Jump to content

Murat Kav.

Üye
 • Toplam İleti

  2.951
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  2

Murat Kav. en son Haziran 19 tarihinde kazandı

Murat Kav. daha önce lider oldu!

Toplam Beğeni

2.480 Mükemmel

5 Takipçiler

Murat Kav. Hakkında

 • Yaş 42
 • Derece
  Titanium

Profil Bilgileri

 • Yaş 42
 • Şehir:
  Istanbul
 • Arabam:
  '17 Kuga 1.5TDCi PWS Titanium
 • Meslek:
  Makine Müh.
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

2.761 profil görüntüleme
 1. Viraj Aydınlatmayı Kapatma?

  Evet. Kuga da mix yapmışlar. Hepsi var.
 2. Viraj Aydınlatmayı Kapatma?

  Evet, her iki şekilde hareket ediyor. Katalogda dynamic bending + static corner light olarak geçiyor.
 3. Viraj Aydınlatmayı Kapatma?

  Kuga da sağa sola dönüyor. C-max dönmüyordu mesela, sadece aşağı yukarı hareket ediyordu. Bu arada c-max'da dönüş farı sabitti. Direksiyonu çevirince şak diye yanardı. Kuga da bu his yok. Farın kendisi dönüyor. İlave bir ampul var dönüş için ama, o sanki sadece ileriyi (dönen fardan kalan boşluğu) aydınlatıyor diye tahmin ediyorum Özetle, focus farı, kuga gibi olabilir mi?
 4. Viraj Aydınlatmayı Kapatma?

  Sis farları yanmaz. Fordun sis farları, viraj farı için uygun da değil. Bir gariplik var.
 5. Kugaya Ses Sistemi Denemesi

  Resimdeki beyaz bölüm, oldukça kaliteli bir izolasyon. C-max'da bu şekilde bir izolasyon hatırlamıyorum. Onda incecik bir şey vardı. Hoparlör çevresinde izole yok ama o kısım da sertleştirilmiş titreşime karşı. Sadece hoparlör twitter arasındaki boşluğa bir şey yapılır mı bilemedim, olabilirdi aslında ama çok da bir fark ben beklemiyorum. Daha sökmem, en fazla sub bağlarım
 6. Kugaya Ses Sistemi Denemesi

  Kesemezsin dedin ama kestim bak Aslında işin nasıl yapılacağı konusunda desteklerinden ötürü Teoman ve Yahya'ya ayrıca teşekkür etmeliyim. Onlar olmasaydı ben bu tivitleri hayatta montajlayamazdım..
 7. Kugaya Ses Sistemi Denemesi

  Sub takarım, şimdilik o opsiyonu kenarda tutuyorum
 8. Kugaya Ses Sistemi Denemesi

  Gerek yok, bu ses yeter bana
 9. Kugaya Ses Sistemi Denemesi

  Gümbür gümbür Kesinlikle çok daha renkli. Detay sesler belirgin iyileşti. Basslar bile daha iyi.
 10. Doğru, kurcalamayı seviyorum. Sync 3 navi daha güzel bence de. Ama olsun, fazla navi göz çıkarmaz..
 11. Kugaya Ses Sistemi Denemesi

  En nihayetinde 9 hoparlörlü sony sistemi devreye aldık. Fikirleri ile emekleri geçen tüm dostlara teşekkürler. Göğüsteki orta hoparlör için tesisat araçta hazırdı. Ancak soketi göğüsün altına bir yere gidiyordu, çıkarmayı başaramadık. Ona ustamız orjinal soket bulup halletti. Ön hoparlörlerin montajı kolaydı; sök, değiştir, kapat yapıp hallettik. Asıl iş arka hoparlörlerin montajında. Yukarıda belirtmiştim. Önce kuga arka kapı tweeter'larından almıştım. Ancak bunların kesip yerleştirmeye uygun olmadığını anladığımızdan, bu defa onların yerine focus tweeter'ı almıştık. Sonuç aşağıda. Trimde önce punch ile büyük deliği açtım. Ancak bu çap tweeter için yeterli olmadığı için, dremel ile çapı en ideale getirdik. Sonuçta tweeter, kapı trimine birebir oturdu (trimdeki açılar da aynen karşıladı). Aslında gerek yoktu ama ne olur ne olmaz diye ikişer noktaya sıcak silikon da damlattım. Arka tweeterlar için aldığımız tesisatı da resimde görüldüğü şekilde ekledik.. --5 dakika sonra eklendi-- Bunlar da araçtan çıkanlar: 2 komponent, 2 tweeter, ve 2 koaksiyel.
 12. Bugün sygic navigation uygulamasını sync 3 üzerinden çalıştırmayı başardım. Daha önce olmamasının nedeni yanlış aplikasyon kuruyor olmamız imiş. Sygic gps navigation değil, sygic car navigation uygulamasını kurmak gerekiyormuş. Uygulama aynen yukarıda Yakup'un paylaştığı videodaki gibi çalışıyor. Araç oem navi ile sygic arasında seçim yapabiliyorsunuz. Ancak sygic uygulaması tam olarak oem gibi çalışmıyor (bakınız resimler, ana ekranda sadece resim olarak kalıyor). Bunun yanında, haritaların offline olarak yüklenmesi, yoldaki hız limitlerini göstermesi (öyleki bir sonraki hız limitine kaç metre kaldığını bile gösteriyor, hız limitini çok aştığınızda sizi bipleyerek uyarabiliyor vs), bunun yanında canlı trafik bilgisi, başlangıçta alternatif rotaları sunabilmesi vs güzel. Kullanım biraz da diğer standart navigasyon uygulamalarına benziyor. Grafikler muhteşem değil ancak menüsü başarılı. Apple carplay'i artık rahatlıkla kapatabilirsiniz (ben spotify uygulamasını dışarıdan kullanmayı daha çok seviyorum, carplay içinde kocaman yazılı çok garip duruyor) Kötü haber ise 15 günlük deneme süresi ile kurulması. Gördüğüm kadarıyla lisans ücreti 100-250 arası (toplam harita tercihi ve bazı ek özellikleri istenilmesine göre) değişiyor..
 13. Apple 12 Eylül Etkinliği - Yeni iPhone - iOS 11 GM

  Az önce 11.1.2 güncellemesini yükledim, ama 11.2 daha yeni sanırım.
 14. 2018 Yeni Kasa Mk4 Focus Test Ediliyor (Casus Çekimler)

  O büyük hataydı zaten. C sedanın boyutları nedir ki coupe sedan olsun. Hem arka hacim, hem de bagaj çok yetersiz kaldı bu nedenle.
 15. 2012 Titanıum Esp Var mı?

  Yol bilgisayarında çekiş kontrol opsiyonu varsa, ESP vardır.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.