Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Temmuz katılımı burada
Haziran anketi burada

Erdem Ay

Member
 • Content Count

  102
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

37 Poor

1 Follower

About Erdem Ay

 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Location:
  Ankara
 • Car:
  17 Focus 1.6 TDCİ 4K Style
 • Job:
  Mühendis
 • Gender:
  Bay
 • Age 41

Recent Profile Visitors

1,308 profile views
 1. Elinizdeki araçların kıymetini bilin. Otomobil fabrikalarında üretim alanına düşen insan sayısını azaltmak için daha az insanla üretim yapılmaya çalışılacak, fabrika yemekhanelerinde eskiden bir masaya 4 kişi otururken şimdi 1 kişi oturacak belki, aynı şekilde soyunma odalarına tüm işçiler aynı anda giremeyecek. Bunların hepsi zaman kaybı demek, bant hızının düşmesi demek, özetle sıfır araç üretim maliyetlerinin artması demek. Fiyatlar artacak yani.. Otomotiv sanayisi tedarikçiler için de aynı durum geçerli. Tabiki çok bilinmez var önümüzdeki süreçte ama bizim otomobil sevdamızda dikkate alındığında bu durum ikinci el fiyatlarını arttıracak diye düşünüyorum..
 2. Abi genelde bilindik bilgiler vermiş Focus hakkında ama izlemesi keyifli. İyi seyirler..
 3. Çok teşekkürler --10 dakika sonra eklendi-- Merhaba, Cmax' e uygun modelde geçerli midir bilmiyorum ama benimkinin özellikleri üzerinden cevap vereyim. Geri görüş kamerası zaten kitin içeriğinde var, ön görüş sistemi girişi mevcut ama kayıt için sd kart ve kamera gerekli bildiğim kadarı ile. Park asistanı çalışır diye düşünüyorum ama almadan önce teyit etmek gerek. Direksiyon tuşları için tuş öğretme/atama özelliği var fakat benim araçta bu aktif degil. Can bus sistemi olduğu için bunları otomatik yapıyor araç. Sizin araçta mümkün olabilir. Subwoofer çıkışı tüm teknik ozellikler için kutu üzerindeki tabloyu paylaşıyorum. Umarım yardımcı olmuşumdur.. --12 dakika sonra eklendi-- Teşekkürler. 3.300 tl
 4. Kadir bey, ben de sizin gibi içime sindiremiyordum fakat servis güvencesinde takılması ve bir yakınımın daha düşük versiyonunu 2015 focus aracında yaklaşık 4 yıldır sorunsuz kullanması cesaretlendirdi beni. Iyi ki de taktırdım, cihaz çok hızlı, kullanışlı, arabanın havası değişti, sanki arabayı değiştirmiş gibi oldum Ilave olarak fabrikasyon cihazların biraz kısıtlı olduğu söyleniyor, bir arkadaşım 2019 toyota ch r aracına 5k lira verip android tabanlı yan sanayi ekran taktırdı orijinal ekranı söktürerek.
 5. Tüm forum üyelerine selamlar. Faydalı olur düşüncesi ile geçtiğimiz hafta monte ettirdiğim Navitech AX 1022 K multimedya sistemi hakkında bilgi vermek istiyorum. Multimedya sistemi uzun zamandır gündemimdeydi fakat hem fiyat hem özellik olarak içime sinmediği için beklemedeydim. Geçtiğimiz hafta herşey yolunda gitti ve sonunda cihazı monte ettirdim. İçime sinmeme konusunu açmak gerekirse, Navitech ve Navimex arasında gidip gelmemdeki sebep Navitech in Ford guvencesi ile sunulmasıydı ve çok şikayet eden de duymadım. Navimex de iyi ürün olabilir fakat yaptığım görüşmelerde ikisi arasındaki fiyat farkının benim için makul seviyeye inmesi ile harekete geçtim ve Navitech cihazı Ford Başer de taktırdım. Cihaz ile ilgili görüşlerime gelince; Normalde firma web sitesinde AX 1022K için PX3 4 çekirdekli ve 2 GB RAM Android 7.1.2 olarak bilgileri var fakat bana bu model PX5 8 çekirdekli 4 GB RAM olarak geldi. Bu benim için oldukça sevindirici oldu sorduğumda yeni cihazların bu şekilde geldiğini, bayilerde stoklu eski ürün olabileceği sebepli web sitesini henüz guncellemediklerini söylediler.( iyi pazarlık yapmak lazım eski işlemcili alınırsa) Cihaz oldukça hızlı çalışıyor herhangi bir kasma donma vs yok şimdilik. Benim araç MY17, orijinal USB çalışıyor. 64 GB ' a kadar hem USB hem SD kart çalışabiliyor. Yandex yüklü fakat google maps falan da kullanılabilir. Bugün Ankara da hava biraz karlıydı, dahili GPS' in hava durumundan dolayı kavşakları kaçırdığı oldu bugün. Normal sanırım. Direksiyon kumandaları sorunsuz çalışıyor fakat orijinale göre daha keskin basmak lazım düğmelere, aksi taktirde örneğin ses düğmesi tıklandığında mode(radyodan video vs gibi) değişimi yapabiliyor. Ürünün sipariş sürecinde Ford Başer ve Navitech bölge müdürü Cumhur bey oldukça yardımcı oldular ve bilgilendirici davranış sergilediler. Şimdilik Spotify dışında bir uygulama yüklemedim, gerçekten çok keyifli arabada.. Bir kaç fotoğraf yüklüyorum, yazdıklarım cihaz alma arefesinde olanlar icin aydınlatıcı olur umarım. Farklı bilgi almak isteyen olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım..
 6. Benim 2015 makyajlı kasaydı. 5 km civarı herkesin hissedebildigi silkeleme başladı. Daha sonra sattım, sattığım kişi garantiden kavramayı değiştirmişti en son.
 7. Aşağıdaki linkte Golf 8 in detaylı ingilizce anlatımı var. İyi seyirler..
 8. Bol oyuncaklı ve donanımlı araçlar fakat platform peugeot 308 üzerine kurulmuş. Bana göre şuan kullandığınız MY15 focus, acil durumlarda ve dinamik sürüşlerde çok daha iyi reaksiyon veren (yere yakın 308 ile kıyaslandığında bile) daha iyi bir şase ve altyapıya sahip. Sakin kullanım tarzınız varsa tercih edilebilir, keyfli olabilir.
 9. Adem bey sizde 1.5 tdci focus style otomatik vardı diye hatırlıyorum, onu verdiniz mi. Öyleyse otomatigi bırakıp manuel neden, merakımı mazur görün

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.