Jump to content

Er-Ol Otomotiv - Ford Yedek Parça Ve Daha Fazlası

Yakup Ç. A.
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

bu bölümde bizlerle iletişim kurabilecek, sorulamıza cevap verebilecek bir temsilci olacakmı. Soracak bir sürü aksesuar yedek parça taleplerimiz olacak bence :)

Bundan bahsetmiştim, yani ilettik talebi bekliyoruz :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Er-Ol Otomotiv olarak siz değerli forum üyelerine en iyi ve en doğru bilgileri aktarmaya çalışacağız. İyi dilekleriniz için teşekkürler.

e o zaman soru bombardımanını başlatayım zaman kaybetmeden. :)

ilk olarak gündüz farı. fakat aynı orijinalindeki gibi bir sistemle. Yani farlar sönükken %100 yanan ve farlar devreye girdiğinde de %50 yanan gündüz farı sistemi.

diğeri de 8" dokunmatik navili sony sistemi.

araç özellikleri imza da görünmektedir. daha fazla bilgi gerekiyorsa cevaplandırabilirim. maliyet ve uyumluluk hakkında bilgilendirebilirseniz memnun olurum. iyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Erol otomotiv; şase tanımlama sistemi olan Microcat programı ile araca uygun parçanın hatasız olarak bulunup, en hızlı şekilde servise gönderilmesini sağlamaktadır.

bu ifade de yer alan parçanın uygunluk kontrolünün yapılabildiği cümlesinden dolayı burada yazma gereği duydum. Ayrıca ben 8" navili sony uyumluluğunu ne servisten ne de başka bir kaynaktan öğrenemedim. konu gereksiz ise kirlilik oluşturmasın. bunu bende istemem. silebilirsiniz...

Murat Arık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

e o zaman soru bombardımanını başlatayım zaman kaybetmeden. :)

ilk olarak gündüz farı. fakat aynı orijinalindeki gibi bir sistemle. Yani farlar sönükken %100 yanan ve farlar devreye girdiğinde de %50 yanan gündüz farı sistemi.

diğeri de 8" dokunmatik navili sony sistemi.

araç özellikleri imza da görünmektedir. daha fazla bilgi gerekiyorsa cevaplandırabilirim. maliyet ve uyumluluk hakkında bilgilendirebilirseniz memnun olurum. iyi çalışmalar.

Öncelikle dokunmatik sony sistemle alakalı cok bir bilgim yok bende focus3 kullanıcısıyım ve Ford'un ABD'deki sitesinde

görüp aracı daha almadan Otosana mail gönderdim fakat bana o zamanlar gelirse ancak C-Max'de kullanılan sony sistemin gelecegini

bildiklerini navili sistemle ilgili bilgi olmadıgından bahsetmislerdi.Yeni bir bilgiye en yakın surede ulasıcam ve size ileticem.

İkinci konu icinde ben titanium aracıma yeni siyah orjinal xenon beyinleri ve ampulleri ustunde far taktım. Yetkili serviste sadece gunduz farları yandı ama xenonlar

devreye girmedi bende calıstıgımız bir elektrikciye goturdum aracı ve sigorta kutusundan direk kablo cekerek araya bir korna rolesi koydu o role sigorta kutusundan gelen akımı sabit tutmak icinmis.ordanda fara giris yaptı ve aracın tesisatından kablo kesmeden devreye girdi. Bu %50 ya da %100 yanma olayına pek dikkat etmedim isterseniz

aksam oldugunda iki durumunda fotograflarını cekıp atarım.

Bu arada bende C-Maxteki sistemi bekledim ve oyle aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle dokunmatik sony sistemle alakalı cok bir bilgim yok bende focus3 kullanıcısıyım ve Ford'un ABD'deki sitesinde

görüp aracı daha almadan Otosana mail gönderdim fakat bana o zamanlar gelirse ancak C-Max'de kullanılan sony sistemin gelecegini

bildiklerini navili sistemle ilgili bilgi olmadıgından bahsetmislerdi.Yeni bir bilgiye en yakın surede ulasıcam ve size ileticem.

