Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus'un Yeni Donanım Listesi - Güncel Değişiklikler (2013 Değişiklikleri Eklendi)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşımız sormuş.

Cevabı: style dahil tüm satırlar araçta mevcut parantez içlerine dikkat ederek.

------

trend

trend x ( trend üzerine)

style (trend x üzerine. sadece manuel vitesler de sunulmaktadır)

diyor... şimdi bu yüzden sorum orada benim araç style otomatik yani powershift...

mevzuyu çözemedim

-----

evet bu soruyu ben sormuştum...

benim aracım  2013 focus  1.6 powershift ...

listeye baktığımda   trend -  trend x - style - titanium  diye      listelenmiş ....

ama  bi bakıyorum  style  paket listesini okuduktan sonra  altında şöyle yazıyor...( sadece manuel vitesler ile sunulmaktadır..)

ne yani şimdi bizim araçlar otomatik o özellikler yokmu... yada içinden eksik olanlarmı  var...

lütfen birisi bana   2013 focus 1.6 style powershift  özelliklerini  tam olarak söylesin... :(

daha aldığım arabayı görmedim bile yaa merak ediyorum...  osmaniyede  bulamadık baska yerden geliyor araç... daha  gelmeden ben satın aldım..:(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

listeye baktığımda   trend -  trend x - style - titanium  diye      listelenmiş ....

ama  bi bakıyorum  style  paket listesini okuduktan sonra  altında şöyle yazıyor...( sadece manuel vitesler ile sunulmaktadır..)

ne yani şimdi bizim araçlar otomatik o özellikler yokmu... yada içinden eksik olanlarmı  var...

lütfen birisi bana   2013 focus 1.6 style powershift  özelliklerini  tam olarak söylesin... :(

daha aldığım arabayı görmedim bile yaa merak ediyorum...  osmaniyede  bulamadık baska yerden geliyor araç... daha  gelmeden ben satın aldım.. :(

bazı donanımlar otomatik şanzımanda eksik, otomatiği daha pahalıya satabilmek için..5000 tl fark koyacağına donanımı atıyor 4 bin tl fark koyuyor, millette aaa bak ford da otomatik 4 bin pahalı diğer firmalarda fark 5 bin diyor :) araştırmazsa bilmiyor ki otomatikte eksiklikler var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

daha aldığım arabayı görmedim bile yaa merak ediyorum...  osmaniyede  bulamadık baska yerden geliyor araç... daha  gelmeden ben satın aldım.. :(

Liste çok net değil mi daha açık nasıl yazacağız ben bilmiyorum.Lütfen kendinizi vererek inceleyiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracın VIN numarası ile bakabilirsiniz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar  ben aracı aldım ama daha görmedim..... ne hikmetse ford o kadar  araba satıyormuş ki bayii ye gelmeden  bitiyormuş alanlar   daha tırlarla bayiiye gelirken satın alıyormuş :blink:

benim bu yıl içinde  alacağım 2. kez sıfır araç olacak bu...

sayın yönetim... evet liste çok açık anlaşılır değil... sebebi ise.... o kadar listeyi yazıp sonra  altına parantez içinde  ( sadece manuel viteslerde sunulmaktadır) diye yazması kafamı karıştırdı....

sıkıntının diğeri ise... ben sizler gibi hali hazırda ford sahibi değilim.. ve sizin kadar ford'un  dilinden anlamıyorum...

çok şeymi ? istedim .....   sanmıyorum... ki bu kadar ford sahibi arkadaşların konuya bakmaması ilginç ...  neyse canınız sağolsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar  ben aracı aldım ama daha görmedim..... ne hikmetse ford o kadar  araba satıyormuş ki bayii ye gelmeden  bitiyormuş alanlar   daha tırlarla bayiiye gelirken satın alıyormuş :blink:

benim bu yıl içinde  alacağım 2. kez sıfır araç olacak bu...

sayın yönetim... evet liste çok açık anlaşılır değil... sebebi ise.... o kadar listeyi yazıp sonra  altına parantez içinde  ( sadece manuel viteslerde sunulmaktadır) diye yazması kafamı karıştırdı....

sıkıntının diğeri ise... ben sizler gibi hali hazırda ford sahibi değilim.. ve sizin kadar ford'un  dilinden anlamıyorum...

çok şeymi ? istedim .....   sanmıyorum... ki bu kadar ford sahibi arkadaşların konuya bakmaması ilginç ...  neyse canınız sağolsun

Aşağıyı incelermisiniz birde..

post-1-0-46392300-1385315551_thumb.png

Aracın VIN numarası ile bakabilirsiniz..

