Jump to content

Ümit Vaysaloğlu

Moderatör
 • Toplam İleti

  6.895
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  5

Toplam Beğeni

4.244 Mükemmel

1 Takipçi

Ümit Vaysaloğlu Hakkında

 • Yaş 29
 • Derece
  RS

Profil Bilgileri

 • Yaş 29
 • Şehir:
  Kastamonu
 • Arabam:
  Focus 3,tit. X,park,sun
 • Meslek:
  Memur
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

3.174 profil görüntüleme
 1. Er-Ol Otomotiv - Ford Yedek Parça Ve Daha Fazlası

  Mobil 5/30 tdci motora uygun yağın fiyatı ne kadar?
 2. Er-Ol Otomotiv - Ford Yedek Parça Ve Daha Fazlası

  Focus 3 tdci için 120 bin km bakım yaptıracağım. Yağ filtresi, Mazot Filtresi Polen Filtresi Hava Filtresi fiyat alabilir miyim?
 3. Focus Yol Tutamıyor Mu?

  Esasında bize o güven hissini veren aracın virajda tutunmasından ziyade, direksiyon hissiyatı bana göre. Sıklıkla Volvo S40 d2 kullanıyorum. Her gün kullandığım aracım ise Focus 3. Her ikisinin de virajda benzer karekterler sergilediğini söyleyebilirim ama Focus daha çok güven veriyor. Nedeni ise bana göre tamamen direksiyon hissiyatı. Sanki ne dersem onu yapacakmış gibi, nereye çevirirsem oraya dönecekmiş gibi, tekerleklere hükmettiğimi hissettiriyor. Volvo ise gevşek direksiyonu ile ne yaptığını kestiremediğim bir his uyandırıyor bende. Ama sonuç olarak Focus ile 100 km/h ile döndüğüm bir virajı Volvo S40 ile de dönebilirim. Muhtemelen de bu iki arabanın limitleri birbirine çok yakın. Ama hissedilen çok farklı. Bir de Volvo da ister istemez bir süre sonra sakin kullanmak istiyorsun, ben ağır başlı bir arabayım, efendi ol der gibi bir direksiyon karekteri var.
 4. 2018 Avrupalı Mustang Yakalandı

  Mustang avrupalılaştıkça asaletinden, çekiciliğinden kaybediyor. Demek ki amerikan arabası amerikan kalmalı.
 5. Far Yükseklik Ayar Sensörü Arızası

  Şurada? Link verebilir misin?
 6. Far Yükseklik Ayar Sensörü Arızası

  Daha öncede yazdığımı hatırlıyorum. Ancak telden bulamadım. Focus 3 tit x in bi-xenon far yükseklik ayar sensörü ses yapıyordu. Esasında ses frenleri yokuş aşağı çok hafif bıraktığımızda goorrççç diye bir ses çıkıyor ya, onun biraz daha incesi. Gırc gırcccc gıııırrccc şeklinde. Daha önce ilgili parçayı söküp yoğun bir şekilde wd40 ile yağladık ama içine yağı almadı ancak sonra bir şekilde o yağ iç kısımlara ulaşmış olacak ki ses kesildi. Fakat dün birden bire tekrardan ses başladı. Ben de yarın Ankara'ya gideceğimden parçayı söktürdüm ve yanımda götürüyorum. Daha önceki araştırmalarımda parçanın 1000 tl ye yakın fiyatı vardı. Seçenekleri değerlendirmeyi düşünüyorum. Sensörü söktüğümüz için şu an far arızası uyarısı var ekranda ama farlarımız çalışıyor. Sadece beklenileceği gibi ayar yapmıyor. Şimdi bu parçayı internette, yurt dışında, çıkmacılarda vs herhangi bir yerde bulabileceğim ya da bu konuda yardımcı olabilecek olan arkadaşların önerilerine açığım.
 7. Ön Kısımdan Gelen Tıkırtı Sesi

