Welcome to Focus Club Tr | Otomobil Severlerin Adresi

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ümit Vaysaloğlu

Moderatör
 • Toplam İleti

  6.857
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  5

Toplam Beğeni

4.205 Mükemmel

Ümit Vaysaloğlu Hakkında

 • Derece
  RS
 • Doğum Günü 09-04-1988

Profil Bilgileri

 • Şehir:
  Kastamonu
 • Arabam:
  Focus 3,tit. X,park,sun
 • Meslek:
  Memur
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

2.603 profil görüntüleme
 1. En mantıklı açıklama merkez kaç kuvvetinden dolayı havanın hareket etmesi diyeceğim ama o bile mantıklı gelmiyor. Servise git bence. Merak ediyorum abi bunlar böyle diyecekler mi?
 2. Hocam titanium değil ki, Volvo S 40
 3. Asla zorla imzalatmak diye bir şey söz konusu değil ki burada. Aslına bazı ev sahipleri her ay için ayrı senet alıyorlar. Komser arkadaşın işi abartmış. Benim dediğim mesele başka. Ayrıca yanında birisi olacağı için sıkıntı yaşamazsın. Ayrıca zorla senet imzalattığını ispat etmesi lazım. Nasıl yapabilir? Seneti imzaladığı gün gidip şikayetçi olması lazım. Ya da ertesi gün. Mantıken siz senedi işleme sokunca yapacaktır böyle bir şey. Onuda hakime nasıl inandıracak. Komser arkadaş bence yanlış bir değerlendirme yapmış.
 4. Buna bakmak lazım. Şu an bilemiyorum. Jantlar orjinal ama değerlerine bakmadım.
 5. Bir lastik sorusu da ben sorayım. Kayınpederin Volvo s 40 ında orjinal ebat 205/50/17 lastik var. Ancak bu lastikleri 225/45/17 ile değiştirmek istiyoru(m)z. (Sadece yazlıkları) Çaptaki fark %0,47 ve toplam çapta 3 mm daha çapsız. Yani lastik çapıyla ilgili hiç bir problem yok kafamda. Ama Volvo S 40 için 225/45/17 lastik taktığımda sürtme gibi, ya da başka türlü bir sorun yaşar mıyız?
 6. Trend x jantı o. TPMS sensörü lastik basıncıyla ilgiliyse zaten Trend X te yoktur.
 7. bence burada yapılacak ilk iş önce iyi niyetli yaklaşıp elinden kira borcu ve faturaların toplamı kadar senet almak. (Bu alacağı garanti altına almak için). Not: Senet alırken tamam ben hazırlayıp vereyim derlerse o seneti asla almayın. Başkasına imza attırıp sizin hakkınızda resmi belgede sahtecilik başta olmak üzere çeşitli suçlar itham ederek hakkınızda suç duyurusunda bulunuyorlar. Kendiniz hazırlayın, muhatabın bizzat kendisine imzalattırın... Artı senetle geçmiş tarihli sözleşme de imzalatabiliyorsanız imzalatın. Burada elektrik, su vs gibi faturaların kiracıya devredilmemiş olması suç oluşturur mu bilemiyorum ama adli açıdan suç oluşturmayacağını düşünüyorum. Kurumlar tarafından ekstra idari bir yaptırım olur mu onu kurumlara sormak lazım. Şimdi işin kolay yolundan devam edelim. Senedi aldıktan sonra adama diyeceksiniz ki arkadaş bak hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Evimi işgal etti. Kira da vermiyor. Adıma kayıtlı olan su ve elektirik faturasını vs de kullanmış, diye suç duyurusunda bulunacağım şeklinde adamı taciz edeceksiniz. Adam ya kirayı ödeyecek ya da evden çıkacaktır. Evden çıkarsa seneti işleme koyacaksınız, başka yapacak bir şey kalmıyor tabi. Hem parayı ödemiyor hem de çıkmıyorsa tahliye davası açacaksınız. 1-Kiraya ilişkin, kiralanana ilişkin davalar Sulh Hukuk Mahkemelerine açılıyor. Kiracının nüfustaki Mernis adresi eğer kiralanan taşınmazdaysa (ki olabiliyor) bu önemli bir delil. Faturaları elektronik olarak ödemişse önemli bir delil. Kiralar hesaptan yatmışsa bu da delil. Hesaptan değil de elden alınıyorsa vergi mükellefiyeti doğabilir. Bu da yargılamanın konusu değil. Burada vergi mükellefiyeti doğması için maliyenin bu durumdan haberdar olması gerekir. Eğer kiracı şikayet etmezse vergi dairesinin öğrenme ihtimali yok diye düşünüyorum.
 8. Bence beklemeyecek tek şey bakım galiba.
 9. Haklısın. Er-Ol oto ya sordum bakalım ne kadar tutacak. Zaten bu ay fena. Kaskosu da bitiyor 14/12/2016 da. Ak Kasko 1580 TL fiyat çıkardı. Gerçi 330 TL chip para yükleyeceklermiş karta bu kaskoyu yaptırısam ama. Sonuç itibariyle bakalım. Üst üste geldi yine. Önümüzdeki ay da vergi. Valla araban mı var derdin var arkadaş.
 10. Aracımın 105.000 km bakımı geldi. Bu nedenle; Yağ (Mümkünse mobil) Yağ Filtresi, Hava Filtresi, Polen Filtresi, (Gerekli başka bir şey varsa onların da fiyatlarını alabilir miyim?)
