Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

On 05.11.2015 16:44:59, Mehmet oktay said:

Goodyear UG9 205-55-16 91H almayı düşünüyordum. Kliksada var ama yakın fiyatlarda memleketimde bulurum diye araştırdım. UG9 205-55-16 91H çıkmıyor deniyor. Sitesine baktım orda da yok. Ne demek oluyor bu. Bu lastiği almak hata mı olur. 

Dün ankara iskitlerde kışlık lastik fiyatları için yaptığım araştırmada Goodyear bayisi de dahil olmak üzere 2-3 lastikçi 205-55-16 UG9 un 2015 üretiminin yapılmadığını söyledi(piyasada halen satılanların 2014 üretim olduğunu söyledi), başka ebatların ise 2015 üretiminin olduğunu gösterdi. Açıkçası benim de aklıma acaba bu ebat için geçen yıl olumsuz bir dönüş mü oldu düşüncesi geldi, soru işareti oluştu. Halbuki geçen sene 195-60-15 UG9 kullanmış ve çok memnun kalmıştım. 

Bundan dolayı WR D4 ya da Conti ye de daha ciddi bakmaya başladım. Ama UG9 a kapımıda kapatmış değilim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 06.11.2015 20:51:53, Yakup Çağatay said:

Tereddüt etmeyin, alın internetten ve dışarda taktırın :) 

15 saat önce, Ahmet Kara said:

Dün ankara iskitlerde kışlık lastik fiyatları için yaptığım araştırmada Goodyear bayisi de dahil olmak üzere 2-3 lastikçi 205-55-16 UG9 un 2015 üretiminin yapılmadığını söyledi(piyasada halen satılanların 2014 üretim olduğunu söyledi), başka ebatların ise 2015 üretiminin olduğunu gösterdi. Açıkçası benim de aklıma acaba bu ebat için geçen yıl olumsuz bir dönüş mü oldu düşüncesi geldi, soru işareti oluştu. Halbuki geçen sene 195-60-15 UG9 kullanmış ve çok memnun kalmıştım. 

Bundan dolayı WR D4 ya da Conti ye de daha ciddi bakmaya başladım. Ama UG9 a kapımıda kapatmış değilim. 

Yakup beye güvendim aldım. :)

Lastikler 2015 üretimi. Belki psikolojik ama şimdilik memnunum. Kar buz görmediğim için gerçek yorum yapamayacağım.

2 saat önce, Mehmet oktay said:

Yakup beye güvendim aldım. :)

Lastikler 2015 üretimi. Belki psikolojik ama şimdilik memnunum. Kar buz görmediğim için gerçek yorum yapamayacağım.

Şimdi tüm lastiklere baktım. Lastiklerden iki tanesi 2015 27.hafta, 2015 31.hafta, diğer ikisinde ise üretim tarihinin olduğu yer boş. Bu yıl üretilmeyen UG9 için bence iyi düşünün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu tespit benim değil bizzat bayinin söylediği ben de duyunca şaşırdım açıkçası, bu kış için Ug9 üretiminin olmadığını söyledi ama diğer arkadaşların yazdıklarına ve bazı internet sitelerine bakılırsa da bu yıl üretimi mevcut. Belki de ithalatçı firma yada distribütör ile alakalı bir durumdur bilemiyorum. Sonuçta benim de görüşüm ug9 başarılı bir seri kullanmış birisi olarak söylüyorum. Bakalım hangisi uygun denk gelirse artık onunla kışın yola devam edeceğiz 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bugün itibari ile GY UG9 tanesi 240 liraya alıp taktırdım. lastikçiler 2015 üretim Türkiye ye gelmedi dediler. Birkaç yere sordum. 2014 takıldı hayırlı uğurlu olsun çokta düşünmemek lazim. Yazılarla fikir ve bilgi veren arkadaşlara teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
3 saat önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Mert sana bir takım kar lastiği yapalım :)

abi kış lastiği yeterli değil... bahsettiğim noktalarda çılgın buzlanma oluyor. lastik mastik dinlemez şarampole iniverirsin vallahi. zincirsiz gerisi yalan.ha birde nokian hakkapeliittan varsa kafan rahat olur tabi. (belirli bir sıcaklıktan sonra kauçuk arasından pençe gibi çivicikleri çıkıveriyor, lastik teknolojiside son nokta benim nezdimde)

