daha ağırdan ama evet...
 12. Cem Boneval

  Nissan Micra için Lastik önerisi

  Ben yine yazayım da kışlık lastiğin daha ince olması hemen her zaman daha faydalıdır.
 13. Cem Boneval

  Nissan Micra için Lastik önerisi

  O zaman fazla seçenek olmaz. 165/65-15'i tercih et, mesela https://www.hepsiburada.com/falken-165-65-r15-81t-eurowinter-hs01-kis-lastigi-uretim-2018-p-HBV00000D6KC2 İdare edecek bir lastiktir. Zaten dediğim gibi pek seçenek yok.
 14. Cem Boneval

  Nissan Micra için Lastik önerisi

  Orjinalde kal https://www.hepsiburada.com/dunlop-175-60-r15-81h-sp-sport-fm800-oto-lastik-uretim-2018-p-HBV00000C85A9 https://kolayoto.com/falken-ze914-175-60r15-81h.html
 15. Cem Boneval

  Akaryakıt Fiyatları

  Station olmaz mı? Kasa değişecek seneye, 140'a bırakırlar hibridi.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.