Welcome to Focus Club Tr | Otomobil Severlerin Adresi

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaan Yagizer

Blogger
 • Toplam İleti

  2.920
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  82

Kaan Yagizer tarafından yazılan her şey

 1. No Comment
 2. 2019
 3. o konuya değinmesen olmazdı değil mi? ... illa hatırlatacaksın. Uyuz adam!
 4. Hedef aynen o zaten üstat ... pişman etmez, satın alırken can yakmaz, canı da çabuk çıkmaz hibrit.
 5. ... gölde kayıp (test yapılan alan donmuş göl) kenardaki kar yığınına saplandığında (...ki saplanıyorlar) kolayca çekip çıkarmak için. --8 dakika sonra eklendi-- ...aynen. Benzinli (küçük hacimli) motorların bu kadar üzerine düşülmesinin, o kadar para harcanmasının temel nedeni yarın o motorların (...azıcık geliştirilmiş hallerinin) full hibrit sisteminde "elektrik üreteci" olarak kullanılma planı. ... Ford (bu saatten sonra) küçük hacimli dizel motor teknolojisine yatırım yapmaz ... neden? Bir:Avrupa Dizel motoru yasaklamaya, en azından yerleşim merkezlerine sokmamaya çalışıyor. İki:K.Amerika ufak dizel sevmiyor, Üç:Olası pazarlar Örnek Okyanusya Ufak Dizel dediğinizde size "o ne lan?" diye cevap veriyor. Eldeki Common Rail patentlerinin gittiği yere kadar Dizel üretimine devam ederler (en az on yıl daha canı var o teknolojinin) sonra ... sonra finiş. Sektör gideceği yönü seçti, Ford'da önümüzdeki on yılda hangi teknolojilere ve ürün gruplarına Arge bütçesi harcayacağını net şekilde açıkladı. Mobilizasyon - Otonomi - Hibrit - SUV ...
 6. Fiesta'nın ürün yelpazesi lansman'dan sonra en az bir buçuk, iki yıl geçmeden bitmez. Örnek Crossover 2018'de gelecek. Araç (en az bir tane) Nisan'da Autoshow'da boy gösterecek, Showroom'a inmesi ise Eylül-Ekim ayını bulur. An itibarı ile ST-Line konuşulmadı, söz konusu modelin sırası geldiğinde oturup yeniden ders çalışırız.
 7. @Cem G. ST-Line veya ST (bu aşamada) konuşulmadı. O tür araçlar genelde Lansman dönemi sonrasında, mesela lansman + 1 yılda piyasaya çıkar. Yani ST-Line ile ilgili -taze- bilgi bende yok
 8. @Yakup Çağatay 1.0EB sadece 6 ileri otomatik ile gelecek. Manuel isteniyorsa adres 1.1 makina olacak.
 9. Geri bildirimleriniz için teşekkürler. ... şimdi B479 için toplantı zamanı.
 10. Paylaşın fikirlerinizi, sizi dinliyoruz.
 11. Hasar çok ağır değilse, metalde çatlama yoksa soğuk pres ile hidrolik düzeltme yapılır. Jantı söküp bakmak lazım.
 12. hahaha ... kuZu zaten turbo'lu paŞam. bkn.kurtarsa dükkan sizin ... ama fena gitmiyor, bildiğin "akıyor" --0 dakika sonra eklendi-- ..o da var tabi ki --1 dakika sonra eklendi-- ...önce bir deneyin derim, bence "açmaya" gerek yok.
 13. Açıkçası Kuga'nın motor+Şanzıman uyumu hoşuma gitti. Gidiş derseniz makinanın tork'u tatmin edici. ... ben sevdim.
 14. İlk soruya cevap : yok üstat, tutmuyor. Kamber'i düzeltiyorsun kaster bozuluyor, Allah belamı versin deyip onu düzeltiyorsun bu defa Toe uçuyor. Ön takımda darbe hasarı varsa ve araç düzgün onarılmamışsa istediğin kadar uğraş, olmuyor. Önce sorunun kaynağına ulaşıp orayı düzeltmek lazım. ikinci soru : fabrika ayarları / yeşil görüyorsan ön takımda hasar yoktur ya da araç hakkı ile onarılmıştır. Zaten hasar olur, olabilir... yeter ki düzgün onarım yapılsın
 15. ...yaptığı ayarın tutmadığını gördüğünde "yahu beşikte mi bir şey var?" diye kontrol etmesi lazım. Ama kimi ön düzenci şase ile falan uğraşmak istemiyor ve/veya kendine de "beceremedi" denmesin diye jantın içine basıyor kurşunu. Maksat günü/haftayı kurtarmak ... tabi ki evi temizlemek yerine pisliği halının altına süpüren tembelin durumundan pek farklı değil bu kafa. Malumunuz günümüzde işini hakkı ile yapan; namuslu esnaf olmak popüler değil.
 16. ... podya : taşıyıcı eleman. Kimileri "Beşik"de der ... ana parçadır, ön takım ile ilgili ekipmana -temel- hizmeti verir. Podya'da -kaçma- var ise doğal olarak araç çeker. Ön düzencinin yapacağı bir şey yoktur. Çözüm : Şase ölçüm cihazına bağlanarak ölçüm yaptırmak ve -kaçma-yı fabrika tolerans değerleri içine çektirmek. Bu işlem sonrasında (yeniden yapılacak) ön düzen ayarı sağlıklı sonuç verecektir.
