Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

175 taban için 68 db ses fazla ama, benim aldığım 205 ug9 da 68 yada 69 db idi unuttum

arabada yalıtım iyi ise ve ş.dışında sürülmeyecekse ses de pek sorun olmaz zaten. güle güle kullan

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim az bir bilgimle lastikte dikkat edilecek konular. Kauçuğunun sert ya da yumuşak olması, bulunduğunuz yerdeki yağmur/kar/buzlanma, kışın ne kadar sürdüğü  gibi konular; lastik markasıyla aynı dikkatte diye biliyorum. Yanlış hatırlamıyorsam:

Nokian testleri buzlanmaya karşı zayıf, petlas çok sert gibi.. 

Sert deyince ne anlıyorsunuz?
Sert olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Hamur sert olunca lastik nasıl davranıyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

175 taban için 68 db ses fazla ama, benim aldığım 205 ug9 da 68 yada 69 db idi unuttum

arabada yalıtım iyi ise ve ş.dışında sürülmeyecekse ses de pek sorun olmaz zaten. güle güle kullan

Bu boyda en sessizi 67 db, iyi yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sert deyince ne anlıyorsunuz?Sert olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Hamur sert olunca lastik nasıl davranıyor?

Kaucuk özelliğin soğuk ve sıcak havadaki tepkisine, ilk okulda derlerdiya bir maddenin sıcak ve soğukta gevşemesine göre set olduğu kanaatine varılıyor. Sert olduğunda araca daha fazla ses veriyor diye düşünüyorum.

Sizin ileteceğiniz ya da değişmesi gerektiğini düşündüğünüz bilgi varsa öğrenebiliriz.

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nokian WR D4 205/55 R16 91H olmadığı için 215/55 R16 97H XL  almayı düşünüyorum.  Aracın orjinal ebatları 215/55 R16 93H olduğunu düşünürsek 97H XL yük endeksi fazla gelmez mi?

Mevcut hocam buyrun

http://www.kliksa.com/urun/nokian-20555-r16-91h-wr-d4-kis-lastigi/902564315

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Altında kalmadığı sürece sorun yok, yani maliyeti arttırır o kadar, yük indeksinin talep edilenden yüksek olmasının hiç bir zararı olmaz bundan başka.
Genel bilgi adına yazdım yine de...

Bu arada 215/55-16 için 93, 205/55-16 için 91 olabilir yük indeksi. Alman tescillerinde böyle geçiyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.