Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı 2014 2015 2016 2017 2018 Ford Focus Detaylı Donanım Listesi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Onayı bu tarihten sonra alınmış araçlar için zorunlu diyor. Daha önce onayı alınmış araçlar için bu şekilde bir zorunluluk yok. Ancak yeni kasa çıkardığınızda onay gerekir, o zaman gündüz farı koymak zorunda kalırsınız. Mesela C-max, Avrupada da gündüz farı olmadan satılıyor, ama B-Max için standart (Türkiye dahil).

evet ... EC 1 Ocak 2015 tarihinde E6'ya geçiyor ve aynı uygulama (erteleme gelmez ise) biz de de 1 Ocak 2016'da başlayacak. Zaten pek çok kişinin söylediği şey E6'nın içten yanmalı motorların  sınırlarını fazlası ile zorladığı. Ufukta bir E7 belirirse o çıtayı içtenyanmalı motor, geleneksel aktarma organları vs. ile aşmak pek mümkün (ya da fizibil) görünmüyor. Herkesin aniden hibrid damarının kabarmasının da nedeni bu işte. E7 gelirse (üreticiler) hazır olmak istiyor.  

Amerikanın tersine, Avrupa özellikle dizel motorlar sayesinde, uzakdoğulu rakiplerinin kıtada yayılmasını önlediler. Dizel motorlar bu kıtada çok yaygın ve yagınlaşmaya da devam ediyor. Ama şöyle bir gerçek var, bu motorlar benzinli motorlara göre çok daha fazla sağlımızın düşmanı. Yani bu kıta kendi silahı ile kendini vuruyor. Bir tarafta ekonomik durum, diğer tarafta sağlığımız. E6 gibi normlar özellikle dizele fazla maliyet getiriyor. O nedenle otomobilciler bu normlara karşı. Ama çevrecilere de sorarsak, E6 bile yeterli olmaktan uzak.. Yani bir ikilem var ortada :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne Diesel ne de benzinli ve hatta sıfır emisyon elektrikli bile değil. Avrupa çattır - çattır hibrid'e doğru gidiyor ... Hidrojen Yakıt Hücreleri fizibil olana kadar benzinli veya diesel jeneratör, sıfır aktarma organı ve ileri-boş-geri'den oluşan bir şanzıman bir kaç sene içinde adeta standart hale gelecek.

... biraz kendimi tekrarlıyor duruma geliyorum ama -içten yanmalı motorun kapasitesinin sonuna ulaştık- bu saatten sonra özellikle çevresel ve tüketici taleplerinde görülen değişim nedeni ile (bkn.toplum mühendisliği ile algı değiştirme) sektörün pusulası içten yanmalıların uzağındaki noktaları işaret ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

öncelikle herkeze iyi akşmalar  yeni bi araç aldık ford focus titanyum 1.6 dizel sedan şimdi bahsi geçen 8 inc sync 2 sistem var arabada gelen olarak bi sorun yok kaliteli güzel bi araç yanlız şöyle bir sıkıntı var 8 inc ekran ve sitemde bi türlü video klip vs. oyantamadım ıkıncı sorun ise wifi var araçı baglıyorum interene ama gel gelelım ne bı yukleme ne uygulama yada internet ne işe yarar onuda anlamadım özetle 8 inc ekran var klip vs oynatamadım sadece mp3 calıyor wifi internet var guncelleme dahıl usbden ıstıyor bana sacma geldi bu kadar ekran olup  hiç birsey yapamamk araç ve sisem yeni olduug için bayidekilerde pek konuya hakim değil .neyse yardımcı olursanız sevınırım sizinde aklınıza takılan bi sorunuz varsa bende yanıtlıya bılırım arabyala ılgılı bu arada arabayı peşin  71 300 anahtar teslımı aldı ankara otokoc tan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle herkeze iyi akşmalar  yeni bi araç aldık ford focus titanyum 1.6 dizel sedan şimdi bahsi geçen 8 inc sync 2 sistem var arabada gelen olarak bi sorun yok kaliteli güzel bi araç yanlız şöyle bir sıkıntı var 8 inc ekran ve sitemde bi türlü video klip vs. oyantamadım ıkıncı sorun ise wifi var araçı baglıyorum interene ama gel gelelım ne bı yukleme ne uygulama yada internet ne işe yarar onuda anlamadım özetle 8 inc ekran var klip vs oynatamadım sadece mp3 calıyor wifi internet var guncelleme dahıl usbden ıstıyor bana sacma geldi bu kadar ekran olup  hiç birsey yapamamk araç ve sisem yeni olduug için bayidekilerde pek konuya hakim değil .neyse yardımcı olursanız sevınırım sizinde aklınıza takılan bi sorunuz varsa bende yanıtlıya bılırım arabyala ılgılı bu arada arabayı peşin  71 300 anahtar teslımı aldı ankara otokoc tan

Lütfen üyeliğinizi tamamlayınız bizde size yardımcı olabilelim, bakınız özel mesajlar.

-Sistem film,dvd vs oynatmaz. 

-İnternet şu işe yarıyor; bir yolculuktasınız birinizin interneti atıyorum 4gb veya sınırsız araç içindeki diğer fertlere internet bağlantısı sağlamış oluyorsunuz onlarda interneti harcamamış oluyor.

-Ford bu sisteme ek olarak APPLİNK özelliği kullanacak onlarda uygulama destekli olacaklar yani direk şu şu siteye girmek gibi sisteme sahip değiller.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

selamün aleyküm.yeni konu açmak istemedim.buradan sormak istiyorum. makyaklı seri sedanlarda arka stoplar led mi? yoksa jetta benzeri şekilli ve sadece ampulmü? birde makyaj öncesi focus 3 lere uygulanabiliyormu?

Sadece ampül, led yok. Şerit olayı felan da yok. Sitemizdeki sedan araçlara bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.