Jump to content

Ümit Vaysaloğlu

Moderatör
 • Content Count

  7,299
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Ümit Vaysaloğlu last won the day on September 2

Ümit Vaysaloğlu had the most liked content!

Community Reputation

4,680 Mükemmel

1 Follower

About Ümit Vaysaloğlu

 • Age 31
 • Rank
  RS

Profile Details

 • Age 31
 • Location:
  Kastamonu
 • Car:
  Focus 3,tit. X,park,sun
 • Job:
  Memur
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

5,541 profile views
 1. Zoe benim hep ilgilendiğim bir model. Ülkemiz şartlarında müthiş mantıklı bir otomobil.
 2. Yola çıktıktan bir süre sonra ford key free anahtar tespit edilemedi gibi bir uyarı verdi. Anahtar pili zayıf uyarısı verdi. Uygun ve güvenli bir yerde durduk. Stop ettim tekrar çalıştırdım. Çalıştı. Pili değiştirip tekrar deneyeceğim. Bir sorunu daha www.focusclubtr.com aracılığıyla çözdük.
 3. Ozan sana ne kadar teşekkür etsem az. Anahtarı dediğin yere taktım. Araba çalıştı. Anahtar pili zayıf dedi. Ancak çalıştı.
 4. Ozan orayı daha önce sökmüştüm. Sanki öyle bir tertibat yoktu orada ya. Bir de Ford direkt hattını aradım. Ford direkt hattındaki müşteri temsilcisi yeni anahtar kodlanması gerekir dedi. Ama yine deneyeceğim. Teşekkür ederim.
 5. Anahtar kapıları açıp kapatıyor ancak araba çalışmadı.
 6. Arkadaşlar acil bir sorunum var. 2012 model focus 3 titanium anahtarımla denize girdim. Yaklaşık 10-15 dk sonra fark edip anahtarın hiç bir düğmesine vs basmadan anahtarı parçaladım ve temiz su ile duruladım. Pilini ve devrelerini ayırdım ve kuruması için tüm parçaları ayrı bir şekilde arabaya bıraktım. Arabanın kapılarını anahtarın içindeki klasik anahtarla açıp kilitledim. Yedek anahtar da yanımda değil. Araba anahtarı görüp start stopla çalışır mı? Çalışmazsa ne yapmalıyım?
 7. Aracımın enjektör bakımı yapıldı. Şıkırtı gitmiş sanki, en azından bir ses duymadım. Sabah ilk çalıştırmada mavimsi, beyazımsı bir duman atıyordu. Bu sabah yoktu. (Videosu var, müsait olduğumda yüklemeye çalışacağım) Ayrıca yine ilk çalıştırmada sarsıntılı çalışıyordu, ve kötü koku da vardı. Bu problemler de hallolmuş görünüyor şimdilik. Umarım sorun tekrar etmez. Enjektörlerin elektronik kısımlarına garanti veremeyiz, zira elektronik kısımlarının ne zaman arıza yapacağı ön görülemez dediler. Diğer yapılan işlemler için bir yıl garanti verdiler.
 8. Benim de uzun zamandır şıkırtı vardı. Geçenlerde arıza ışığı yandı, enjektörler hata veriyordu. 19/08/2019 tarihi itibariyle forumdan Serkan Karakoca’nın da tavsiyesi üzerine Ankara Ares Pompa’ya geldim. Enjektörlerin testlerini yaptılar ve enjektör memelerinin iyi olduğunu, ancak gövde millerinin değişmesi gerektiğini söylediler. 1200 tl maliyet çıkardılar. Bakalım tamir sonrası görüşlerimi yazacağım. Not: Araç Focus 3 TDCİ 115. Km: 156800
 9. Bayramın 3. Günü (13/08/2019) yaklaşık 4 km kadar gittikten sonra bir markete girdim, 3 dk kadar sonra çıkıp 200 metre kadar ilerideki başka bir markete gittim. Orada 1 dk kadar kaldıktan sonra tekrar hareket ettim ve arıza ışığının yandığını fark ettim. Bu gün arkadaşım olan bir tamirciye götürdüm arabayı ve 5 adet arıza Kodu vardı. 1- P0069 2- P02D3 (Enjektör 4) 3- P02CF (Enjektör 2) 4- P02CD (Enjektör 1) 5- P02D1 (Enjektör 3) Yukarıdaki arızaların dördü enjektörle alakalı ancak sorunun ne olduğuna dair bir fikir verecek bilgiye ulaşamadım. P0069 kodlu arızanın basınç sensörü arızası olduğu yazıyordu bilgisayarda. İnternette de buna benzer sonuçlara ulaştım. 1- P02D3 (Enjektör 4) 2- P02CF (Enjektör 2) 3- P02CD (Enjektör 1) 4- P02D1 (Enjektör 3) Bu arıza kodlarının ne olduğu hususunda yardım edebilecek olanlardan yardımlarını bekliyoruz. Bu arada aracım 2012 Focus 3 TDCİ 115 HP. 156600 km civarında.
 10. Ben arkalara meyle marka balata aldım. Ate de iyi yedek parçalardan. Bosch'un çok değişik modelleri var, Brembo'nun standart balatalarının diğer normal balatalardan çok da farklı olmadığını okumuştum ancak yukarıda marka ismi geçen balataların hiç birisi kötü değil. Hepsini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
 11. Orjinal olmasına gerek yok, oldukça kaliteli, hatta belki orjinalden daha kaliteli balata bile bulabilirsiniz. Fren balatalarınızı değiştirmeye karar vermeden önce bence bir ustaya danışabilirsiniz.
 12. Sorun olarak bağlantı klipslerini kırmıştı, biz de o klipsleri (2 adet) 100 TL'ye çıkmacıdan satın aldık. Öyle kayda değer bir sorun yaşamadık.
 13. Usta işi biraz şans işi ne yazık ki. Bizim aracı yaptırdığımız usta genç, Kastamonu sanayisinde pek tanınmamış bir ustaydı. Ancak adam kendisine güveniyor, yapacağına inanıyor olacak ki kayınpederi ikna etmeyi başarmış. Hiç sorun yaşamadık değil ancak ciddi sorunlar değildi. Geçmiş olsun, umarım sorununuzu halledebilirsiniz.
 14. Kayınpederimin 2012 model S40'ının da kalorifer peteği delinmişti. Ön göğüs komple söküldü. Bir iki tane petek denedik ancak olmadı. Akabinde Ankara Şaşmaz'daki hurdacılardan çıkma bir petek aldık. Petek oldukça iyi durumdaydı. Testini yaptırdık, sağlam çıktı. Peteğin su bağlantıları takmatik gibi klipsli bir parça ile yapılıyor. Biz o parçaları da almıştık. Sanıyorum 350 TL gibi bir fiyat ödemiştik. Şu an bir sorun yok. Göğüsün sökülüp takılması insanı düşündürse de, ehil bir usta yaptığı zaman sorun olmayacaktır.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.