Jump to content

Yakup Çağatay

Admin
 • Content Count

  55,467
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  552

Yakup Çağatay last won the day on July 15

Yakup Çağatay had the most liked content!

Community Reputation

31,358 Mükemmel

About Yakup Çağatay

 • Age 31
 • Rank
  GT

Profile Details

 • Age 31
 • Location:
  iStanbul
 • Car:
  '08 Focus Ti-Vct Titanium
 • Job:
  Öğrenci
 • Gender:
  Bay

Communication - Social

 • Age 31
 • Website URL
  http://www.focusclubtr.com

Recent Profile Visitors

91,309 profile views
 1. Bir sorun yok, hep böyle değil miydi zaten? Performans azaldıysa gaz seviyesini kontrol ettirin.
 2. Açıkcası pek fikrim yok çünkü sürekli depoda farklı karışım oldu. Kart kampanyaları vardı malum 125 liralık ayrı ayrı istasyon ve markalar oluyor. En büyük fark Gürcistan benzini ile Türkiye’deki benzinde, bizimkiler gayet iyi onlara göre ve yerel servisler farkı hemen anlıyor. Bilindik markalarda hissedilir kalite farkı olduğunu sanmıyorum.
 3. Depon 30 litre almaya müsait örneğin sen 20 litre istiyorsun x 6 lira diyelim= 120 liralık al dersen o kadarda duruyor. Depo tamamen boş veya değil maksimum alacağından daha fazla tutar girmemiz gerekiyor ki tabanca atabilsin yoksa atmaz keser. Özetle önce parayı sağlama alıyor sistem sonra yakıt veriyor. Pompacıya ben 200 lira ancak belki alır diyecektim tam adam 400 girdi ve tabancı atmasını bekledik.
 4. Aytemiz Self Servis deneyimledim. Sözde her şeyi sen yapıyorsun -Yeni olduğu için bir arkadaş gelip yardımcı oldu-. Öncelikle plakayı okuması için kameraya doğru yanaşman lazım yani pompaya paralel gelmek gerek yandan yanaşınca hiç tanıyamadı, plakayı düzelt deyince de olmadı tekrar yanaşmak zorunda kaldım. O zaman ise tek harf hatalı çıktı düzelt deyince bu sefer sorun çıkmadı. Düzelt olayı ile sanırım belli yere kadar izin var. Adım adım ekranda ne yapmanız gerektiği yazıyor, en önemli nokta kredi kartından sizin tahmini alacağınız yakıt tutarı çekiliyor. Arkadaş benden 400 lira çekti, ben 120 liralık aldım, depo ne kadar alır diye hesap ederken, “abi önemli değil fazla yaz iade ediliyor dedi kendi girdi 400’ü” aslında daha tutarlı giriş yapmakta fayda var. 400 bekleyen provizyonda kalıyor sonra tam tutar çekiliyor. Çıkan slipte 120 lira yazıyor ve kar edilen tutar yazıyor örnek veriyorum diğer pompalara göre 2.5 lira. İzmir - İstanbul otobanında denk gelmiştim, self servis pompaları boştu, yani daha doğru düzgün bilen yok.
 5. Bizim arabanın yolu Ankara'dan geçince hemen araya cam filmi olayını sıkıştırdım. Tam da boş vaktinde gidince denk geldi. Ürünler LLumar ürünlerinden artık çıkıyorlarmış, 3M, Global ve Seramik myway dedikleri ama markası Amateras olan ürün uyguluyorlar şu an. Benim anladığım bu Global olan 350 liraydı seramik denilen ise 550 lira, 3M ise 700 küsürdü sanırım ellerinde kalan o. Ellerinde bir cihaz var filmin ısı geçirgenliğini ve karartma oranını vs gösteren onlara bakarak Global olan fazla ısı geçirdiği için mantıksız olduğunu düşündüm ve Amateras uygulattım. Yasal sınırlar içinde ön taraf yaklaşık %20 karartmalı, arkalar ise %80'e yakın ancak ikisinin de ısı emişi %90 üstündeydi. Tükkan Forumlarla iletişim (ajans vb.) kuran kişi farklı çalışanlar farklı olunca; fiyat, ödeme türü ve ürün bilgi alış süreci oldukça sancılı. Bu, daha net olursa bence daha kaliteli bir süreç olur. Sonuç Ürüne gelecek olursak, işçilik ve uygulama sürecini çok beğendim. Filmin sıcaklığa etkisi hakkında ise henüz bir fikrim yok. Karartma durumuna gelecek olursak seçtiğim ürünler dahilinde içerden görüş yeterince iyi. Arkalar tipik mk3 gibi önler ise yeterince açık bir cam filmi. Müsait zamanda fotoğraflarını da eklerim. Amateras hakkında bilgi bulmak zor, Japon malı.
 6. İletişim bölümünden vs de ulaşabilirsiniz. Ö.mesaj kurallarına aykırı kullanım yapmış olabilirsiniz.
 7. İlk mesajda var hocam işte. Gizli özellik diye yazmadık diye mi sordunuz anlamadım.
 8. Kontrol ederim ancak %100 sonuç vermez. Rahatsız olduğunuz bir durum var mı?
 9. Usta vs talep ve bilgi için servis kategorisi mevcut. Diğer problem için mevcut konuları kullanın lütfen
 10. Dizel Dacia Sandero'muzda klima açıkken sürekli oluyor, 1 sn'den de kısa bir süre. --2 dakika sonra eklendi-- Şöyle bir başlık da var
 11. Hocam daha önceki konunuzda da belirttiğimiz gibi forumda arama butonu var kullanmanız dahilinde bu konu hakkında forumda iletilerimizi okuyabilirsiniz.
 12. Vallahi bilmem ki philips’e göre pek bi fark göremedim. Gece sürüşü de yaptım baya, açıkcası bana yetiyor abi bu rahatsız olmuyorum. Yasal sınırlar içinde halojende çok fark olmuyor sanırım o kadar ampül değiştik

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.