Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Temmuz katılımı burada
Haziran anketi burada

Göksel Yaman

Member
 • Content Count

  627
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Göksel Yaman last won the day on March 8

Göksel Yaman had the most liked content!

Community Reputation

718 Mükemmel

6 Followers

About Göksel Yaman

 • Rank
  Style

Profile Details

 • Location:
  İstanbul
 • Car:
  Focus 1.5 TDCI Powershift
 • Job:
  .
 • Gender:
  Bay
 • Age 36

Recent Profile Visitors

1,999 profile views
 1. Bendede SS problemi vardı. 4 yetkili serviste toplamda 90 günden fazla mesai yapıldı çözülemedi. Garanti bittikten sonra kendim 1 ay üstüne yoğunlaştım çözdüm.
 2. 1-Obd üstünde DC çevirici Voltaj Kalite Düzenliyici Modül var. Arızalanması sonucu SS çalışmayabilir 2- Akü İzleme Sensörü BMS değiştirilip, denenmesi gerekli. 3- Akü, ye gelen kırmızı kablo, zamanla iletkenliği yitirip, ss i çalışmaz hale getirebiliyor. O kablonunda kontrol edilmesi gereklidir. SS araçta birçok modülle, etkileşim halinde olduğu için, arıza çözümü epey zordur ve zaman gerektirir. Örnek verecek olursam, ACM modülünün 3. Pini bozuk olsa temas etmese bile çalışmaz.
 3. Forscan olur, foccus olur, ucds olur. Hepsinde yapabilirsiniz.
 4. Hilholder açıldığında, ABS configuritiondan ABS intilazie yaparsanız sorununuz çözülecektir.
 5. Murat Abi, Ford Edge'de mesela Çarpışma Önleyici Uyarı Sistemi var ama ACC yok. Araca bağlanınca, Modül listesinde, Adaptif cc modülü mevcuttu ve radar üzerinden çalışıyordu aynı focuslar gibi. Tuş takımını takıp, kodlamasını yaptık. ACC geldi. Eğer ki bu mevcut sistemi değiştirmemişler ise, muhtemel olma olasılığı var.
 6. Style donanımdaki, Çarpışma önleyici yardımcısı, Edge deki gibi radar üzerinden çalışıyorsa, bir tuş takımı ve kodlama ile ACC gelir diye düşünüyorum
 7. Yeni Versiyon yüklenince, sync ayarlarda android auto sekmesi kapalı oluyor. Onu açın.
 8. Osman abiden, 2 adet sipariş verdim. Bugün elime ulaştı, Sokağa çıkma yasağı sonrası, montajını yapıp, fotoğrafları paylaşırım. Tekrar teşekkür ederim.
 9. Akünüzün değişme zamanı gelmiş. Lakin linkini attığınız Akü aracınız için uygun değildir. Birkere 75A olmalı. En az 650cca olmalı.. Nedenine gelirsek, BCM içerisinde T7 tipi akü tanıtılıdır. Araçlarımızda akıllı sarj sistemi olduğundan, tüm voltaj, sarj, desarj, BMS akü izleme sensörü vs. değerlerini bu tip aküye göre ayarlar... Ayrıca, Ford tipi, yani Alçak tip akü tercih etmelisiniz. Aksi takdirde akü kapağını takamayacaksınız..
 10. Arkadaşlar, 95hp yi 115hp ye Proğramla yükseltilebiliyor. Lakin BCM içerisindeki değişikle vs olmuyor. Öğrenilmiş ön değerleri sıfırlamayada gerek yok. PCM içerisinde, DV6 115ps olarak tanıtıldıktan sonra, ABS lambası yanacaktır. ABS configurition dan İntalize yapılacak. Esas iş bundan sonrası, PCM yazılımını tekrar yazdırmak gerekli, bunu yapmadıktan sonra araç 115ps olmaz. Bunuda forscan veya Foccus ile yapamazsınız. Yapılıyorsada bilgim yok. FDRS ve UCDS ile yapılıyor.
 11. Çok karıştırılıyor. Düğmeden çalıştırmak "Keyless Go" yani Anahtarsız Çalıştırmadır. Stop&Start ayrı bir teknolojidir demekle birlikte. Yakıt hattı, Pompa, enjektörler, hatta Mazot filtresi tıkanıklığındanda yapar.
 12. O aşamaya gelince, karşımıza ne çıkacak bakmak gerekli. Sistemini incelemek gerekli, Afaki konuşuruz tecrübe olmayınca.
 13. En son 1.27 versiyonu var. 1.26 ya göre bazı modül kalibrasyonlar yapmaya başladı. Örneğin ACC kalibrasyonu. Ama duyduğum kadarı ile, UCDS artık güncellenmeyecek, başındaki rus bırakacakmış. Mk4 ler için güncelleme şart çünkü proğramın.
 14. Platform'un çok beğenilmesinin nedeni verdiği sosyal mesajlar. Evet bunu gerçekten başarmış. Lakin verdiği mesaj dışında bana hiçbir çekiciliği gelmedi. Hatta çok saçma geldi. Ama nedense inanılmaz beğenenler var. Gerilim filminde, 28 days later, devamı 28 weeks later ve 6. His.'ten sonra, beni nedenae hala etkileyen bir film olmadı.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.