Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Temmuz katılımı burada
Haziran anketi burada

Ümit Vaysaloğlu

Moderator
 • Content Count

  7,550
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Ümit Vaysaloğlu last won the day on November 27 2019

Ümit Vaysaloğlu had the most liked content!

Community Reputation

5,372 Mükemmel

1 Follower

About Ümit Vaysaloğlu

 • Rank
  RS

Profile Details

 • Location:
  Kastamonu
 • Car:
  Focus 3,tit. X,park,sun
 • Job:
  Memur
 • Gender:
  Bay
 • Age 32

Recent Profile Visitors

6,794 profile views
 1. Takozu değiştirmek anlamak için en iyi yöntem. Ama şöyle de ilave edeyim, motorda ekstra bir sorun yok. Gayet stabil çalışıyor, herhangi bir tekleme ya da titreşime sebebiyet verecek bir durum da yoksa, titreşimin kaynağı takoz oluyor genellikle.
 2. Sonuçta malzeme bilimi gelişiyor. Eski arabaların sacları daha kalın olduğundan ya kardeşim taş gibi araba yapmışlar diyenler var tabi ama, o kalın sacın yakıt tüketimini arttırmaktan başka hiç bir işe yaramadığını hesap etmiyorlar. Kim buldu bilmiyorum ama darbe emici şekilde tasarlanmış olan paneller, şaseler sayesinde yeni fiesta ile eski fiestanının kazasında yeni fiestanın ön camı dahi çatlamadı. Bu da bir güvenlik kıstası değil tabi ki ama, arabanın önü paramparça olacak, ezilecek, büzülecek ve darbe kabine yansıtılmadan sönümlenecek. Bir abimin de dediği gibi, yeni her zaman yenidir.
 3. Bu vergileri herhangi bir vergiden düşemiyorsa ödemiyordur. Bulmuşlardır bir çözümünü. Zira Vural AK'ın garajı acayip geniş. Keza Borusan'ın da garajında acayip arabalar var ve çok sayıda var. Yanılmıyorsam BMW'nin her modelinden en az bir tane var Borusan'da. 316 dan m3 e kadar gibi... Neyse canım, zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış diye boşuna dememişler.
 4. Emin ol hacımahmutoğlunda yaptırsan belki gözün hiç bir şey görmeyecek ama, kesinlikle işçilik piyasanın çok altında.
 5. Bu arabaları alıp da binmemek de ne bileyim. Ama adamın kafası çalışıyor demek ki, NSX ilk çıktığında 1 milyon civarında bir rakamı vardı, şu an 3 milyon istiyor. Bir de merak ettim bu Vural AK, bunların hepsinin mtv sini falan ödüyor mu acaba ya. Milyona yakın vergi çıkar.
 6. Hacımahmutoğlu'nda dosya açtırman demek rezil olman demek. İşçilikleri berbat. Sen sen ol hacımahmutoğlu'na gitme. Kastamonu'da işlem yaptıracağın son yer orası olsun. Ben orada ön sağ çamurluğu boyattım, (Küçük bir sürtmeden dolayı daha önce boyanmıştı, macunda çatlak oldu, bu yüzden yeniden boyattım.) Zaten dedikleri gün teslim edemediler, bir iki gün sonra teslim ettiler. Bir iki gün sonra gittiğimde çamurluktaki hatları macunla doldurmuşlar, saçma sapan bir görüntü var. Dedim ki, usta bu çamurlukla diğer çamurluğun şekli aynı mi şimdi dedim. Biz asıl kaporta ustasını çağıralım dediler. Geldi, sorun mu var diye soruyor bir de. Ustam, eğer bu çamurluk bu kadar yapılır diyorsan, ya da bizim yapabileceğimiz bu diyorsan bir şey demem, ama bu çamurluk olmamış dersen ona göre bir işlem yapalım dedim. Usta haklısın, bunu yeniden yapalım dedi. Muhtemelen o kısmın üzerine yeniden macun çekip doldurdular, ve yine de biraz kusur kaldı bence. Yine kaskodan ön cam değiştirdim, nerede kötü malzeme varsa onu kullanırlar, nerede ucuz malzeme varsa onu kullanırlar. Evet kastamonudaki tek plaza tarzı iş yapan yer olduğu için insanlar iyi zannediyorlar. Bir de bosch car deyince cazip geliyor ama, gerçekten berbat. Benim müdürümün bmw 116 sı var, onun da değişmesi gerekmeyen bagaj kapağını değiştirmek istediler, müdür bey itiraz etti boyadılar. Arka tamponu değiştirdiler, şu an arka sensörleri çalışmıyormuş. Dahası yapamıyorlarmış da... Yani ben oraya gidip de arabasına da hassas olan herhangi bir şikayeti olmayan kimsenin olacağını sanmıyorum. Sana tavsiyem oradan uzak dur. Özellikle tavsiye ediyorum. Star oto kaporta Mustafa Balçın, Eski sanayide Mustafa Balçın'ın kardeşi İsmail Balçın. İsmail ustanın bir takım rahatsızlıkları var galiba, eskisi kadar sağlıklı görmüyorum ama, hem temiz insanlardır, hem de iyi işçilikleri vardır. Pahalı iş yapabilir. Özellikle Mustafa Balçın ama hakikaten memnun kalırsın. Bunların haricinde, eski sanayide uzun Ahmet diye bir usta var. Onu da çok methederler. Vesselam işinin başında