Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus'un Yeni Donanım Listesi - Güncel Değişiklikler (2013 Değişiklikleri Eklendi)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar style donanımında bahsedilen;

-Ön ve arka park sensörleri
-Otomatik Park Sistemi

Bu donanımlar, 1.6 115 TDCİ Style'da standart olarak var mı, paketle mi alınabiliyor?

Ali Fatih Dursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benimde dikkatimi çekti sanırım kaldırdılar ön cam ısıtmayı.Çünki kullananlardan duyduğum kadarı ile gündüz camın içindeki teller görülüyormuş birde gece yolculuklarında o teller yüzünden ışık kırılması oluyormuş ve rahatsız ediyormuş diye duymuştum.

tüm arkadaşlar merhaba, 12 yıllık focus kullanıcısı olarak, maalesef aranıza yeni katıldım.

konu açıkcası çok ilgimi çekti, 15 gündür ısıtmalı cam mağduriyeti yaşıyorum. 2010 model titanium aracımı sattım ve 2.el'de güvenilir ama ford satıcısı olmayan bir firmadan 2012 model focus 3 titanium aldım.

İlk binişte farketmediğim ön camda yaklaşık 1 cm kadar çatlak tamiri gördüm, rahatsız ediciydi ve çözüm bulundu kurumca, değiştirmek...

Tabii bu bir dizi serüvenin başlangıcı imiş,cam takıldı, yol görünmüyor her yer parıltılı ışıkların beni çağırdığı ama hapis durumu hissettiren kalın çizgili bir dünya görüşü benimsememe neden olmaya başlamıştı ki, bir ford servisine gitmeye karar verdim.  

Camın kusurlu olduğu söylendi,kullandığı arabanın ön camının farkında olan biri olarak çok şaşırmadım beni şaşırtanların şaşirdığı kadar, ama bunu anlatmam, camın takıldığı yer ile muhattap bırakılmak ve sonrasında, önde olması gereken ön cam'ın arka ''kelle'' koltukta yetkili servise ulaşmam ile ilk etap tamamlandı.  

5 gün arabam serviste kaldı,2 gün evvel adım. Hava karardı ve ben renkli hayatıma tekrar keskin bir dönüş yaptım. Söylenen, cam orijinaldi ve araba mutlu, satıcı firma 17 gün sonra aldığım arabaya tekrar binebildiğim için mutlu, cam takan servis faturasını kaskodan aldı, mutlu , arkadaşlarım beni 17 gün sonra tekrar işimin başında görebildikleri için mutlu, okuluna artık araç ile bırakılabildiği için eşimde mutlu.

Ama ben hala önümü göremiyorum. gece adını koyamadığım ve daha önce hiç tanışmadığım bal peteği görünümlü garip renkler görüyorum, bunlar oksipital lobumun bana ışık oyunu mu anlamış değilim. Bu camın orijinali bu ise, araç ile ilgili 12 yıl sonra fikir ve fiziksel ayrılık yaşayacak gibi görünüyoruz.

Tüm arkadaşlar tekrar merhaba diyor, bu olayı yaşayan var mı? yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tellerin görülebildiğini okuyana kadar fark etmemiştim, şimdilerde dikkatli bakarsam parlak ışıkta zar zor fark ediyorum. 

Ama ne gözlerime de oksiptal mi hospital mi neyse ona hiç güvenmem.

Yine de kimsenin böyle kozmik ışık oyunlarında mağduriyet bildirdiğini hatırlamıyorum, hoş hafızama da güvenmem...

Hoş geldiniz bu arada, güzelce tanışsak...?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Tellere yoğunlaşmak istersem görebiliyorum elbet. ancak yola endekslendiğimde tellerle alakalı hiç bir sıkıntı yaşamıyorum. Ben araç sahibi olarak belki şartlanma yapıyorum kendi kendime... Aracıma binen arkadaşlara söylediğim ilk ana kadar onlardan da hiç tepki almıyorum. Farkedemiyorlar ve ben söyledikten sonra dikkat ettiklerinde onlarda şaşırıyorlar.

Bendeki izlenim bu şekilde gelişti...

ve son olarak bu ısıtıcı rezistanslı ön cam bana muhteşem diyebilirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bugün evin altına 06 plaka Şeker Kırmızısı Focus gelmişti hb tabi :P Arkadan spor spoiler'i görünce ehen dedim paketi vardır kesin :)

Spor Paketli Şeker Kırmızısı Hb gelmiş sonuç olarak,

Şahane gözüküyordu.Çok aşırı beğendim.Nazar değmez inş :nazar: Jant'da kaliper'de çok yakışmıştı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben pek beğenmedim, need for speed underground oyununda her arabaya takılabilen tampon altlığı ve marşbiyeller vardı sanki onlar gibi durmuş. Yani arabayla tam olarak bütünleşik parçalar değilmiş gibi. Gözüm belki alışır bilemem ama jant olarak da 17" bence göstermiyor aracı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 hoparlör + 2 twit 1 subcenter (koyular ekstra)

Ünite aynı, panel ve güç çıkışı farklı

yani 9 adet hoparlör var ana tabire..(6 idi)

Buna göre tit+smart yani sonyli araçta toplam 9 hop. olması gerekiyor.

Ama ben araçta Subwoofer olduğunu sanmıyorum. 

Varsa ön göğüsteki delikli yerde olması gerekir diye biliyorum.

Acaba olmama gibi bir durum olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buna göre tit+smart yani sonyli araçta toplam 9 hop. olması gerekiyor.

Ama ben araçta Subwoofer olduğunu sanmıyorum. 

Varsa ön göğüsteki delikli yerde olması gerekir diye biliyorum.

Acaba olmama gibi bir durum olabilir mi?

Var işte. Sunwoofer değil ama subcenter var..Açıkca yazmaya çalışmışım zamanında :D 

vay be yıllar geçmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Var işte. Sunwoofer değil ama subcenter var..Açıkca yazmaya çalışmışım zamanında :D

vay be yıllar geçmiş.

Evet ona dikkat etmiştim ama yazarken el alışkanlığı.

İşte oradan hiç ses çıktığını görmedim.

Acaba kullandığımız 2ch ses dosyalarında oradan ses çıkmıyor olabilir mi?

Evdeki ses sistemlerinde de 5 hop var ama 2.1 kayıtlarda ortadan ses gelmiyor gibi.

Araçta da böyle bir durum olması beklenmez. Sonuçta çalınacak parçaların durumu belli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşımız sormuş.

Cevabı: style dahil tüm satırlar araçta mevcut parantez içlerine dikkat ederek.

------

trend

trend x ( trend üzerine)

style (trend x üzerine. sadece manuel vitesler de sunulmaktadır)

diyor... şimdi bu yüzden sorum orada benim araç style otomatik yani powershift...

mevzuyu çözemedim

-----

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus'un Yeni Donanım Listesi - Güncel Değişiklikler (2013 Değişiklikleri Eklendi) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A. bu konuyu sabitledi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.