Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford 1.600 cc Altı Dizel Otomatik Üretimi ve Gelecek Planları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

22.04.2013 - 23:37 tarihinde, çağlar çetinkaya yazdı:

güç değerlerine göre araç alanlar temiz motor değerlerine göre araç alanlardan bayağı bir fazladır .Temiz ,çevreci  değerlere göre araç alan pek adam görmedim Tr de 

Bu arabalar TR'ye göre üretilmiyor işte o yüzden mantıklı beklentiler daha normal olacaktır. Hayal kırıklığı yaşamamak için.

Bu arada çok gördük güçlü diye araba alıp sonra satanları :) Neyse uzatmayalım. Yıllar sonra öğreneceğiz doğmamış çocuğa don biçmeyelim boşuna.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arabalar tr'ye göre üretilmiyor işte o yüzden mantıklı beklentiler daha normal olacaktır. Hayal kırıklığı yaşamamak için..

Bu arada çok gördük güçlü diye araba alıp sonra satanları :) Neyse uzatmayalım. Yıllar sonra öğreneceğiz doğmamış çocuğa don biçmeyelim boşuna.

işte tüm dünya da yakıt ucuz olsun halkın çoğu güce göre araç alır tabiki bu güçten kastım en güçlü beygiri yüksek değil tabiki .kişilerin ihtiyacı da önemli kimisi spor kimisi aile aracı ,kimisi 4X4alır, ama gidipte 200 ps lik aile aracı duruken 100ps lik aile aracını alacak kişi azdır.Yakıtın neredeyse bedava olduğu Arap ülkelerinde kimse 100 pslik araca binmiyor millet 3.0,4.0 motor araçlara biniyor ..Tabiki güçlü arabanın yakıt tüketimi de fazla olduğu için önce alıp sonra satan çoktur TR de ama yakıtın ucuz olduğu yerlerde bu durum nadirdir...Tabi bu dediğim yakıtın verginin ucuz olduğu yerlerde böyledir yoksa bizim gibi ülkelerde durum tam tersidir herkes ekonomiye bakıyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

S60 1.6 dizelde otomatik şanzman var, motor zaten kopyala-yapıştır, o şanzımanı alıp focusa cmax e takacaklar işte niye macera arayıp bizi bekletiyorlarsa... Bu arada bugün 30 bin bakımı yaptırdım konya otokoçta, yergök volvo ve fiesta kaynıyor v40 çok hoş, showroom-garaj dahil heryere baktım 1 tane bile cmax yok ... Enteresan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23.04.2013 - 00:37 tarihinde, Rafet NAS yazdı:

S60 1.6 dizelde otomatik şanzman var, motor zaten kopyala-yapıştır, o şanzımanı alıp focusa cmax e takacaklar işte niye macera arayıp bizi bekletiyorlarsa... Bu arada bugün 30 bin bakımı yaptırdım konya otokoçta, yergök volvo ve fiesta kaynıyor v40 çok hoş, showroom-garaj dahil heryere baktım 1 tane bile cmax yok ... Enteresan.

Otomatik vites 1.6'ya değil 1.5'e gelecek.Her şey yenileniyor anlayacağınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik vites 1.6'ya değil 1.5'e gelecek.Herşey yenileniyor anlayacağınız.

Bekleyelim görelim de, 1.5'e takılacak otomatik vites haliyle 1.6'ya da takılır olmalı.

Yok gene düşük tork dayanımlı bir şanzıman olacaksa o zaman 1.5 dizelin de öne çıkan özelliği güç değil ekonomi olacaktır.

Zaten bu Uzak Doğu'nun dikte ettiği 1.5 sınıfına sinir oldum.

Ben de diyorum ki şöyle akıllı bir şanzıman geliştirseler tüm 1.6 dizel EB hepsine ne varsa takıp kullanıcıya sunsalar ne olur?

Gerçekten Ford'u anlamak mümkün değil, kabızlık ötesi bir durum var....

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bekleyelim görelim de, 1.5'e takılacak otomatik vites haliyle 1.6'ya da takılır olmalı.

