Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×

Mehmet Demir

Member
 • Posts

  2,572
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Mehmet Demir last won the day on November 21 2023

Mehmet Demir had the most liked content!

About Mehmet Demir

Profile Details

 • Location:
  Konya
 • Car:
  23 Focus Active stil 1.0 EB MT
 • Job:
  Öğretmen
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

5,280 profile views

Mehmet Demir's Achievements

Grand Master

Grand Master (14/14)

 • Dedicated Rare
 • Reacting Well
 • Very Popular Rare
 • Week One Done
 • One Year In

Recent Badges

1.3k

Reputation

2

Community Answers

 1. geçmiş mesajlarımda vardı ama; 2013 ocak trafiğe çıkışlı aracımı 9.yıl 100k km gibi trigeri değiştirttim. buradaki arkadaşların tavsiyesi üzerine yağ pompası kayışıda değişti. içerdeki filtre çok temizdi. kayışlarda filtre tıkayacak düzeyde yıpranma yoktu. triger değişiminize 1 yıl var. hep otokoç a yaptırdım. eğer sizin de aracınızın rutin bakımı ford yetkili servisde düzenli yapıldı ise dışardan müdahale edilemeyecek bir şey yüzünden hatanın sizde olması imkansız. motor un üzerinde triger de gelir hatta çoğunda turbo da gelir. alt karteli söküp önce yağ pompası ve kayışına bakılabilir. bunlar mı ses yapıyor bariz motordan mı? motor yağ yakmıyorsa, basınç testleri normal çıkıyorsa motorda ne gibi bir arıza olabilir ki? arkadaşların dediği gibi aşırı şişirilmiş bir fatura güya %40 da indirim var. bakın şu motor 132bin tl.. yağ soğutucusu var, turbo yok. Ford focus servis motoru 1.0 ecoboost benzinli (komplemotor.com) yarım motorda değişebilir sorun silindir bölgesinde ise: Ford Fiesta Focus 1.0 Ecoboost Yarım Motor (komplemotor.com) önce alttan yağ pompasına, kayışına, filtresine vb bakılsın.. (marşa basınca yağ lambasının geç söndüğü oluyor mu?kışon bariz belli olurdu soğukta) sorun varsa yapılsın.. sese bakın.. triger zamanı da gelmiş.. devir daim pompası değişir beraberinde. antifiriz vb.. iyi bir sanayi ustası, ford dan anlayan bu işi yapar sonunçta tamir yok sök tak var.. komple motorla 200, yarım motorla 100 bine bitecek iş.. triger, antifiriz, devir daim, hidrolik yağı vb değişimleri ile.
 2. bu kadar para istediklerine göre, sadece boru değil içerdeki dişli vb de değişiyor mu? nesi bozuluyor sonuçta.. tek taraflı bir arıza mı? yani aks kolu ve dişlisine ait mi içerde de sorun varmı? sadece aks da ise, incelme değil de, malzeme kalite düşüklüğü düşünülebilir? bakalım bizim makyajlı kasalar ne alemde olacak?
 3. alakası var mıdır bilmem ama bir ara yazmıştım.. aks şu motordan çıkıp tekere giden uzun boru kol değil mi? f4 de f3 e göre çok ciddi inceltmişler..
 4. power up ın çalışması için ekranın net e bağlanabilmesi lazım.. hoş AA çalışırken harita bilgileri alınırken net i cep tel işleyip araba ekranına yansıtıyor. teknik olarak arabamız nete bağlanmadığı için power up değil ford pass bile işe yaramıyor.. sim kartlı ekran olmalı, bunu müşt hiz leri söyledi bana
 5. 2015 model 160 binde ki arkadaşın arabası lpg kaynaklı olduğu söylenerek subap ve kapak contası vb değişti.. lamba yanabilir sonuçta normal bir durum bu. benzinli binilmedikçe lamba bir çok yeni nesil araçta yanıyor.. gerçek lpg uyumu olanlarda yanmaz.. honda gibi, belki toyota ve hyundai..
 6. yani bir usb ye yazılımı atıp manuel güncelleyememek kadar saçma bir iş olamaz aslında..
 7. en son sürüm demek ki.. 22266 dan 23191 e servislerde bakım sırasında yüklenecektir diye düşünüyorum. tabi inşallah şase kısıtlaması yoktur. ekran içinde ki karta göre vb.. yoksa iphone sahipleri ayağa kalkar biri düzgün diğeri sorunlu.
 8. en son arabayı sen aldın Yakup, acaba yazılım sürümü farklı mıdır ki bizimkilerden. bende ki yazılım şu: SYNC GenerationSYNC 4 SYNC Version4.0.22266
 9. sadece saçma ve doğru ise yazık diyorum. teknoloji bu kadar gelişmeden önce dizel motorlar böyle sorunlara mı sebep olurdu??
 10. ilk 6 ayı ödediler.. 2. yi ben ödedim. hatta ek mtv ninde 2. sini ödedim yıl bitmeden.
 11. c sınıfı dururken b almak bana mantıklı gelmediği için active de karar kıldım. hatta sedancı biri olarak hb olması bile bana focus u almama mani olmadı. f4 hb ler f3 hb lerden daha uzun içi de bagajı da daha geniş. puma ya oturmadım ama nissan juke u dışarıdan beğenip sıra dışı bulmuştum ve oturduğumda bu araba alınmaz demiştim 2-3 yıl önce.. focus un ferahlığına alışan b sınıfı araç kullanımında zorlanır. pumayı bilmem ama araçsız kaldığım 15 günde arkadaşım eski corsa sını verdi kullan diye. focus la döndüğüm yeri dönemedim aynı hızda, araç yalpaladı yoldan çıkıyordum neredeyse. active-x dizel otm çok iyi fiyat bence hevesimi alıp satacağım dediğin arabada bence kolay satılabilirliğe bakabilirsin. belki bayan alıcılar için puma daha cazip olabilir ama
 12. yorum çok.. AA da sorun yok.. apple carplay sıkıntılı. carplay in konumu bağımsız kapatılmıyor AA nın konum iznini kapatın sadece haritaların konum izni açık kalsın.. telefonun konum-gps de açık tutun.. bluetooth hep açık kalsın. AA nın bağlantı şeklini her zamana çevirirseniz aracınıza biner binmez Aa çalışır..
 13. benim eskisinde de yenisinde de vites düşürme vardı ve var..
 14. zaten plastik hortumda açıyor, çapı uyumlu ise.. yani birisi birşey yapacaksa ve bilinçli ise yapar.. ağzı komple açık kalmıyorsa bence sorun değil
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.