Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sync 4 - Android Auto Navigasyon Sorunu

Mehmet Demir

Önerilen Mesajlar

aldığım günden beri telefon araca binince ekranla bağlanıyor otomatik. ekranın yarısı harita ve araç ok simgesi abuk subuk yerleri gösteriyordu ilerlerken. herhalde çalıştırmadığım içindir diye düşünmüştüm. haftasonu ş.dışında çalıştırayım dedim, araç yoldan çıkıp arazide gösteriyor. yan yolda gösteriyor ve buna bağlı abuk subuk talimatlar veriyor.

tableti sıfırladım 30 dak kadar doğru gösterdi sonra gps sinyali kayboldu uyarısı verip sürekli aradı aramadığı zaman ise yine yol dışı güzargahlarda gösteriyor aracı.

google da aratınca gördüm ki şikayet-var bunlarla dolu. bende açtım bir şikayet. cuma servise gideceğim, diğerleri bir çözüm bulamamış, yazılım bekleniyor demişler. umarım donanımsal değil yazılımsal bir sorundur. 

bu sistemlerde ekrana entegre gps alıcısı mı var? sanırım öyle, tüm işi telefon yapsa bu hatalar olmaz sanırım. telefon kendi gps ini değilde tabletinkini mi kullanıyor? cep tel ekranda ki harita, tabletteki yansıması da aynı. yani cep doğru gösteripte tablet ekran hatalı göstermiyor.. telefonu tabletten silince, telefon navigasyon güzelce çalışıyor, arabaya bağlanınca sapıtıyor. kısaca sync 4 telefonun navigasyon işlevini bozuyor.

yeni araba alıp bu sorunu yaşayıp çözen var mı?

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynısı olmasa da benzer sorunu nadiren sync 2’den sync 3’e dönüşümlü Focus 3 ile nadiren yaşıyorum. Ufak bir sapma oluyor ama yan yol ya da tarlada falan gösterdiği için navigasyon kullanılmaz duruma geliyor. (Hem carplay üzerinden google maps ile hem de stok navigasyon ile) arabayı tamamen kapatıp kapı açma kapama ile sync 3 yeniden açılınca hep düzeldi şu ana kadar. Sync 4 test menüsünden sorun olduğu anda uydu durumlarına bakmak fikir verebilir. Bu menüye sync4’te nasıl ulaşılıyor bilmiyorum)

Ya da garantili araç olduğu için servisi darlamak daha mantıklı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Normal şartlarda Google Maps telefonun GPS verilerini kullanıyor  ancak, Android Auto girince iş biraz karışıyor. Telefon ve cihaz GPS verisi arasında bir tutarsızlık olabilir.

Sorun araç yazılımından olabileceği gibi Android Auto ya da Google maps sürümlerinden de kaynaklanabilir. Bunların güncel olduğundan emin olun. Ben böyle bir sorun yaşamadım ama Google yardım forumlarında yalnızca Android Auto kullanımında GPS sorunu yaşadığını belirten bir sürü mesaj var.

Çözüm olur mu bilmiyorum ama AA ve Google Maps izinlerinden konum izinlerini sürekli hale getirip deneyebilirsiniz. Ayrıca Google Maps ayarlarından konum doğruluğunu optimize etmeyi deneyin. Bu şekilde belki AA telefonu kullanmaya zorlanabilir.

1 saat önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

benzer sorunu nadiren sync 2’den sync 3’e dönüşümlü Focus 3 ile nadiren yaşıyorum. 

Bu dandik GPS anteni kaynaklı maalesef 🙂 Ben de çok takla atmıştım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Semih O., başlığı Sync 4 - Android Auto Navigasyon Sorunu olarak değiştirdi

Benim bildiğim, navisiz sync 4 modüllerinde gps anteni yok. Hatta anten girişi de yok.  Android auto, bir çeşit mirror uygulaması. Telefon, kapalı bir yerde değil değil mi. Gerçi eskiden beri ford sync uygulamaları, android ile ios gibi anlaşamıyor. Bir şeyin telefonun kafasını karıştırıyor olma ihtimali de var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Murat Kav. yazdı:

Benim bildiğim, navisiz sync 4 modüllerinde gps anteni yok. Hatta anten girişi de yok.  Android auto, bir çeşit mirror uygulaması. Telefon, kapalı bir yerde değil değil mi. Gerçi eskiden beri ford sync uygulamaları, android ile ios gibi anlaşamıyor. Bir şeyin telefonun kafasını karıştırıyor olma ihtimali de var.