NT_product-image_HKPL_8.png.cfd32eef74bf

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mert sana bir takım kar lastiği yapalım [emoji4]

abi kış lastiği yeterli değil... bahsettiğim noktalarda çılgın buzlanma oluyor. lastik mastik dinlemez şarampole iniverirsin vallahi. zincirsiz gerisi yalan.ha birde nokian hakkapeliittan varsa kafan rahat olur tabi. (belirli bir sıcaklıktan sonra kauçuk arasından pençe gibi çivicikleri çıkıveriyor, lastik teknolojiside son nokta benim nezdimde)

NT_product-image_HKPL_8.png.cfd32eef74bfd174ae97a4d79987ddb7.png

Çok hoşuma gitti :)

Benim aklıma gelmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu Çivili lastige gelmis, bende cikayim aradan. Eski aracimdan kalma Goodyear Ultra Grip 500 Lastikleri taktirdim.Lastikci civi deliklerinin oldugunu soyleyince internetten gorsellere baktim gorsellerde hep civili lastikler ama benimkinde civiler eksik sonradanmi takiliyor acep?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 28.12.2015 at 11:56, Halit K. said:

Gerçekten iyi bir lastik ve sıfırı pahalı ise neden olmasın? 

Bende 2.el bakıyordum ama sonra uygun ve kaliteli sıfır bulunca vazgeçtim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Aziz AY said:

Konu Çivili lastige gelmis, bende cikayim aradan. Eski aracimdan kalma Goodyear Ultra Grip 500 Lastikleri taktirdim.Lastikci civi deliklerinin oldugunu soyleyince internetten gorsellere baktim gorsellerde hep civili lastikler ama benimkinde civiler eksik sonradanmi takiliyor acep?

Çivili lastiklerin çoğunun sonradan takılan versiyonları var bildiğim kadarıyla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Aziz AY said:

Sonradan takılabilir çivi ancak aylarca buzun kalkmadığı arktik bölgeler Sibirya vs için daha uygundur. 

Dün Nokian WR G2 ile kaza yapıyordum. Bizim buradan E5e katılımı kapdılar. Küçücük bir sokaktan katılıyoruz. Orada da TIR kalmış. Daha evvelden daha küçük bir yoldan katılmak gerekmiş. Mecburen ileri gidip alt geçitten dönüp koca daireyi en baştan çizeceğim. Çok sinirlendim hava yağışlı . Fakat geri dönerken alışkanlık  çıkışa dönmem gereken yeri kaçırıp refleks olarak iş yerine doğru yöneliverdim. Çok sinirlendim ve gaza bastım. TIRcıya ve kendime küfürler ede ede giderken sanırım tehlikeli hızlara çıktım (300 Nm tork bu boru değil çıkarıveriyor hemen) orada bir ışık var genelde yeşil yanar. Pat diye kırmızıya döndü ve frene asıldım ama  Nokianlar yolu tutmayı bıraktı,  ABS falan işe yaramıyor, çok az yavaşlayarak  gitmeye devam ediyorum. Hava karanlık yayalar yola indiler İnşallah beni görüyorlardır. Allahtan baktılar durdular ve ben resmen ışıkta duramadım ve yüksek hızla kırmızıda geçtim yayalar 5-6 adım daha atmış olsalar şu an nezaretten bilditriyor olurdum. Yazlık lastiklerle yağmurda böyle bir duramama olayı hiç yaşamadım. Millet genelde kış lastiği yağmurda çok zayıftır. İstanbulda 2 gün kar olacak diye kış lastiği alanlar onlarca günkü yağmuru tehlikeye atıyor falan diyor. Bilmiyorum genel olarak cidden yağmurda zayıf mılar, benimki artık ömrünü tamamladı mı ? Şu anda kar başladı evimin olduğu dağ başına nasıl çıkacağım endişe ediyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, H. Cenk said:

Sonradan takılabilir çivi ancak aylarca buzun kalkmadığı arktik bölgeler Sibirya vs için daha uygundur. 

