Jump to content

Cem Boneval

Blogger
 • Toplam İleti

  16.262
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  632

Cem Boneval en son Şubat 4 tarihinde kazandı

Cem Boneval daha önce lider oldu!

Toplam Beğeni

30.267 Mükemmel

Cem Boneval Hakkında

 • Yaş 62
 • Derece
  GT

Profil Bilgileri

 • Yaş 62
 • Şehir:
  Antalya
 • Arabam:
  Focus 1.6EB/Fiesta 1.0EB
 • Meslek:
  Doktor
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

11.314 profil görüntüleme
 1. Cem Boneval

  Yeni Ford Focus Fiyat Yorumlarımız

  Benim politikam belli: Ford'un derdi, beni mi gerdi? Araba güzel, ama Otosan'ın hedefleri pek mütevazi. Yaza doğru kimsenin bir şey alacak hali de kalmayacak. İç pazara öldü gözüyle bakmak yanlış olmaz. Tartışmaları başka konulara kaydıralım, bu nafile muhabbet.
 2. Cem Boneval

  WRC ile ilgili Haberler

  Yoğunluktan ara verdim biraz. "Monte" yol koşulları açısından hayal kırıklığı oldu, 300 km özel etabın sadece %3'ünde heyecan verici kar/buz vardı. Yine de çekişmeli ve heyecanlı bir yarış oldu ve heyecan son etaba kadar taşındı. Son etap öncesi birinci Ogier ile onu kovalayan Neuville arasında 0,4 saniye vardı, Ogier ödün vermedi ve müthiş bir performansla arayı 4 saniyeye çıkardı. Birkaç izlenim: Ogier C3'ü istediği kıvama getiremediğini düşündüğü halde acımasız bir galibiyet aldı. Neuville hızlı ve Hyundai'de belirleyici olabilecek durumda ama galibiyete uzaman yoldaki o ince ustalık noktasını yakalayamadı bir türlü. Becerisinin sınırına gelmiş olabilir. Podyumun ikinci basamağı ile yetinmeye devam edecek gibi. Bu sene dananın kuyruğu koparsa kopar. Tanak müthiş. Hızlı, akıllı, dikkatli, şanssızlıklar peşini bırakmadı, yoksa kazanmıştı, 16 etabın 7'sinde ismini ilk sıraya yazdırdı, ama üçüncülükle yetindi. Loeb Dakar'ın tozuyla gelip Hyundai'inin direksiyonuna oturdu, dördüncülüğü kendini zorlamadan eve götürdü. Evans ve Sunninen, ikisi de lider pilot vasfında değil bence, Haksız çıkmak isterim. Tidemand iki yarış için Fiesta'nın direksiyonuna geçecekti, ilkinde süspansiyonunu kırarak yarış dışı olana kadar temposu hiç de fena değildi. Ford için puanları WRC2Pro'ya bu sene geçen Greensmith topladı. Meeke Yaris'e alıştığını ve akıllandığını kanıtladı, sorunları olsa da Superstage kazanarak değerli puanlar topladı. Ve haftaya sırada İsveç var. Hava ılınsa ve arada yağmur yağsa da donan su ile oluşan buz tabakası sürüşü daha heyecanlı hale getiriyor. Ve karda buzda dikkatli ve yavaş kullanmak gerek diyenlere iki Seb hazırlık turlarında farklı sesleniyorlar. İzlemeyi ihmal etmeyin. Bu arada eski gazilerden Marcus Grönholm ve Timo Rautiainen (2000 ve 2002 dünya şampiyonları) uzun bir aradan sonra eğlencesine bir Yaris'in direksiyonuna geçiyorlar. İzleyince pek eskimedikleri hemen anlaşılıyor.
 3. Cem Boneval

  focus 2011 triger değişimi

  Son kez, Ford/Otosan'ın resmi bakım kapsam tablosudur.
 4. Cem Boneval

  2019 Yeni Toyota Corolla Sedan

  ...ve en çok Megane satacak. Toyıta hibridi iyi oturttu ve ben her kullandığımda memnun kaldım. Göz ardı edilmemeli.
 5. Cem Boneval

  focus 2011 triger değişimi

  Bu triger paranoyası bitmeyecek anlaşılan. 9 yıl/135.000 km Bunda anlaşılmayacak ne var?
 6. Cem Boneval

  Direksiyon Titreşimi.

  Jant yamulmuştur, lastik balon yapmışır, balansı yapan ne yatığını bilmiyordur. Olasılıklar bunlar... Titreşimsiz direksiyon elbette mümkün.
 7. Cem Boneval

  Akaryakıt Fiyatları

  Meali: Seçimden sonraya erteledik. 60 küsur yıllık yaşantımda hiç bu kadar aptal yerine konulmamıştım. Hımmm, tabii aptal oimam da söz konusu olabilir.
 8. Cem Boneval

  1.0 EcoBoost Motor Ömrü Ne Kadardır?

  Motor ömründen ne anlıyorsunuz? Motor birden bire tümden dağılan bir ürün değil ki. Bir gün termostatı bozulur, 200 Binlerde turbo arıza çıkarabilir. Sonra ufaktab süpablar yenmeye başlar. Ve yaşlanma kademe kademe devam eder. Hepsinin de onarımı vardır. Yaptırır devam edersiniz. 300.000 görür müyüm diye sorarsanız "Evet görürsünüz" derim, "hiç masraf çıkarmaz değil mi" derseniz işte onu bilemem.
 9. Cem Boneval

  Akaryakıt Fiyatları

  Onu bunu bilmem BP'den mazottan ucuza benzin aldım.
 10. Cem Boneval

  Ford Focus 2.0 Sport Trend Hk. Tecrübeleriniz Ve Yorumlarınız

  Yok, ama kompresyon ölçtürmekte yarar var. Bakımları zamanında yapılmış mı, geçmiş bakım bilgileri var mı gibi abes sorular da sorulabilir.
 11. Cem Boneval

  Ford Focus 2.0 Sport Trend Hk. Tecrübeleriniz Ve Yorumlarınız

  10 sene kullandım. En keyif aldığım araçlardan biriydi. Bir bakalit hortum çatlaması dışında sorunum olmadı. Son derece güvenilir bir araçtır. Ancak 2.0 olmasına rağmen motordan süper bir performans beklemeyin. Temizini bulmak lazım. Gençler alıp çok oynuyorlar orasıyla burasıyla.
 12. Cem Boneval

  Yüksek Duran Arka Taraf için Spor Yay

  Hevesleri kırmayalım lütfen. Eğlencemize de engel olmayalım.
 13. Cem Boneval

  Yüksek Duran Arka Taraf için Spor Yay

  Bayıldım buna, demek Ford mühendisleri hesap yapmıyor, bizim sanayi ustasına kalıyor iş öyle mi...!?
 14. Cem Boneval

  Elektrik Faturaları

  Demek ki soğuk kış yaşıyorsunuz ki elektrik faturaları bu kadar yüksek. Ya fuel-oil kullanan kat kaloriferi olsaydı? Doğal gaz yok mu? Enerjide göbekten dışa bağımlı olduğumuz ve kaçaklar da bu derece yüksek olduğu sürece faturaların ne kullanırsan kullan düşük olmayacağı kesin. Biz de Antalya'da 300-400 TL doğalgaza ödüyoruz.
 15. Cem Boneval

  Emirates A380, Vahşi Yan Rüzgar Altında İniş Yapıyor

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.