Jump to content

Servet Ö.

Üye
 • Toplam İleti

  6.553
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  22

Toplam Beğeni

6.560 Mükemmel

2 Takipçiler

Servet Ö. Hakkında

 • Yaş 36
 • Derece
  RS

Profil Bilgileri

 • Yaş 36
 • Şehir:
  İzmir
 • Arabam:
  Tit-X 1.6EB (The RED)
 • Meslek:
  DevOps Engineer
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

8.310 profil görüntüleme
 1. Servet Ö.

  Şu an ne dinliyorsunuz... ?

  Bak bunda diğerinde olmayan her şey var
 2. Servet Ö.

  Kalorifer ızgarasından Gelen Egsoz Kokusu

  Kabinde duman ve benzeri kokuların başlıca kaynakları: Egsoz manifoldu ve/ya takip eden elemanlarda, turbo,dpf, egsoz borularında bir yerde kaçak olması. Bildiğimiz egsoz kokusu gelir. Enjektörlerin üstünde kaçak olması. Yağ/egsoz dumanı kokusu gelir. Yağ/Soğutma suyunda kaçak olması. Yağda kaçak olursa yanık yağ kokusu, soğutma suyunda kaçak olursa iğrenç bir kimyasal koku gelir. Bazende sorun giderildikten sonra polen filtresine ve arabanın içine sinen koku kalabilir.
 3. Servet Ö.

  1.6l Ecoboost Tam Gazda Turbo Arızası Veriyor.

  Yetkili serviste turbonun selenoidi hariç hiçbir tarafının yedek parçası ve işçiliği yok. Bu nedenle yetkili serviste ancak turboyu tamamen satın alırsanız çözüme ulaşabilirsiniz. Güvenilir bilinir turboculardan birisini ziyaret edin. Wastegate aktuatoru ve diğer elemanları kontrol eder. Sorunu teshis edip onarır.
 4. Servet Ö.

  Focus 3 Start Stop'dan Anlayan Usta / Yer

  Ankarada bu soğuklarda start stop zaten çalışmaz şu sıra denemeyin
 5. Servet Ö.

  Direksiyon Titreme

  Bence sizin probleminiz yürüyen aksamda değil. Motor ve/ya motor kulakları, çok düşük bir ihtimalle akslar. Söylediğinizden anladığım araç yüke binince titremesi. Motor stabil tork üretemiyor sanırım. Birçok sebebi olabilir. Servise uğrayın derim.
 6. Servet Ö.

  Motorlu Taşıtlar Vergisini Ödemeyi Unutmayalım.....

  Bu yıl MTV nin ilk taksiti bende şöyle oldu: 2011 Focus 1.6L = 326TL 2018 MT25 250cc = 80.50TL
 7. Servet Ö.

  Şu an ne dinliyorsunuz... ?

  Forum üyelerinden Okan Karakocalı
 8. Servet Ö.

  1.0 Ecoboost Rölantide Titreme

  Aynen, o yüzden tornada silinip balansı düzeltiliyor. En bariz teşhisi ise, stop ederken sallantı.
 9. Servet Ö.

  1.0 Ecoboost Rölantide Titreme

  Volant kavrama anında değil her daim döner. Bu yüzden rolantide titremeye neden olabilir. Taşlanabilir eğer kabul edilebilir değerlerdeyse.
 10. Servet Ö.

  1.0 Ecoboost Rölantide Titreme

  Katilizör dolmuş yada üstündeki sensörlerde problem var. Bu nedenle sarsıntılı çalışıyor arabanız. Egsozcu nasıl muayne etti bilemem. (Bir ihtimalle maf sensörü te kirlenmiş olabilir.) Debriyaj pedalına bağlı olan sensör ve/ya şanzıman üzerindeki viteste-boşta sensörü arızalı.
 11. Servet Ö.

  Bekleyen Motorda Rolanti Dalgalanması Ve Stop

  İzmirde kızdırma bujisi hiç olmasa dahi arabanız çalışır. Dert depodaki pompadan başlayıp, dizel filtresine, oradan yüksek basınç pompasına, oradan yakıt rayına ve en son enjektörlere kadar uzanabilir. Düzgün muayne etmek lazım.
 12. Servet Ö.

  Sarsıntılı Motor

  Sizin "usta" lar, arabayı bilgisayara bağlayıp hataları sileceklerine, önlerine çıkan hataları anlayıp çözselermiş/çözebilselermiş sorununuz çözülürdü. Cihaza bağlayıp hata silmek bu durumlarda yapılacak en yanlış şeylerden birisi. 250km tabiki normal değil, buradan hava yakıt karışımının yanlış olduğunu direk anlıyoruz hatta. Videoyu izledim, yukarıda yazdıklarımı dikkate alırsanız bir çözüm elde edersiniz bence. Hataları sildirmeyip not edin kodlarını birde biz bakalım. Gittiğiniz o saçma sapan "usta" görünümlü kasaplardanda uzak durun.
 13. Servet Ö.

  İzmir'de Motorsiklet/Scooter'dan Anlayan Bilen

  Zehir zerk edilmiş fakat henüz tüm vücuda nüfuz etmemiş.
 14. Servet Ö.

  Şu an ne dinliyorsunuz... ?

  Eziyet gibi geldi, ilk 20. saniyede kapadım. Müzik değeri yok, söz yok, görsellik desen o da yok. Neyine dinledin acaba. Hıfzıssıhhaya verelim seni bi incelesinler. Şayet Videodaki oluşumları dinliyor olman hoş deeel sanki.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.