Yok gene düşük tork dayanımlı bir şanzıman olacaksa o zaman 1.5 dizelin de öne çıkan özelliği güç değil ekonomi olacaktır.

Zaten bu Uzak Doğu'nun dikte ettiği 1.5 sınıfına sinir oldum.

Ben de diyorum ki şöyle akıllı bir şanzıman geliştirseler tüm 1.6 dizel EB hepsine ne varsa takıp kullanıcıya sunsalar ne olur?

Gerçekten Ford'u anlamak mümkün değil, kabızlık ötesi bir durum var....

Fordun yaptığı açıklama ve 2 yıllık üretim planında 1.5 tdci + otomatik şeklinde..Artık ne yapılır tabiki belli olmaz zamanla değişiyor bazı şeyler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni Mondeo'nun satış tarihi ise kesinleşti 2014 3. ve 4. çeyrek arasında satışı başlayacak.

Holly shit !!! 2014 3-4 çeyrek nedir yaaa.. Otosan amerikadan fusion 1.6 ithal etsin o zaman . 

Son yılların en büyük beceriksizliği yeni mondeo sanırım. Sen 2012 son çeyrekte amerikada çıkardığın arabayı one ford ayağına avrupaya anca 2014 4. çeyreğinde ver.Yuh ki ne yuhh..  Çinde bile 2013. 2 çeyreğinde çıkıyor bu araba. 

Esasen 2012 son çeyrekte amerikada çıkan  arabanın 2013 ilk çeyrekte avrupada çıkacağı açıklanmış, Belçika fabrikasının kapanma durumları nedeniyle 2013 3. çeyreğe ertelenmişti. 1 yıl daha geciktirilip 2014 3-4. çeyreğe ertelenmesi büyük beceriksizlik olur.Kimse almaz söyleyeyim.. 

Ben hala umutluyum yazım hatasıdır, 2013 3. çeyrektir o (inşallah :) )  

Dizel otomatikle zerre kadar ilgilenmiyorum. 1.5 dizelden Nissan gibi yeni ve süper teknoloji kullanılmadıkça  120 bg falan alınamaz . O zaman da süper aşırı pahalı olur. 110bg i aşmaz bence 1.5 dizel.. 

Tamam hindistanda falan 1.5 litre sınırı var ama orada benzin ucuz olduğu için dizel pek satılmıyor. Avrupada kullanılan küçük dizeli niye hindistan hacim sınırına göre yapıyorlar ki ? 

Mullaly Mullaly sözüm sana !! Bir an evvel yap şu 9 ileri otomatiği. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Holly shit !!! 2014 3-4 çeyrek nedir yaaa.. Otosan amerikadan fusion 1.6 ithal etsin o zaman . 

Son yılların en büyük beceriksizliği yeni mondeo sanırım. Sen 2012 son çeyrekte amerikada çıkardığın arabayı one ford ayağına avrupaya anca 2014 4. çeyreğinde ver.Yuh ki ne yuhh..  Çinde bile 2013. 2 çeyreğinde çıkıyor bu araba. 

Esasen 2012 son çeyrekte amerikada çıkan  arabanın 2013 ilk çeyrekte avrupada çıkacağı açıklanmış, Belçika fabrikasının kapanma durumları nedeniyle 2013 3. çeyreğe ertelenmişti. 1 yıl daha geciktirilip 2014 3-4. çeyreğe ertelenmesi büyük beceriksizlik olur.Kimse almaz söyleyeyim.. 

Ben hala umutluyum yazım hatasıdır, 2013 3. çeyrektir o (inşallah :) )  

Dizel otomatikle zerre kadar ilgilenmiyorum. 1.5 dizelden Nissan gibi yeni ve süper teknoloji kullanılmadıkça  120 bg falan alınamaz . O zaman da süper aşırı pahalı olur. 110bg i aşmaz bence 1.5 dizel.. 

Tamam hindistanda falan 1.5 litre sınırı var ama orada benzin ucuz olduğu için dizel pek satılmıyor. Avrupada kullanılan küçük dizeli niye hindistan hacim sınırına göre yapıyorlar ki ? 

Mullaly Mullaly sözüm sana !! Bir an evvel yap şu 9 ileri otomatiği. 

