Jump to content

Mehmet Çallı

Member
 • Content Count

  750
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Mehmet Çallı last won the day on June 17

Mehmet Çallı had the most liked content!

Community Reputation

1,550 Mükemmel

2 Followers

About Mehmet Çallı

 • Age 31
 • Rank
  Style

Communication - Social

 • Age 31
 • MSN
  silverajans@hotmail.com

Profile Details

 • Age 31
 • Location:
  İzmir
 • Car:
  2016 Focus 1.5Tdci Pws Tit. SW
 • Job:
  CAD-CAM
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

986 profile views
 1. Haftasonundan iki kare paylaşayım
 2. @Gürkan Çakıroğlu Hocam derdine derman olacaktır
 3. Mynet eposta mı Dinozorlarla birlikte tarih olmamışmıydı o ya
 4. Aylık 20 bin biraz abartı olmuş.Neyse mubalağa ettiğinizi düşünüyorum. Gelelim probleminize.Sadece direksiyon kutusu değişecek ise servis gerçekten saçma bir rakam söylemiş.Bence sadece direksiyon kutusu için değildir bu rakam.Aracınız garantili değil nasıl olsa.Direksiyon kutusunu servis dışında parçacılardan 4.000 lira gibi bir rakama temin edebilirsiniz.Düzgün bir ustayada montaj için maksimum 1.000 lira verirsiniz.Yani 5.000 lira gibi bir rakama probleminiz çözülür.
 5. Malesef sensörlü siboplar ayrı oluyor ve her sensör her sibopa uymuyor.Ve siboblar orjinal isterseniz tek satılmıyor.Sibop,sensör set satılıyor.Ama bazı lastikçiler yan sanayi sibop toptancıya getirtiyormuş isterseniz.Ben geçenlerde sibop dibinden kaçırdığı için değiştirdim.Orjinal sibop+sensör 120 lira. Yeni sibop ve eski sensörü taktık.Yeni sensörü kullanmak için tanıtmak gerekiyor.
 6. Taktığın sigortada yandı muhtemelen.Eğer öyleyse çakmaklık tesisatında biryerlerde kısa devre var.Çakmaklıktaki iç kısmı çıkar ( sigara yakmak için ısınan kısmı). Çakmaklıkta takılı şarj aleti falan varsa onuda çıkar.Sonra yeni bir sigorta tak.Sigorta atmıyorsa şarj aleti yada çakmaklığın ısınan rezistanslı parçasında problem vardır.Yinede sigorta atıyorsa çakmaklığa giden tesisatın kontrol edilmesi lazım.
 7. Küçük ekranlı focusların manuel vites olanlarında derece gösteriyor.Ama otomatik olanlarda göstermiyor.Sitede birkaç küçük ekranlı otomatik focus fotoğrafı gördüm.Onlardada yoktu.Göstergelere yeni güncelleme falan geldiyse belki onuda düzeltmişlerdir. Örneğin
 8. Lastikçilerin hepsi Ford'larda bijonların değişmesini istiyor.Haksızda değiller zaten.Gevşeme,diş atma gibi bir sorunu yok bijonların.Ama bijonların üzerinde sac kapak var.Ve bu kapaklar bijonları söküp takarken bozuluyor.Ondan dolayı lastikçiler bijonları değiştiriyor.Nitekim bende mk3 ve şimdiki mca aracımda komple değiştirdim bijonları.
 9. Z rot değişiminin belli bir periyodu yok. 104.000 km de sattığım MK3 te alt yakımla ilgili hiç birşey değişmemişti.Ama yeni aldığım MCA da geçen 75.000 km bakımına gittiğimde tıkırdıyor diye Z rotların ikiside garantiden değişti.Tamamen arabanın kullanım şartlarından kaynaklanıyor. --2 dakika sonra eklendi-- Bu arada rot ayarını normal bakım gibi 10-15 bin kmde bir yaptırmak lazım.Dediğin gibi ayarı kaçıyor ve lastiklerin içe basan kısımları gidiyor.
 10. Geçmiş olsun.Allah beterlerinden korusun.Gelişmeleri paylaşırsanız bizde bilgi edinmiş oluruz.Güncel yasalardan.
 11. İzmir otokoç'ta 1000 lira gibi bir rakam söylemişti 2 ay önce.
 12. Evet halojen ampul videodakiler.Yakın zamanda bende aynı arayışa girdim.Osram cool blue intense ampul aldım.Aydınlatması standart halojen ampule göre daha iyi.Ama mavilik yada beyazlik olarak çok tatmin edici değil.Sarı değilde hafiften beyaza çalan açık parlak sarı yanıyor.
 13. Merhaba.Burada merceksiz fara led veya xenon tavsiyesi verecek birini bulabileceğinizi pek sanmıyorum.Çünkü far yapınız halojen ampuller için uygun.Bu fara led yada xenon ampul taktığınız taktirde karşı yönden gelen sürücülerin yolculuğunu tehlikeye atmış olursunuz.Gece sürüşlerinde kendi görüşünüzü artırmak isterken karşı yöndeki sürücünün görüşünü azaltmaya hakkınız yok.Yinede karar sizin tabiki.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.