Jump to content

Serkan Z.

Üye
 • Toplam İleti

  1.216
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  5

Serkan Z. en son Mart 26 tarihinde kazandı

Serkan Z. daha önce lider oldu!

Toplam Beğeni

4.161 Mükemmel

1 Takipçi

Serkan Z. Hakkında

 • Yaş 43
 • Derece
  Ghia

Profil Bilgileri

 • Yaş 43
 • Şehir:
  Mersin
 • Arabam:
  2016 Fiesta 1.6 pws Titanium x
 • Meslek:
  Öğretmen
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

1.085 profil görüntüleme
 1. BİRMOT Adana'da yapılıyordu 2010 yılına kadar. Sonra şube müdürü acil bir toplantıyla yasakladı ekspertiz işlemini. O zamanki son ekspertiz de benim aldığım Punto'ya yapılmıştı. Şube müdürü muhtemelen değişmiştir ama ekspertiz işlemleri yeniden başladı mı sanmıyorum. Koskocaman bir fabrika şubesi olduklarından dolayı sıradan bir firma gibi davranamıyorlar ve raporlarının arkasında durmak durumundalar. Haliyle bu da sonrasında bağlayıcılığı yüksek sıkıntılı durumlara düşmeleri demek. Benle neredeyse mahkemelik oluyorlardı ve % 100 haksız olduklarından problem benim dediğim şartlarda çözülmüştü. Bunun üzerine de bahsettiğim toplantı yapılıp benim rahatsızlık duyduğum ve genel merkeze şikayet edeceğimi söylediğim diğer meselelerle birlikte ekspertizi de sonlandırmış.
 2. Serkan Z.

  Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

  Elbette tercihler farklı olabilir ama artık üç aşağı beş yukarı çerçeve belli. Müşteri temsilcilerinin test sürüşündeki veya masa başındaki süslü laflarına aldanıp satın almaya karar veren çok kısıtlı bir kesim kaldı. İnsanlar artık rakipleri değerlendirip kıyaslamayı yapıp öyle geliyor showrooma. Şahsen ben bir önceki versiyonu daha hızlı ve ekonomik olan bir arabanın yeni versiyonunu almıyorsam bu pahalı olduğu için asla değil. Kriterlerimi karşılamadığı içindir ancak. Rakipleri de bana göre bir Fiesta asla etmez orası da ayrı. Avrupa pazarında hedef kitle bizden tamamen farklı. Evin 2. aracı, üniversiteye giden evin kızının veya oğlunun üniversiteye başlama hediyesi vs. Avrupa'da perrformans çok geri planda kalan bir kriter B sınıfı araç alırken.
 3. Serkan Z.

  Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

  Fiesta'nın ilacı belli. Ya 1,0 motor 125 ps olarak gelecek ya da dizel otomatik bir versiyon mutlaka aileye katılacak. Aksi takdirde bir daha liderliği rüyasında göremez. Neden önceki kasadan daha yavaş ve daha çok yakan bir arabayı alsın ki müşteri? Geldiği günden beri söylüyorum, Ford bu sınıfın imparatoru Fiesta'yı göz göre göre çöpe attı.
 4. Serkan Z.

  Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

  8 ileri otomatik şanzıman ile ilgili en fazla 2 yıl içerisinde birtakım revizyonlara gidilecektir. Her ne kadar araçlar seri üretim öncesi uzun soluklu testlere tabi tutulsalar da işin rengi arabalar son kullanıcının eline geçince değişiyor çünkü. Gerek performans arttırıcı gerekse yakıt tüketimi ve dayanıklılık ile ilgili bazı dokunuşlar kesinlikle bekliyorum ben.
 5. Serkan Z.

  C-max Mk II Sync II

  Harika Herkesin eline sağlık. Güle güle kullan Gürkan.
 6. Serkan Z.

