Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus'un Yeni Donanım Listesi - Güncel Değişiklikler (2013 Değişiklikleri Eklendi)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Aslında her bir tekere (4 ayrı) bir jant takacaksın....makyajın ayak sesleri gibi....
Yok abi ona daha var bana sorarsan 2014 son çeyrek en az. Dizel otomatik ile değişir diyorum yani :) Sonradan takılır mı diyenler için bunlar zaten sonradan takılabilir durumdaydı bodykit spoiler falan aylardır aksesuar olarak satılıyor. Şimdi uygun fiyata fabrika çıkışı alabileceksiniz bana sorarsanız fiyatı da kabul edilebilir düzeyde. Normal de yapacak olsanız bu şekilde en az bu kadar masraf yapacaksınız ve uğraşınız & zaman kaybı cabası. Gençlere hitap ediyorlar ama birde 1.6T 150 ps ekleseler iyi olacak .
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesaplayalım bakalım ne kadar tutuyormuş sonradan yapmak istersek,

1759505    AMBM5J17F886AAXWAA    ON TAMPON ETEGI (FOCUS 2011)    530.49
1759889    AMBM5JX16E174BA5UAW    ON IZGARA ORTA (ON PARK SENSORLU ARACLARA UYGUN)    275.56
1759890    AMBM5JX16E174CA5UAW    ON IZGARA DIS SAG SOL (FOCUS 2011)    275.56
1759881    AMBM5JA10146AAXWAA    YAN ETEK SAG (FOCUS 2011)    299.67
1759887    AMBM5JA10146AAXWAA    YAN ETEK SOL (FOCUS 2011)    299.67
1730232    AMBM5JA44230ABXWAA    TAKIM - ARKA SPOYLER    537.39
1759522    AMBM5J17F884AAXWAA    ARKA ETEK (FOCUS 2011 BENZINLI VE DIZEL ARACLAR ICIN)    690.67
2900+KDV = 3400 boya ve montajla 4000ü buluyor jant ve kaliper hariç. Bence 2900 oldukça uygun. (parça fiyatlarının yüksek olması ayrı bir tartışma konusu ancak kitte jantta var sonuçta)

Sanayideki parçacılar toparlayabilse bunları güzel olacak :)

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesaplayalım bakalım ne kadar tutuyormuş sonradan yapmak istersek,

1759505    AMBM5J17F886AAXWAA    ON TAMPON ETEGI (FOCUS 2011)    530.49

1759889    AMBM5JX16E174BA5UAW    ON IZGARA ORTA (ON PARK SENSORLU ARACLARA UYGUN)    275.56

1759890    AMBM5JX16E174CA5UAW    ON IZGARA DIS SAG SOL (FOCUS 2011)    275.56

1759881    AMBM5JA10146AAXWAA    YAN ETEK SAG (FOCUS 2011)    299.67

1759887    AMBM5JA10146AAXWAA    YAN ETEK SOL (FOCUS 2011)    299.67

1730232    AMBM5JA44230ABXWAA    TAKIM - ARKA SPOYLER    537.39

1759522    AMBM5J17F884AAXWAA    ARKA ETEK (FOCUS 2011 BENZINLI VE DIZEL ARACLAR ICIN)    690.67

2900+KDV = 3400 boya ve montajla 4000ü buluyor jant ve kaliper hariç. Bence 2900 oldukça uygun. (parça fiyatlarının yüksek olması ayrı bir tartışma konusu ancak kitte jantta var sonuçta)

