Welcome to Focus Club Tr | Otomobil Severlerin Adresi

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaan Yagizer

Blogger
 • Toplam İleti

  2.860
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  81

Everything posted by Kaan Yagizer

 1. ...soğuk nedeni ile ufaktan illa donmuştur, sorun soğuk mu? Sıfır! ..diyemem ... ama zor. Sonuçta alçak basınç/alü.döküm'den bahsediyoruz. Bence değişen üst merkezin (yeni) görece eski alt.merkeze uyguladığı basınç nedeni ile alt merkezin içindeki piston sızdırmazlık ekipmanı vs. patlamıştır. Uzay mekiğini düşüren 5$'lık izolasyon contası hesabı iki kuruşluk conta patlayınca araba kala kalıyor.
 2. ...kim bilir? Parça'da döküm hatası olabilir, montaj hatası olabilir, bin tane olasılık var ... arada debriyaj sıfırlandı de geç bence.
 3. ...evet alt merkez ölmüş. Çocuklar sana haber vermiştir ama ben de tekrar edeyim. Merkez + debriyaj olayını garantiden hallediyoruz. Araba çalışınca diğer ufak-tefek şeylere de bakacağız. H.sonunda kuZu'nu iade ederiz.
 4. Ben kullanıyorum, memnunum. Tavsiye eder miyim? ...sanırım ederim. bkn. Kendisine "gerekirse" diye manevra alanı bırakmak.
 5. ... zevkler ve renkler tartışılmaz ... ... itiraf ediyorum, izlerken canım çekti.
 6. ... başımla beraber, şeref verirsiniz.
 7. ... ben nereden bileyim yahu? Y.Parçacılara sordum ... "onu da kullanıyos, bunu da kullanıyos ... bilgisayara şase girince ne sipariş edilmesi gerektiğini sölüyo!" ...dediler. bkn.ömrümde microcat'mi gördüm? ... yani sonundaki AB değişir mi? değişmez mi? en ufak bir fikrim yok ... sadece sonunda "N" var mı? ben ona bakarım, bir de parçacının verdiği malzeme kuZu'ya uyuyor mu? bkn.yanlış parçayı "uyuma lan" diye y.p'cinin kafasına atıp pekmezini akıtmaca. ... sonuç : ben bilmem gavurun bilgisayarı bilir, ne tak derse onu takıyos sonra da dönüp Fört'a fatura ediyos. ... eski/yeni diye bir şey yok, mühendisliğin sizin aracınız için tavsiye ettiği ne ise aracınızda o parça ile onarım yapılmıştır.
 8. ... ViN numarası ile alakalı o iş ... yani " KTBV6P 7C601 CF N " ile " KTF1FP 7C601 AB N " arasındaki seçim bayiye kalmış değil. Sisteme araç şase no'su girerek iş emri açtığınızda bilgisayar şase numarası üzerinden detay bilgiye ulaşıyor ve hangi kavrama setinin atanacağını otomatik olarak belirliyor. Aralarındaki fark ne? Kesin bilgim yok ... Eskiden sadece KTF1FP kullanırdık, sonradan KTBV6P'ler devreye girdi.,çok kafanıza takılıyorsa P.tesi saha mühendislerine sorarız. npt: çok basit şeylerden dolayı, atıyorum setin içindeki bir parçanın imalatçısı değiştiğinde dahi parça numarası farklılaşıyor. (üründe hiç bir fark olmasa da...) büyük ihtimal ile öyle bir şeydir. Sonuçta hem KTF1FP hem de KTBV6P'ler onarımda kullanılıyor.
 9. .... Klavye imalatçısı Taiwan'lı kardeşlerim taş'mı yesin? Wang-Yu'nun veletleri gece yatağa aç'mı yatsın? Vicdansız!
 10. ...senin klavyeye 10cc yanık yağ dökelim ... bak bakalım "On Parmak" yerine "afujjjmmsxps" yazıyor musun? yazmıyor musun?
 11. Enteresan olan bir şey yok ki, sayıp döktüğün buzlanma noktalarından bizler sorumluyuz...genelde geceleri kalkıp belli yerlere damacana ile su döküyoruz. Kimi zaman aynı noktayı beş bayi suladığı için verimli çalışamıyorduk ama bu kış OYDER'in devreye girmesi ile birlikte herkesin sorumluluk/yetki alanları da belli oldu. Mesela biz Tuzla - Pendik köprüsü arasından sorumluyuz ve her gece toplam 40 ayrı noktayı su ve yanık yağ karışımı ile ıslatıyoruz. bkn. çoluk çocuk evde ekmek bekler, akşam yemeğinde jant'mı yedireceğiz?
