Jump to content

Servet Ö.

Member
 • Content Count

  6,642
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Servet Ö. last won the day on July 2 2018

Servet Ö. had the most liked content!

Community Reputation

6,680 Mükemmel

2 Followers

About Servet Ö.

 • Age 36
 • Rank
  RS

Profile Details

 • Age 36
 • Location:
  İzmir
 • Car:
  Tit-X 1.6EB (The RED)
 • Job:
  DevOps Engineer
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

9,050 profile views
 1. Üstten kaput içi genleşme kabının o kısmının fotosu var mı?
 2. Turbonun borularının dahilinde olan sensörle beraber geliyor. Nasıl bir montaj bu?
 3. Ben mi yanlış anladım? Siz tsb de yapılması gereken işlemleri yaptırmayıp, kafanıza göre parçaları değiştirtmeyip başınız sıkışınca tsb yi yaptırıp çıkan problemden servisi mi sorumlu tutuyorsunuz? En başta yapılması gerekenler: Genleşme pompası öncesi soğutma suyunun akışını ve seviyesini kontrol eden sensör eklenmesi ve boruların değişmesi, termostatın değişmesi ve aşırma valfinin değişmesi. Eklenen donanımı çalıştırabilen yazılımın servis tarafından yüklenmesi. Siz bunları ta en başta yaptırmamışsınız, yaptırmadığınız halde sanki yapılmışta, yapıldıktan sonra sorun olmuş gibi servise yüklenmek istiyorsunuz. Bol şans... Yanlışsam düzeltin lütfen.
 4. Revizyondan önce turbocu turbo araba üstündeyken kontrol etsin önce.
 5. Silindirik olan actuator, hareket ettirdiği dişler vnt kısmı. Döner kısım ise turbonun türbin kısmı.
 6. Yok be abi, neredeyse hiç zorlamamışlar aracı. Bundan kat be kat hızlı ve atik araç. --8 dakika sonra eklendi-- Neyse 2019 r5 in test videosunu da koyalım Bu da Fiesta R5 eğlencelik
 7. Selenoid montajı yanlış olabilir. (Yanlış montajda selenoid bozulabiliyor) VNT veya VNT yi süren actuator bozuk olabilir.
 8. Üfürmüş, garantili şekilde amortisör tamir eden yerler var.
 9. Amortisörler tamir olabilen şeyler biliyorsun değil mi? Örneğin Ankarada Nam amortisör vardır işinin ehli. Eminim izmirdede vardır. Tümünü elden geçir güle güle kullan derim.
 10. D değil P kodlu olan dtc lazım.
 11. M75 değil N75dir o, yani turbo wastegate selenoidi. Otosan fiyatı 1000tl civarı idi benim arabanın n75i.
 12. “1.0 kullanırız daha iyi” gibisinden bir cevap alacağını düşünüyorum :)
 13. Yanlış yakıt karışımından kaynaklanıyor, arabanız zengin karışım yakıyor olabilir. Yada siz lpg li egsoz dumanını benzin dumanının kokusuyla karıştırıyor olabilirsiniz. Lpg li araçların duman kokusu biraz daha farkedilir düzeyde. Nasıl bir burnum varsa ben arkasından gittiğim aracın yakıt cinsini direk anlayabiliyorum mesela

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.