Özer abi normal liste zorlar iken vın ile altından üstüne çıkamayız :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sayın yakup çağatay... o yıldızların anlamını bilmiyordum bakın.. çok teşekkür ederim... emeğinize yüreğinize sağlık...
bi ara sevinmiştim katlanır ayna var diye  :))  neyse kalanlarıyla  yetineceğiniz... saygılar

Hüseyin Saraç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aşağıyı incelermisiniz birde..

attachicon.gifdonanım.png

Özer abi normal liste zorlar iken vın ile altından üstüne çıkamayız :)

Ben az önce baktım Ford listeleme şeklini değiştirmiş.

Eskisi gibi şunun üzerine değil her donanım için ayrı ayrı yazmışlar ve donanımlar üçe inmiş (trend-titaniun-sytile)

Yani bakınca benim de kafamı karıştırdı.

Ford Focus Style
Ford Focus Style serisi konfor özellikleri ve yüksek donanımı ile sürüş keyfini en üst seviyede yaşamanızı sağlıyor. Focus Style, Focus modelleri içinde üstün teknolojik özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. 

Focus Style modellerinde göze çarpan ileri teknolojilerden bazıları aşağıdaki gibidir: 

-Gövde rengi kapı kolları ve yan aynalar

-Elektrikli, sinyalli katlanan yan aynalar

-16" çelik jant kapakları

-16" Aluminyum Alaşımlı Jantlar

-Derinlik ve yükseklik ayarlı direksiyon

-Manüel 4 yönlü sürücü koltuğu

-Tek dokunuşta açılıp kapanan elektrikli ön/arka camlar

-Yol bilgisayarı

-Vites arttırma ikazı

-Ford EcoMode

-Manuel Klima

-Direksiyondan kumandalı radyo CD, MP3 çalar

-Portatif müzikçalar bağlantı soketi (USB)

-Sürücü ve ön yolcu ön ve yan hava yastıkları

-ABS + EBD

-Acil durum fren desteği (EBA)

-Elektronik Denge Programı (ESP)

-Çekiş Kontrol Sistemi (TCS)

-Dinamik Tork Kontrolü (TVC)

-Ford Kolay Yakıt Sistemi

-Disk frenler - ön / arka

-Uzaktan kumandalı merkezi kilit 

-Ön sis farları

-Karartılmış Arka Camlar

-Hız kontrol sistemi

-Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı 

-Ön ve arka park sensörleri*

-Otomatik Park Sistemi*

-Gecikmeli Sönen Ön Farlar

-Yağmur sensörü

-Otomatik yanan farlar

-Otomatik kararan iç dikiz aynası

-Yan perde hava yastıkları

Focus Style modeli ile sürüş keyfine varmak için hemen bir test sürüşü randevusu alın. Ford Focus Style 2013fiyatlarına göz atın. 

*Manuel şanzımanlı araçlarda sunulmaktadır.

Ford Focus Trend
Ford Focus Trend, göz alıcı tasarımı ve sınıfının lideri sürüş dinamikleri ile sürüş keyfinizi en üst seviyede yaşamanızı sağlıyor. Araç, bir çoğu segmentinde ilk akıllı teknolojilerle donatıldı. 

4 Kapı, 5 Kapı ve Station Wagon gövde tipleri ile sunulan Ford Focus Trend’in başlıca özellikleri: 

- Gövde rengi kapı kolları

- Elektrikli, sinyalli gövde renginde yan aynalar

- 16” Çelik Jant kapakları

- Manuel 4 yönlü sürücü koltuğu

- Tek dokunuşta açılıp kapanan elektrikli ön/arka camlar

- Derinlik ve yükseklik ayarlı direksiyon

- Yol bilgisayarı

- Ford EcoMode

- Vites artırma ikazı

- Klima

- Direksiyondan kumandalı radyo CD, MP3 çalar

- Ford Kolay Yakıt Sistemi

- Sürücü ve ön yolcu ön hava yastıkları

- Sürücü ve ön yolcu yan hava yastıkları

- ABS + EBD (Elektronik fren gücü dağılımı)

- EBA (Acil Durum Fren Desteği)

- Elektronik Denge Programı (ESP)

- Çekiş Kontrol Sistemi (TCS)

- Dinamik Tork Kontrolü (TVC)

- Kontrol kollu tam bağımsız arka süspansiyon

- Disk frenler - ön / arka

- ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları

- Uzaktan kumandalı merkezi kilit

Ford Focus Trend serisini yakından incelemek için hemen bir Ford Yetkili Satıcısını ziyaret edin ya da Focus e-broşür indirin. Ford Focus Trend fiyatı için tıklayın.

Ford Focus Titanium
Ford Focus Titanium, yep yeni akıllı teknolojileri ve sınıfının lideri konfor ve güvenlik özellikleri ile sürüş keyfinizi arttırıyor. Ford’un Kinetik tasarım felsefesinin bir simgesi olan araç, sık ve çarpıcı görünümünün yanı sıra iç tasarımıyla sunduğu konfor ve teknolojik özelliklerle segmentinde öne çıkıyor. 

