Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Temmuz katılımı burada
Haziran anketi burada

Koray Demir

Member
 • Content Count

  192
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

68 Normal

About Koray Demir

 • Rank
  Trend

Profile Details

 • Location:
  Ankara
 • Car:
  Ford Focus 1.6 Ti-VCT
 • Job:
  Kamu
 • Gender:
  Bay
 • Age 32

Recent Profile Visitors

1,038 profile views
 1. İdeal sürüş pozisyonu değişmez sabittir, rahat sürüş pozisyonu ise kişiden kişiye göre değişir. Ben yüksek ve dik sürüş pozisyonunu tercih ederim mesela çevreye hakim olmak aracın önünü ve her tarafı görmek isterim uzun yolda özellikle otoyolda biraz yorucu oluyor. Focusun yan direkleri kalın dönüşlerde problem oluyor kafayı uzatmanız şart.
 2. En az hasarı Focusun aldığı kesin. Motor koruma devreye giriyor sanırsam.
 3. Esnaflığın gerektirdiği şekilde işini yapanı tercih ederim, karşıdaki müşteriye göre yolunu bulanı değil.
 4. Astra kütük gibi bir araç sertlik konusunda Focus ile kıyaslanamaz bile araca özgü bir sorun olmalı. Pedal konusunda size hak verebilirim Focus 1 den beri süregelen bir durum araçta bir orantısızlık var benim de sağ dizim konsola çarpıyor sürekli ve çözümü yok maalesef. Sürüş dinamikleri benzer arada çok bir fark yok.
 5. Tanıdık olmayan referanssız sıradan bir müşteri gitse aynı muameleyi görür mü acaba önemli olan bu.
 6. Focus 3’te ön kampana bulunmuyor fren diskini mi kastettiniz acaba?
 7. Osman bey, mümkünse ben de almak isterim. Özelden mesaj attım.
 8. Bizim Focus fabrikasyon aynı lastikle gelmişti deseninden tanıdım belki aynısı ile değişmiştir. Üretim yılı nedir? Bence 2007 üretimi felan.
 9. Araç cilt kanseri olmuş Komple fırın boyaya güzel bir işçilikle sıfır gibi olur. Yalnız o lastikler çok eski canı kalmamıştır muhtemelen fabrikasyon. Michelin Energy modeli. Acil değişim güvenlik önemli.
 10. Yokuşta iken açıldıktan sonra birden yer çekiminin etkisiyle kafaya düşüyor yay yetersiz geliyor bizzat yaşadım.
 11. Ford yedek parça satan bir dükkandan bizzat fiziken inceleyerek satın almıştım. 2 senedir kullanıyorum pastan eser yok çok memnunum. Telefonla sorulabilir kargo ile de gönderirler diye düşünüyorum. Aktürk Ford Yedek Parça Merkezi https://www.onlinefordyedekparca.com/ Tepesi açık olanlardan orjinal Ford olarak her yerde mevcut. Ranger somunu olarak geçer.
 12. Üzeri krom nikelaj kaplı olanların hepsi paslanır normal. Fase marka bijon somunu alın döküm çelik paslanmıyor.
 13. Focusun frenleri normal koşullarda gayet yeterli ve etkilidir. Nerde kullanılıyor araç yoğun bir pist deneyimi mi mevcut? Değilse önce lastikler ve balata disk ömür durumları nasıl orjinal parçalar mı var? --2 dakika sonra eklendi-- Kaliperler, komple fren merkezi, çelik performans fren hortumları, carbon diskler maliyet 10 bini geçer tahminen.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.