  Ön Taraf derken? Yazdıklarınızdan ön takımla ilgili bir problem değil de, daha çok trim sesi şikayetiniz olduğunu anlıyorum. Aracın iç mekanında trim sesi olarak genelde sensör yuvası, direksiyonun önündeki, gösterge panelinin altındaki parça, çok ince, belirli belirsiz şekilde ön paneldeki tuşlar (bu kısımdan çıkacak olan sesler, muhtemelen hiç duyulmayacak kadar azdır, o nedenle bunu es geçmenizi öneriyorum.) el freni demirinin kapsaması ve emniyet kemerlerinin bulunduğu b sutunları. Bunların haricinde aracın hemen hemen hiç bir yerinden trim sesi ses gelmiyor, gelmemesi gerekir. Bu saydıklarım da çok az, çok nadir durumlar. En belirgini sensör yuvasından gelen sesler. Ancak bir ön takım problemi var ki Focus 3'ün, ooffff dillere destan. Problem ön takım değilse saydığım yerlerin haricinde bir probleminizin olması çok zor. Ancak imkansız değil. Burada devreye klima sistemi giriyor. Klima/fan çalışırken ve çalışmıyorken aynı güzergahta araçtan gelen seslerin dinlenmesi gerekir. Havalandırma ayaklara, vucuda ve cama yönlendirildiğinde de dinleyip en mantıklı olan yer problemin kaynağı olarak tespit edilebilir. Ön takımsa da garantiniz bittiyse malesef o problemle yaşamaya alışmalısınız!
 8. 2017 Ford Fiesta Tanıtıldı

  Göstergeler tasarımsal açıdan bakarsak güzel esasında ama, bu sınıf bir arabada olması gerekenden daha ciddi. Nerdeyse Focus tadında.
 9. Sürekli aklıma takılan VW nin 1.4 tsi motorunun ülkemizde öve öve bitirilememesine rağmen (5 di, 6 oldu) onca ödül almış 1.0 EB nin piyasasının yerlerde sürünmesi (TSİ'ye nazaran) Ford Otosan'ın başarısıdır herhalde. Bu Ford Otosan'dan alsın bu distribütörlüğü. Güzelim motora yazık oluyor.
 10. Lpg'li Araç Muayene Değişikliği Hk.

  Babamın lpg li olan arabasının önceki muayenesinde o borular açıktan gidiyordu, Tüvtürk muayene istasyonunda o boruların spiral boru içerisine alınması gerektiği söylendi ve gittik, sanayide ilgili işlemi yaptırdık. Şimdi de o boruyu söktürmemiz gerektiğini söylüyorlar. Halbuki görsellerden de görüleceği üzere gayet muntazam bir görüntüsü var. Keşke söktürülmese, ya da içerisinden geçen kabloyu haricen bir boru içerisine aldırsalar.
 11. Focus 3 Motor Temizleme Nasil Yapilmali ?

  Tek korkum şarj dinamosu. O öyle apaçık duruyor. Onun haricinde dik tutmamak kaydıyla ve motor koruma pilastiğini de sökmeden sağından solundan yıkama makinasıyla giriyorum ben de. Özellikle şarj dinamosuna su gelmemesine gayret gösteriyorum. Bildiğimden değil de, açık bi tek o var meydanda. Çok şükür bir sorunla karşılaşmadım henüz.
 12. Focus 3 Frenler Kaç Bin Km'de Biter?

  Aracım 109 bin km de. Debriyaj balatasını hala değiştirmedim. Bir kaçırma vs de görmedim. Ön fren balatalarımı 60 bin km civarında değiştirmiştim, arka balataları da ya 75 ya da 90 binde değiştirdim. Bundan emin değilim.
 13. Yakıt Filtresi ücreti (2013 Focus, 1.6 Dizel, Hb)

  Yakıt filtresi 95 + sökme takma + işçilik, ıvırı zıvırı yine 200 ü buldurur yetkili servis. Burada bilmem kaç derecelerde donmayacağı garantisini veren akaryakıt şirketlerinin sorumluluğu yok mu? Yakıt filtresini şişirecek kadar donabilecek bir yakıt olur mu? Tamam donabilir ama yakıt filtresini şişirmesi bana pek de mantıklı gelmedi doğrusu.
 14. Er-Ol Otomotiv - Ford Yedek Parça Ve Daha Fazlası

  Parça bu parça. Yağlayarak biraz düzeltmeye çalıştık ancak düzelmedi. Şase numarasını dm ile gönderdim.
 15. Dosya masrafi iadesi

  2014 öncesini alamıyorsunuz diye bir şey yok. Haksız olarak alınan tüm masrafları iade alabilirsiniz. Sadece hangi kesintinin ne için kesildiğine dair elinizde detaylı dekont olmalı. Şahsen benim de konut kredisinden 200 TL alacağım var. Güya bu yasal, ancak bu 200 TL yi ne için aldılar. Eksper ücreti 500 TL yi de ben peşinen ödedim. Toplamda benden 700 TL tahsil ettiler. Bu 700 TL den ekspere ne kadar ödeme yaptılar, 200 TL yi ne için kullandılar, bunları kanıtlamaları lazım. Yani Ekspere 474,00 TL vermişlerse aradaki 26 TL yi ve nereye harcadıklarını belgeyememeleri halinde 200 TL yi geri alabilirim. 2016 dakini değil, 2017 dekini bile alırsınız. Sıkıntı yok.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.