Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2018 Adac Kış Lastiği Test Sonuçları 205/55 R16 H

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Karı ön görüp yola çıkmazsın ama tehlikeyi sezip aracını kenara çekemezsin. Yavaş gitmek temkinli gitmek vs çözüm değil.

karı nerden ön göreceğiz 500km yola gideceğiz diyelim bir bölgede kar yağarken diyer yerde yağmaz veya aniden yoldayken bastırabilir veya günlük kullanımda yaşadığımız bölge karlı bölge olabilir 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

karı nerden ön göreceğiz 500km yola gideceğiz diyelim bir bölgede kar yağarken diyer yerde yağmaz veya aniden yoldayken bastırabilir veya günlük kullanımda yaşadığımız bölge karlı bölge olabilir 

Onun için 4 mevsim yapmışlar hocam, bilgin olsun sürpriz yaşama.

Benim verdiğim örneği böyle yere çekeceğinizi düşünemedim kusura bakma bundan sonra daha dikkatli yazarım ancak ikinci bölümü es geçmişsin ? 

Ek: Yahu bir kere de he siz haklısınız size de saygım var demeyeceksin değil mi? İlle de bu lastikleri alanlara laf edeceksin, amaç nedir anlamadım.

• Beğen 2
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:

Hiç katılmıyorum:

1. Kış lastiklerinin çoğunun kar/buz performansı birbirine yakındır ve hemen hiçbiri yolda bırakmaz.
  2. Kar ve buzda her zaman daha yavaş ve temkinli gidilir, ayrıca yola çıkmama seçeneği de hep akıldadır.
  3. Buna karşılık kuru asfalt ve yağmurda özellikle fren performansı çok farklılık gösterir. Yol koşullarını güvenli hissettiğiniz bir ortamda istemeden çok zor koşullarda kalabilirsiniz. 
  4. Kar ve buzda kullanma oranı çok özel bölgeler dışında kuru ve /veya yağmurlu zeminde kullanmanın %10'u kadar bile olmayabilir. 
  5. İskandinav ülkelerinde yaşamadığınız sürece tercihinizi karsız/buzsuz zemindeki performansa bakarak yapmanızda yarar var. 

benim için kar performansı önemli Antalya da yaşamıyorum ben fren mesafesi varsın 1 m geç dursun,başka marka kar lastikleri kullandım karda bariz fark var arada hatta forumda bi ara bir arkadaş" continental ile çıkamadığım yerde arkadaş petlasla çıktı demişti "

Bende Antalya'da yaşasam senin bahs ettiğin kritelere dikkat ederim,Yola çıkmama diye birşey olamaz ben kaç defa hava iyiyken birden bire karın bastırmasıyla kara yakalandim...Yolculuklar günlük ev-iş arasından ibaret değil...Ornegin Mardin `den yola çıkıyorsun hava güneşli ordan memlekete yaklaşıyorsun yolda kara tutuluyorsun,yada sabah Nevsehir'den Kayseri'ye gidiyorsun hava güneşli akşama dönüşte birden yolda kar bastırıyor veya köyde çalışıyorsun evin merkezde günlük 30+30 km yol gitmek zorundasın yola çıkmama gibi bir lüksün yok. vs.vs. Benim için en önemli kriter kar performansı başkası neye göre alırsa alsın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

" continental ile çıkamadığım yerde arkadaş petlasla çıktı demişti "

aynı derecede eskimiş lastik olmak koşuluyla benim contiyle çıkamadığım yerde birisi petlasla çıksın. ne istiyorsa yaparım.

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Onun için 4 mevsim yapmışlar hocam, bilgin olsun sürpriz yaşama.

Benim verdiğim örneği böyle yere çekeceğinizi düşünemedim kusura bakma bundan sonra daha dikkatli yazarım ancak ikinci bölümü es geçmişsin ? 

Ek: Yahu bir kere de he siz haklısınız size de saygım var demeyeceksin değil mi? İlle de bu lastikleri alanlara laf edeceksin, amaç nedir anlamadım.

4 mevsimi bırak kar lastiği bile iş görmüyor bazen .4 mevsim Bu çevrelerde yolculuk yapanlarin tercih edeceği bir seçenek değil 

--4 dakika sonra eklendi--
1 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

aynı derecede eskimiş lastik olmak koşuluyla benim contiyle çıkamadığım yerde birisi petlasla çıksın. ne istiyorsa yaparım.

eskimiş lastik niye olacak onu anlamadım,eski lastikle zaten iyi performans gösteremez,bunu forumda bi arkadaş yazmıştı geçen senelerde 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 mevsimi bırak kar lastiği bile iş görmüyor bazen .4 mevsim Bu çevrelerde yolculuk yapanlarin tercih edeceği bir seçenek değil 

eskimiş lastik niye olacak onu anlamadım,eski lastikle zaten iyi performans gösteremez,bunu forumda bi arkadaş yazmıştı geçen senelerde 

eskimiş demedim, aynı derecede eskimiş dedim, 40000 km 8 sene kullanılmış continin (ki daha eskisiyle bile yolda kalmadık) çıkamadığı yerden sıfır petlas çıkabilir buna itiraz etmem ama ikiside aynı durumdaysa mümkünatı yok BENCE.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, çağlar çetinkaya yazdı:

continental ile çıkamadığım yerde arkadaş petlasla çıktı demişti "

Hocam söylemeyeyim dedim ama dayanamadım kusura bakmayın. Renault markası genel olarak yedek  parça ucuzluğu, tamir maliyetleri, ilk alım maliyetleri ile bazı markalara nispeten daha uygun. Konuyu tam hatırlamıyorum ama bir ara muhabbet esnasında renault markasına ''köylü arabası'' yakıştırması yapmıştınız. Şimdi bende diyorumki; Allah hiçbir kulunu renault markasını küçümserken, kendi lüks segment arabasına Petlas marka lastik aldırmaya mecbur bırakacak ve bunu dünyanın en mantıklı hareketi gibi lanse ettirecek duruma düşürmesin. AMİN 

• Beğen 5
  • Haha 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

ben alıştım valla garip gelmiyor artık ? 

Aslında konuya bu şekilde müdahil olmak istemezdim ama dayanamadım  ? Henüz alışamadım sanırım ?

--5 dakika sonra eklendi--

@Gürkan Çakıroğlu Geçen sene lastik araştırması yaparken birçok test videosu, kullanıcı yorumu gibi verileri inceleyip, bütçemi de ayarlayıp Michelin Crossclimate almıştım. Lakin pişman olmadım. İstanbul iklimi için gayet yeterliydi ve kullanım tarzıma uygundu. Şimdi aynı lastik takımı ciddi anlamda zamlanmış. Şu an almak istesem alamam belki de. Ama alan insanlara da enayi muamelesi yapmanın alemi var mı abi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 dakika önce, Cankut Bulut yazdı:

lastik araştırması

Haklısın tabiki. Defalarca yazdık, lastik memnuniyeti kişilere/kullanıma göre de farklılık gösteren bir durum. Memnun olanda var olmayanda...

Örneğin benim kışlıklar (Nokian) 2012 sonu üretimi, diş derinliği var ancak sertleşmeden çekiniyorum. Değişirsem mi yoksa bir kış daha kullansam mı düşüncesindeyim? Lassa Snoways3 veya 4 mü alsam ? Petlastan 10 tl daha pahalı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.