 11. Varsayım. Ama atıyorum hava filtresi ER-OL oto da 40 TL ise, serviste 60-70 TL dir. Bunları da kendim temin edip serviste yapmak isterim doğrusu. Bu kadarına müsade etmeyeceklerini bildiğim için en azından yağı sormak istedim. Belki bildiğiniz bir durum vardır. Dahası bunu aklıma sokan, Europa'nın yağını değiştirirken (ona da mobil kullanıyorum) yağı aldığım bayide bu konu açıldı. Onun Peugeot'u varmış. Servise ben bütün malzemelerimi alıp gidiyorum. Onlar ilk başta değiştirmek istemiyorlar, kendi malzemelerini kullanmak istiyorlar. Ben de benim getirdiğim, tamamen uygun olan şu malzemelerini kullanamayacağınıza dair bir yazı verin bana diyorum. Veremiyorlar, çünkü rekabet yasasına uygun değil. Sonra benim götürdüğüm malzemeleri kullanıyorlar diyor. Sen de bütün malzemelerini al, servise götür değiştirmezlerse benim gibi yap, değiştirirler diyor. Bene bu kadar yapamayacağım belki ama en azından yağı mobil kullanmak istiyorum. Şimdi bu kadar yazıyı neden yazdım. Aslında Varsayım desem soruna cevap vermiş oluyordum.
 12. Merhabalar. Aracımın 105.000 bakımı geldi. Bu nedenle Ford Başer'i aradım ve oraya gideceğim. Ancak bir sorunum var. Ben aracımda mobil yağ kullanmak istiyorum. Serviste bu yağı kullanmıyorlar haliyle. Yağı sarf malzemeyi alıp gitsem de değiştirmeyecekler haliyle. Bu konuda bir çözüm önerisi olan var mı?
 13. Malesef benim cam orjinal olmadığı için şu an arada herhangi bir boşluk yok galiba.Hemde çok cacık teller döşemişler, düm düz aşağıya doğru iniyor. Seyrek ve kıvrımlı olmdığı için çözmüyor. Ben de basıyorum cam suyuna, eritiyorum. Ha bu ara camı karton vb bir materyalle kapatıyorum. Hiç sıkıntı yaşamıyorum.
 14. Benim orjinal camımda da bu şekilde ince bir çizgi kalıyordu. Sizin dediğiniz gibi durumlar İstanbul gibi havası Sivas'a ve Kastamonu'ya göre daha yumuşak olan yerlerde bu dediğiniz durum mümkün. Ancak bu gün kastamonu da sabah arabayı ilk çalıştırdığımda -12 dereceydi. Buz katmanı o kadar kalın ve sert oluyor ki, cam rezistansının olmadığı yerlerde buz olduğu gibi kalıyor. Bence camınızda hiç bir sorun yok. Ortada kalan buz çizgisinin sebebi tamamen oradaki boşluktan kaynaklı. 1 tel kadar bir boşluk var orada. E haliyle memleketlerimiz de soğuk olduğu için buz tabakası daha ılıman yerlere göre hem daha kalın, hem de daha sert oluyor. Rezistans da o boşluklu kısımları çözemiyor. Bu şekilde kalan ince çizgi için önerim ise camdaki buz eridiği zaman silin gitsin. Zaten sileceklerin camı sildiği kısımlar rezistanslı kısımları geçiyor ve silecekler buz ile temas ediyor kenarlarda. E ortadaki küçücük bir yüzeyle de temas ediversin derim ben. Zaten sileceğin ömrü normal de 1 yıl. Hadi diyelim iki yıl kullandınız. Ne olur? Bişey olmuyor. Buzu da silseniz yine bişey olmuyor. 2. yıl sonunda silecekleri değiştirdiğiniz zaman her şey düzeliyor. --2 dakika sonra eklendi-- İlk resimdeki sıcaklığı göremiyorum ama ikinci resimde (yani geçen yıl dediğiniz resimde) sıcaklık 0 dereceymiş. Bu gün daha soğuksa bahsettiğiniz durum normal diyorum ben. Benim camımda da buzların çözülmesi kenarlardan başlayıp ortaya doğru gidiyordu. --4 dakika sonra eklendi-- Bu arada internetten baktığımda sivasın bu geceki sıcaklığının -6 derece olduğunu da gördüm. Durum yine bana normal geliyor.
 15. Bence de orjinalden şaşmayın. Benim de aracımın ön camı çatladı. Kasko orjinal camı karşılamıyordu. Aynı kalitede, yok şöyle yok böyle falan filan derken yan sanayi cam takılmasını kabul ettim. Orjinal cam taksaydım 550-600 TL gibi bir fark çıkıyordu. (%25 ücretini ben kendim karşılamam gerekiyormuş) Neyse taktırdık fakat camda dalgalanma var. Isıtma deseniz bırak ısıtıp buz çözmeyi, buğuyu bile silmiyor diyebilirim. Anca çalıştığını anlıyorsunuz buğuda. Şimdi kaskosu bitmek üzere, özellikle orjinal cam klozu olan kaskoları tercih etmeyi düşünüyordum. (Ki yine öyle yapacağım) Bu sefer de önceki orjinal değildi muhabbeti çıktı. Bakalım ne olacak. Ama siz mümkünse orjinalden şaşmayın derim. Aracınız 2015 modelmiş. 1 yaşını doldurmamış bazen 2 yaşını doldurmamış araçlarda orjinal cam takılıyor. Uğraşırsınız belki ama orjinal taktırmanızı tavsiye ederim. Orjinal olmazsa da eğer ısıtma vs yoksa çok bir kaybınız yok. Dalgalanmaya da bir süre sonra alışıyorsunuz. Öyle çok ciddi bir dalgalanma yok şahsen benim camda. Ama benim sıkıntım ısıtma...

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.