Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

18" Janta mı geçsem, şu mu olsa bu mu olsa derken, orijinal ebatta 215 / 60 / R16 Goodyear Ultragrip Performance Gen-1 kışlık lastiklerimizi taktırdık. Bu lastiklerle Ankara'nın kaymak gibi yollarında ortalama 80 km/h hızla yaklaşık 20 km yol yaptım. İlk izlenimlerim oldukça olumlu. Özelikle Bridgestone yazlıklardan sonra yumuşak battaniye gibi geldi lastikler. Yeni olmasının da etkisiyle çok sessiz ve konforlu. Motorun sesini ve titreşimini daha çok hissetmeye başladım yol gürültüsü azalınca.

35 psi hava basıldı lastiklere ve araç bilgisayarı "düşük lastik basıncı" uyarısı veriyor. İki ayrı petrol istasyonunda durup ben de tekrar 35 psi bastım. Uyarı vermeye devam ediyor. 37 veya 38 mi basmam gerekir acaba, ne dersiniz? Etiketi bu şekilde:

Sizin tasarrfunuz tabiki ancak henüz erken değil mi lastikleri takmak için? 

Hayırlı olsun bu arada, iyi bir lastik seçimi yapmışsınız... Eğer maddi durum el verirse bu jant lastik setini koruyun, 18 yada 19 jant yazlık set yapabilirsiniz...

güzel günlerde kullanın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin tasarrfunuz tabiki ancak henüz erken değil mi lastikleri takmak için? 

Hayırlı olsun bu arada, iyi bir lastik seçimi yapmışsınız... Eğer maddi durum el verirse bu jant lastik setini koruyun, 18 yada 19 jant yazlık set yapabilirsiniz...

güzel günlerde kullanın

Haklısınız Mert Bey, ben de erken diye düşünüyorum. Gerçekten o sıfır lastiklerle şu havada gelirken içim gitmedi değil. Bana kalsa 15 Kasım'dan sonra taktırırdım. Ama daha sonra bu kadar geniş zaman bulamayabilirim diye (araştırma, bulma, satın alma, taktırma, git gel, yok lastik kalmadı...) mecbur kaldım diyebilirim. Şu zamanda bile istediğim lastiği alabilmek için 4 gün beklemek zorunda kaldım. Ama bundan sonra sadece değiştirme olacağı için 15 Kasım'dan sonra gidip değiştiririm diye düşünüyorum.

İnşallah niyetim var hala 18" Janta.

Bu arada Doğan Bey, dediğiniz gibi yapıp uyarıyı kapattım. Teşekkür ederim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iyi günler. Okuduğum kadarıyla focus 3 style için 205/55 r16 lastik daha uygun deniliyor. Aracım için Good Year ultragrip 8 kış lastiği almayı düşünüyorum. Bir arkadaşım  bana  geçen yıl alıp 1 yıl kullandığı aynı ölçü ve model lastikleri 500 TL ye verebileceğini söyledi. Sizce uygun mudur yoksa sıfır mı almalıyım karar veremedim. Fikirlerinizi söyleyebilirseniz sevinirim

Muhammet Çakmak tarafından düzenlendi
İmla
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim. Ben de öyle düşünmüştüm. Peki 215 yerine 205 i takmanın avantajı tam olarak nedir?

taban dar olduğu için hissedilmeyecek derecede tüketimde düşme ve yine hissedilmeyecek düzeyde (bu duruma göre değişir tabi) düşük kızaklama riski... a

en büyük avantaj temel lastik ebatlarından olduğu için fiyat uygun, kesinlikle 205 alın. --kesinlikle demeyeyim de şiddetle tavsiye ederim diyeyim---

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim. Ben de öyle düşünmüştüm. Peki 215 yerine 205 i takmanın avantajı tam olarak nedir?

taban dar olduğu için hissedilmeyecek derecede tüketimde düşme ve yine hissedilmeyecek düzeyde (bu duruma göre değişir tabi) düşük kızaklama riski... a

en büyük avantaj temel lastik ebatlarından olduğu için fiyat uygun, kesinlikle 205 alın. --kesinlikle demeyeyim de şiddetle tavsiye ederim diyeyim---

ilave olarak yol tutuşta azalma ve yükseklikte alçalma. tabi bunlar da hissedilmeyecek ya da çok az düzeyde olacaktır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben size tavsiyede bulunamıyorum çünkü kış lastiği kullanmıyorum:)

hocam doğru diosun ama ben çok sık köyceğize gelip gidiyorum ---bknz. hanımköylülük--- çok yağmur yağıyor be... öyle böyle değil, resmen suyun üzerine gidiyoruz yani :) bir de kocaman kocaman yağıyor, sanki arabanın camına küçük baloncuklar vurup patlıyor gibi iri iri yani...

neyse, siz almayın tabi öyle bir yazayım dedim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben 205-60-16 aldım 240 dı sanırım.. 3 kış kullandığım 205-60-16 yıda 180 civarına saydılar, 4 lastiğe 775 tl verdim..

205-55 iyi ama kasislere biraz sert vuruyor, salıncaklarım değiştiği için bu ebattan tırstım.. daha yüksek olan 60 yanağı seçtim..

bugün yeni aldığım kış lastiklerini taktırdım, aldığım yerde duruyordu.. her zaman gittiğimiz ve kapalı parkı kasis dolu alışveriş merkezine gittik. inanın 205-60-16 süpermiş.. her zaman aynı hızla geçerken hafif vurur gibi olan lastikler, bu sefer yumuşacık geçip gitti..

kısa vadede çok iyi bakalım, kışın ne yapacak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.