 17. ...hayırdır abisi? Başını felan mı vurdun?
 18. ... malum herkes özellikle reklam ve tanıtımlar konusunda sıradanlık duvarının üzerinden aşmaya çalışıyor. Ford Edge için kısa bir macera filmi çekmiş, bence sürükleyici de olmuş. Bakalım siz beğenecek misiniz?
 19. @Yakup Çağatay kuZu 6Mart gibi bende olacakmış, programını ilk Pazar gününe ayarlayabilirsin... notunda bulunsun
 20. Dediğim gibi araç elektroniği pek kafamın bastığı bir alan değil. O yüzden saçma sapan bir yanıt vermek istemiyorum. ... araç bilgisayarını sizin gibi etkin de kullanmıyorum. Kombi ekrana alıp ortalama yakıt tüketimine (arada sırada) bakmak dışında bilgisayar ile çok yüzgöz olmuyorum. Ben metal ve alaşım adamıyım, analog kafalıyım elektronik işi kafamı karıştırıyor. (Park sensörü üst limitim diyeyim, siz gerisini anlayın) ... o yüzden kendimi tekrar ediyorum. İyi "master" ustalarım var, müsait olduğunuzda uğrarsanız hem güncelleme yapar hem de sorun var mı? .... bakarız.
 21. Aye..Aye..Boss. Mart sonu partisinde Style vardı diye hatırlıyorum, tükkana sokunca Alo derim.
 22. ...fiyat ne zaman dert oldu Cengom? Tükkan senin...
 23. ...biz utanmayız. Sektöre giren herkes o gereksiz şeyi (apandisit gibi) aldırır ... kullanma kılavuzunda yoktur, %99.99 unutmuşuzdur. (evet ... huyumuz kurusun, pis unuturuz) --2 dakika sonra eklendi-- ...kol dayama yok (Style'da) ama ne var? http://www.evmanya.com/urun/722377-sanal-mobilya-avena-zigon-sehpa-22-farkli-renk ...yaaa ... bizde çare tükenmez Abi Allah aşkına ne yapacaksın arka kol dayamayı? Aç telefonunda Hotspot'u, bırak çocuklar internetini sömürsün. 10 saatlik yolda gıkları çıkarsa ortalıkta anırır, dolaşırım. @Murat Kavuk kuZu'yu (yeniden) mıncıklamaya gidiyorum ... var mı özel olarak bakmamı istediğin bir şey? İşin gırgırı bir yana satış-pazarlama komitesi üyesi olarak aksesuar seviyeleri ile ilgili yorum yapabilirim. ... Kuga özelinde her sent için Ford.EU ile çok sıkı pazarlık yapıldı. Çıplak fiyata yansıyan her kuruş (vergi sistemimiz nedeni ile...) Anahtar tesliminde büyük fark yarattığı için özellikle -Basic- aracın fiyatında rekabetçi pozisyon alma adına epey ter döküldü. Sanırım (en azından lansman) fiyatları siz de mantıklı bulmuşsunuzdur. (bulmadıysanız ... İch bin Hıdır, elimden gelen budur.) Doğal olarak bazı ekipmanları feda ettik. (bana kalsa arka koltukları bile hesaptan çıkarırdım ama dua edin ki bana kalmıyor) Araç varyantları yani Titanium vs.'nin fiyatları -başlangıç- aracına göre fiyatlandığı için Style'ın pozisyonu ekstra önemliydi. ...tavan rayı yokmuş ... so what? Ekleriz ... ne olacak ki? Alırsın arabayı, bize uğrarsın ... orjinal tavan raylarını takar, indirim yapar ... kredi kartına da taksit uygularız. Allah baba başka acı vermesin. 5" ekran ufak mı geldi? hala dert değil ... takarız navii setini ... al sana 8" ekran, navi, geri görüş kamerası ... üstelik araç beyannamesini şişirmeden .. ÖTV manyağı olmadan çözüm. Ambians ışıklandırma yokmuş? gene so what ... veririm bizim elektrikçilere, bir günde şerit led döşeyip aracı Gaziantep pavyonu gibi yaparız (isterseniz) ... sorun değil yani. Style iyidir, candır ... oynamaya / kişiselleştirmeye müsaittir. Pas geçmemekte fayda vardır... Sonuç : Taş mı yiyicez?
 24. ...ne yaptım gene? Dur bir konuyu okuyayım .... hıms, hıms, hıms (okuma efekti) ...anladım. Güncelleme (yazılım) yapılmamış olabilir, çok da "hönk-hönk" konuşamıyorum çünkü alçak gerilim elektrik işinde resmen cahilim. Ama şöyle bir şey yapabiliriz. İyi ustalarım var (forumdaki arkadaşlar bilir) sizin kuZu ile çay içmeye uğrarsanız hem ECU yazılım güncellemelerini halleder, arıza mesajı var mı ona bakarız ; hem de işi bilen arkadaşa ne olduğunu ilk elden anlatır ... cevap alırız.
 25. ...bence de muayeneden geçmez ama biri bu far ile gözümü alsa benden okkalı küfür yiyeceği kesin. edit : imla

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.