Jump to content

Ümit Vaysaloğlu

Moderatör
 • Content Count

  7,446
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Ümit Vaysaloğlu last won the day on November 27 2019

Ümit Vaysaloğlu had the most liked content!

Community Reputation

5,074 Mükemmel

1 Follower

About Ümit Vaysaloğlu

 • Rank
  RS

Profile Details

 • Location:
  Kastamonu
 • Car:
  Focus 3,tit. X,park,sun
 • Job:
  Memur
 • Gender:
  Bay
 • Age 31

Recent Profile Visitors

6,055 profile views
 1. Banka, kredi kartınızdan bir iki otomatik ödeme talimatı alırsak x işlemini yaparken y masrafı ödemezsiniz, ya da kredi kullanırken oranı düşer şeklinde teşvik ediyor. Benim de böyle bir durum olmuştu. Faturalardan neredeyse hepsini bu kartımda toplamıştım. Artık hesaba döneceğiz mecbur. Yok değil Mercan. Kredi kartı işte. Bildiğin alışveriş gibi, ya da sanal alışveriş gibi falan. Bankanın bana tanımladığı limit üzerinden kredi kartımdan çekiliyordu. Aman neyse. Bu da girdi galiba bir yerimize...
 2. Otomatik ödeme talimatları, tüketicilerin işlerini müthiş kolaylaştıran ve bankalarca müşteri kazanmak, ürün ve hizmet satmak amacıyla uygulamaya konulmuş bir uygulama. Herhalde hepimiz çeşitli bankalardan, çeşitli kredi kartlarımızdan otomatik ödeme talimatları vermişizdir. Ben de Paraf kredi kartımdan çeşitli otomatik ödeme talimatları verdim. Normalde tabi pek kontrol etmiyorum ekstreleri. Bu gün nedense bakarken 2 küsür TL Talimatlı fatura faizi, bunun KKDF'si ve BSMV'si olmak üzere böyle gözden kaçacak miktarlarda ücretler kesildiğini gördüm. Halkbank bu "Talimatlı Fatura Faizi" uygulamasına temmuz ayında başlamış. Toplasan 15-20 TL gibi bir rakam. Rakamın da çok bir önemi yok aslında, ama bu kan emiciler demek istemediğim bankalar bu işten çok ciddi paralar kaldırıyorlar. Tepkim buna esasında... Bankayı aradığımda, bu yapılan işlemin nakit avans işlemi olduğunu, bu faizin de nakit avans faizi olduğunu falan zırvaladılar. Öncelikle satıcının tek taraflı sözleşme şartlarını değiştiremeyeceğini söyledim. Bu değişiklikten benim haberimin olmadığını, hatta haberim olsa dahi, bu değişikliğe onay vermem gerektiğini falan belirtsemde, neredeyse karşıdaki bayandan azar işitmeye başladım. Çok da muhatap olmak istemediğim için otomatik ödeme talimatlarımın tamamını iptal ettirdim. Bu aşamada, Tüketici Hakem Heyeti'nde raportör olarak çalışan bir abimi aradım ve, evrakları getir bir bakalım dedi. Uygun bir zamanda, Tüketici Hakem heyeti'ne gitmeyi düşünüyorum. Sizin de otomatik ödeme talimatlarınız varsa, ekstrelerinizi bir kontrol etmenizde yarar var.
 3. Forumumuzun sponsoru olan Er-Ol Otomotiv'den parça tedariğini yapabilirsiniz. Yağ değiştirmek o kadar kolay ki, biraz el becerisi, biraz merakınız ve gerekli olan bir kaç parça alet ile kendiniz dahi yapabilirsiniz. Ben son üç bakımı kendim yaptım. Mazot filtresi dahil değiştirdim. Siz kendiniz yapamıyorsanız, sanayide herhangi bir ustaya gidebilirsiniz? Servise vs gitmeye gerek yok. Parça temini konusunda Er-Ol otomotive ulaşamazsanız benimle iletişime geçerseniz orjinal parça tedariği konusunda elimden geldiğinde yardımcı olmaya çalışırım.
 4. Hafta sonu hava sıcak olursa bakayım bari diye düşünüyordum lakin, şiddetli fırtına, kar, yağmur vs uyarısı vermişti AFAD dün. Hafta sonu da kar yağışı görünüyor. Ama yine de bakacağım.
 5. Hem ispatının kolay olması, hem de Kastamonu'daki ustalara güvenmediğim için ben 120 bin km bakımında triger kayışını serviste değiştirtmiştim.
 6. @Serkan Karakoca bu vidalarla sunroof camını ileri geri de bir miktar oynatabilme şansımız var o zaman. Benim sunrrofun arka tarafından hafif ses geliyor. Bununla alakalı olabilir diye düşünüyordum. O zaman haftasonuna iş çıktı.
 7. Bu internet ortamında 3 değil de 5 olsa duyulmaz mı? Sonuç itibariyle ölenlerin aileleri, yakınları vs duyulmama ihtimali var mı?
 8. Çok geçmiş olsun. Pegasus konusunda ciddi endişe duymaya başladım. Sanıyorum ticari kaygıyla hareket ediyorlar.
 9. Bir motor yağı, 0-100 hızlanması 10.9 saniye olan arabanın 0-100 hızlanmasını arttıracak, bunu kullanıcı olarak hissedebileceğiz. Böyle mi diyorsunuz. Marş almasını dahi etkiliyor demek. Bu da ilginç. Son hız aynı arabayla aynı yerden peş peşe 2 defa geçsek son hızında anlık olarak bile değişiklik olur. Sizin tespitleriniz tamamen öznel. Sanki eski yağı boşaltıp, yeni yağın konulması sonucu oluşan değişiklikleri bu yağın sağladığını düşünüyormuşsunuz gibi düşünüyorum şu an. Kaliteli iki farklı marka yağ arasında sizin bahsettiğiniz motorun sesi, kalkışı, son hızı gibi değerlerde profesyonel ölçüm cihazları olmadan herhangi bir tespit yapmak imkansız.
 10. O yağın çok çok iyi olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Fiyatına göre mi, yoksa herhangi bir değerlendirme yapma şansına mı sahip oldunuz. Liqui Moly ürünleri kesinlikle oldukça kaliteli ürünler ancak, en iyi yağ şu diye belirtmek sanıyorum imkansız.
 11. @Serkan Karakoca Madem öyle ben de bir soru sorayım. Ben mobil kullanıyorum uzun zamandan beri. Yağı Gittigidiyor üzerinden satış yapan Sanal Yedek Parça diye bir firmadan aldım. Faturada ise baysal otomotiv diye bir firmaya aitti. Muhtemelen firma bu baysal otomotiv. İnternet satış mağazasının adı da sanal yedek parça. Firmanın internet sitesi bu. Firma Ankara İvedik'te. Firma hakkında bilginiz var mı? --0 dakika sonra eklendi-- Neden soruyorum, firma güvenilirse, yağ da orjinaldir diye düşünüyorum.
 12. Hiç kullanmadım, ancak Otopark.com'daki Sinan Koç'un restore ettiği Ford Taunus projesinde parça sponsoru. Kurumsal bir firma. Ben sorun olacağını sanmıyorum. Ürünü farklı yerlerden karşılaştırıp alabilirsiniz.
 13. Ortalama 60 bin km de bir disk değiştirmek mi? Ben 165 bin km dir hiç değiştirmedim. Lastiklerimi falan değiştirirken de hep sorarım, bakıverin diye.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.