Bende duyduğumda öyle dedim :P Satamazsınız millet sıkılır dedim ama yine de kasa çok iyi..

Ama şu var ki Avrupa için açıkladıkları özellikler abd'de de Çin'de de yok :P Misal dikine park ! O yüzden onlarınkini almayalım biz.. 

Belçika hükümeti fena yıktı ford'u..Zaten biliyorsunuz tüm parçaların üretim planlaması ancak oluyormuş :) 2014 deniliyordu 2 çeyrek daha ilerlemiş oldu..

1.5 tdci için zerre bilgi yok :( Vites oranları da verilmediğine göre yeni nesil ps vb gelebilir. PSA'dan ayrılma durumu devam edecek gibi duruyor sadece 1.6 kalmıştı. 1.6 tdci'lar connect vb ile devam edecek.

Buarada bu gecikme sebebiyle Mondeo fiyatları düşerek 2.0 tdci'larda emisyon düzenlemesi yapıldı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her ne kadar temiz motorun ülkemizde şuanda bir anlamı olmasa da, önümüzdeki günlerde maliye bakanlığının üzerinde çalıştığı yeni vergilendirme sistemi hayata geçecek ve temiz motor kavramı artık diğer avrupa ülkeleri gibi ülkemizde de önem kazanacak. 1.5 dizel bu durumda 1.6 dizelden daha avantajlı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focuslarda neden dizel ve otomatik seçeneği yoktu bu güne kadar? Bunun bir nedeni var mı? Bir arkadaşım "dizel motorun torku yüksek olduğundan otomatik şanzıman çok çabuk arıza yapıyor, ford o yüzden kullanmıyor" demişti ama bu bana mantıklı gelmemişti. Gerçekten durum böyle mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim Yakup.

1.5 TDCİ + Otomatik yeniliğini Focus makyaj yediğinde kullanacaktır KOÇ.

Benim tahminim bu yönde.

Ve 1.5 dizel makine madem Yeni Mondeo'ya da konacak muhakkak o da otomatik olacaktır.Tersi saçma olur.

Üstelik sınıf büyüdükçe kullanıcıların otomatik vites tercihi de artıyor !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focuslarda neden dizel ve otomatik seçeneği yoktu bu güne kadar? Bunun bir nedeni var mı? Bir arkadaşım "dizel motorun torku yüksek olduğundan otomatik şanzıman çok çabuk arıza yapıyor, ford o yüzden kullanmıyor" demişti ama bu bana mantıklı gelmemişti. Gerçekten durum böyle mi?

Neden yaşam var kadar derin ve cevaplanması bizim hayal gücümüzü dahi aşan bir soru bu...

Neden yıllardır Ford küçük motorlu araçlarına otomatik vitesi tek bir motorla sunar? Mantıklı bir izahını bugüne kadar duymadım.

Yüksek torkun şanzımana getirdiği yükü karşılayan tasarımlar var, Ford'un işbirliği yaptığı Getrag'ın böyle modelleri de var.

Volvo kullanıyor mesela..

Ama Ford'da üst düzeyde birisi fikri sabit düzeyinde karşı muhtemelen bu projeye ve onun emekli olması bekleniyor sanırım.

Bugün serviste iken Focus dizel almak üzere ben oradayken beş kişi uğradı ve arabayı inceledi, üçü otomatik dizel olmadığı için başka markaya (ikisi VW, biri belirtmedi) yöneleceğini belirterek ayrıldı.

Diğer ikisi düz vites düşünmekle beraber fiyatı yüksek buldular, biri Hyundai'ye yöneleceğini söyledi, diğerini bilmiyorum.

İşte size kısa bir pazar araştırması kesiti...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otosan şu an sadece yıllık karına bakıyor.. O yüzden indirim olmayacak modellerde. Niye yok sorusuna cevaben hep aktardım söyledikleri şu: İki ülke hariç talep eden yok. Detayına girmeyelim kaç kere tartıştık. Gelecek işte artık onlar düşünsün :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford 1.600 cc Altı Dizel Otomatik Üretimi ve Gelecek Planları olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.