Welcome to Focus Club Tr | Otomobil Severlerin Adresi

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Aydın Baran

Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri

Bu konuda 414 ileti var

Focus 3 Benzinli araçların yakıt tüketim değerlerini bu başlık altında paylaşabiliriz.

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ankarada şehir içi 7.5 -7 görüyorum araç boş uzun yolda 4.3 -4.6 araç yüklü uzun yolda klima açık 5.9-6

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şehir içi 7.9 ,8. uzun yol 5 litre 125 bg benzinli 2000km de.

selçuk tanrıverdi tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhaba şehir içi önceden 8 lt gibi görüyordum fakat servisde yazılım güncelleme sonrası bu degerler 10 lt kadar çıkdı bilgisi olan varmı acaba bu yazılım güncelleme yakıtı arttırırmı ?

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhaba şehir içi önceden 8 lt gibi görüyordum fakat servisde yazılım güncelleme sonrası bu degerler 10 lt kadar çıkdı bilgisi olan varmı acaba bu yazılım güncelleme yakıtı arttırırmı ?

Güncelleme sonrası erken dönemdeki yol bilgisayarı verilerine pek güvenmeyin.

İşletim sisteminin uyum sağlaması da vakit alır, en az 500 km sonra sıfırlayıp en az 200-250 km sonrası ortalamaya bakın.

Bu arada EB Antalya şehir içi akıcı kullanım, günlük 26 km ve 26 trafik lambası ort. YB 7.7 l/100 km

Uzun yolda 6.5 civarında ama dağ yollarınsa vahşileşirsem 7.5 -8 olabiliyor, ne yaparsam yapayım 9'u geçmedi.

Aydın böyle bir başlığımız yok muydu zaten?

Cem Boneval tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aracım 6000 km'de 1000 km giresundan bursaya dönüş 95 km sabit hızla ( %90'lık kısımda) ortalama yakıt tüketimi 4.9 litre benzinli 125 hp focus

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10900 km yapmışım şehir içi dışı karışık. 3750TL benzin masrafı. 1 tam kış geçti ve yaz boyu klima hep açık.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ortalama 830 litre icmiş yani 100 km'de ortalama 7.6 litre...

Teşekkürler

aynen öyle. bir de yerin içtikleri var ama tecvize sayıyorum. opet hariç diğer istasyonların hepsi mandal attığı halde yuvarlayayım derken tahliyeden akan benzini görmüyorlar.

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aynen öyle. bir de yerin içtikleri var ama tecvize sayıyorum. opet hariç diğer istasyonların hepsi mandal attığı halde yuvarlayayım derken tahliyeden akan benzini görmüyorlar.

Uzun yol var mı ? varsa takribi kaç km acaba ?

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şehir dışı abanmadan akıl uslu gidersem (ortalama 85 - 100 km/h) 5.5 lt, şehiriçi yaklaşık 7-8lt arası.

bu değerlere daha yeni ulaştım daha öncesinde focus ve powershift e alışma süreci nedeniyle epey bir yüksekti.

Şu an 2100 km deyim biraz daha düşeceğine inanıyorum.

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güncelleme sonrası erken dönemdeki yol bilgisayarı verilerine pek güvenmeyin.

İşletim sisteminin uyum sağlaması da vakit alır, en az 500 km sonra sıfırlayıp en az 200-250 km sonrası ortalamaya bakın.

Bu arada EB Antalya şehir içi akıcı kullanım, günlük 26 km ve 26 trafik lambası ort. YB 7.7 l/100 km

Uzun yolda 6.5 civarında ama dağ yollarınsa vahşileşirsem 7.5 -8 olabiliyor, ne yaparsam yapayım 9'u geçmedi.

Aydın böyle bir başlığımız yok muydu zaten?

Merhabalar,

Yüklü arabayla(3 kişi ve bagaj dolusu mesela) ve klima açık iken şehir dışında 6.5 lt/100 km nin altına düşmez mi 1.6 EB için?

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer Konular

• Yazan: Yusuf Yekta Güzel
      Arkadaşlar sıfır bir Focus 2016 aldım. A/C açık değilken yani klima olmadan motor fanından ısınıyorken bu benzinden mi besleniyor?
      Çünkü ortalama yakıt tüketimimin fanı açmaya başladıktan sonra biraz hareketlendiğini gördüm...
    • Yazan: Yakup Çağatay
      Ford, 1.0 litre EcoBoost için Yakıt Tasarruflu Silindir Deaktivasyon Tekniği Sunacak; Üç Silindirli Motor için Dünyada İlk
      Fazlası: https://anasayfa.focusclubtr.com/1-0-litre-ecoboost-icin-silindir-deaktivasyon-dunyada-tek/

Bu teknoloji, üç silindirli bir motorda ilk kez uygulanmış olacak; 14 milisaniyede yanmayı durdurabilir veya yeniden başlatabilir ve CO2 ve yakıt verimliliğini %6‘ya kadar iyileştirebilir.