İkinci konu icinde ben titanium aracıma yeni siyah orjinal xenon beyinleri ve ampulleri ustunde far taktım. Yetkili serviste sadece gunduz farları yandı ama xenonlar

devreye girmedi bende calıstıgımız bir elektrikciye goturdum aracı ve sigorta kutusundan direk kablo cekerek araya bir korna rolesi koydu o role sigorta kutusundan gelen akımı sabit tutmak icinmis.ordanda fara giris yaptı ve aracın tesisatından kablo kesmeden devreye girdi. Bu %50 ya da %100 yanma olayına pek dikkat etmedim isterseniz

aksam oldugunda iki durumunda fotograflarını cekıp atarım.

Bu arada bende C-Maxteki sistemi bekledim ve oyle aldım.

cevap için teşekkürler hocam. 8" ekran olayını beklicez. beklemek kısmında sıkıntı yok tabi de uyumluluk konusunda endişelerim var. uyum sağlamazsa üzülürüm. bekliecez görücez artık. gündüz farı resimlerini ekleyebilirseniz memnun olurum. birde maliyetler hakkında bilgi paylaşımı yapabilirmisiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...

Az önce Er-Ol otomotivi aradım. Telesekteret dahili numarayı biliyorsanız tuşlayın, bilmiyorsanız yedek parça için 3 ü ... şeklinde devam ederken 3 ü tuşladım. Yedek parça bölümü cevap vermedi.

Tekrar telesekretere döndük, aradığınız abone cevap vermiyor dedi, telefonu yüzüme kapattı. :D

Her neyse bana lazım olan parça 2006 Model Transit T300 ün arka kap fitilleri, eğer bu şekilde satılıyorsa, (yani tek olarak) fiyatını öğrenebilir miyim.

Ayrıca tam set olarak da fiyatını öğrensem fena olmaz galiba.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Benzer İçerikler

• Yakup Ç. A.
      Yazan: Yakup Ç. A.
      Puma SUV, yılın ilk yarısında Ford’un Avrupa’da en çok satan modeli oldu ve Ford’un geleneksel en çok satan modelleri olan, Fiesta ve Focus’u geçti.

Tüm rakamlar ve bilgiler: https://anasayfa.focusclubtr.com/ford-puma-fiesta-ve-focusu-gecerek-avrupanin-en-cok-satani-oldu/

Ford’da bir ilk: Avrupa’da en çok satan aracı bir SUV oldu. Şirket rakamlarına göre Ford, ilk altı ayda 83.266 Puma modeli sattı ve Transit Custom 70.604 ile 2. sırada yer aldı. Puma'nın bu yılki güçlü satışları onu Dacia Duster ve Hyundai Kona'nın önüne geçerek Avrupa'nın küçük SUV segmentinde Peugeot 2008, Renault Captur ve Volkswagen T-Cross'un ardından dördüncü sırada yer aldı.  

• Kadir Deligöz
      Yazan: Kadir Deligöz
      Herkese merhaba ;

06/07/2021  Tarihinde başıma gelen talihsiz ve bir o kadar korku dolu anlarımı forum ile paylaşmak istedim. 

Aracım 2015 model 1.5 182 bg. ecoboost motora sahip,otomatik vites ford kuga. Balıkesir'den çıkıp izmir'e gitmek için yola koyuldum. Akhisar civarında mola verip tekrar yola koyuldum. Bu süre ve yolculuk esnasında aracımda bir problem yoktu. Hiç bir uyarı hata kodu hatta motordan yada araç kondisyonundan bile aracım bir ödün vermedi. Sabuncubeli tüneline yaklaşırken aracıma çekiş düştü,bende araçtan şüphe edip aracın bir video görüntüsü aldım. Aracı s3 alıp pedala tamamı ile bastığım halde hızım düşmeye devam etti. Bu süreçte yaklaşık 3 km civarıdır diye düşünüyorum. Tünele girdiğim de araç çekişi düzeldi. Garipsedim klima vs diye düşündüm. Tünelden çıkınca bilirsiniz ki İzmir bornavaya kadar rampa aşağı inersiniz. Tünelden çıktım ve aşağı inmeye başlarken aracımı yavaşlatmak istediğimde aracın frenleri şişmiş yavaşlama eylemi bile göstermiyecek hale gelmiş. Aracı sport moda alıp motor freni yaptırarak,el freninin kullanarak bir şekilde durdumdum. Burada ki soğuk kanlılığımı ve şaşkınlığıma hala daha inanamıyorum. Konuyu çok uzatmadan,devam edeyim.. 

