Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Powershiftin Kronik Sorunu! #gelinsorunubirlikteçözelim

Ömer ozcan

Soru

2018 mart ayında sorgulamadan araştırmadan birazda ilk aracımı almam hasebiyle tecrübesizliğimden 2012 model ford focus benzinli otomatik araç aldım.2. ayda aracın şanzımanında ki sarsıntıları hissetmeye başladım. Ankara kartaş ford yetkili servisine götürdüm kayıt açmadan baktılar sorun yok dediler ancak araç beşik gibi sallanıyordu ertesi hafta kayıt açtırdım birlikte test sürüşüne çıktım kayda değer bir titremenin olmadığını söyledi.Bende olayı resmileştirmek adına kontrol edilip bir sorun olmadığını kaşeleyip vermesini istedim ve aldım bu sırada şanzımanın mekanik sesler çıkardığını araç bazen gazdan ayağımı çektiğim halde devirin yükseldiğini, gaza geç tepki verip sonra biirden ne atıldığını ilettim ancak ustamız dalga geçer gibi powershiftin çalışma prensibi bu olabilir mekanik sesler illa çıkar vb. cümleler kurdu. Araştırmalarım sonucu hemen hemen her kullanıcı benzer sorunları yaşıyor onlarca şikayet var.Hata türkiyede bilinçli bir kullanıcı hakkını arıyarak çözüme ulaşmış araç değişimi yapılmış ford tarafından(ilgili link: https://forum.donanimhaber.com/ford-powershift-sanziman-titreme-problemi-kronik-problem-cozulemiyor--116371787 ) Avustralya forda bu kronik arızalı şanzımanından dolayı 10 milyon dolar gibi Avustralya tarihindeki en büyük cezayı kesmiş(İlgili link: https://www.abc.net.au/news/2018-04-26/ford-hit-with-record-10-million-fine-for-unconscionable-conduct/9699474 ). Ben benzer sorunları yaşayan arkadaşlarla bir konsorsiyum kurarak birlikte hareket etmek istiyorum. Gelin birlikte hakkımızı arayalım.

Ömer ozcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Bir saat önce, Ozkan O. yazdı:

Aracim 2013 focus otomatik.Arkadaşlar ben 7 kere servise gittim 2 kere kavrama degisti. Avukata danisip once m.muhendisine ariza tespiti yaptirdik. Daha sonra forda ihtarname cektik aracin degisimi icin. Yanit olumsuz oldu. Bizde dava actik. Dun avukatima ford dan tel geldi aracinizi getirin yeni seri kavrama takalim demisler.( cunku aracima ford expertiz yaptirdi titremeleri bizzat kendileri tespit etti)  Cevap icin sure istedik. Ama benim kararim net. Aracimin degisimini olmadi guncel degerini isteyecem 3. Secenek ise aracimi alin uzerinde 10 bin tl bana ayni donanimda veya yakin focus isteyecem. Emsal karar tonla. Bilginize.

Hocam tamda yapmak istediğim bu aslında hakkında hayırlısı gelişmeler oldukça bilgilendirirsen çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Gökmen Adıman yazdı:

Sorun kavrama sisteminde. Şanzımanda sorun yok. Bununla alakalı uzunca bir yazı paylaştım. Luk bu işin içinden çıkamadı. Bu araca binecekseniz trafiğe girmeyeceksiniz. Başka yolu yok...

gökmen bey bu söylediğiniz ve diğer paylaşımınız sadece benzinli modellerdeki powershift için mi geçerli; yoksa dizellerde de aynı ya da benzer problemler söz konusu mu ya da problemsiz mi dizeller?

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sadece benzinli araçlar İçin geçerli. Kuru tip diye tabir edilen kavrama sistemi için. Dizellerde kronik bir sorun yok.

3 dakika önce, Selçuk Öz. yazdı:

gökmen bey bu söylediğiniz ve diğer paylaşımınız sadece benzinli modellerdeki powershift için mi geçerli; yoksa dizellerde de aynı ya da benzer problemler söz konusu mu ya da problemsiz mi dizeller?

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Gökmen Adıman yazdı:

Sorun kavrama sisteminde. Şanzımanda sorun yok. Bununla alakalı uzunca bir yazı paylaştım. Luk bu işin içinden çıkamadı. Bu araca binecekseniz trafiğe girmeyeceksiniz. Başka yolu yok...

Aracı satarken kullanma kılavuzunda dikkat yoğun trafikte kullanılmaz, lutfen aşırı miktarda dur kalk yapmayınız yazsalarmış keşke bizde ona göre alırdık

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Ozkan O. yazdı:

Ford un yeni seri kavrama degisimini avukatim araciligi ile bugun redettim. Avukatima sizin teklifiniz var mi diye sordu ford un avukati bizde yeni arac+ makul bir fark dedik. Bize donus yapacaklarini soylediler. 

Hadi hocam insallah olumlu olur. Bende ariza tespitini yaptirdim kavrama degisecek dediler yarin bende bir avukatla gorusecegim.Kimseden ses soluk cikmadi sureci kendim baslatacagim artik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sanziman kavrama vs gibi gorunmeyen arizalar gizli ayiptir. Servisin ayni arizayi gidermek icin defalarca yaptiklari ve gideremedikleri ariza müşteriyi oyalamaktan baska birsey degildir. 

Aracinizin arizasi giderilse bile aracinizda deger kaybi olacaktir.  Ben 3 yil sabrettim ve aldatildigimi anladim. Aracimi satmak istesem bu halde kimse almaz alsa bile en az 10 bin lira zararina satarim. Eger niyetiniz varsa size emsal kararlari yollayabilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
24 dakika önce, Ozkan O. yazdı:

Sanziman kavrama vs gibi gorunmeyen arizalar gizli ayiptir. Servisin ayni arizayi gidermek icin defalarca yaptiklari ve gideremedikleri ariza müşteriyi oyalamaktan baska birsey degildir. 

Aracinizin arizasi giderilse bile aracinizda deger kaybi olacaktir.  Ben 3 yil sabrettim ve aldatildigimi anladim. Aracimi satmak istesem bu halde kimse almaz alsa bile en az 10 bin lira zararina satarim. Eger niyetiniz varsa size emsal kararlari yollayabilirim.

Aynen hocam çok iyi olur bende zaten kavrama tamiri falan istemiyorum emsal kararları yollarsan sevinirim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Ozan Kar yazdı:

yok daha neler.

Ben şahsen 2 kere 3 kere kavramasi degismis araci almam alsamda olu fiyatina alirim. Ben satmaya kalkistim aracin sıkıntısini anlattim piyasa degerinden 8 ila 10 bin arasi dusuk teklif geldi ayrica vazgecende oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Ozkan O. yazdı:

Ben şahsen 2 kere 3 kere kavramasi degismis araci almam alsamda olu fiyatina alirim. Ben satmaya kalkistim aracin sıkıntısini anlattim piyasa degerinden 8 ila 10 bin arasi dusuk teklif geldi ayrica vazgecende oldu.

sıkıntılı olsa evet düşer ama kavraması değişti diye düşseydi bütün vaglar bedava olurdu şimdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
17 saat önce, Ozan Kar yazdı:

sıkıntılı olsa evet düşer ama kavraması değişti diye düşseydi bütün vaglar bedava olurdu şimdi.

Bedava demedim zaten ? kendi tecrubemden bahsettim. Dusunun bir arabaniz var satacaksiniz alacak kisi servise gidiyor kayitlara bakiyor birde ne gorsun alacagi aracin 3 kere kavramasi degismis. Acaba o abimiz arabayi alirmi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.