Tam kapasite ihtiyacı olmadığında mavi silindir (no.1) çalışmıyor, kırmızı silindirler çalışıyor. Teknoloji, gözün kırpılmasından 20 kat daha hızlı 14 milisaniye içinde bir silindiri devre dışı bırakabilir veya yeniden devreye sokabilir.
      Titreşimleri önlemek için gelişmiş çözümlerle bir araya getirilen silindirin devre dışı bırakılması, sürücüler için çalışma ve motor performansı açısından fark edilmeyecektir.

• Yazan: Uğur E.
      Arkadaşlar,

Focus 1.6L Duratec Ti-VCT 123HP Power Shift -2013 model araç sahibiyim, aracım 30.000 KM'de.

Düz yolda sorunsuz gitmesine rağmen rampa ve hafif yokuşlarda son 5.000 KM'dir araç saçma sapan titremeye ve sarsılmaya başladı. Daha öncede bu sorun vardı fakat bu kadar ciddi değildi ve ciddi sıkıntı yaşatmaya başlamıştı.

Bu site ve diğer sitelerde okuduğum ford etis sitesini kontrol ettiğimde Acil 15B22 Yazılım güncellemesi yazdığını gördüm. Araç 2013 olduğundan garanti dışı olduğunu da düşünerek sevisi aradım. Fakat servis hemen getirin ücretsiz yapalım deyince gidip yaptırdım.

Sadece bir güncelleme ile araç sürüşü daha yumuşak hale gelirken, yokuşlarda patinaj çeken sarsıntılı titreyen aracımda hiçbir sorun kalmadı gibi görünüyordu ki bugün yine aynı sorun başladı. Demek yüklenen yazılım işe yaramadı

Öte yandan yurtdışı kaynaklı bir sitede bunun sadece bir hata bilgilendirme sistemi güncellemesi olduğu ve araç gidişine bir etkisi olmadığı yazılı. Yani kafa karıştırıcı. Bu sorunu tamamen gidermek adına 30.000 bakımında debriyaj balatasınında değiştirilmesi de gerekir mi? Zor ve maliyetli bir işlem midir?

15B22 is actually a CSP, not a TSB. The improved software will continuously monitor the TCM and provide advance notification, resulting in a “Check Engine” light if the TCM isn’t operating properly. This improved fault detection and overt warning will help ensure the vehicle operator is alerted to potential issues with the TCM. The new TCM software update will not change the normal shift characteristics of your vehicle’s transmission and will not have an effect on fuel economy. 

• Yazan: Serdar yaman
      Satılacak Ürün Hakkında
      Marka ve Model: Ford Focus Model Yılı: 2011 Donanım: Titanium x Ecoboost pp Kilometre: 65500 Motor Hacmi ve Gücü: 1.600cc  182 ps  Yakıt: Benzinli  Vites: Manuel  Kasa Tipi: 5K HB Garanti: 3 ay daha ek garanti mevcut Diğer Detayları:
       st bady kit 
      navimate navigasyon
      st egzoz
      ışıklı vites topuzu
      süperchips yazılım 

Satış Hakkında
      Satış Yöntemi: Elden, vb. Fiyat: 65.000 TL İletişim Bilgileri
      İsim Soyisim:  serdar yaman Yaşadığı Şehir: mardin İletişim Kanalları: 05303426044 Ürüne Ait Resimler

• Yazan: Muhammed E.
      Focus otomatik sıfır araç alacağım en yakin zamanda. Bunu kesinlestirdim ama butcem benzinliye yetiyor acikcasi ve sonra lpg taktiririm diyorum cunku benzinli tuketim degerleri cok yuksek. Ama benzinli otomatik focus nasildir acaba performans olarak? Bayilerde otomatik test araclari hep dizel. Bir de burada ve baska yerde benzinli powershift lerde gecislerde titreme gibi hatalar duyunca kıllandım.
      Bir de benzinde tuketim degerlerinin cok fazla olmasi da korkutuyor beni.

Kisaca 67.000tl ye benzinli focus alip 2000tl ye tup taktirip binmek mi, yoksa biraz zorlayip 87.000tl ye dizel focus mu almak mantikli? Ikisi de trend-x

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.