Ford Focus Titanium’da standart olarak sunulan özelliklerinden bazıları aşağıdaki gibidir: 

-Derinlik ve yükseklik ayarlı direksiyon

-Manüel 4 yönlü sürücü koltuğu ve ön yolcu koltuğu

-Sürücü ve ön yolcu koltuğunda ayarlanabilir bel desteği

-Elektirikli ön ve arka camlar

-Ford Power Anahtarsız Çalıştırma Düğmesi

-Yol Bilgisayarı

-Ford Eco Mode Sürücü bilgilendirme sistemi

-Çift Bölgeli İklim Kontrollü Otomatik Klima

-Otomatik Kararan iç dikiz aynası

-Direksiyondan kumandalı Radyo/CD/MP3 çalar

-Ford SYNC ve Acil Durum Yardımı

-Otomatik Start-Stop (Sadece EcoBoost motorlar ile sunulmaktadır)

-16" Aluminyum alaşımlı jantlar

-Otomatik yanan ön farlar

-Elektrikli, ısıtmalı, sinyalli yan aynalar

-Ön sis farları

-Yağmur Sensörü

-Karartılmış arka camlar

-Sürücü ve ön yolcu ön ve yan hava yastıkları ve Yan perde hava yastıkları 

-Anki Blokaj Sistemi(ABS) ve Elektronik Fren Gücü Dağıtımı(EBD)

-Acil fren ikaz ışıkları

-Elektronik Denge Programı (ESP)

-Yokuş Kalkış Desteği

-Hız Kontrol Sistemi ve Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı

-FordKolay Yakıt Sistemi

-Uzaktan kumandalı merkezi kilit

-ISOFIX bağlantı noktaları

Ford Focus Titanium donanım seviyesi hakkında daha fazlasını öğrenin ya da hemen bir Test Sürüşürandevusu alarak yakından inceleyin. Focus Titanium fiyatlarına göz atın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben az önce baktım Ford listeleme şeklini değiştirmiş. Eskisi gibi şunun üzerine değil her donanım için ayrı ayrı yazmışlar ve donanımlar üçe inmiş (trend-titaniun-sytile) Yani bakınca benim de kafamı karıştırdı.

Muhabbeti kaçırmışsınız biz zaten resmi siteden bahsetmiyorduk.

Ayrıca 4 donanım var o bölüm hatalı hazırlanmış, aylardır öyle buna alıştık. Resmi sitede hatalı bilgiler ve eksikler olduğu için bu başlığın ilk mesajı hazırlanmıştı.

http://www.ford.com.tr/otomobiller/focus/donanim-tablosu

Olay katalog'da bitiyor.Siteyi değil katalogları inceleyiniz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Varsa ben anlayamıyorum sanırım nedir, ne zaman işe yarar, nasil belli olur...

Etis'te ana kontrol modülü güncellemesi gördüm. Onu da soracaktım zaten....

TVC bu mesajda mevcut, nasıl anlarsınız yokuş aşağı gaza basarak viraj dönün..Hafiften ses gelecek ve hissedeceksiniz bunu esp lambası yakmadan yapacak.

TCS ise anti patinaj sistemi kapatın ani gaz verin araç pati çekecek..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

TVC bu mesajda mevcut, nasıl anlarsınız yokuş aşağı gaza basarak viraj dönün..Hafiften ses gelecek ve hissedeceksiniz bunu esp lambası yakmadan yapacak.

TCS ise anti patinaj sistemi kapatın ani gaz verin araç pati çekecek..

TCS açık. Yani sistem menüsünden kapatmadım. Ama araç cayır cayır pati çekiyor lamba filan yanmıyor.

Virajlara da denemek için hızlı giriyorum ses duyamamış olabilirim. Hatta forumda bir arkadaş dönemiyorum diye bir viraj yazmıştı. Oradan her geçtiğimde biraz daha hızlanıyorum. Ya sistem devreye giriyor da ben duymuyorum (lamba zaten yanmıyor.)

Ya sistem çalışıyor ya da bir gün baraj gölüne uçacağız... hayırlısı...

(Şimdi aklıma geldi. Bodrum otoparklarından çıkarken yani dik yokuşlarda araç çekmiyor. Motor çok yüksek devirlere çıkmasına rağmen yerinden kıpırdamıyor. Bağırta bağırta zor çıkıyorum.)

Özer Öztürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sayın özer öztürk..... TCS    çamur   deniz kenarı sahil kumu  kaygan veya buzlanmış  yollarda  patinaj yapmadan aracı yerinden kaldırabilme  ve seyredebilme desteği sağlamaktadır...

o bahsettiğiniz yokuşlarda  TCS kapalı şekilde çıkmayı deneyin...   TCS kapalıylen öyle bağırıp  bayılmalar olmaması gerek...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus'un Yeni Donanım Listesi - Güncel Değişiklikler (2013 Değişiklikleri Eklendi) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A. bu konuyu sabitledi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.