Jump to content

Serkan Z.

Üye
 • Toplam İleti

  1.331
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  5

Toplam Beğeni

4.502 Mükemmel

1 Takipçi

Serkan Z. Hakkında

 • Yaş 44
 • Derece
  Ghia

Profil Bilgileri

 • Yaş 44
 • Şehir:
  Mersin
 • Arabam:
  2016 Fiesta 1.6 pws Titanium x
 • Meslek:
  Öğretmen
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

1.270 profil görüntüleme
 1. Serkan Z.

  2016 Focus 3 1.5 Tdci Sunroof Su Sızdırma Problemi

  Dediğim gibi civataların yerinin belirli olması onların montajı doğru tamamladıklarının bir ispatı değil zaten. Benim arabadaki suyu kesebilmek için servis önce buradan bir iki farklı seviye denemesi yaptı ve her seferinde arabayı servis dışına yağan yağmurun altına çekti. Her defasında kısa sürede içeri damlacıklar sızdı. Sizin arabada daha önce bu problem olmadığına göre halledilmeyecek bir sorun olduğunu sanmıyorum. Yerinden söküldükten sonra fitil tekrar eski koruyuculuğunda oturmayabilir deforme olmasa bile. Sonuçta plastik bir malzeme. Bir mm esnese bile bütün alanı çevreleme kabiliyeti etkilenebilir ve su kaçırabilir. Bence dert etmeyin. Düzgün bir ayar ve en fazla conta değişimi sizin problemi halleder.
 2. Serkan Z.

  2016 Focus 3 1.5 Tdci Sunroof Su Sızdırma Problemi

  Sunnroof yerleri belli civatalarla yerine oturuyor. Bu konuda problem yok ama oradaki vidalar aynı zamanda ayar yapmaya da yarıyor. Yani tam kapalı vaziyetteyken sunroof kaportadan yukarı doğru hafif çıkıntılı veya tavana tam gömülü olacak şekilde farklı seviyelerde montajlanabiliyor. Benim arabada bu ayarları değiştirip deneme yapmışlardı mesela. Belki orada bir simetri yakalayamamışlardır. Ya da söküp takarken contaya zarar vermiş olabilirler. Benim ilk mesajımı okursanız orada Range Roverların sunroof sistemlerinin tamiratını yapan ustanın bana söyledikleri detaylı bir şekilde yazıyor. Benim araçta ses yoktu ama içeri damlacıklar sızıyordu. Sonra damlalar kanala düşüp oradan da aracın dışına tahliye oluyurdu. Bu sistem bence en son çare olarak düşünülmüş. Yani çok sıra dışı durumlarda devreye girmeli ama benim arabada her yağmurda tepemizde damlalar beliriyordu. Hatta birisinde otoban çıkışında virajı biraz hızlı dönünce kanal içinde biriken su benim üzerime akmıştı. Bu nedenle bu durum kesinlikle normal değil bence. Başka hiçbir arabada bu durumun olduğunu söyleyen birisine rastlamadım mesela. Tamirat için de bazı servisler conta değişimi falan yapıp deneyebileceklerini söylediler ama baktım ki araba deneme tahtasına dönecek, hiçbir işlem yaptırmadan o şekilde binmiştim satana kadar.
 3. Serkan Z.

  Yüksek Duran Arka Taraf için Spor Yay

  Yeri belki burası değil ama ucundan konuya dokunulduğu için son zamanlarda tuhafıma giden bir konuya ben de temas edeyim istedim. Özellikle foruma yeni üye olunduğunda yaşanıyor bu sendrom gördüğüm kadarıyla. Her konuya ama istisnasız her konuya cevap verme, tavsiyeyi aşar boyutta doğrudan direktif verip tedavi etmeye çalışma gibi enteresan bir durum var. Telefondan giriş yapınca ana sayfada 5 konu görülüyor. Bir bakıyorsunuz alt alta 5 tane aynı profil fotosu. Yazan kişinin cephesinden nasıl görünüyor bilmem ama dışarıdan bakınca aman dur şuna da yetişeyim, eyvah bir soru daha sorulmuş hemen cevap yazmam lazım gibi bir telaş hâli algılanıyor sadece. Bu kadar müsrifçe fikirleri sağa sola doküp saçmak nesnelliğe ve inandırıcılığa inen en büyük darbe.
 4. Serkan Z.

  Tamamlayıcı Kasko

  Ucuzdur vardır bir illeti, pahalıdır vardır bir hikmeti. Eğer bu isim altında sadece trafik sigortasının kapsamı genişletiliyorsa diğer birçok teminattan yoksun kalacaktır araba.
 5. Serkan Z.

  Araçlarda Yetkili Servis Dışına Gidilmesi - Blok Muafiyeti

  Aynen katılıyorum size.
 6. Serkan Z.

