Jump to content

Serkan Z.

Üye
 • Toplam İleti

  756
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  3

Serkan Z. en son Temmuz 23 tarihinde kazandı

Serkan Z. daha önce lider oldu!

Toplam Beğeni

2.405 Mükemmel

1 Takipçi

Serkan Z. Hakkında

 • Yaş 43
 • Derece
  Style

Profil Bilgileri

 • Yaş 43
 • Şehir:
  Mersin
 • Arabam:
  16 Fcs 1.5 tdci&16 fiesta 1.6
 • Meslek:
  Öğretmen
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

689 profil görüntüleme
 1. Arabanın Anahtarı Bagajda Kaldı Yardım!

  "Anahtarı almak için kasten kırdık." dersek sanırım hangi cam olursa olsun karşılamaz.
 2. 2018 Yeni Kasa Mk4 Focus Test Ediliyor (Casus Çekimler)

  Aynen kardeşim. Kamuflaj konusunda da haklısın. Oldukça heybetli ve albenili gösteriyor arabayı ama altında çok hoş küçük sürprizler de bekliyorum ben.
 3. 2018 Yeni Kasa Mk4 Focus Test Ediliyor (Casus Çekimler)

  Fiesta için satış düşünmüştük ama onu da askıya aldık şimdilik. Fakat MK4'ün olası fiyatı konusunda senin kadar iyimser düşünemiyorum maalesef. Benim tahminim opsiyonsuz bir titanium dizel otomatiğin 165'in altında olmayacağı yönünde.
 4. 2018 Yeni Kasa Mk4 Focus Test Ediliyor (Casus Çekimler)

  Eski kasanın son satış rakamı ile yeni kasa arasında şimdiye kadar 1-4 bin kasa değişim farkı oluştu hep. Hatta MK3 fiyatına 2014 sonu 2015 başında MCA almayı basardı birçok kişi. Dolayısıyla kasa değişiminin ekstra fiyat farkı getirmeyeceğini farz edip devam edersek sıra dışı şeyler olmasa, ekonomi adına her şey mükemmel gitse bile bu Focus ayda ortalama 2 bin lira zamlanacak. (En iyimser tahminle) Bu hesapla ağustosa kadar fiyat dizel otomatik titanium için 160 olacak zaten. Kaldı ki ben artışın aylık ortalama 2 bin lira düzeyinde kalacağını da pek sanmıyorum. Yıl sonunda herkesin indirim beklediği fırsat ayı aralıkta bile rakam 142'ye ulaştı. Üstelik suni bir zam da değil. Yani bu rakam üzerinden hesap makinesinin tuşlarına rast gele basıp 135'e ineriz diyen bir bayi de yok şu an.
 5. 2018 Yeni Kasa Mk4 Focus Test Ediliyor (Casus Çekimler)

  Sağolasın abi. Bakalım bir müddet böyle devam edelim dedik. Zaten kızın gözü de Focus'taydı ne zamandır. Yok bastın mı koltuğa yapıştırıyormuş. Rampada Fiesta gibi bayılmıyormuş falan her gün ajitasyon yapıyordu. Fiesta'sı da 1.6 105 ps halbuki.
 6. 2018 Yeni Kasa Mk4 Focus Test Ediliyor (Casus Çekimler)

  Biraz uzak duruyoruz bariyere. Zaten çok yanaşınca pompacı arkadaşlar kaportaya sürünerek geçiyorlar arabanın yanından. Böylece onlara da bu zevki yaşatmamış oluyoruz.
 7. 2018 Yeni Kasa Mk4 Focus Test Ediliyor (Casus Çekimler)

  Fiesta'da solda kullanıyoruz bir problem yok abi. Aslında Ford'un seni memnun etmesi biraz ütopik bir fikirmiş gibi geliyor bana. Gül gibi 1.5 tdci arabanı yerden yere vuruyorsun. Her fırsatta sanki "Biri alıp gitse de (Allah korusun) yenilemek için bir bahane doğsa." der gibi sağa sola bırakıp işe gidiyorsun. Ford'a ve arabana karşı çok sert tavırların var.
 8. 2018 Yeni Kasa Mk4 Focus Test Ediliyor (Casus Çekimler)

