Jump to content

Yeni Koronavirüs Hastalığı Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

Sizi ve çevrenizi Koronavirüs riskinden koruyacak 14 Kural (video)

'Yola Focusla'tıkla yazmaya başla

Fotoğraf yarışması için tıklayınız (Mart 2020)

Cem Boneval

Blogger
 • Content Count

  17,239
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  705

Cem Boneval last won the day on April 4

Cem Boneval had the most liked content!

Community Reputation

33,626 Mükemmel

About Cem Boneval

 • Rank
  GT

Profile Details

 • Location:
  Antalya
 • Car:
  Golf 1.5TSi/Fiesta 1.0EB
 • Job:
  Doktor
 • Gender:
  Bay
 • Age 63

Recent Profile Visitors

14,491 profile views
 1. Yani muayeneler 18 Ağustos'a kadar ertelenmiş mi oldu? Of anam salgın biterse ne kuyruk olur...
 2. Bu böyle uzar gider. Durulma döneminde, Haziran gibi bekliyorum, fabrikalar açarlar bu sefer salgının ikinci dalgası gelir. O muhtemelen daha az etkili olur, ama korku dağları bekler. Tüketim ekonomisinin askıya alındığı ve uzarsa tümden bitebileceği bir süreçteyiz.
 3. Alıntıdır: "ABD Başkanı Donald Trump, dünyanın en büyük petrol üreticisi ülkelerinden Rusya ve Suudi Arabistan arasında üretimde kesintiye gitmeleri yönünde bir anlaşmaya varılmasını sağladığını kaydetti. Rusya Enerji Bakanı Aleksander Novak ise global petrol talebinin önümüzdeki birkaç ay içinde yükseleceğini umduğunu söyledi. Petrolde tarafların anlaştığı haberinin gelmesiyle brent petrolün varili 30 dolar seviyesine yaklaştı. Petrol fiyatlarının yükselmesi akaryakıta zam anlamına geliyor." Kaynak: Sözcü Müjdemi isterim...
 4. TP-Link'in ağ ürünleri çok başarılı, bne de yıllardır kullanıyorum ve çok memnunum. Yukarıdaki cihazdan var. Masaüstüne de ethernet kablosu ile bağlı ve hem bağlantı hem hız çok tatminkar. Tavsiye ederim.
 5. Ucuz ürünlerin duyarlılığı da düşük ve yanlış gösterme oranları yüksek oluyor. Prensip olarak profesyonel kullanıma uygun lastikçilerin kullandığı aygıtla kıyaslamanız ve bunu birkaç değişik yerde denemeniz en doğrusu olur. Elinizdeki cihazda sapmanın lineer ve hep aynı olacağının da güvencesi yok, yani sapma her zaman 3 Psi olmayabilir. Beri taraftan ±2-3 Psi'den de ne lastiğin ne dünyanın sonu gelir.
 6. Braun yeterince dayanıklı değil maalesef. İki tane eskittik. Şu anda üç evde üç M6 var, sorunsuz çalışıyorlar. Bendekini hastanede kalibrasyon testine de sokuyorum 6 ayda bir hiç sapma göstermedi. Omron'u her şartta tercih ederim. Yalnız bir de şarj adaptörü alın, yoksa pil masrafı üzer. Hem daha hızlı ölçüm yapar.
 7. Habercilikteki yanıltıcı tavır için mükemmel örnek. Haber sektör temsilcisinin şu beyanı ile bitiyor: "Hem büyük bir indirimin görüldüğü hem de ülkemizde ilk Kovid-19 vakasının açıklandığı 11 Mart'ta, vatandaşların önlem amaçlı benzin ve motorin aldığı görülüyor. Günlük ortalama satış seviyelerimizle kıyaslandığında, bu tarihte gerçekleşen motorin satışında yüzde 27, benzin satışında da yüzde 40'a yaklaşan artış söz konusu. Fakat, son haftaya ilişkin veriler rakamlara tam yansımamış olsa da fiili saha satışlarında gönüllü sokağa çıkmama durumundan dolayı ciddi anlamda kayıplar oluşuyor. Bundan etkilenen sektörümüzün de açıklanan destek paketlerine isim zikredilerek eklenmesini, kamu ve özel bankalardan ek limit destek talebimizin ilgili bakanlıklar tarafından da değerlendirilmesini arzu ediyoruz."
 8. Göstergeye mi bakacaksın yola mı? Bu ne yahu...
 9. Budur... Kapı cebinde bir el dezenfektanı bulundurun, binmeden eliniz onunla iyice temizleyin. Bu arabayı temiz tutar, çünkü kirletecek sizsiniz. Tabii başkalarının kullanmadığını var sayıyorum, ve aile dışında kimsenin binmediğini. Çok takıntı varsa böyle bir şey kullanılabilir. --13 dakika sonra eklendi-- Bir de kötü haber vereyim, UV özellikle UVA coronayı öldürse bile güneş ışığındaki miktarın yeterli olmadığı ifade edilmeye başlandı değişik araştırmacılar tarafından. Tabii bu arada camın UV ışığın üç bileşeninden ikisini (UVB ve UVC) tümüyle kestiğini, UVA'yı ise %25 azalttığını eklemem lazım. Sorun giderek çetrefilleşiyor.
 10. Biz birkaç senedir bir önceki modelini kullanıyoruz. Yeterince güçlü, yeterince sessiz, yeterince kullanışlı, Ben tavsiye ederim. Ve yeterince tecrübeliyim merak etme.
 11. Buji çok kolay aşınan ve yıl ile eskiyen bir parça değil. Avrupa'da değişimleri 60.000 olabilir, tam hatırlamıyorum. Bujiyi söküp elektrodlarda aşınma var mı diye bakılabilir. Genellikle belirgin aşınma varsa fark edilir. Ustanız kontrol edebilir ve fikrini söyler.
 12. Kalırsınız merak etmeyin. Castrol de olsa memnun kalırdınız. Uygun teknik özelliklerde yağ kullandığınız sürece memnun kalmamanız için neden yok. Zaten yağ işlevi itibariyle kendini gösterecek bir iş yapmadığından çoğunlukla farkı da fark etmezsiniz.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.