Telefonu usb nin orada koyacağımız boşlukta bıraktım sonradan göğüsün üstüne de koydum değişen birşey yok. Hatta eşime dik tutturdum bir süre. Ekran Döndür ü kapattım vb. Bir işe yaramıyor. Aa yu kullanmadan sadece ekran yansıtabiliyor muyuz? Telefonu ve mobil uygulamaları tabletten kullansak o da yeterli 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Murat Kav. yazdı:

Bilmem. Ama navisiz modülde, navilide olan gps girişi görünmüyor

TCU'ya devretmişler sanırım. Otomatik saat ayarı vs.'de var çünkü, bir şekilde olması lazım. Uzak kalmışız sahalardan 😄

Neyse bu durumda zaten telefonun GPS bilgisi kullanılıyor olsa gerek. Bence AA ve Google Maps güncelse, uygulama verileri sıfırlanıp yukarıda yazdığım gibi denenebilir. Ford'a has bir sorun değil diye anlıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forumları biraz dolaştığımda, android auto mevcutsa tercihen aracın gps verisini kullanır diyor. Bu doğru ise, sync 4, olmadığı halde bende gps verisi var şeklinde dönüyor olabilir. Dünyadaki sync 4’lerin yüzde 99’u navili olduğu için, bu sorun ford tarafından zamanın da anlaşılmış olmayabilir. Sadece tahmin olarak yazdım.

Bu durum güncel versiyonda ortaya çıkmışsa, yakında düzeltir ford.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Murat Kav.

Bunun gibi çok var. Ford ile alakalı olduğunu sanmıyorum.

https://support.google.com/androidauto/thread/198448311

Bazı kullanıcılar daha önce dediğim gibi Google Maps konum iznini "Her zaman kullan" olarak seçerek çözmüşler.

Bu arada telefon GPS'i için kablosuz şarj soketi çok kötü bir konum. Telefonu farklı yere koymakta da fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30 dakika önce, Semih O. yazdı:

@Murat Kav.

Bunun gibi çok var. Ford ile alakalı olduğunu sanmıyorum.

https://support.google.com/androidauto/thread/198448311

Bazı kullanıcılar daha önce dediğim gibi Google Maps konum iznini "Her zaman kullan" olarak seçerek çözmüşler.

Bu arada telefon GPS'i için kablosuz şarj soketi çok kötü bir konum. Telefonu farklı yere koymakta da fayda var.

bütün izinleri ayarladım. sıkıntı devam ediyor.

android auto dan bağlamayınca sadece bluetooth üzerinden ses ve müzik çalışıyor. 

AA olmadan kablosuz da bağlıyorum ama tel ekranı tablete aktarılmıyor. tel ekranı tablete yansısa haritaları tel den açar kullanırız ama bulamadım yada AA zaten o işi yapıyor diye eklenmemiş tablete

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu problemi ve yetkili servisin bu tür konulardaki yetkinlik seviyesini düşününce kanım çekiliyor. Hani karşındakine anlamayacağını ve umursamayacağını bile bile derdini anlatırsın ya...

Kerem Bozdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Bu problemi ve yetkili servisin bu tür konulardaki yetkinlik seviyesini düşününce kanım çekiliyor. Hani karşındakine anlamayacağını ve umursamayacağını bile bile derdini anlatırsın ya...

aynen..

üstteki linkte zaten bende ki dert bir çok araçta mevcut anlaşılan. bari bırakın tel ekranı tv ye yansıttığımız gibi tablete yansıtım kullanalım..

yapacakları şey yazılımı yeniden güncellemek..

tabletten geri bildirim gönderdim.. youtube da bir kullanıcı tavsiye etmiş..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

telefonun wifi si stabil değil deyip ara sıra kopmalar yaşıyorum. bence tel in değil tablet ekranın wifi sıkıntılı ve sinyal kopukluklarında bu hatayı veriyor.

arabayı ilk çalıştırdığımda işler iyi gibi hız 50-60 ı geçince sapıtıyor. belki sorun gps değil (ama gps sinyali kayboldu uyarısı da alıyordum haftasonu. bu sıralar almıyorum.. tabi uzun yolda idim ve hız 120 civarı idi o sıralar), iki cihaz arasındaki wifi sinyal transfer sıkıntısı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.