Dün Nokian WR G2 ile kaza yapıyordum. Bizim buradan E5e katılımı kapdılar. Küçücük bir sokaktan katılıyoruz. Orada da TIR kalmış. Daha evvelden daha küçük bir yoldan katılmak gerekmiş. Mecburen ileri gidip alt geçitten dönüp koca daireyi en baştan çizeceğim. Çok sinirlendim hava yağışlı . Fakat geri dönerken alışkanlık  çıkışa dönmem gereken yeri kaçırıp refleks olarak iş yerine doğru yöneliverdim. Çok sinirlendim ve gaza bastım. TIRcıya ve kendime küfürler ede ede giderken sanırım tehlikeli hızlara çıktım (300 Nm tork bu boru değil çıkarıveriyor hemen) orada bir ışık var genelde yeşil yanar. Pat diye kırmızıya döndü ve frene asıldım ama  Nokianlar yolu tutmayı bıraktı,  ABS falan işe yaramıyor, çok az yavaşlayarak  gitmeye devam ediyorum. Hava karanlık yayalar yola indiler İnşallah beni görüyorlardır. Allahtan baktılar durdular ve ben resmen ışıkta duramadım ve yüksek hızla kırmızıda geçtim yayalar 5-6 adım daha atmış olsalar şu an nezaretten bilditriyor olurdum. Yazlık lastiklerle yağmurda böyle bir duramama olayı hiç yaşamadım. Millet genelde kış lastiği yağmurda çok zayıftır. İstanbulda 2 gün kar olacak diye kış lastiği alanlar onlarca günkü yağmuru tehlikeye atıyor falan diyor. Bilmiyorum genel olarak cidden yağmurda zayıf mılar, benimki artık ömrünü tamamladı mı ? Şu anda kar başladı evimin olduğu dağ başına nasıl çıkacağım endişe ediyorum. 

yağmurdan ziyade yolun kaygan olduğu ana denk gelmiş olabilirsiniz cenk abi.

geçen yıl snoways3 kullandım. daha çok yağmurlu ve soğuk/kuru havada kullanmıştım ve çok başarılıydı özellikle yağmurlu havada. nokian'ı zaten hepimizi biliyoruz, bu işin kompedanı bir firma!

bence sen lastiğe değil, kendine kız burada! :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kışlık lastik bu havalarda daha tehlikeli trafikte sinirlerimize hakim olmamız lazım kışlık lastik takılı ise özellikle son 1 aydır yaşadığımız ankara havasından bahsediyorum takip mesafesi daha fazla bırakılmalı ani hareketlerden kaçınılmalı yavaş yavaş seyredilmeli mümkünse geçen cumartesi sis pus vs var akşam saatleri yeni açılan yoldan etimesgutun içerisine doğru ilerliyorum kışlıkları dün taktım daha golfcünün biri benim arabayla didişip duryordu bulaşmadım yol verdim gitti  bir  makas attı başka bir sürücüye 50-70 km aralığında ilerliyorum ışık kırmızıya döndü hastane kavşağında  duramadı belediye otobüsünün sağ arkadan kendi aracının sol ön çamurluğundan bir vurdu lastiğin ordan adam yaralanmıştır büyük ihtimal sol ön direk felan gitmişti allah korusun bu işin şakası yok aman dikkat edelim ....yüksek tork sıkıntı bu havada 16 '' inç kışlıkları dün akşam taktım kendi aracıma michelin alpin a4 olmasına rağmen gaza yüklenince direksiyonu sağlam tutmazsan kafayı sağa sola sallayıp duruyor :D

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.