Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Recommended Posts

Merhaba 2014 focus 27000 kilometrede, fren balataları aşırı inceldi. Şu anda frenler doğru dürüst tutmuyor, ani fren bile yapamıyorum. Haliyle fren balatası (ön ve arka) değiştirmek için yetkili servisten fiyat aldım. 1200 lira etiket fiyatı üzerinden, 1020 liraya kadar bir indirim aldım. Ama yine de bu fiyat bana fazla geldi. Sizler yetkili servisten balata için nasıl fiyatlar almıştınız? Bugün pazar olduğu için tabi EROL otomotive de ulaşamadım. Teşekkür ederim.

ER-OL otomotivde orjinal ön arka balata takımı 500 lirayı geçmez.Sanayide 50-100 lira gibi bir işçiliğede balataları taktırırsınız.Tabi disklerinizin durumuna göre tornalanması gerekebilir.

Edited by Mehmet Çallı

Orjinal olmasına gerek yok, oldukça kaliteli, hatta belki orjinalden daha kaliteli  balata bile bulabilirsiniz. Fren balatalarınızı değiştirmeye karar vermeden önce bence bir ustaya danışabilirsiniz.

16.07.2019 - 09:08 tarihinde, Ümit Vaysaloğlu yazdı:

Orjinal olmasına gerek yok, oldukça kaliteli, hatta belki orjinalden daha kaliteli  balata bile bulabilirsiniz. Fren balatalarınızı değiştirmeye karar vermeden önce bence bir ustaya danışabilirsiniz.

Kaliteli balata ne tavsiye edersiniz orjinal harici?

Kale marka 4 teker takım olarak 150 tlye aldım. 150de işçilik verdim.frenlemede sorun yok ancak durmaya yakın sürtünme sesi yapıyor. Usta kenarlarında fazlalık olabilir ama sorun olmaz dedi. Bende kafaya takmıyorum. Ama bir dahaki değişimde disklere değişir, o zaman farklı marka takabilirim. 

15 saat önce, Koray Demir yazdı:

Kaliteli balata ne tavsiye edersiniz orjinal harici?

Ben arkalara meyle marka balata aldım. 

Ate de iyi yedek parçalardan. Bosch'un çok değişik modelleri var, Brembo'nun standart balatalarının diğer normal balatalardan çok da farklı olmadığını okumuştum ancak yukarıda marka ismi geçen balataların hiç birisi kötü değil. Hepsini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Mart veya Nisan gibi ön ve arka balatalarımı Kale marka ile değiştirdim hatta resimlerini vs de eklemiştim yerli marka olduğu için çok kişi ön yargı ile yaklaşmıştı ben 3_4 aydan bu yana kullanıyorum ne ses yapıyor nede frenlemede orjinale göre bir fark var. Halen tavsiye ederim Erol otodan almıştım kendileri de tavsiye etmişti.

Merhaba 2015 focus için aşağıdaki linteki ürün uyumlu mu? Satıcıya sorduğumda uyumlu olduğunu ifade etti fakat Ankara'da ki parçacılarda bu ürünü değil motorcraft marka satıyorlar orijinal olarak oda 220 TL civarında. Aşağıdaki ürün uyumluysa onu almayı düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

https://urun.n11.com/fren-balatasi/ford-focus-2011-arka-balata-orjinal-2t142m008aa-P340493716

Bir saat önce, Kadir Berk yazdı:

Merhaba 2015 focus için aşağıdaki linteki ürün uyumlu mu? Satıcıya sorduğumda uyumlu olduğunu ifade etti fakat Ankara'da ki parçacılarda bu ürünü değil motorcraft marka satıyorlar orijinal olarak oda 220 TL civarında. Aşağıdaki ürün uyumluysa onu almayı düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

https://urun.n11.com/fren-balatasi/ford-focus-2011-arka-balata-orjinal-2t142m008aa-P340493716

parça koduna göre uyumlu otosan marka