Jump to content

Koray Demir

Member
 • Content Count

  151
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Koray Demir

 1. Gelir normaldir araç içinde oksijen azalmasın daima taze hava bulunsun diye yapılmıştır.
 2. Gayet yeterli kalitede. Şikayet olsa sürekli satılmaz zaten.
 3. Tercihim Goodyear’dan yana olurdu. Daha önce 4 kanallı Almanya üretimi olanını kullandım çok memnun kaldım uzun kmler boyunca ilk günkü performansını koruyor. Bu modelin üç kanallı yerli üretimleri var onlar ikinci kalitedir.
 4. Klips dünyasında bulabilirsiniz ben ordan temin etmiştim. http://klipsdunyasi.com/
 5. Focusun üzerinde gelen fabrikasyon Varta marka akü 7 yıl gitti.
 6. Brc veya Prins’ten şaşmayın.
 7. Hiçbir lpgli Focus aracımda subap sorunu yaşamadım. Focus 1’i 240 bin km de iken sattım Prins kit vardı üzerinde 200 bin km salt lpg ile kullandım en ufak bir problem çıkarmadı şükür. Aynı zamanda diğer aracımız Focus 2 Brc kit sıfır alındı 90 bin km lpg ile kullanıldı sorunsuz bir şekilde satıldı. İkisi de gittikten sonra şu an benzinli Focus 3 Brc kit mevcut 60 bin km dir lpgli kullanılıyor. Öbür aracımız yine Focus 2.5 kasa ama dizel, bunun da LPG’den daha fazla sorunları oluyor. Fordlarda kronikleşmiş subap sorunu yoktur kötü usta/işçilik, yanlış bakım, bilinçsiz kullanıcı vardır. Kaliteli kit ve işçilik ile yıllarca gözü kapalı bir şekilde kullanabilirsiniz.
 8. Şeklinde meymenet yok bu balatanın yahu Şaka bir yana hiçbir zaman Oem kalitesini veremeyecektir.
 9. Takmadan değişim isteseydiniz keşke. Bu tür durumlarda onaydan geçmeyen ürünler distribütöre iade ediliyor.
 10. Park sensörlerinden biri okumuyor arızalı veya üstü kirlenmiştir.
 11. Ben değiştirirken 2 tane 500 ml Mobil Dot 4 almıştım yeterli gelmişti.
 12. Uzun süre bu hızlarda kullanırsanız subapları yakarsınız bilginiz olsun.
 13. F3 te Prins kit mi vardı? Aslında yol tutuşu yönünden mca temelde control blade ünitesi aynı olmakla birlikte alt takımda daha geliştirilmiş parçalara sahiptir.
 14. Hızlı cevap için teşekkürler bu yaza doğru ben de yazlık lastik alacağım yol gösterici oldu.
 15. Brc Sequent 32 veya Prins taktırın kafanız rahat olsun.
 16. Eski aracım Focus 1’in fabrikada takılan motorcraft aküsü tam 9.5 yıl gitmişti. Şu an Focus 3 2012 var üzerinde halen Ford logolu orjinal aküsü duruyor.
 17. Focus 2’de fabrikasyon plastik koruma kullanılıyordu Focus 3’te keçeye geçildi. Ancak keçe olan zamanla kullandıkça motorun sıcağı, dış etmenlerin vs etkisiyle sarkıyor ve dağılıyor. Orjinal Ford logolu plastik muhafaza ile değişim yapabilirsiniz diye düşünüyorum.
 18. Maalesef. Sakarya’da hiç bulunmadım.
 19. Bu kadar kısa sürede ağır bir zararı olmaz. Temizleyici ile çözüm olmadığına göre bor katkısının veya kötü yağın subap kadehlerini tıkadığını düşünürsek bu ihtimalde zaten yağsız kalan lifterler motor çalışırken böyle bir sese yol açabiliyor. Bi ihtimal değişim yerine söküp temizleme ile kurtarabilirsiniz. Ustanızı iyi seçin sadece.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.