Aracı durdukdum motoru açtığımda kaputta ve motor koruma kapağında yağ gördüm. Ford yardımı aradım. Çekici ile aracı izmirde Yetkili servise çektik. Burada aracın motor sökülüp yeni motor koyulması gerekiyor dediler,bende sebebini sordum bir cevap alamadım. Durum böyle olunca aracı balıkesir yetkili servise çektirdim. Şimdi burada ki danışmak istediğim durum şu.. 2015 model FORD Kuga araç yağ değişimini,lastik basıncını söyleyen,en ufak mekanik arıza yı ekrana yansıtan,kendi kendini park eden bir araç bu. Bu teknolijide bir araçta yaklaşık 15-20 dk içinde ne motor yağı,ne fren yağı nede su kalıyor. Araçta hiç bir yağ durmamış. Bakımları serviste yapılan bir araç bu,şaşırdığım yani takıldığım konu hiç bir arıza lambasının yanmaması. Hala araç serviste ve hiç bir arıza lambası hala daha yanmıyor. Fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.
    • Yakup Ç. A.
      F-150 Lightning, Ford’un şimdiye kadar ürettiği en akıllı, en yenilikçi kamyonet. Anlık torktan akıllı çekmeye, kablosuz bağlantı ile yazılım güncellemelerin evinizin güç kaynağına kadar farklı bir deneyim.

Tüm bilgiler:  https://anasayfa.focusclubtr.com/ford-f-150-lightning-tanitildi-artik-o-da-elektrikli/

F-150 Lightning, 563 beygir gücü, 1050 nm anlık tork – şimdiye kadarki tüm F-150’lerden daha fazla – ve genişletilmiş menzilli bir pil ile donatıldığında 4 saniyenin ortasında 0-96 km/saat süreyi hedefliyor. 0’dan saatte 100 km hıza yaklaşık 5 saniyede çıkabiliyor diyebiliriz. Yerleşik şarj cihazı gücü (giriş/çıkış) 19,2 kW / 17,6 kW.

Standart menzilli batarya ile 426 beygir gücü ve 1050 nm anlık tork sunulması bekleniyor. Yerleşik şarj cihazı gücü (giriş/çıkış) 11,3 kW / 10,5 kW.

Mevcut Ford Co-Pilot360™ teknolojisinin bir parçası olarak BlueCruise, ABD ve Kanada’da 100.000 milden fazla önceden tanımlanmış bölünmüş otoyolda gerçek eller serbest sürüşe izin veriyor – gelecekte daha fazla Eller Serbest Mavi Bölge sunulacak.

• Yakup Ç. A.
      Anahtarsız girişe sahip olan araba hırsızlığı sayısının artmasıyla mücadele etmek amacıyla Ford, Fiesta’nın uzaktan kumandasına bir uyku modu ekledi. 

https://anasayfa.focusclubtr.com/ford-anahtarsiz-girisli-araba-hackerlarina-karsi-savasiyor/

Ford kumandanın içindeki yeni bir hareket sensörü, kumandanın 40 saniyeden uzun süre hareketsiz kaldığını tespit ediyor ve uyku modununa geçiyor ve böylelikle kumanda sinyal yaymayı kesiyor.

Ford Fiesta ve Fiesta Van, yeni kumandaları standart olarak ekstra bir ücret ödemeden şu an sunuyor, Fiesta’nın ardından gelecek aydan itibaren Ford Focus üretimine de dahil olacak yeni kumandalar.

• Yakup Ç. A.
      Ford ve Google 1 Şubat'ta, Ford’un dönüşümünü hızlandırmak ve bağlantılı araç deneyimini yeniden keşfetmek için stratejik ortaklığı duyurdu.

Tüm detaylar: https://anasayfa.focusclubtr.com/ford-modernizasyonu-hizlandirmak-icin-google-ile-isbirligi-yapiyor/

Özetle 2023'te başlayacak olan bu ortaklık altı yıl boyunca devam edecek. İşletim sistemi Android'e geçiyor. Apple CarPlay gibi diğer tercihler sunulmaya devam edecek. Yerleşik olarak Google Haritalar gelecek vs vs. (oh be kurtulduk nav'dan)

Küresel olarak sunulacak, adı ne olur bilinmez ama artık SYNC olmaması nokta atış olur. İyice çorba olacak yoksa kafalar 😄 

Bkz: Sync 4 https://anasayfa.focusclubtr.com/ford-sync-4-iletisim-ve-eglence-sistemi-kablosuz-apple-carplay-android-auto/

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.