Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Otomatik Park Sistemimde Sorun Var

Serkan Özkan

Soru

Arkadaşlar aacım henüz 6 aylık.. yaz tatilinde arkadan bir araç aracıma çarptı bagaj kapağı ve tampon değişti..her neyse aracımı aldığım serviste yaptırdım..aracı teslim aldım..Belli bir müddet otomatik park çalışıyordu ama son 3 haftadır otomatik park çalışmıyor algılama yapmıyor kılavuzdaki gibi bir sorunda yok yani tekerlerim sağlam yarın servise götüreceğim sizce ne gibi bir sorun olabilir? Servis umarım bu sorunu garanti kapsamında giderir...Teşekkürler

Bu arada park sensörlerim hem ön hemde arka normal kullanımda çalışıyor....

Serkan Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Onarımı serviste yaptırdıysanız kesinlikle girer. Sorunu serviste kolay çözemeyecek.Belkide tuşu bozulmuştur,belki park sensörlerinden bir tanesinin soketi çıkmıştır,belki modülü bozulmuştur,belki yazılımsaldır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

çok geniş yerleri de denedim algılamıyor diyelim ki sol sinyali veriyorum ekranda "solda  park noktası aranıyor" diyo ama park noktasını geçiyorum nerdeyse 5 metre 6 metre gidiyorum hala dur yazısı çıkmıyor..önceden oluyordu..sensörlerde sanırım sıkıntı yok birde yazılımsal bir sorun ola yol bilgisayarında hata vermesi gerekiyor sistem denetimine bakıyorum herşey normal gözüküyor...Önceden en dar yerleri bile algılayıp oto parkla girebiliyordum...Serviste tamir işleinden  yaklaşık 1 ay sonra algılamaz oldu anlayamadım gitti..Birde benim aracım dizel ama çok yakıyor yol bilgisayarında 6.5 lt/100  altına düşmedi hiç ortalama aracım 3800km de dizel diye aldım ama çok yakıyor acaba yakıt sisteminde de bir arza mı var diyorum anlamadım gitti :) gerçi bu sorunun yeri burası değil site yöneticileri kızmasın :) aklıma gelmişken yazayım dedim

Serkan Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kullanıma bağlı olarak 3500 km'deki bir aracın 6.5 litre yakması normal bence. Benim araç 700 km'de, ilk birkaç günlük heves almadan sonra sakin kullanıma geçtim ve ortalamam 6 lt. Sert ve hızlı kullanımda 7.5 litre idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bazen gormeyecegi tutuyor. Ben sahsen 6 aya yakindir kullanmiyorum

2 gündür kullanıyorum, hoşuma gitmeye başladı :D ondan önce 1 senedir hiç kullanmamıştım :D hatta o bulupta girene kadar ben kendim girerim diyordum ama tembellik tutunca keyifli oluyor, heleki arabada misafir varsa :D

çok geniş yerleri de denedim algılamıyor diyelim ki sol sinyali veriyorum ekranda "solda  park noktası aranıyor" diyo ama park noktasını geçiyorum nerdeyse 5 metre 6 metre gidiyorum hala dur yazısı çıkmıyor..önceden oluyordu..sensörlerde sanırım sıkıntı yok birde yazılımsal bir sorun ola yol bilgisayarında hata vermesi gerekiyor sistem denetimine bakıyorum herşey normal gözüküyor...Önceden en dar yerleri bile algılayıp oto parkla girebiliyordum...Serviste tamir işleinden  yaklaşık 1 ay sonra algılamaz oldu anlayamadım gitti..Birde benim aracım dizel ama çok yakıyor yol bilgisayarında 6.5 lt/100  altına düşmedi hiç ortalama aracım 3800km de dizel diye aldım ama çok yakıyor acaba yakıt sisteminde de bir arza mı var diyorum anlamadım gitti :) gerçi bu sorunun yeri burası değil site yöneticileri kızmasın :) aklıma gelmişken yazayım dedim

bence kazayla alakası yok, yazılımsal gibi geldi.

yakıt tamamen kullanımla alakalı, 4te yakıyorum 9da :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2 gündür kullanıyorum, hoşuma gitmeye başladı ondan önce 1 senedir hiç kullanmamıştım hatta o bulupta girene kadar ben kendim girerim diyordum ama tembellik tutunca keyifli oluyor, heleki arabada misafir varsa

Arabada biri varsa ayrı tabi :D Direksiyon dönüyor ya vaay sesleri :D

Yarın yapıcam bende canım çekti 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

edge ford spesifikasyonlarını sağlamıyor.

O işler boş.Tamamen ticari işler. Ford ile Peugeot-Citroen ve Volvo aynı motoru kullanıyor. Volvo servislerinde varil Egde kullanıyor.Ben mobil1 götürdüm Edge koyuyoruz neden getirdin bunu falan dedi. Hatta 0w30 koyuyorlarmış, ben getirdiğim mobil1 5w30u koydurdum. Türkiyedeki yakıt kötüymüş ve çevre şartları ağırmış.Ondan 0w30 koyuyorlarmış Volvo'nun 30 küsür ülkedeki sonrası hizmetler sorumlusu Sabri Beyin dediğine göre.

Peugeot ve Citroen yağ spesifikasyonlarını karşılıyor Mobil1 ve fakat Ford spesifikasyonlarını karşılamıyor. Ulan bunların ikiside aynı motor :D 

Ben Volvoya Mobil1 koydum çok memnunum. Şıkırtılar homurtular geçti.Anlatsalar inanmazdım. Şimdi Focus'a koyacağım 1500 km sonra. Onda da seslerin kesileceğinden eminim.

Castrol Edge'de iyi yağdır.

Sonuç olarak markası bir yana kendimiz yağ veya diğer parçaları götürebiliyor muyuz bakımda?

Götürüyorsunuz. Parçalar orijinal ise sıkıntı yok. Yağda götürebiliyorsunuz. Uygun viskotizede olmasına ve götürdüğünüz yağı koyduklarına emin olun gerisi boş.

Serviste mazot filtresi 100 dışarda aynısı 70,serviste orijinal polen 50 dışarda karbonlu yan sanayisi 15-orjinali 40, hava filtresi serviste 40-45 dışarda orjinali 30 yan sanayisi 15 :)

Polen filtresi hariç parçalar orijinal olsun. Faturayı saklayın. Mümkünse servis formuna uygun viskotizedeki yağ getirdi diye yazsınlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2 gündür kullanıyorum, hoşuma gitmeye başladı :D ondan önce 1 senedir hiç kullanmamıştım :D hatta o bulupta girene kadar ben kendim girerim diyordum ama tembellik tutunca keyifli oluyor, heleki arabada misafir varsa :D

bence kazayla alakası yok, yazılımsal gibi geldi.

yakıt tamamen kullanımla alakalı, 4te yakıyorum 9da :)

Hahhaaha ... Aynı yaw aracımda bir misafir varsa hemen tembelliğim tutuyor...:):):)::) bunları okuyunca neyse şimdi daha rahatım...:):)):

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konuyu açan Servet Özkan.

Bizde bi Servet Özkan daha var.

O da arabayı yeni almıştı.konuyu okuyunca bi an şok oldum..avatarda benziyor.onun için dedim.

Erkan en son göz muaynesi ne zamandı? Konuyu açan arkdaşın Adı SERKAN Özkan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün ekranda 'Etkin Park Kullanılmaz' yazdı ve otomatik park çalışmıyor. Fakat ön ve arka park sensörleri çalışıyor. Sebebi nedir ? 

Ama o sensörler ile park yardım sensörü ayrı biliyorsun ki.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.