duran ustaya git. Her türden işçi ve usta çalıştıran işletmelere gitme. Kaskonda muafiyet uyguluyorsa biraz para ver, yine de bosch cara gitme. Memnun olma ihtimalin yok. Kaput değişecek nesinden memnun kalmam dersen, kullandıkları boya, işçilik, malzeme her bir kalemde iyi ustadan geride kalacaklar. Bu arada yok ben illa hacımahmutoğlunda yaptıracağım dersen daha önce bana kaskodan yaptırdığım cam değişimi işinde aracı teslim alırken boş senet imzalatmaya kalktılar. Sanıyorum kasko şirketinden parayı alama durumu olursa senetle beni icraya vereceklerdi. Ben senedi görünce olay çıkarttım. Bu yaptığınız bir kere suç dedim. Sanmıyorum senede işlemden daha fazla tutar yazacaklarını ama, sonuçta kaskodan yaptırdığım bir işlemde neden ben ileride doğabilecek bir borç altına gireyim ki. Vesselam Hacımahmutoğlu Bosch Car Servsis sonuna kadar, dibine kadar pişmanlıktır. Başka her yere git, onlara gitme.
 7. @Koray Gül Kardeşim geçmiş olsun. Kaput düzelmeyebilir belki ama, düzelttirmek için uğraşabileceğin Kastamonu'da bir kaç yer var. Bunlardan ilki Mustafa BALÇIN, Star Oto kaporta. Mustafa usta ben bunu düzeltirim, bununla uğraşırım derse düzeltir. Çok para alabilir ama işçiliği isterse hatasızdır. Dükkanı Kuzyekent Yeni Küçük Sanayi sitesinde... İkincisi Eski sanayi sitesinde caminin arkasında Uzun Ahmet lakaplı Ahmet usta. Ben hiç bir iş yaptırmadım kendisine ama, onun da işçiliğinin çok iyi olduğunu söylüyorlar. Bu ikisi eski kaportacı. Her ikisi de paraya doymuş insanlar, yapmak istedikten sonra yaparlar ama istemeleri lazım. Bir öneri de boyasız göçük düzeltme işiyle uğraşan ustalar var. Kuzeykent Küçük sanayi sitesinde çevre yolunun kuzeykent tarafında kalan kısmında Gold Garaj var. Ben iş yaptırdım, fena değiller. Bunun haricinde diğer göçük ustalarına da uğra. Gönül ister ki yapılsın, ancak şunu söyleyeyim bu isteğimiz hep piyasa şartlarından, ne var kaput değişmiş. Al sana kazasına ait foto. Yok abi kaput değiştiyse önden büyük kaza almıştır. Böyle saçma bir piyasa var memlekette. Halbu ki boyatınca da o hataları kapatmak için macun kullanacaklar ve o macun da illa ki ileride çatlayacak ama insanlar o macunlu kaputu, mis gibi sıfır kaputa tercih ediyorlar. Kardeşim, ben kimseye arabamı ispat etmek zorunda değilim, adam gibi bineceğim, tertemiz kusursuz bir şekilde istiyorum diyorsan kaputu orjinal olanla değiştirt. Ama ben bu arabayı satarcağım yakına, başımı ağrıtırlar, yok kaput değişmişti yok şuydu buydu, ben macunlu da olsa değişmeden boyatacağım diyorsan yapacak usta ara bir kaç tane. Tekrar çok geçmiş olsun.
 8. Neden ki? Focus 3 için Ford normalde 20 bin km de bir bakımı uygun görmüş. Bu ülkemizdeki zor şartlar nedeniyle zaten 15 bin km ye indirilmiş. Siz de bunu da yeterli görmeyip 10 bin km ye indiriyorsunuz. Yanlış anlamayın ama bu pek mantıklı değil. Sonuç itibariyle bu durumun bize herhangi bir faydası yok. Benim aracım şu an 172 bin km ye yakın. Sıfır aldığımdan beri orjinal filtreler ve kaliteli yağla bakımını yaptık. Her 15 bin km de bir de bakımını kitabında ne şekilde yazıyorsa o şekilde yaptırıyorum/yapıyorum. Dediğiniz gibi yapmanın hiç bir mantığı yok. Uygun olan bakım aralığı 15 bin km ise, 15 bin km de bakımını yaptırmanızı öneririm. (15 bin km ya da 1 yıl, hangisi önce dolarsa) Hem cebinize de faydası var.
 9. Hayırlı olsun tekrar. Bundan bir önceki kasa Elentra bence en güzel c sedanlardan birisiydi. Bu biraz işi bozdu bana göre. İç mekan olarak değerlendirme yapamıyorum. Bunun ön far tasarımını beğenmiyorum. Genel olarak ön ve arka tasarımının iddialı çizgileri ile yan tasarımın iddiasız çizgilerinin pek uyuşmadığını düşünsemde Corolla alacağıma Elentra almayı ben de tercih ederim. Bu ikisinin yerine lpg li kullanmak için ise Civic FC5 i tercih ederdim galiba. Not: Fiyatlarına hiç bakmadım. Fiyatlarının birbirlerine yakın olduklarını varsayarak konuşuyorum. Elentra diğer ikisinden kayda değer oranda ucuzsa tabi ki elentra da alınabilir.
 10. @Osman Biçer araba dar olunca, ideal sürüş pozisyonundan başka bir şekilde sürmek imkansız. Araba dar. Dar araba. --0 dakika sonra eklendi-- Ama rahatım da ben ya.
 11. Kardeşim selamün aleyküm. Focus 3.5 için ses yalıtım niyetim var. Sen tag açmışsın. Son durum nedir? Yalıtım yaptın mı? 