Sanayideki parçacılar toparlayabilse bunları güzel olacak :)

fiyat hesaplarken jantı , spoyleri ve petek gibi olan ön ızgara bölümünü saymamak lazım sonuçta aracın orijinalinde de 16 inç bir jant , daha basit spoyler ve peteğe benzemeyen ızgara geliyor  ... 16 ile 17 jantın farkını , şimdiki spoyler ile yeni gelecek olan spoyler farkını   petekli ve peteksiz ızgara farkını hesaplamak lazım hesap yaparken .doğru hesap böyle yapılır..Adamlar sonuçta bana hem şimdiki jantı hemde yeni gelecek olan jantı veya spoyleri vs. yi aynı anda ikisini birden vermiyor ya sonuçta biraz daha güzelini veriyor .hesap yaparkende eski ile yeni arasındaki fiyat  farkını eklemek lazım .Bence fiyat yüksek 2000tl yi geçmemeliydi..Böyle tek tek parçaları satın alırsak tabiki fiyat yüksek çıkar o zaman arabayı parça parça satsak arabanın fiyatı 200bin lirayı geçer 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fiyat hesaplarken jantı , spoyleri ve petek gibi olan ön ızgara bölümünü saymamak lazım sonuçta aracın orijinalinde de 16 inç bir jant , daha basit spoyler ve peteğe benzemeyen ızgara geliyor  ... 16 ile 17 jantın farkını , şimdiki spoyler ile yeni gelecek olan spoyler farkını   petekli ve peteksiz ızgara farkını hesaplamak lazım hesap yaparken .doğru hesap böyle yapılır..Adamlar sonuçta bana hem şimdiki jantı hemde yeni gelecek olan jantı veya spoyleri vs. yi aynı anda ikisini birden vermiyor ya sonuçta biraz daha güzelini veriyor .hesap yaparkende eski ile yeni arasındaki fiyat  farkını eklemek lazım .Bence fiyat yüksek 2000tl yi geçmemeliydi..Böyle tek tek parçaları satın alırsak tabiki fiyat yüksek çıkar o zaman arabayı parça parça satsak arabanın fiyatı 200bin lirayı geçer 

2900 yazıyor da sen 2500'e alırsın zaten.. 500 lira için sonradan kim uğraşır bunlar için ? :D Eğri oturalım! :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

en başından yazdığım gibi hesap zaten sonradan yapmanın maliyeti, yoksa fabrika için maliyet birşey değiştirmez plastik parçalarda. Her türlü ürünü parçalayıp satsak zaten alış fiyatından çok daha yüksek fiyatlar çıkar, çıkmacılar çok iyi paralar kazanıyor zaten. vaktiniz varsa parçalayıp satabilirsiniz tabiki çok iyi kar bırakır...

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2900 yazıyor da sen 2500'e alırsın zaten.. 500 lira için sonradan kim uğraşır bunlar için ? :D Eğri oturalım! :)

2000 olmaz mı ?   :kıhkıh: en son 2bin vereyim bak  :kıhkıh: ....500 için kimse ugraşmazda yani fiyat biraz daha uygun olsaymış daha iyi olurmuş 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2000 olmaz mı ?   :kıhkıh: en son 2bin vereyim bak  :kıhkıh: ....500 için kimse ugraşmazda yani fiyat biraz daha uygun olsaymış daha iyi olurmuş 

Sırf 17'' için ortalama 500 lira isteniyor (vw golf). Fabrikasyon olarak diyorum..

Mesela Civic için:

Işıklı kapı eşik nikelajı, ön tampon köşe koruma, arka difüzör, yan marşbiyel, arka spoyler 3.900 tl

Spor ön panjur, krom ön sis farı , krom bagaj kaplaması, krom yan ayna, krom depo kapağı 1.975 tl

Gövde rengi ön tampon, arka difüzör 2.380 tl

Stil tarzı olsun değil mi :) 2900 bunların yanında çok değil diyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 June 2013 - 15:03 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Yeni paket geldi..Jant ise şunlardan biri olacak.

Bana kalırsa 1 veya 3 gelse süper olur... Hangisi olduğunu bilmiyorum bilenler söylerse sevinirim

Servisi Aradım Arkadaşı 4 Numaralı Olan Jantmış...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus'un Yeni Donanım Listesi - Güncel Değişiklikler (2013 Değişiklikleri Eklendi) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A. bu konuyu sabitledi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.