Jump to content

Mehmet Çallı

Member
 • Content Count

  997
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Mehmet Çallı last won the day on November 12

Mehmet Çallı had the most liked content!

Community Reputation

2,373 Mükemmel

3 Followers

About Mehmet Çallı

 • Age 31
 • Rank
  Style

Communication - Social

 • Age 31
 • MSN
  silverajans@hotmail.com

Profile Details

 • Age 31
 • Location:
  İzmir
 • Car:
  2016 Focus 1.5Tdci Pws Tit. SW
 • Job:
  CAD-CAM
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

1,175 profile views
 1. Hayırlısı olsun.Allah kaza bela vermesin.
 2. Tesisat çekili bile olsa yine kapı körüğünden kabloları geçirmeniz gerekiyor.Çünkü tesisat kapı körüğünün başladığı konnektöre kadar çekili oluyor.Focus 3'lerde confrad modülüne bakıp gerekli pinlerde kablolar varmı bakabilirsiniz.
 3. Tuscon'u bilmiyorum ama Hyundai ix35 kullandım.Kuga'nın yanına yaklaşamaz bile.Malzeme kalitesi olsun,yola oturuşu olsun Kuga'dan çok uzak.Hele ki o kapıları beni bitirdi Kağıt gibi kapı yapmışlar.Kapatırken yaşadığım his böyle en azından.
 4. Ön kapı kollarının her birinde 6 kablo var.Arka kapı kollarının her birinde 3 kablo var.Bagaj için alacağın antende ise 2 kablo var.Kaliteli bir ethernet kablosu işini görür.Ben öyle yaptım daha önce.Focus 3'te 3 yıl kullandım birşey olmadı.Gerekli anlatım konuda mevcut.Baştan sona okuyun tüm sayfaları. Ben yinede kısa özet geçeyim.Modülün soket kısmına bakacaksınız.Gerekli pinler varmı.Muhtemelen eksik pinleriniz olacak.Ben modülün içini açıp eksik pinlerin olduğu yerlere kablo lehimleyerek çözmüştüm.Sonra bu pinlerden her kapıya ayrı ayrı kablo çekeceksiniz.İşin zor kısmı asıl şimdi başlıyor.Kabloları bir şekilde kapı körüklerinden geçirmeniz gerekiyor.Ki bu biraz meşakatli bir iş.Sonrasında eski kapı kollarınızın yerine yenilerini takacaksınız.Ve kapının içinde kapı koluyla, çektiğiniz kabloyu birleştireceksiniz.Tüm işlemler bittikten sonra aracı ELM kablosu ile bilgisayara bağlayıp focccus programından anahtarsız girişi aktif edeceksiniz.
 5. Ben maliyeti fazla geldiyse diye kartuşlu olanlardan demiştim.Bu işlerden çok anlamam ama 6 kartuşlunun renk kalitesi daha iyi olur herhalde
 6. Parçanın işlevini bilmiyorum ama yapıştırmak için tavsiye vereyim.Oradaki japon parçalarını sökün.İyice yağdan tozdan arındırın.Epoksi yapıştırıcı denilen yapıştırıcılar var.Bunların hem yapıştırma özelliği yüksektir,hemde dolgu özelliği vardır.Yapıştıracağınız parçanın içindeki deliği tıkamıyacak şekilde yapıştırın.
 7. F3'te bagajda ama MCA'da bagajda değil,ön tarafta.Tam yerini bende bilmiyorum.Çünkü benim aracımda tesisat hazırdı.Ondan dolayı modülün yerini bulmama gerek kalmamıştı.
 8. Benim 2008 lerden kalma epson bir yazıcım var.Yazıcıya cescesor.com dan doldurulabilir kartuş ve mürekkep aldım.Bu arada fotoğraf kağıtlarınıda aynı siteden alırım hep.Yaklaşık 4-5 yıldır fotoğraf basıyorum.Hiçbir sıkıntı yok.Ve @Yıldırım Polat abinin dediği gibi fotoğrafın yeri kesinlikle bir başka oluyor. Cescesor'da doldurulan kartuş modellerini ve uyumlu yazıcıları bir araştırın derim.
 9. Kapı kolları,kablo(ben çok damarlı ethernet kablosu kullandım) ve bağlantılar için kullanacağın erkek,dişi pinler dışında ekstra birşeye ihtiyacın yok.Geri kalanı tamamen işçilik.Bu araçlar iki çeşit.Bazı araçlarda kapı körüğündeki konnektöre kadar tesisat hazır geliyor.Sadece kapı tarafına kablo döşüyorsunuz.Bazı araçlarda tesisat yok.Onlarda ise confrad modülünden kapı koluna kadar tesisat çekmen lazım.
 10. Ben 3-4 sene önce özel bir ford servisine anahtarsız giriş için kapı kolu boyatmaya gittim.Adamlar ben bu arabaya anahtarsız giriş yapcam deyince bana uzaylı görmüş gibi baktılar.Sizde orjinal şekliyle yapcak usta yokmu diyorsunuz
 11. Aynen.Arkadaş confradı soruyor.Bahsettiğiniz yerde benim araçta confrad değilde, confradtan gelen kabloların soketi vardı.Ama bir diğer arkadaşın aracında bendeki soketten yoktu.
 12. Confrad modülünden mi bahsediyorsunuz yoksa anahtarsız giriş için olan soketten mi bahsediyorsunuz?
 13. O analog saat ayrı bir hava,görsellik katıyordu.PAŞŞAT'a binildiğini hatırlatma ihtiyacını neden hissettilerse
 14. Heryerde geçerli Mehmet Hocam.Dediğiniz gibi tarifelerde var.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.