Jump to content

Mehmet Çallı

Member
 • Content Count

  586
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Mehmet Çallı last won the day on April 17

Mehmet Çallı had the most liked content!

Community Reputation

1,074 Mükemmel

3 Followers

About Mehmet Çallı

Communication - Social

 • Age 31
 • MSN
  silverajans@hotmail.com

Profile Details

 • Age 31
 • Location:
  İzmir
 • Car:
  2016 Focus 1.5Tdci Pws Tit. SW
 • Job:
  CAD-CAM
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

880 profile views
 1. O zaman bişey diyemicem. @Yunus Pazarlı nın dediği gibi güneşten solmuş olmasın
 2. Ahhahaha Bundan önceki aracımda güneşte solmuş o zaman.
 3. Kapının yan tarafında. Buda kapıyı sökme ile ilgili video
 4. Ford'da aytozu gri diye bir renk tonu daha var.Manyetik griden birkaç ton açık bir renktir.Benim aracım aytozu gri mesela.
 5. @Semih G. Tekrardan geçmiş olsun Semih.Sigortanın niçin masrafın tamamını karşılamadığını izah ettiler mi?
 6. Araç genellikle üç sebeble kompresör kaçırır. Bunlar ; 1- Segmanlar (Araç yağ yakmaya başlar.Ama 10.000 km'de hiç eksilme yok diyorsunuz) 2- Subablar (siboblar) 3- Conta yanması. (hararet yaptırdıysanız bunuda listeye ekleyin) (bununda belirtileri su kabınızdaki suda yağ görmeniz,kabı kokladığınızda egzos dumanı kokusu,su seviyesinde dengesiz alçalmalar yükselmeler. Ustanız kompresor kaçağına sebeb olacak şeyleri sıralamış.Silindir kapağı açılmadan net birşey söylenemez.Burdan çokta tavsiye edecek birşey olduğunu düşünmüyorum.Burda önemli olan ustanızın bilgisi ve iş ahlakı.
 7. Öncelikle teybi fabrika ayarlarına döndürün.Olmazsa akünün kutup başlarını sökün. Birkaç saat sonra geri takın.Araçlarında bizim gibi kafası karışıyor bazen.
 8. Aynen bizim arabalar anahtarsız girişli.Ford'un bize bir kıyak yapması lazım
 9. Arkadaş otomatik araba almak istediğini söylemiş.Benzinli araçlardaki powershift'lerin problemli olduğunu duyunca dizel powershift'te karar kılmış.Kuru kavrama powershift'lerin problemli olduğunu hepimiz biliyoruz.
 10. 2016 6.aydan sonrakiler SYNC 3 oluyormuş. @Gürkan Çakıroğlu hocam öyle söylemişti.Benimki nisan 2016 üretimi.SYNC 2 var ve dediğin gibi telefonu ekrana yansıtamıyorsun. 90.000 bakımı ağır bakım oluyor. Şanzıman yağı ve mazot filtresi falan değişiyor.Otokoç 2500 lira civarında tutar demişti 1 ay önce.
 11. Teşekkürler Semih. Çin'li arkadaşlarımız ürünü yollayınca dağıtayım biraz.Ama öncesinde ses sistemi , 4 kapı ve bagaja anahtarsız giriş yapcam.Ama yağmurlardan birtürlü arabayı söküp dağıtamadım.Amazonlara döndü memleket bu sene.
 12. Elemana Doğan abinin koyduğu fotoyuda gösterde iyice heyecanlansın
 13. Bende Spigen'in var aslında.Zamanında bir dünyada para verdim kaliteli olsun diye.Bakma sen bize maksat arabanın bir yerlerini sökelim takalım tatmin olalım
 14. Doğan abinin dediği doğru.Focus 3'te bardaklığın ordaki çakmaklığa takmak daha mantıklı.Hemde titanium'da sökmesi çocuk oyuncağı.Bardaklığı sağlamca tutun ve yukarıya doğru asılın.Herhangibir civata falan yok plastik aksamı tutan.Bardaklıkla birlikte çakmaklıkta geliyor yukarıya.Sonrası basit zaten.Çakmaklığı sök,yenisini tak,soketleri tak. Benim mca kasa olduğu için çakmaklık vitesin yanında.Orada hoş durmayacağı için kolçağın içindeki diğer çakmaklığa takcam.Ama henüz nasıl sökcem bende bilmiyorum.İncelemedim nereyi ne tutuyor.
 15. Bende dün bunu sipariş ettim. Kolçağın içindeki çakmaklığı söküp bunu takmayı düşünüyorum. https://s.click.aliexpress.com/e/OoTKcRt9D

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.