Jump to content

Yeni Koronavirüs Hastalığı Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

Sizi ve çevrenizi Koronavirüs riskinden koruyacak 14 Kural (video)

'Yola Focusla'tıkla yazmaya başla

Fotoğraf yarışması için tıklayınız (Mart 2020)

Göksel Yaman

Member
 • Content Count

  604
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Göksel Yaman last won the day on March 8

Göksel Yaman had the most liked content!

Community Reputation

676 Mükemmel

6 Followers

About Göksel Yaman

 • Rank
  Style

Profile Details

 • Location:
  İstanbul
 • Car:
  Focus 1.5 TDCI Powershift
 • Job:
  .
 • Gender:
  Bay
 • Age 36

Recent Profile Visitors

1,695 profile views
 1. Platform'un çok beğenilmesinin nedeni verdiği sosyal mesajlar. Evet bunu gerçekten başarmış. Lakin verdiği mesaj dışında bana hiçbir çekiciliği gelmedi. Hatta çok saçma geldi. Ama nedense inanılmaz beğenenler var. Gerilim filminde, 28 days later, devamı 28 weeks later ve 6. His.'ten sonra, beni nedenae hala etkileyen bir film olmadı.
 2. Daha önce benzer bir hata için, bu videodaki prosedürü gerçekleştirmiştim. Bizim ki bcm deki bir sigortanın atmasından kaynaklı çıkmıştı. Bu prosedürü yapıp, BCM içindeki ve Motor yardımcı sigorta kutusundaki sigortaları kontrol edermisiniz..
 3. Bazen şöför tarafı silecekte yolcu tarafına doğru belli bir olanda su atıyor. Yada yukarıdan hep süzülme şeklinde su geliyor. Pek bilinmiyor lakin, bcm içindeki ufak bir dosya değişikliği ile ben 8sn sonra tekrar silme komutu verdim. El ile tekrar uğraşmamak için.
 4. Edit: Sorunu halettim.. Çözüm : Modül Reset
 5. Hocam, buradaki bütün satırları denedim. Başka seçtiğimde, direkt olarak, Aktif çıkış tamamlandı yazıyor. Daha önceden yedeğini aldığım orjinalde olması gerekeni seçtiğimde sağ ve sola çıkış için sinyali verdikten sonra. Aktif çıkış kullanılamıyor diyor.
 6. Dün sync 3.0 dan, 3.4 e yükselttim. Arayüz oldukça başarılı. Daha hızlı, özellikle 24 derece ayarla dediğinde, 3.0 da 24 derecemi dediniz deyip tekrar bir onaylama istiyordu. 3.4 de direkt olarak hızlı bir şekilde açıyor. Ekstra bir menü açıldığında, (örn : görsel park sensörü ikonu) arka tarafı fluleştiriyor. F9 haritada bazı animasyonlar değişik ve daha işlevsel. Ben Lincoln teması yaptım. Daha ergonomik ve daha az göz yorucu ve sade geldi bana. Bunlar iyi tarafları idi. Lakin ufak tefek sıkıntılar yaşadım. Aktif park çıkış asistanım kullanılamıyor diyor. Birde açılış ve kapanış animasyonum RS di. Forscan ile splash display rs yaptım. Lakin açılışta, RS animasyonu çıkıyor. Kapanışta çıkmıyor. Bunun dışında bir problem yaşamadım. Özellikle aktif park çıkışım kullanamıyor demesini kafaya taktım. @muratkavuk hocam. Böyle bir sorun dhydunuz mu tecrübeniz var mı?
 7. Seviye sensörleri ve bağlantılar kaynaklı olacağını sanmıyorum. Kuvvetle ihtimal Far motorlarından biri bozuksa diğeride çalışmaz.
 8. Aynı TSB, anlaşılan tüm 1.5 dizel ve 2.0 dizellere gelmiş. Bendede mevcut..
 9. Sadece orjinal yedek parça satışını yapan bir site önerisi yerine, aradığınız orjinal parçanın finish kodunu bularak sorgulatabilirsiniz. Yada Forum Sponsoru Er-ol Otomotiv'e ürünün olup olmadığını sorabilirsiniz.
 10. Bağlantı Şeması ekli Fotoğraflarda Mevcuttur. As-Build Kodlamaları : 96-02 97-02 224-03 ASL Gerekli bağlantıları ve montajı yaptıktan sonra, aracımız CCM modülünü görmesi gerekiyor. Muhtemelen U401 hatası verecektir. Bunun içinde ACC Alining (Yol Kalibrasyonu yapmanız gerekiyor) Ucds yardımı ile CCM modülü içinden kalibrasyon seçeneği ile başlatıyoruz. Bunu yapmadanda aynı modül için yapılandırma dosyasını atmanız yeterlidir. Bazı durumlarda radar kendini kuramaz ise mutlaka yapılması gerekmekte.. , Gerekli dosyayı linkle paylaştım. Maalesef bu sistemi forscan foccus türevi elm 327 yada ELS ile yapamassınız. Ucds ve proğramı şart.
 11. Valla ben olsam hazır kırılmışken, Kaliteli ithal plastik ST tampon koyardım. Takanlardada kalıptada hiç problem yok.
 12. Oem yedek parçada çok takıntılı adamım. Lakin Tamponda plastik aksamda kaliteli ise orjinal aramadım hiçbirzaman
 13. Bu 4. Focusum. Tüm araçlarımı hep yetkili serviste yaptırdım. Yetkili servisi bile seçerim. Hiç sahibinden.com dan araç satmadım. Hep çevremden yakınımdan kişiler aldı. Ben kayıp olarak görmüyorum. Aracı satarkende bunu fazlasıyla alıyorsunuz..
 14. Maalesef aracınıza uygun mercekki Halojen teknolojisi bir far üretilmedi yok.
 15. Tabiki OEM önerimiz olur. Lakin OEM farları taktığınızda, Çalıştırabilmek için, yazılımdan bi-xenon olarak araca tanıtmak gerekli,. Bunu yaptığınızda araç, adaptif için ön denge ve arka denge sensörlerini görmek isteyecek. Farlarınız çalışacak lakin far arıza ışığı yakacak.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.