 12. ... aynı cevabı sana da veriyorum. "kıskançlık yok!" sizde Boneval gibi ortamın duayeni olun, otomotiv / ralli dünyasına o kadar zaman ve emek harcayın, helikopter bile tahsis ederiz.
 13. ...kıskançlık yok!
 14. ...canım biz de sana boş değiliz.
 15. ...Aynaya bak
 16. ... @Mert Yürüyen 'i daha çok seviyoruz ya, ondan ...
 17. Kar-Kış olayında bir hafta Kuga kullandım. Akıllı 4X4 acayip başarılıydı. Şehir içi dur/kalk, kesintisiz dört çarpı dört bağlı halde 12lt ortalama ile 490km yapmışım. Normal havada ve şehir içinde tüketimi 10,5lt civarına çekiyordum. Yazın İzmir'e 8,5lt ile ve kara kışta Ankara'ya 9lt ile gitmiştim. Aha size ilk elden tüketim değeri... Zevk işine gelince; ben yüksekte yukarıda oturmayı (dizler kırık) seviyorum. O nedenle tercihim hep CMax, Kuga vs. oldu. Park derseniz... sorun değil. Focus'u bıraktığınız yere MPV ve SUV'ler ite kaka sığıyor.
 18. ... malum herkes özellikle reklam ve tanıtımlar konusunda sıradanlık duvarının üzerinden aşmaya çalışıyor. Ford Edge için kısa bir macera filmi çekmiş, bence sürükleyici de olmuş. Bakalım siz beğenecek misiniz?
 19. Öyle bir havası var değil mi?
 20. ...o motor G.Afrika'ya gidecek de, elemanlar motoru koyup aleti yürütecek de, gemiye koyup bize yollayacaklar da .... ooooo ... biz bu duruma "Don't Die My Donkey, Don't Die!" diyoruz.
 21. ... o söylediğinin bir başka versiyonu da "Babaannemin şeyleri olsaydı..." diye başlar, gider. Sevgili üstadım kurtarsa tüKKan senin ama bizde uygulanan hacim esaslı vergi sistemi Dünya'da kabul görmüyor ki ... eleman emisyona göre, yakıt tüketimine göre ve belki de en önemlisi bir arazi aracının olmazsa olmazı "sağlamlık" esaslarını temel alıp araç yapıyor. bkn. olsa senden esirgermiyiz?
 22. ... de get, zaten denemeye gerek de yok. RS abisini alır, götürür. ...aslında Vette'nin motoru 700cc daha büyük, kağıt üzerinde Stang'ı yer gibi gözüküyor ama ...
 23. ... kedidir o kedi. Kıskanç kedi ... Nankör kedi Seversiniz, sevmezsiniz ... tabi ki o ayrı. Ama F serisi bildiğin toraman çocuktur, el ense attığınızda gözünü kırpmadan size tek kaşını kaldırarak bakar ... sessiz bir "de get leyn!" çeker, bildiğin - sallamaz- bagaj kapağının saplamalarını avara edersiniz, o kapağı tek başınıza tutamazsınız ... öyle ağır, kemiklidir. Kaputu söküp caponlara verseniz o malzemeden bir Prius çıkartırlar. Koldan otomatik olan sofa koltuk ile candır, tekli koltuk + orta konsollu modelleri genelde Redneck kroları pek sever. İşin dibinde o aynen Kid Rock gibi bir Detroit çocuğudur ... obur, ağzı bozuk ama kodumu oturtan cinstendir.
 24. ...deli mi "sevdi" beni üstadım? ne işim var bu karda kıyamette şehirler arası yolda? Çok önemli bir şey mi çıktı? ...ertele gitsin. Seni mahkemeye verseler "Force Majeure" dersin, hakim kürsüden inip iki yanağından öper ... aferin evladım, sen doğrusunu yapmışsın der. https://en.wikipedia.org/wiki/Force_majeure bkn.elinde faraş varken ben (temsili)
 25. ...ben migros'tan aldığım (2,95TL) Plastik faraş kullanıyorum ... eleman faraşın ağız kısmını hafif tırtıklı yapmış, hem kar atıyor hem cam kazıyor ... çiçekkk! bkn.basit güzeldir.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.