  Araçlarda Yetkili Servis Dışına Gidilmesi - Blok Muafiyeti

  Servis dışında bakım yaptırmak bir yılda 200-300 lira tasarruf etmek demek. Sonrasında oluşabilecek bir sıkıntıda servis önce garanti dışı dese iki seçeneğiniz var: 1. Ödemeyi yapacak ve gerekli yerlere itiraz edip paranızı geri almaya çalışacaksınız. 2. Yasal durumlar netleşene kadar ödeme yapmayacaksınız ki aracı kullanamayacağınız düşünülürse bu pek olası değil. Geçen hafta Otokoç'ta Fiesta'nın ikinci bakımını yaptırdık. Yağ, yağ filtresi, hava filtresi ve bujiler değişti. 850 lira tuttu. Özelde 500 civarına bitebilirdi ama sonra garanti ile uğraşmaya değer mi bu fark için ona karar vermek lazım. Yüklü bir masraf durumunda garantiye girdirmeye uğraşmak çok tatsız bir süreç olacaktır. Ben şahsen bu riski almak istemem. Özelde bakımda kulanılan muadil parçalar da cabası. Bakımı da sırf bu yüzden muadil kullanma ihtimali sıfır olan fabrika şubesinde yaptırdım. Belki de benim gibi düşünenler yüzünden yetkili servislerde fiyatlar giderek artıyordur.
 7. Serkan Z.

  Kaloriferi Açınca Araç içinde Egzos Kokusu

  Focus'ta da durum aynıydı hocam.
 8. Serkan Z.

  Kaloriferi Açınca Araç içinde Egzos Kokusu

  Ben, manuel olarak devreden çıkarılmadıkça iç sirkülasyonun kendiliğinden devre dışı kaldığına hiç şahit olmadım. Mesela otobandan Mersin'e gidiş süresince yaklaşık 20-30 dk boyunca dışarıdan hava almak için sistem böyle bir müdahalede hiç bulunmadı. Yaz-kış durum böyle. Yazın etkili soğutma için. Kışın da zaten dışarıdan hava almaya kalksanız kömür kokusu sizi zehirlediğinden sirkülasyon hep kapalı. Bence siz kalorifer sisteminizi bir kontrol ettirin.
 9. Serkan Z.

  2019 Ford Kuga Casus Çekim [İlk] (Artık Anlaşılır Halde)

  Harika görünüyor. Mevcut Kuga'da arkası tamamlanmadan kesilmiş gibi bir görüntü vardı belki de bagaja doğru çok uzamayan stop grubu yüzünden. Ayrıca çok köşeli ve dengesiz görünüyordu. Bu çok oturaklı her açıdan tutarlı bir tasarıma sahip.
 10. Serkan Z.

  2019 Ford Kuga Casus Çekim [İlk] (Artık Anlaşılır Halde)

  Mevcut Kuga'da arka kısım pek güzel değil. Bunun en güzel yanı arkası. Tavandan hafifçe basıklaşan yapısıyla ve dolgun kalçasıyla Q5'i andırıyor. Bu hali bile çok hoş. Önde de buna yakın bir şey çıkarsa sadece kozmetik olarak gerisinde kaldığı Qashqai'nin işi zorlaşır.
 11. Serkan Z.

  Ücretli Poşet Uygulaması

  Aslında fırıncının yaptığı uyanıklığa fena halde ayar oldum da dediğim gibi zaten yılda bir kere oradan pide alırım veya almam. Bu yüzden arıza çıkarmadım. Laf aramızda pidesi çok çabuk bayatlıyor ve neredeyse bir saat içinde külçe gibi yığılıyor.
 12. Serkan Z.

  Ücretli Poşet Uygulaması

  Benim için tek sıkıntı para verdiğim poşetle adamın reklamını yapmak. Logo kalkarsa sorun yok ama madem parasını veriyorum sakız da alsam en büyük boy poşeti alırım. Bu işi anında fırsata çevirenler de var. Bildiğim kadarıyla ekmek ve diğer unlu mamüller için poşetler ücretsiz. Geçen akşam pide fırınında, poşet yasak ya onun için veremiyoruz, dediler. Halbuki ekmeği poşete koymak zorunda. Aklınca poşet masrafından kurtulacak. Sürekli pide aldığım bir yer olmadığından üzerinde durmadım. Bir daha da en acil durumda bile uğramam olur biter. --4 dakika sonra eklendi
 13. Serkan Z.

  Yeni Ford Focus (Mk4) 2018'de 12 Ödül Kazandı

  İkinci elde ucuz MK4 beklemek hayal olur. Kimse 180'e aldığı arabayı 150'ye vermez yani. 170 bin etiket koyar. Alıcı da 10 daha verir sıfıra binerim, der. 6 ayda 50 bin km yapmış bir arabadan bahsediyorsak orası ayrı tabi.
 14. Videonun sesini açamamıştım izlerken. Sonradan ben de fark ettim.
 15. Bana da sanki eco modda isen hiçbir şekilde spor mod gücüne erişemezsin tarzında bir tepkisi olması lazımmış gibi geliyor. Bu arada 2. 0-100 denemesinde 25 km/h civarında bir nefeslenip tekrar yoluna devam ediyor gibi geldi. Anlık bir duraksama var nedense.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.