Welcome to Focus Club Tr | Otomobil Severlerin Adresi

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Mustafa Karaca

Üye
 • Toplam İleti

  334
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

72 Normal

Mustafa Karaca Hakkında

 • Derece
  Comfort
 • Doğum Günü 17-11-1987

Profil Bilgileri

 • Şehir:
  Ankara
 • Arabam:
  12Focus Trendx Benzin&LPG
 • Meslek:
  Kamu
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

681 profil görüntüleme
 1. İptali nasıl sağlayabilirim peki? Tekrar aküyü mü Sökmem lazım?
 2. @Yakup Çağatay 1 sene önce de olmuştu sonrasında şimdiye dek yapmadı. ama bu sefer kötü oldu düğmeler döşeme hep ıslandı. @Tuncay A. şoför tarafından mı tüm kodlamayı yapalım? Benim aklıma şu geldi aslında bu global kilitlemeyi iptal etsem düzelir mi? yani anahtarın açma tuşuna basılı tutunca açılmasın camlar ya da kapatma tuşuna basınca kapanmasın. çünkü tek kodlanmamış cam sağ camdı o açılmamış.
 3. Merhabalar, bugün misafirliğe gitmiştik. Neyse arabayı park ettik eve çıktık sohbet muhabbet ederken dışarı da güzelce ince ince bir yağmur başladı sohbet daha da koyulaştı derken dönüş saati geldi aşağıya indim arabanın 3 camı da kendiliğinden açılmış ve arabanın içi cam açma düğmeleri hepsi ıslanmış. Sadece sağ ön cam açılmamıştı. Yaklaşık bir hafta önce aküyü sökmüştük ama camları programlamadık. Bende acaba camları kodlamadım diye mi açıldı diye düşündüm anahtarın kapatma tuşuna basılı tutunca camlar kapandı. Sonra camları tek tek denedim kodlanmış gibi otomatik olarak 3 de indi kalktı. Sadece birisinde böyle olmadı o da park halindeyken açılmayan sağ ön cam. Bu neden böyle olmuş olabilir? Park halinde açılan camların programlanmış olması açılmayanın programlanmamış olması tesadüf mü acaba? Bir de kullanma kılavuzu 70. sayfa da: Sıkışmayı önleyici işlevin devre dışı bırakılması UYARI Cam, üçüncü kez kapatılırken sıkışma önleyici işlev devre dışı kalır. Camların kapatılması sırasında bir engel olmadığından emin olunuz. Örneğin kışın, bir direnç olduğunda bu koruma işlevini devreden çıkarmak için, aşağıdaki şekilde ilerleyiniz: 1. Camları gerekli dirence ulaşana kadar iki kez kapatınız ve tekrar açınız. 2. Camları dirence karşı üçüncü kez kapatınız. Sıkışma önleyici işlev devre dışı kalır ve camı otomatik olarak kapatamazsınız. Cam, direnci geçecek ve tam olarak kapanacaktır. 3. Cam, üçüncü denemenizde de kapanmadıysa Ford Yetkili Servisi’nekontrol ettiriniz. bunlar yazıyor bunla alakalı olabilir mi?
 4. nasıl yani?
 5. Ankara'ya gelin Eskişehir yakın ne de olsa
 6. @Özer Aksu yedek anahtarım da kumandalı ve aynı sorun onda da var. immo arızalı mı bence olabilir çünkü immobilizer arızalı servis gerekli diye uyarı alıyordum önceden.
 7. bu kadar detayı bilmiyorum üretim tarihine bakarım alacağım pilin birde öyle deneyeyim. aküyü de söktüm taktım yine düzelmedi bende.
 8. kesinlikle
 9. @Servet Ö. anahtardaki eski pili ölçtürdüm o sağlamdı. pil bayat mı bilmiyorum ama pil kodu uygun.
 10. @Osman Türkol Havalar Ankara da soğudu, Bursayı bilmiyorum ama orda da az çok soğumuştur. Benzinden gaza geçme durumu nasıl acaba? yine eskisi gibi hızlı mı geçiyor yoksa bu süre uzadı mı?
 11. evet anahtarı ben tekrar kodlattım. bugün de aynı uyarıyı verdi pil zayıf değiştirin şeklinde.
 12. Merhabalar, 3-4 gün önce anahtarı arabaya taktığımda pil zayıf pili değiştirin uyarısı gördüm. Bugün pili değiştirdim ve halen aynı uyarıyı almaktayım. Bir ara aracımda immobilizer arızalı servis gerekli uyarısı çıkıyordu şimdi de bu başladı. şubat ayında başer forda götürmüştüm onlar da arızayı tam tespit edemediler belki abs beyni ile alakalıdır vs demişlerdi. Şimdi bu anahtar değiştirin uyarısı immobilizer arızalı uyarısı ikisinin ortak yönünün anahtar olması iyice can sıkmaya başladı. ne yapabilirim çözüm öneriniz nelerdir?
 13. Havalar Ankara da soğudu, Bursayı bilmiyorum ama orda da az çok soğumuştur. Benzinden gaza geçme durumu nasıl acaba? yine eskisi gibi hızlı mı geçiyor yoksa bu süre uzadı mı?
 14. yani sıvı lpg sisteminde araç daha az yakar doğru mu? gerçi @Turhan Onat ın sorduğu sübaplar erir mi sorusuydu, benim merak ettiğim de bu.sıvı lpg de sübap erimesi olur mu olmaz mı ?
 15. bende merak ettim bunu

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.