Jump to content

Cem Boneval

Blogger
 • Content Count

  16,444
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  645

Cem Boneval last won the day on May 16

Cem Boneval had the most liked content!

Community Reputation

30,798 Mükemmel

About Cem Boneval

 • Age 62
 • Rank
  GT

Profile Details

 • Age 62
 • Location:
  Antalya
 • Car:
  Focus 1.6EB/Fiesta 1.0EB
 • Job:
  Doktor
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

12,059 profile views
 1. İşi gücü devam ediyor da parası bitti. Dövizi yükseltmemek için de MB rezervlerini eritiyor. Artık borçları satıyoruz. Borç iflası ilanı uzak görünmüyor.
 2. Normal değil ama ihtimal dahilinde... Geçmiş olsun.
 3. Burada vurgu "eklenebilecek" üzerinde bunu gözden kaçırmayalım, yani motor yağ eksiltti, elimde koyduğum yağdan yok, ya da ne yağ koyulmuş bilgim yok durumunda yağ eksiğini gidermek amacı ile kullanacağınız br ürün, değişim amaçlı değil. Ne göreceğini çok merak ettim. Biz basit ölümlülerin bir yağın özelliklerini nesnel bir şekilde sınama yetisi olduğundan pek kuşkuluyum. Memnun kalacaksınız büyük olasılıkla.
 4. Benimki 2011, motor dışında bir yerden ses gelmiyor.
 5. Böyle değişimleri gerçekleştirmeden yazarsanız daha çok yardımcı olabiliriz. FoMoCo Ford'un orijinal yedek parçasıdır ve uygundur. Hoş onlar da Dayco ve Continental gibi firmalara fason yaptırıyorlar ama seçim yerinde. Ne var ki değişimi çok erken yapmışsınız, 9 yıl ya da 135.000 km olmalı. Zararı yok elbette ama masraf önünde sonunda. Güle güle kullanın.
 6. İsabet olmuş da yıl sonuna kadar C garabetine devam zor olacak.
 7. 600.000 TL? Her türlü ilgiyi yok edici bir durum...
 8. İyi edersiniz de, eskiden bu tür aktiviteler forumdan duyurulurdu, yakında olanlar da katılırdı falan... Bizim dostluklar anlaşılan yalan oldu, yalan... --45 dakika sonra eklendi-- Biz de malum yerdeydik
 9. WSS-M2C913-C'yi karşılayan ve gönül rahatlığı ile kullanılabilecek yağlar şunlar: Ürün Fiyat Miktar Castrol Magnatec Start/Stop 5W30 A5* 130-140 TL 4L Mobil Super™ 3000 X1 Formula FE 5W-30 120-130 TL 4L Motul 8100 ECO-NERGY 5W30 120-130 TL 4L Petrol Ofisi Maxima FM 5W-30 90-100 TL 4L SHELL Helix HX7 Pro AF 5W30 140-150 TL 5L Total Quartz 9000 Future NFC 5W30 160 TL 5L Valvoline SynPower FE SAE 5W-30* 100 TL 4L Liqui Moly Leichtlauf Special F 5W-30 220-300 TL 5L Liqui Moly Special Tec F 5W30* 200-220 TL 5L Motorcraft Ford 5W30 120-130 TL 4,7L *WSS-M2C913-D'yi de karşılar. Fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Listede olmayıp uygun olan yağlar da vardır mutlaka. Ben genelde ilk üçünden birini öneriyorum. Hangisini ucuz bulursanız.
 10. Bu tür kapsamlı yarışmalarda belli bir nesnelliğin olduğuna inananlardanım. Ancak ne kadar farklı alanlarda değerlendirme yapılıyor olursa olsun bir Toyota Corolla'nın Ford Focus'un neredeyse iki misli puan almasını anlamam kolay değil. Yeni Corolla, daha önce de gündeme gelmişti, çok gelişti. İç hacim, artan sürüş dinamikleri ve konforu önemli gelişmeler. Ama bu gelişmelerle sadece sınıf standardını yakalar hale geldi. Üstünlüğü ne o zaman? Elbetteki başarılı elektrik motoru entegrasyonu, hem sürüş ataklığına, hem de ciddi ölçüde yakıt tüketimine katkısı var. Bu olumlu özellik biraz sinameki CVT şanzımanla gölgelense de kuşkusuz artı puan. Satış fiyatının aşırı cazip olmadığı göz önünde bulundurulunca da sonuç benim için güven sarsıcı bir hayal kırıklığı oluyor. Yani kayırılmıştır demeyeyim ama değerlendirme metodolojisinin nesnelliği sorunlu diye düşünürüm. Duster'a şaşırmadım, vakıa onun da puanı aşırı yüksek, ama kuşkulu arkadaşlara önyargılarından arınmalarını ve bir test sürüşü yapmalarını öneririm. 4x4 sistemi, başarılı dizel motoru, uyumlu çalışan eDC şanzıman ile göz dolduruyor, iç hacim şaşılacak düzeyde geniş, biraz paraya kıyarsanız da zengin donanımla alabiliyorsunuz. Bu türde bir araç bizde 150.000 TL civarında maliyetle geliyor iken, Avrupa'da bize göre hayli ucuz ve bir verimlilik ustası. Sonuçta iyi puanı hal eder ama maliyeti Türkiye'de sanıldığı kadar düşük değil. Velhasıl seçilmiş seçilmiştir, yapacak bir şey yok, ama benim nesnel gözlüğümle hiç böyle görünmüyor.
 11. Piyasada triger için Dayco ve Continental, baskı-balata için de Valeo, Sachs ve Luk vardı. Motorcraft ve FoMoCo da Ford'un orijinal markaları, ama fason yaptırdığını da unutmayalım. Bence hepsi olur. @ER-OL Otomotiv ile irtibata geçin bence. Ayrıca Dayco, triger vb. kelimlerle aratın bir çok başlık bulursunuz. Usta konusunda yardımım olamayacak maalesef.
 12. Üç ayrı cihazda seni kullanıyorum. Hepsinde mükemmel performans aldım.
 13. 15.000 km yol yapmış lastikte sürüş güvenliği açısından ikisini değiştirmeyi öneririm. Yenileri kışa kadar arkada tutup, kış lastiği takmıyorsanız kışa girerken öne almanız doğru olur. Geçmiş olsun. --4 dakika sonra eklendi-- İki ebad arasında lastik çevresinde %1.7'lik fark var. Bu reel 100 km/h hız ile giderken göstergenin 98,3 göstermesi anlamına gelir. İvmelenme farkı olsa bile rahatsız edecek düzeyde olmaz, hele "ayağımı gazdan çekinde tık diye kalıyor" durumu hiç olmaz. Diğer bir deyişle yanılsama değilse servisin fikrini alın...
 14. Sıkıcılığın bin şekli. Dinledim arka planda seyretmeye değer bulmadım.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.