Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Için 225/45/17 Ölçülerine Geçmek

hüseyin ipek

Önerilen Mesajlar

Uzun zamandır jant değiştirmeyi düşünüyordum.

18 inçten vazgeçip 17 inçte karar kıldım.Ancak servisteki 17 lik jantlar pek hoşuma gitmedi.Araştırırken Volvo v40 r-design aracın orijinal jantlarını satan bir satıcı buldum.LAstik ölçüleri 225/45/17.Aracım için fabrikanın tavsiye ettiği ölçü değil maalesef.

Bu jantı alsam performans ve yakıt  konusunda ,ayrıca uzun vaadede ne gibi değişikliklerle karşılaşırım?

Jantı almak üzereyim .Tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğerki mevcut 16''den fordun önerdiği lastiğe yani 215/50 R17'ye geçseydiniz kadranınız çok az düşük gösterecekti.

100 yerine 99.5 km/h gibi. Ayrıca yanak yüksekliği de azalacak haliyle daha konforsuz olacak.

İstediğiniz yani 225/45 R17'ye geçerseniz kadranınız biraz fazla gösterecek.

100 yerine 101.4 km/h gibi. Ayrıca yanak yüksekliği daha da azalacak ilk duruma göre haliyle biraz daha konfor düşecek.

Ama yol tutuşunuz herikisi ile de daha iyi olacak :yeah: 

Tüketim ise genelde taban genişliği ve jant ağırlığı ile değişir sonuç olarak iki 17 ile de birazcık fazla tüketir normaldir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

birazcık ne kadar?

% kaç mesela?

birde performans nasıl  değişir?

biraz titiz sorguluyorum sonradan bir sürprizle karşılaşmamak için.Biraz pahalı  sonuçta jantlar:)

Performans jant almazsanız sürekli araç ağırlaşır yani hızlanma felan artmaz sadece yanal tutuş artar.Daha az esner.

Tüketim için direkt bişey diyemem somut olarak kolay kolay kullanıcıların yorumları da pek bişey ifade etmez kendi adıma. Biz her şartta aynı süremeyiz. Rakam olarak bişey diyemiyorum ama korkacak durum yok. Zaten dizel araba.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben aracı aldığımda 225/45/17 lastikler ve üzerindede lenso rs5 jant vardı o yüzden orjinal ebatla herhangi bir karşılaştırma yapamıcam ama bana göre hiç bir sıkıntı yok.

peki hocam orijinal araçla veri karşılaştırması yapmadınız mı hiç?

Yakıt performans vs gibi

Performans jant almazsanız sürekli araç ağırlaşır yani hızlanma felan artmaz sadece yanal tutuş artar.Daha az esner.

Tüketim için direkt bişey diyemem somut olarak kolay kolay kullanıcıların yorumları da pek bişey ifade etmez kendi adıma. Biz her şartta aynı süremeyiz bu tüketim değeri çok olmaz, rakam olarak bişey diyemiyorum ama korkacak durum yok. Zaten dizel araba.

Görünüşe göre herhangi bir sorun yok 

Ben almaya karar verdim.Bakalım araçta nasıl duracak.

İnşallah memnun kalırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

peki hocam orijinal araçla veri karşılaştırması yapmadınız mı hiç? Yakıt performans vs gibi

Ecoboost zaten pek olan  bir araç olmadığı için ne yazıkki:( 

Ama bir arkadaşta 122 lik golf 7 vardı onunla kısa bir mesafede şehir dışı sayılacak yakıt testi yaptık benim aracım daha az yakmıştı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Parasını verip kargo işine mi yanaşmadı? yoksa siz önce kargo felan mı dediniz, siz parayı ödedikten sonra kargo niye engellesin ki :D

Ne kafa..

Arkadaş kargodan meydana gelebilecek hasarların sorumluluğunu üstlenmek istemedi haklı olarak.Bu yüzden elden alışveriş yanlısı.

Bana gelince hiç tanımadığım birisinin hesabına da önce parayı yatırmak istemedim.

Orta yolu bulamadık kısacası..Sağlık olsun

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adam haklı, siz anlaşamamışsınız yani adamda sorun yok :)  GET ile alabilirdiniz nitekim neyse gerçekten alışveriş yapılmak istenilse olurdu diyorum ve çekildim bile :) neyse konu dışı yapmayalım daha fazla okuyanlar faydalanır ilerde 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adam haklı, siz anlaşamamışsınız yani adamda sorun yok :)  GET ile alabilirdiniz nitekim neyse gerçekten alışveriş yapılmak istenilse olurdu diyorum ve çekildim bile :) neyse konu dışı yapmayalım daha fazla okuyanlar faydalanır ilerde 

Haklı tabiki ben haksız demedim zaten

Bu tür alışverişlerde bizzat görüp almak en mantıklısı aslında ama uzak düştük maalesef

GET hakkında hiç bir bilgim yok 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

GET hakkında hiç bir bilgim yok 

parayı sahibinden.com a yatırıyorsunuz, satıcı ürün gönderiyor, ya geri gönderiyorsunuz yada onay veriyorsunuz, onay verince para satıcıya aktarılıyor. tabii komisyonu var. 

birde forumdan yardım isteme olayı var, tabii forumdan birine güvenebilir misiniz bilmiyorum ama uğraşmayı kabul edecek biri çıkarsa alıp size gönderebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.