Jump to content

Serkan Z.

Member
 • Content Count

  1,685
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Serkan Z. last won the day on November 2 2019

Serkan Z. had the most liked content!

Community Reputation

6,033 Mükemmel

1 Follower

About Serkan Z.

 • Age 45
 • Rank
  Ghia

Profile Details

 • Age 45
 • Location:
  Mersin
 • Car:
  2019 Kuga 1,5 tdci pwstitanium
 • Job:
  Öğretmen
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

1,637 profile views
 1. Kızın Kuga'nın diğer araçtan zeyl ile kaskosu yılbaşına kadardı. Dün yeniledik. Anadolu Sigorta 1700 TL.
 2. Maalesef Serkan sunroof su sızdırdığında benim araç 1 aylıktı ve ilk yağmuru yediğinde aldı suyu içeri. Bu Ford için kronik bir sorun demiyorum tabii ki çünkü kime sorduysam eski yeni hiçbir Focus'ta rastlamadım bu probleme. Benim şansızlığım sadece. Ondan beri tedirginim sunroof konusunda. Biz alırken Kugalar için sunroof opsiyonu sunmuyordu Otosan ama sunsaydı da tercih etmezdim. Çok da fena ses yapıyor Kuga'da sunroof perdesi. Serdar'ın da dediği gibi bizim memlekette sunroof açık gezebileceğin maksimum 3 ay var. Ya hava cehennem gibi sıcak klima çalışmazsa pişersin ya da yağmur var anca perdesini sıyırırsın ki benim bu opsiyonu tercih sebebim sadece bu fonksiyonu. Araca fevkalâde bir kozmetik katkısı var orası da ayrı.
 3. Bu Mondeo'yu bugün instagramda bir kadehin arka fonunda poz verirken gördüm sanki. Geçmiş olsun bu arada. Bence sunroofun conta bitmiş. Benim Focus'ta da elimi sunroofun derinlerine doğru götürdüğümde iç kısımda conta çürümüş minik minik dökülüyordu elime. Sıfır arabada bu malzemenin 1 ayda deforme olması mümkün değil. Bir türlü akıl erdiremedim. Satana kadar da kurcalatmadım.
 4. Amin, diyeyim dostum. İnşallah senin Kuga hayalin de en güzelinden bir Kuga ile gerçeğe dönsün.
 5. MCA Focus Ford'a peşinat. St line yenge hanıma. Kuga da sana olacak şekilde iyimser bir paylaşım söz konusu olur gibime geliyor abi. İki tekere fazla para saçma tabii bu arada. Gerçekten ciddi manada paraya ihtiyaç olacak diye düşünüyorum yeni Kuga için.
 6. Yazın bir hafta kadar test aracı bizde kaldı. Onun jantlar 18"ti. Ben konfor olarak belirgin bir fark hissedemedim açıkçası. Ben de fark hissetsem bile bu 19'ları tercih eden taraftayım aksine. Çünkü bambaşka görünüyor araç.
 7. Hayırlı olsun aracınız. Onlar da amma yapmış. 117 bin liraya alınacak Mercedes veya BMW ne derece temiz olacak, kaç yaşında kaç yüz bin km'de olacak acaba?
 8. Siz tüm bu olumlu kanılarla şu an gidip 205 bin liramı C5 Aircross'a bağlarım diyebiliyorsanız mesele yok tabii ki. Ne var ki işler ciddiye binip son aşamaya gelindiğinde yani gerçek anlamda paranızı yatıracağınız ve aracın sahibi olacağınız anda başka dinamikler devreye giriyor diye düşünüyorum. Ben şu an Kuga'dan başka alternatif düşünmüyorum derken bunu somut olarak da destekleyecek şekilde 2 kez tercihimi Kuga'dan yana kullandım. Bu sürüş hissiyatı, yol tutuş ve konfor başka hiçbir rakibinde yok bence.
 9. 2018 modellerde olan bazı donanımlar yok, bazılarında ise olumlu değişim var. Örneğin ambians aydınlatma yok. Direksiyondan vites değiştirme kulakçıkları yok. Manuel vites değişimi, vites kolunun yanındaki yukarı aşağı fonksiyonlu düğme ile yapılıyor. Bununla birlikte jantlar 19"e yükseldi ve araca bence en yakışan jant modeliyle geliyor. Bir de emisyon durumu var sanırım ama ben o bölüme çok hakim değilim.
 10. Aralık ayı listesinde "Titanium dizel otomatik için hurda teşviği uygulanmamaktadır." ibaresi var.
 11. Bu grubun arabaları kendini çabuk bırakıyor. Çok da problem yaşatıyor kullanım süresi boyunca. Bu sebeplerle 2. elde de bayağı sıkıntı oluyor sonrasında haliyle. Kasa değişimi çok dert değilse şu an Kuga her yönüyle alternatifsiz bence. Kaldı ki kasa değişimi ile birlikte bu avantajlı fiyatlar da kalmayacaktır orası da ayrı tabii ki. Bu arada Aralık ayı Kuga fiyat listesinde titanium dizel otomatik için 230 bin fiyat etiketi var. Yanında bir de * ve açıklamasında bu modelde hurda teşviği uygulanmamaktadır ibaresi var. Öyle ise gerçekten avantajlı Kuga treni de kaçtı demektir.
 12. Yeni bir buzdolabı verip onlarca marka arasından zamanında kendisini tercih etmiş müşteriyi bu jestle ödüllendireceğine bin dereden su getirmek nedir arkadaş?
 13. Olmaz topraklama varmış bi de. Eldivenle olmaz topraklama.
 14. Pek hijyenik gelmedi bana elini dokundurup topraklama falan işleri. Sonra pompayı alıp depoya tak. Yine bir temas. Kim bilir hangi eller dokundu oralara ve o eller nerelere dokundu az önce? Ben o elle arabamın direksiyonuna dokunmam ellerimi yıkamadan. Bu da daha büyük bir zaman kaybı olur. Bana göre değilmiş.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.