  Neden Uçak Değil De Otobüs Seyahati

  10 saat ve üzeri kara yolu ulaşım süresi olan durumlarda uçak belki tercih edilebilir ama kendi aracım daima ilk seçeneğim olur. Otobüs asla tercihlerim arasında yer almaz. Adana-Ankara için uçak süre avantajı kesinlikle sağlamıyor mesela. 7.10 uçağı için 4'te kalkmak ve saat 5 gibi yollara düşmek hiç de konforlu değil. Varış için de aynı çile dikkate alındığında hiç gerek yok. Sabah 5'te kalkar 5.30'da kendi arabamla yola çıkar 5 saatte yolculuğu tamamlarım. Eşimle benim gidiş-dönüş uçak biletimiz 208 lira tutmuştu. Esenboğa'dan Talim Terbiye Kurulu Başkanlığına kadar 115 lira taksi ücreti ödedik. ☺ Ayrıca uçak koltuklarının diz mesafesi de evlere şenlik. Daha geniş alan sunan köy minibüsleri var. Buna maruz kalmamak için 1A ve 1B'yi alabilmenin ekstra bedeli de toplamda 70 lira. Dönüşte Kızılay'dan alana kadar 2 kişinin servis ücreti sonra Adana'dan Tarsus'a kadar 2 kişinin servis ücreti ve nihayet Tarsus'ta eve ulaşım için taksi ücreti derken hesap bayağı kabarıyor. "En güzeli bin arabana keyfine göre git kardeşim." seçeneği en mantıklı tercih oluyor.
 7. Serkan Z.

  Focus mu Octavia mı ?

  2016 1,5 tdci titanium Focus'umu internette ilanın yayınlanmasından 1,5 saat sonra sattım. 2016 sonunda 98 bin liraya almıştım ve yaklaşık bir yıl sonra 105 bine sattım. Bırakın Jetta'yı Passat bile makyajlı Focus kadar yumuşak bir sürüşe sahip değil. Jetta esnemeyen takır tukur bir araba. Yalıtım için üzerinde özel olarak çalışılmış (daha kalın camlar ve daha kalın taban kaplaması) ve bu konuda da neredeyse herkesten geçer not almış bir aracı Jetta'dan daha konforsuz ve sert bulmanız hayret verici doğrusu. Bence de ne kadar problemli olduğu ortada. 1,5 tdci pws şanzıman ile bu konuda da şu an rakipsiz bence.
 8. Serkan Z.

  Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

  Bitirdin beni. Artık hipnotize olurum bunlarla. Bi yel değirmenleri bi de MK4... Sabahlara kadar izlesem doyamam.
 9. Serkan Z.

  Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

  Aynen öyle. Telefondan fotoyu büyütüp büyütüp arabanın içine girmeye çalışıyorum.
 10. Serkan Z.

  Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

  Her açıdan mükemmel duruyor. Gözlerimi alamıyorum.
 11. Serkan Z.

  Klima Tavsiyesi

  Ben yine de yetmez diyorum zira üst kat tecrübesini daha önce yaşamış birisi olarak oradaki odaların cehennem fragmanı şeklinde nasıl yandığını çok iyi bilirim. ☺ Bununla birlikte 12000 btu almak hem ısıtmada hem de soğutmada daha çabuk sonuç alınacağı için son derece mantıklı. Ben kimi zaman servisin bir üstünü söylediğini bilmeme rağmen onların dediğinin de bir üst btu'sunu aldım hiç de pişman olmadım.
 12. Serkan Z.

  Klima Tavsiyesi

  18000 btu bile bu beklentiye cevap veremez. Odanın kapasitesinin bir üstünde güce sahip bir klima almak sadece o oda için performansı arttırır. Kısa sürede termostat yapıp daha ekonomik bir kullanım bile sunabilir ama üst katı hele hele de üzerinde başka ev olmayan bir bölümü bırakın soğutmayı ferahlatmaz bile.
 13. Serkan Z.

  Focus Mk3 Mca Hangi Motor ile Aktif Ön Izgara Var?

  Problem yok üstad. ☺
 14. Serkan Z.

  Focus Mk3 Mca Hangi Motor ile Aktif Ön Izgara Var?

  Arkadaş Focus 3,5 ile ilgili sorduğu için ben ona göre cevap verdim. ☺ Nasıl, iyi çevirdim mi lafı? ☺ (İşin doğrusu 1,6'larda olmadığını sanıyordum)
 15. Serkan Z.

  Focus Mk3 Mca Hangi Motor ile Aktif Ön Izgara Var?

  Sadece 1,0 Ecoboostlarda aktif ön ızgara var.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.