Jump to content

Göksel Yaman

Üye
 • Toplam İleti

  674
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  5

Göksel Yaman en son Ağustos 2 tarihinde kazandı

Göksel Yaman daha önce lider oldu!

Toplam Beğeni

804 Mükemmel

6 Takipçi

Göksel Yaman Hakkında

 • Derece
  Style

Profil Detayları

 • Şehir:
  İstanbul
 • Arabam:
  Focus 1.5 Ecoblue ST Line
 • Meslek:
  .
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

2.233 profil görüntüleme
 1. Bu konuda çok şanslıyım. Babam 65 yaşında. Baba badana yapsak mı ? 1 gün sonra eve pantone getirir. 2 günü alır 3 günü bitirir. Baba sifon su kaçırıyor. O şamandıradandır oğlum. Şamandıra alınıp, eve gelinir takılır aynı gün Baba, kombi petekler çalışıyor ama suyu ısıtmıyor. O tribün var içinde oğlum kanatçıkları kırılıyor zamanla ondan olur. Aynı gün o parça alınıp takılır. vs vs. Örneklerle çoğaltabilirim. hatta eski aracımdan kalma aynı Renk ST spoilerım vardı. Kendi aracına takıp değiştirdi geçen gün İsviçre Çakısı gibi babam var her derda deva O yüzden hiç ama
 2. Resmi olarak, donanım ve opsiyon tam listeside açıklandı mı ? Mavi sitede göremedim henüz
 3. Yeşilçam replikleri gibi, Yalanda olsa, Seni seviyorum de bana diyor ya Yalanda olsa inanmak istiyorum kulağa çok iyi geliyordu. İnsan bekliyor bir umut muhtemelen ford hafif hybrit ve 1.0 ecoboost motora yoğunlaşacak. Bana kalırsa Puma ST de fiestada kullanılan 1.5 200ps ecoboost motorla gelir. Belkide sen yazmışındırda bunu daha önceki yazılarında tahmin etmek çok zor değil. hybrit istiyorsun, otm seçeneği yok. Otomatik olsun 155ps olsun oda yok. Biz mi çok şey istiyoruz yahu
 4. Tam araba yenileme düşüncelerime başlamışken, kafamı azda olsa kurcalamadı değil. Ama aklımda hafif hibrit ve 7dct seçeneği vardı o olmamış gibi duruyor. Bir soru daha yurtdışı ST line donanımlarda ACC standart gibi duruyor. Burada kesin teyit olarak var mı ? Direksiyon ve koltuk ısıtma vs opsiyon değildir inşallah diyelim
 5. Bendede SS problemi vardı. 4 yetkili serviste toplamda 90 günden fazla mesai yapıldı çözülemedi. Garanti bittikten sonra kendim 1 ay üstüne yoğunlaştım çözdüm.
 6. 1-Obd üstünde DC çevirici Voltaj Kalite Düzenliyici Modül var. Arızalanması sonucu SS çalışmayabilir 2- Akü İzleme Sensörü BMS değiştirilip, denenmesi gerekli. 3- Akü, ye gelen kırmızı kablo, zamanla iletkenliği yitirip, ss i çalışmaz hale getirebiliyor. O kablonunda kontrol edilmesi gereklidir. SS araçta birçok modülle, etkileşim halinde olduğu için, arıza çözümü epey zordur ve zaman gerektirir. Örnek verecek olursam, ACM modülünün 3. Pini bozuk olsa temas etmese bile çalışmaz.
 7. Forscan olur, foccus olur, ucds olur. Hepsinde yapabilirsiniz.
 8. Hilholder açıldığında, ABS configuritiondan ABS intilazie yaparsanız sorununuz çözülecektir.
 9. Murat Abi, Ford Edge'de mesela Çarpışma Önleyici Uyarı Sistemi var ama ACC yok. Araca bağlanınca, Modül listesinde, Adaptif cc modülü mevcuttu ve radar üzerinden çalışıyordu aynı focuslar gibi. Tuş takımını takıp, kodlamasını yaptık. ACC geldi. Eğer ki bu mevcut sistemi değiştirmemişler ise, muhtemel olma olasılığı var.
 10. Style donanımdaki, Çarpışma önleyici yardımcısı, Edge deki gibi radar üzerinden çalışıyorsa, bir tuş takımı ve kodlama ile ACC gelir diye düşünüyorum
 11. Yeni Versiyon yüklenince, sync ayarlarda android auto sekmesi kapalı oluyor. Onu açın.
 12. Osman abiden, 2 adet sipariş verdim. Bugün elime ulaştı, Sokağa çıkma yasağı sonrası, montajını yapıp, fotoğrafları paylaşırım. Tekrar teşekkür ederim.
 13. Akünüzün değişme zamanı gelmiş. Lakin linkini attığınız Akü aracınız için uygun değildir. Birkere 75A olmalı. En az 650cca olmalı.. Nedenine gelirsek, BCM içerisinde T7 tipi akü tanıtılıdır. Araçlarımızda akıllı sarj sistemi olduğundan, tüm voltaj, sarj, desarj, BMS akü izleme sensörü vs. değerlerini bu tip aküye göre ayarlar... Ayrıca, Ford tipi, yani Alçak tip akü tercih etmelisiniz. Aksi takdirde akü kapağını takamayacaksınız..
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.