Jump to content

Servet Ö.

Member
 • Content Count

  6,943
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

Servet Ö. last won the day on December 15 2019

Servet Ö. had the most liked content!

Community Reputation

7,036 Mükemmel

5 Followers

About Servet Ö.

 • Rank
  RS

Profile Details

 • Location:
  İzmir
 • Car:
  Mad Green, Mr. Blue
 • Job:
  DevOps Engineer
 • Gender:
  Bay
 • Age 37

Recent Profile Visitors

10,848 profile views
 1. X kişisinin yaptığı örnek teşkil etmez, ama öğretmenin imla kurallarına dikkati mesleğine verdiği dikkati ortaya çıkarır. Saçma örnek. Sanki dersin o denli kaliteli ve düzgün bilgiler verdinde biz imlasına takıldık. Yanlış anlamışsın. Devlet personelindeki rahatlığın devlet memuru olmanın vermiş olduğu rahatlıkla genel olarak ortaya çıkan memur zihniyetiyle eğitim verildiği, özverisiz, motomot bir kariyerleri olduğunu söyledim. Bunu genelede yaydım, meslek erbaplarının haklarını tabiki korudum. Özel okullarda hakkınızı arayabildiğinizi ve sonuç alabildiğimizi anlattım. Devlet okullarında işin şansa kaldığının da üstüne basa basa geçtim. Kötü fikir? Hakaret? Hakaretin anlamını bildiğine emin misin derdim, gerek yok ama. Anlatmak istediğini anlayamama, anlatamama gibi daha naifce tanımlar yapardım ama şu dediğinden sonra basit ve saçma demagoji yaptığını anlıyorum.
 2. Fotoğraf ne alaka, ben neyi kaçırdım? Ayarlama değildir zamcıkdır o.
 3. Bizim oğlan hanıma aldığımız 2005 1.4 tdci fiestaya otoban canavarı lakabını taktı. Kendi dahil hepimiz her duyduğumuzda gülüyoruz.
 4. Ben şükür ki okuduğumu anlayabilen bir insanım. Dediklerimin arkasındayım her daim. Ha sen bir tezat görüyorsan ya anlıyor polemik yaratıyorsun, yada cidden anlayamıyorsun. Her iki durumdada sana diyeceğim başka bir şey yok. Öğrencilerine bol şans diliyor ve onlar adına üzülüyorum. Hadi dilediğince saçmala şimdi. --1 dakika sonra eklendi-- Oradaki "de" bitişik olacak.
 5. İdrak problemin mi var hocam? Tezat bir şey söylediğimi mi sanıyorsun?
 6. Katılmakla beraber ne alaka derim? Özverili öğretmenlere can feda. Öğretmenle, öğretmenmiş gibi yapanlarla, eğitim ile motomot eğitimi tartışıyoruz, sen buraya nereden geldin ki abi? Kim üzdüyse bu adamı çıksın ortaya...
 7. Özellikle bakım ürünlerinde yan sanayiyi tercih eden gereksiz risk alır bence.
 8. Geçen seneden servis ve yemek parası iade ediliyor. Bu sene öyle bir şey olsa iade edilir bi para ama tamamı olacağını sanmıyorum. Kanunda yönetmelikte karşılığı olan bir şey olduğunu da sanmıyorum. Milli eğitim bakanı özel okul ilişkisi olduğu sürece aksinin olacağını hiç mantıklı gelmiyor.
 9. Hocam değerlendirmesini tecrübeyle yaptığım bir konuda sizle tartışacak değilim. Şöyle olacağına inanıyorum vs gibi saçma bir yaklaşımla işimi şansa bırakmak istemiyorum. Ben özel okulda okumadım, şanslıydım çünkü kendi şansımı kendim yarattım. Çocuğumun adrese dayalı dayatılan kör iti bağlasan durmaz okuluna göndermemek için özele göndermek zorunda kaldım. --7 dakika sonra eklendi-- 360 derece değerlendirmesi yapılamayan meslek grubunun neyini tartışacağız. Saçmalık. Benim bildiğim gördüğüm tecrübe ettiğim budur. Şansı yaver giden başka türlü, gitmeyen başka türlü, işini şansa bırakmak istemeyen başka türlü tecrübe edebilir. Konunun özüne dönecek olursak eğer, bu sene eğitim her seneden daha kötü senaryolarla karşı karşıya. İster özel, ister devlet hepsinin tünelinde ışık yok.
 10. Değerlendirmesi yanlış, sonuçları yanlış. Öğretim temelli değilse, öğretimi temel alan sınavlar, yerleştirmeler, atamalar neden var? Tezat. Özel sektörde her meslek grubunun performans değerlendirmesi yapılabiliyorken, devlette yapılamıyor. İki iki daha dört. Lafı döndürmeyin. Öğretmende iş yoksa, özveri yoksa napıcaz? Alternatif sunulacak mı bana? Aile ilgisi ve takibi, yönlendirmesi şart evet. Bir fark yaratmadığı görülüyor. Söyledikleriniz içinde tek katıldığım bu. Ben hala işini düzgün yapan insanların istisna kalacak kadar az olduğunu düşünüyorum. Şu söylediğine 657 ye tabi olmayan insanların %90 katılacağını sanmıyorum. Tekrarlıyorum, istisnalar kaideyi bozmaz.
 11. Başarılı olmasalar para kazanabilirler mi? Hala tutunabilme sebepleri ne o zaman? Örneğin matematikte senin öğrencinle tedden çıkan öğrenci aynı bilgiye ve beceriye mi sahip mesela?
 12. Hocam sen bizi yorma, olayı anlamaya üstüne bir de çözüm olmaya falan çalışıyoruz olmuyor. Çek bir rot-balansçıya, baktır yürüyene, çözersin sorununu. Nostradamus olduk burada.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.