  Mercedes'te bile Fiesta ekranı var. BMW Yeni 5 serisinde gömülü ekranı konsolun üzerine taşıdı. Trend bu yönde ilerliyor. Ayrıca her değişiklik biz kullanıcılar tarafından yadirgansa da bitmiş halini görünce canlı canlı çok kısa sürede alışıp seviyoruz. (Yeni Fiesta direksiyonu tuş takımları hariç ) --3 dakika sonra eklendi-- Tasarladığım opsiyonlar cam tavan, B&O ve navigasyon bana yeter. Kuvvetli bir dizel powershift ile tadından yenmez.
 9. 2018 Yeni Kasa Mk4 Focus Test Ediliyor (Casus Çekimler)

  Bir pürüz çıkmazsa Fiesta'yı yarın satıyoruz. Focus'u kıza verip bir müddet tek araçla(hatta ben arabasız diyebilirim) idare edeceğiz. Pusuya yatmış vaziyetteyim sedan için.
 10. 2015 1.6 Tdci Mondeo / Focus Hb

  Sizin de belirttiğiniz gibi talep yok aslında. Aksi takdirde satmış olurlardı. Bence araçlarının bu kadar değer kaybetmiş olmasını kabullenemiyorlar. Halbuki Mondeo alırken bunu baştan hesaplamak lazım. Siz yine de almışken titanium almaya zorlayın eğer imkan dahilindeyse. Sabırla aranırsa bulunabileceğini sanıyorum. Bir hayli uzun denebilecek bir süre test etme şansı bulmuştum 1.6 tdci olanı. Focus'un ataklığı benim aklımı çeldi. Bir de makyajlı kasa Focus da yalıtım olarak oldukça iyi ve powershift olması ibreyi Focus'tan yana çevirdi. Dediğim gibi 1.5 tdci kullanmasam balıklama atlardım Mondeo'ya.
 11. 2015 1.6 Tdci Mondeo / Focus Hb

  Mondeo uzun yolda kuğu gibi süzülür. Yalıtımı harika. Dışarıda fırtınalar kopsa içeride haberiniz olmaz. 2016 tdci titanium almaktan son anda vaz geçtim çünkü biraz daha atak olmasını bekliyorsunuz. Aslında 1.5 tdci Focus kullanmadan önce bakmış olsaydım kesinlikle alırdım ama o ataklığı gördükten sonra aklım hep orada kalacaktı ondan dolayı Focus titaniumda karar kıldık. Mondeo olacaksa kesinlikle titanium alın derim. Orijinal navigasyonlu geliyor çünkü. Mümkünse SYNC 3 tabi ki. Biraz pazarlıkla çok kolay istediğiniz rakama çekersiniz fiyatı zira Mondeo öyle her dakika müşteri bulabilen bir araç değil.
 12. Egea mı Focus Mu?

  İki aracın birbirine yaklaştığı tek kriter yalıtım. Egea da neredeyse makyajlı Focus kadar sessiz ama neredeyse. Sadece o kadar. Başka hiçbir klasmanda kıyaslanamayacak iki arabadan bahsediyoruz.
 13. Dizel Otomatik ve Stop-Start Özelliği.

  Focus'ta kesinlikle böyle çalışmıyor. Garajdan arabayı yola çıkarıyorum. Kapının kapanmasını beklerken hemen devreye giriyor. Motor çalışalı henüz 30 saniye falan ancak geçmiş oluyor yani.
 14. Biraz da Gülelim :)

  😂😂😂 Bunu ilk gördüğüm zaman defalarca açıp izlemiştim. Her seferinde de yarıldım gülmekten.
 15. 1.5 Tdci Kalorifer Çabuk Isıtıyor.

  Ben de ılık hava alabiliyorum 2-3 km sonra ama sadece o kadar. Tam anlamıyla sıcak hava için hararetin ilk seviye çubuğunu geçmesi gerekiyor. Arkadaşların bazıları 500 m içinde ideal hararet seviyesine geldiğini söylemişler.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.