Jump to content

Ümit Vaysaloğlu

Moderatör
 • Toplam İleti

  7.103
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  5

Toplam Beğeni

4.403 Mükemmel

1 Takipçi

Ümit Vaysaloğlu Hakkında

 • Yaş 30
 • Derece
  RS

Profil Bilgileri

 • Yaş 30
 • Şehir:
  Kastamonu
 • Arabam:
  Focus 3,tit. X,park,sun
 • Meslek:
  Memur
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

4.668 profil görüntüleme
 1. Ümit Vaysaloğlu

  Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  O açıklamasını okumuştum Cem Abi'nin. DPF ye güvenmek, normal şartlarda tamam ama, Türkiye'deki yakıt kalitesi ve Türkiye'deki şartlar göz önünde bulundurulduğunda da aynı durum geçerli mi acaba? Gerçi dpf li yağ kullanan bir çok VW grubu araçta da dpf problemiyle karşılaşanları duyduk. Sonuç olarak net bir şey söylemenin gerçekten zor olduğu bir durum herhalde.
 2. Ümit Vaysaloğlu

  Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  Bu kafa karışıklığına sebep olan ise sanıyorum Ford'un kendisi. Araçlarımızda DPF bulunmasına rağmen, DPF'li araçlar için üretilen yağ değil de, dpf siz araçlar için üretilen yağ bizim araçlarımız için uygun olan yağ. Bu da kullanıcılarda kafa karışıklığına sebep oluyor. Aklıma iki şey geldi şu an. Ya Ford "kardeşim benim aracımın dpf sine bişey olmaz, biz yaptık mı adam gibi yaparız..." diyor, ya da VW nin emisyon skandalı hesabı, Ford'da dpf ile ilgili bir uyanıklık yapmış olabilir mi?
 3. Ümit Vaysaloğlu

  Focus Kalan Yakıt Bilgisi Yanlış Gösteriyor

  Yakıt lambasının yanması da kullanıma bağlı olarak değişebiliyor. Ancak yakıt lambası yandıktan sonra çok ekonomik bir şekilde kullanılırsa 100 km ye kadar yapar. Bunun için bir fotoğraf çekseniz ve burada paylaşsanız. Yani lamba yandıktan sonra menzili ve yakıt göstergesini aynı anda görebileceğimiz bir fotoğrafı burada paylaşın. Bizim de kendi araçlarımızla kıyaslama imkanımız olsun. --0 dakika sonra eklendi-- Not: Lamba yandıktan sonra 100 km den de fazla yapabilir.
 4. Ümit Vaysaloğlu

  Focus 3 Yakıt Tüketimi Ve Egzozdan Beyaz Duman

  Sabah beyaz duman atmasının normal olmadığını düşünüyorum. Kışın hepimizin aracı ilk çalıştırmada buhar atıyor ama bu mevsimde olmaması lazım. Ya da yaşadığınız yerin çok soğuk olması lazım ki, Niğde'nin o kadar soğuk olmadığı kanaatindeyim. Ancak soruna ilişkin bir çözüm önerim ne yazık ki yok.
 5. Ümit Vaysaloğlu

  Akaryakıt Fiyatları

  Dün full bitik haldeki depoyu doldurdum. 49,850 Litre mazot aldım ve 315 TL ödedim. Zammın benim depoya yansıması 27 TL.
 6. Ümit Vaysaloğlu

  C-max ön Salıncak Değişimi

  Ben ilk mesajınızda ön diskler deyince karıştırdım galiba. Hepsi için 360 TL fena rakam değil. Tekrar iyi günlerde kullanın.
 7. Ümit Vaysaloğlu

  C-max ön Salıncak Değişimi

  Erol oto'dan bir yıl kadar önce 140 tl ye almıştım. Hadi şimdi de olsun 200 TL. Size verilen 360 TL fiyat çok yüksek geldi bana. Hayırlı olsun, kazasız belasız günlerde kullanın.
 8. Ümit Vaysaloğlu

  Akaryakıt Fiyatları

  Şu an menzil olarak 5 km gösteriyor. Az önce bir opet istasyonunun önünden geçtim ve yansımıştı. Sabah kimsenin haberi yoktu galiba.
 9. Ümit Vaysaloğlu

  Akaryakıt Fiyatları

  Yansımış galiba...
 10. Ümit Vaysaloğlu

  C-Max Alım Tavsiyesi

  Aynı motora sahip bir focusu arkadaşım 170 bin km de aldı, çok da memnun, bir komşumuz 210 bin km civarında aldı, o arabanın da contası yanmış galiba, contasını değiştirdiler, motorda sıkıntılıymış, çok binmeyin satın bunu falan demişler. Yani motora iyi bakıldıysa üzmeyecektir. Ekspertiz yaptıracaksınızdır illa ki, ancak ekspertiz yaptırılırken özellikle motor kompresyon testi yaptırın. Bir de şöyle bir ürün var. CS Motor Test diye. Bana mantıklı gelmeye başladı. Bununla da bir test yapabilirsiniz.
 11. Ümit Vaysaloğlu

  Yazlık Lastik Tercihi

  Michelin bildiğimiz gibi hala.
 12. Ümit Vaysaloğlu

  Focus 3 Titanium Yakıt Durumu

  Buradan bakınca, kullandığınız güzergahta aynıysa, güzergahınızdaki trafik ışık sayısı artmış, güzergahtaki trafik yoğunlaşmış gibi anlaşılıyor. Bana kalırsa aracınızda hiç bir sorun yok. Bir diğer ihtimal ise, aracınız bakıma girdiğinde servis tarafından gösterge ekranında yapılmış olan bir güncelleme olabilir. Esasında göstergedeki rakamlar fikir vermesi açısından önemli olsa da, çoğunlukla gerçek verileri tam olarak yansıtmıyor. Bunun için deponuzu doldurup, bittiğinde tekrar doldurup depo verisini hesaplayıp, yol bilgisayarındaki verilerle karşılaştırmak gerekir.
 13. Ümit Vaysaloğlu

  Aracım Hangi Paket

  Ben bir arkadaşımıza cevap vermişim. Şu paket olmasına rağmen şu neden yok falan diye sitem etmiş. Ben de kendimce onun sitemine ek sitem ettim. Bunda sana ters gelen ne Ozan.
 14. Ümit Vaysaloğlu

  Aracım Hangi Paket

  Benim arabam titanium X olmasına rağmen sony yok, geniş ekran gösterge yok. X paket diye aldığım şey, bi xenon far, parçalı deri koltuk, koltuk ısıtma ve 7 renk iç ambiyans aydınlatma. Ödediğim para ise 2011 ekim de 5.500,00 TL.
 15. Ümit Vaysaloğlu

  Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  Ben olaya direk dizel olarak baktım. Kışın ısınmakta oldukça problem yaşadığım için olsa gerek.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.