  Bir de Kastamonu'da olduğunu gördüm. Ben Bursa'da öğretmenim. Yazın nasipse Kastamonu'ya geleceğim. Müsait olursan tanışmak isterim. 

  1. Ümit Vaysaloğlu

   Ümit Vaysaloğlu

   Yalıtım yapmaya gözüm almadı. Hem maliyeti beklediğimin üzerinde çıktı. O da neyse de, kapı panellerinin içerisi çok karışık. O kadar işçiliğe gözüm almadı. Malesef bu yüzden kendim yapmaktan vazgeçtim. Yapan yerlerde oldukça fazla fiyat istediler. Yalıtım işinden şimdilik vazgeçtim diyebilirim.

   Kastamonu'ya gelirseniz her zaman beklerim.

   Telefon numaram: 0541 299 07 37 

   Geldiğinizde ararsanız nasipse görüşür, sizi misafir ederiz şehrimizde. 

 12. Evet. Benim koltuğum en aşağıda, sırtlığı yatık değil, direksiyon da biraz aşağıda ve en geride. Normalde tam istediğim gibi olması için direksiyonu biraz daha aşağıya indirmek isterim ama, bu sefer de, göstergenin vites büyüt işaretinin olduğu yeri perdeliyor. Ben de ondan rahatsız oluyorum. Şu an direksiyonun altına baktığımda göstergenin tamamını görebiliyorum. Gayet de rahatım.
 13. İdeal sürüş pozisyonundan beklentiniz nedir bilemiyorum ancak, focus 3 ile ben gayet rahat keyifli bir sürüş pozisyonu elde ettim. Ya ben arabaya alıştırdım kendimi, ya da bir şekilde anlaştık... Boyum 174 cm, kilom ne yazık ki 120+ Rahatsız hissettiğim bir sürüş pozisyonu hissetmiyorum.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.