Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Için 225/45/17 Ölçülerine Geçmek

hüseyin ipek

Önerilen Mesajlar

parayı sahibinden.com a yatırıyorsunuz, satıcı ürün gönderiyor, ya geri gönderiyorsunuz yada onay veriyorsunuz, onay verince para satıcıya aktarılıyor. tabii komisyonu var. 

birde forumdan yardım isteme olayı var, tabii forumdan birine güvenebilir misiniz bilmiyorum ama uğraşmayı kabul edecek biri çıkarsa alıp size gönderebilir.

Get olayını araştırdım.Sıkıntı kargoda meydana gelebilecek olumsuzluklarda.Satıcı kabul etti diyelim gönderdi ürünü ,parada havuzda olumsuz bir durumda geri göndermem gerekirse o esnada da kargoda jantın başına birşey gelirse o zaman satıcının hakkına girmiş oluyoruz.

Gerçi benim siz gönderin bir sorun çıkmaz dememe rağmen satıcı kargo  işine yanaşmıyor 

İş uzuyor yani bende hoşlanmıyorum bu yüzden vazgeçtik.Uygun bir şart oluşursa tekrar değerlendiririm tabi satılmazsa:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Merhabalar..

Malum yazlık lastiklere geçeceğiz yakında, daha önce bir konu açmıştım fakat burada daha uygun bir başlık buldum.

Sorum 225 45 r17 yerine 225 50 17 kullanan arkadaşlar var mı varsa yorumlarını paylaşabilir mi? Kışlıklara balon yaptırdım 2 sine birden Tekirdağın yolları çok kötü amacım yanağı biraz olsun büyütmek eğer zararı yoksa. Marka önerisinde de bulunursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

215/55-16 ile kıyaslandığında yanak 5 mm daha dardır, çevresi ise 5 cm daha uzundur.. 

Sonuçta konfor oldukça benzerdir, çekiş azıcık azalır, tüketim azıcık artar. Bunlar hissedilir mi? Bence çok zor. 

Bir de hız göstergesi %2.5 fazla gösterir. 

225/45-17 ile kıyaslandığında yanak 12 mm genişler, çevre 7-8 cm uzar, yukarıdaki farkların hissedilmesi daha olası olur.

Hız göstergesi de %3.8 sapar.

225/50-17 en önemli dezavatajı 450-500 TL altında iyi marka lastik yok, Petlas!a razı olacaksanız başka. 

her gün kötü yol düşeceksem (pardon) 215/55-16'dan vazgeçmezdim. Hatta ucuza gelisn diye 205/55-16 bile düşünürdüm.

En azından balonda acısı az olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Recai BAYKUŞLAR said:

Sorum 225 45 r17 yerine 225 50 17 kullanan arkadaşlar var mı varsa yorumlarını paylaşabilir mi? Kışlıklara balon yaptırdım 2 sine birden Tekirdağın yolları çok kötü amacım yanağı biraz olsun büyütmek eğer zararı yoksa. Marka önerisinde de bulunursanız sevinirim.

Çap değişimi çok fazla olacağı için tavsiye edilmez. Jantı değiştirmeden 215 50 r17'ye geçebilirsiniz. Yanak 225'e göre daha az genişleyecek ama limtileri aşmamış olacaksınız. Ya da Cem abi'nin dediği gibi jantı ufaltmak gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.