Jump to content

Servet Ö.

Member
 • Content Count

  6,746
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Servet Ö. last won the day on July 2 2018

Servet Ö. had the most liked content!

Community Reputation

6,761 Mükemmel

2 Followers

About Servet Ö.

 • Age 36
 • Rank
  RS

Profile Details

 • Age 36
 • Location:
  İzmir
 • Car:
  Tit-X 1.6EB (The RED)
 • Job:
  DevOps Engineer
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

9,605 profile views
 1. Enjektör, Yakıt Pompası, Turbo, Şanzıman, Şanzıman beyni.... diye uzar gider kontrol listesi. Zor iş, kolaylıklar dilerim.
 2. Nesi yordu hocam? Bende çok Kuga 1.5 hep aklımın kenarındadır benim, merak ettim.
 3. Şanzımanın içerisinde hocam. Bu parça amerika ve ingilterede var, kilitli difransiyel olur kendileri. Sizin arabaya kilitli olmasına gerek yok. Siz sorunun bundan olduğuna bir kanaat getirince önce. Bi şekilde bulunur.
 4. Bende değil bir arkadaşın mk3 ünde yaşadık. Şanzımanı olan her otomobilin önden çekiş-arkadan itiş farketmeden difransiyele ihtiyacı var.
 5. Atmosferik motorda attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değmez.
 6. Kapısı açılıyor, arabanın beyni sökülüp yanlarında getirdikleri immobilizer devre dışı bırakılmış beyin takılıyor ve araba çalışıyor. Anahtar falan kodlandığı yok. Anahtarın içerisindeki immobilizer kodlama işi öyle bi iş değil. Herzamanki gazetecilik örneğinde olduğu gibi yalan yanlış haber. --0 dakika sonra eklendi-- Bütün araba üreticileri ve regülasyonlar aptal, istanbullu üç hırsız süper zeki.
 7. 800 küsür beygir alınalı çok oluyor bu motordan. Neyin şovunu yapıyorlar anlamadım
 8. O nasıl bir güvenlik kamerası ki şase noyu okuduğunu görüyor, anahtar kodladığını görüyor ondan sonra arabayı çaldığını görüyor? Genelde teflon tava ile çekmiş gibi oluyor görüntüler
 9. Yazlıklarda ve kışlıklarda 205 kullandım, hiç bir problem olmadı ki zaten arabanın kullanılabilir ebat seçenekleri içerisinde bir ölçü. Cüzdanıma desteği çok oldu. 215 lastikler 205 lere göre saçma pahalı.
 10. Arabanızda hiç yağ kalmasa bile bunu algılayacak bir sensör yok bilginiz olsun. Yok öyle bir şey, forumda araştırın kaç kişi kaç km de sübap yakmış. Arabanız daha önceden üst kapak sökülerek sübapları değiştirilmiş. Üstüne LPG kullanıyor. Ya düzgün yapılmamış ise? Ya siz yanlışlıka vites kaçırdı iseniz? Yağ pompanız bozulmuş ise? Normal enjektörleriniz veya LPG enjektörleriniz bozulup işedi ise? .... vs gibi onlarca sebep sayabilirim. Hep söylerim yine söylüyorum, fordun güncel hiç bir motoru japon arabaları gibi LPG ye uyum gösteremez. Bu motorlarda LPG taktırmak biraz kumar işi. Başınıza iş gelince vay ne olduk neydi demeyin. Gel gelelim soruna. "yatak sarması" sanayi ağzıdır. Motorun dört zamanlamasında rol oynayan elemanlardan herhangi birisi bozulursa bu terim kullanılır. Yatak sarmanın tam manasıyla kullananını pek görmedim. Motor açılmadan tahmin yürütmek çok zor. Belki segman kırdı araba, belki ana yatak sardı, belki kol yatağı sardı, belki üst kapak ayarını yapan vatandaş düzgün yapamadı ayarı, sübap yakalattınız arabaya. Bilinmez, üst kapak sökülür bakılır, olmadı mı, karter sökülür bakılır, motor inmeden bunların alayı çıkar ortaya. Burada önemli olan işin ehli birinin bu muayne işini yapması. Daha sonra eğer değişmesi gereken parça var ise servis yönergelerine uyarak arabayı toplaması gerekir. Ve ayrıca 7bin 15bin gibi rakamlar gerçeği yansıtmıyor açıkcası. Kaba masrafları söyleyeyim. Üst kapak işleri ve sibop takımı max 2000TL Motor rektefiye 500TL (honlama), 1000-1500TL kol piston yatak takımı. Triger seti 300-400tl herhalde 2000TL de işçilik alsa max 7 bin, Uça kaça yazdım rakamları ki bunların hepsi bir araya kolay kolay gelmez. O söylenen rakamlara sıfır motor alır takarsın arabana.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.