Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

• Yanıt 549
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hız önemli , 90 'i gecmezseniz 5.5 bile çok rahat olur.

Daha önce forumda konuşulmuş olabilir; youtube da 8.etap programının 1.6 HB EB testi var, Bodrum civarında tek yön 100 km yaptılar ve 5.0lt/100 km gösterdi. İlk görünce şok olmuştum fakat pratikte EB de çok zor olduğunu okudukça anladım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yüklü arabayla(3 kişi ve bagaj dolusu mesela) ve klima açık iken şehir dışında 6.5 lt/100 km nin altına düşmez mi 1.6 EB için?

Daha önce forumda konuşulmuş olabilir; youtube da 8.etap programının 1.6 HB EB testi var, Bodrum civarında tek yön 100 km yaptılar ve 5.0lt/100 km gösterdi. İlk görünce şok olmuştum fakat pratikte EB de çok zor olduğunu okudukça anladım.

Kullanım tarzına, yol ve trafik şartlarına bağlı elbette.

Motordan motora da farklılık gösterebilir, benimki birazcık fazla harcayanlardan.

Bu motoru düşük tüketimi hedefleyerek almadım, düşük tüketim rekoru peşinde koşacak sabrım da yok.

Ama Yakubun da yazdığı gibi 90 km/h ve altında kalınırsa (hız sınırlayıcı ile mesela) ve yumuşak kullanılırsa daha düşük değerler elde edilebilir...

Yine de niyet az tüketmek ise bu doğru seçim değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşımda focus 3 var benzinli konya karaman arası 100 km duble dümdüz yol karamanın çıkışında 90 sabitledi arabayı konyaya km de 28 kuruş yaktı,araba 844 km de :)

Ahmet Gürbüz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstanbul klasik güzergahım. 7lt olan ortalamam son 1-2 aydır 6.4lt civarında geziyor. 11.000km yi bulduk.

Bu arada 1.3lt 75bg dizel Corsa 15.000km de. Hergün Avrupa yakası -Anadolu yakası birinci köprü gidip geliyor. Ortalaması 5.6lt.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

İstanbul klasik güzergahım. 7lt olan ortalamam son 1-2 aydır 6.4lt civarında geziyor. 11.000km yi bulduk.

Bu arada 1.3lt 75bg dizel Corsa 15.000km de. Hergün Avrupa yakası -Anadolu yakası birinci köprü gidip geliyor. Ortalaması 5.6lt.

Evet Bendede var Opel CORSA 1.3 dizel 75 hp Çok iktisatlı Maaşallah En son bu hafta sonu Antalya dan Karamana Geldim Fazla basmadım 90-100 km/s arası geldim,geldiğim yol 396.12 km rampalı virajlıydı antalya dan karaman 64 TL yakmış :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende ecoboost 180 ps ile uzun yolda 5,2 leri gördüm 90-120 arası kullanımda sehir içi bıraz yol yaptıktan sonra 230 km yolculuk sonunda 50kmsi sehır içi dur kalktr ,ort. tüketim 6,6 idi...ama sehır içi daha fazla kullnısanız 7,7-8,2,,..aracımı aldım alalı ortalama tüketim olarak 8,2 nin üzerini görmedim.sehır içi agırlıklı kullandığım zamnlrtda oldu buna ragmen en fazla 8,2 oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet Bendede var Opel CORSA 1.3 dizel 75 hp Çok iktisatlı Maaşallah En son bu hafta sonu Antalya dan Karamana Geldim Fazla basmadım 90-100 km/s arası geldim,geldiğim yol 396.12 km rampalı virajlıydı antalya dan karaman 64 TL yakmış :)

Aman basmayın zaten yol tutuşu ve 100km üstü süratlerde gürültüsü rahatsız edici.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende ecoboost 180 ps ile uzun yolda 5,2 leri gördüm 90-120 arası kullanımda sehir içi bıraz yol yaptıktan sonra 230 km yolculuk sonunda 50kmsi sehır içi dur kalktr ,ort. tüketim 6,6 idi...ama sehır içi daha fazla kullnısanız 7,7-8,2,,..aracımı aldım alalı ortalama tüketim olarak 8,2 nin üzerini görmedim.sehır içi agırlıklı kullandığım zamnlrtda oldu buna ragmen en fazla 8,2 oldu

Şehiriçi kastınız Nevşehir ise yüksek bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok kayseri şehir içi trafiği ve kayseri sanayisine gtmıstım bır kere sürekli dur kalk yapmıştım o zaman ölçmüştüm ..birde diğer sehir içi verileri nevsehır merkez değil ilçesindeyim ben ..sürekli kısa mesafeli sürüşler en fazla 3. vitesi göreceğiniz yol sartları .yanı 500m git sonra dur..1km git dur,700m gıt dur .bu tarz kullanımlar .en fazla 50 km hızı gördüğüm yollar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aman basmayın zaten yol tutuşu ve 100km üstü süratlerde gürültüsü rahatsız edici.

Evet Engin bey Hız yapmaya kalkıştınızmı 3.000 devirde 120 km/s hız yapıyor 5.viteste motor bağırıyor Sanki araba 6.vitesi de istiyormuş gibi

max.ben 150km/s hız yaptım bu arabayla araç üzerinde puanlamam kötüydü

arabanın viraji ise ne iyi gibi ne kötü gibi Dediğim gibi tek güzel yanı yakıtta cimri :) ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.