Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Temmuz katılımı burada
Haziran anketi burada

Serkan Z.

Member
 • Content Count

  1,918
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Serkan Z. last won the day on November 2 2019

Serkan Z. had the most liked content!

Community Reputation

7,496 Mükemmel

1 Follower

About Serkan Z.

 • Rank
  Titanium

Profile Details

 • Location:
  Mersin
 • Car:
  2019 Kuga 1,5 tdci pwstitanium
 • Job:
  Öğretmen
 • Gender:
  Bay
 • Age 45

Recent Profile Visitors

1,886 profile views
 1. İki arabada da torpidoda ruhsatın içinde duruyor. Her ikisinde de geçişlerin %70'ten fazlası geçiş anında kaçak geçiş olarak gerçekleşiyor ama sonrasında normal ücret düşüyor bakiyeden. Hatta bir araç haftada 3 veya 4 kez düzenli olarak geçiş yapıyor. Şimdilik problem yok. Camda nereye yapıştırılırsa yapıştırılsın çok çirkin görünüyor içeriden. Hele bir de zamanla sararıp rustik bir görünüme büründü mü seyrine doyum olmuyor. Böyle yazınca da sanki yolda giderken Güllü dinleyip hgs ile bakışıyormuşuz gibi oldu ama neyse. Oyuncaaak gibi, oyuncaaaaak gibi...
 2. Aynen ben de plakalık kullanmıyorum. Doğrudan tampona siyah cam slikonu ile yapıştırıyoruz tüm araçlarda. Focus'ta da yine bir miktar ön panjuru kapatıyordu. Motor ustasına danışmıştık motorun hava almasına engel olur mu, diye. Problem yok demişti. Kugalarda bu sorunu yaşamadık çünkü bizim kasada tamponun o bölümü geniş bir bant şeklinde. Yeterince alan var plaka için.
 3. Finlandiya falan diye konuşuyorduk hani, Amerika biraz ani oldu ama Manhattan eskiden beri hayalim. Olursa kabulüm. Hatta ön plakayı da sorun etmem.
 4. Bugün Mersin Ford Ergin'den arkadaşlar paylaşmış ve plaka için tamponda yeterli yüzey yok. Bu durumda mecburen ön panjur perdeleniyor. Havalandırma açısından problem yaratmasa bile panjurun heybetini ve bütünlüğünü bozduğu kesin.
 5. Mondeo tam bir yelkenli gibi salınıyor yolda. İçindeyken bambaşka bir alemdesiniz. Kim sürse 10 dakikaya kalmaz bunun farkına varır zaten. Güzel anlatmış anlatmasına da hep aynı tekrar cümleler. Yoldaki anlık tecrübelerle bu övülen noktaları desteklemesi lâzımdı. "Şu an şunu yapıyorum ve aracın tepkisi veya sundukları şöyle şöyle..." gibi. Arabayı da 8 ileri otomatik diye anlatıyor yalnız. Bir Mondeo aşığına yakışmamış.
 6. Onlardan benden bi şey istemeden yavaştan uzaklaşayım o hâlde.
 7. Acaba Aralık 2018'den önce powerboost isminin patentini aldılar mı? Bu işin sonu aşağıdaki noktaya varır mı sence Yakup?
 8. Kuga st line bu dolulukta gözü kapalı alınır gayet normal bana göre. Yıllarca görmeden kütük gibi Jettaları sipariş edip aylarca araba yolu gözledi millet bu ülkede. Hem de fiyat bile sabitleyemeden. Kuga görmeden alınmış, gayet normal bence. Ayrıca normal piyasasının üstü olduğu fikri de göreceli. Firmanın malına biçtiği bir değer vardır. Müşteri alır veya pahalı bulur almaz. 2009'da Fiesta kasa değiştirirken yalnızca bir tane dizel trend bulabildik ve görmeden sipariş ettim. 2015'te MCA Focus'u da aynen böyle aldım. Araç değişecek olsam bu Kuga'yı görmeden sipariş eder 6 ay beklerdim.
 9. Isteğe göre ya bağlı olduğu vadesiz hesaptan ya da kredi kartından otomatik olarak yükleme yapıyor belli bir bakiyenin altına düşünce.
 10. Eskiden HGS'yi cama yapıştırıyorduk ama Kugalarda ruhsatın arasında duruyor. Arada bir çıkışta okumayıp ceza diye uyarı veriyor ama plaka doğrulaması ile hiç ekstra bir durum yaşamadık. Focus'ta cama yapışık vaziyette iken okulda olduğum saatte geçiş göstermişti birkaç kez.
 11. Bence de öyle. Ben de Ford almak için çıkıyorum alışverişe ve içlerinden bana en uygunu hangisi ise onu seçiyorum. Başka bir marka alternatifler arasında olamıyor bile. Ama etrafta öyle yaygın bir karalama kampanyası var ki ecoboost ile ilgili, ikinci elde zorlanacağı bir arabaya kimse para vermek istemiyor. Şu an Otosan'ın yerinde olsam ben de getirmem. Bu imajla satmaz çünkü.
 12. 110'luk 4×2 Duster otomatik dci ile bu ağırlıkta Ortiz karavanı çekip Türkiye'nin dört yanını sorunsuz gezen bir arkadaş var bildiğim. Bence senin Focus ondan aşağı kalmaz.
 13. Ecoboost ismi Ford'un turbo benzin satışlarının önündeki en büyük engel bana göre. İsmini güncelleyip eksiklerin giderildiğini, yeni teknolojilerle donatıldığını vurgulayan kapsamlı bir tanıtım çalışması olmadığı sürece getireni tatmin edecek bir satış rakamı yakalaması bence imkansız. Tamirci ağzıyla bilir bilmez kişilerce "Uzak dur! Sakın bulaşma!" diye o kadar çok karalayanı var ki satılmaması da gayet normal bu sebeple.
 14. Teşekkür ederim bilgi için Adem. Sağ olasın kardeşim. Kerem sen de kusura bakma lütfen. Konuya orta yerinden giriş yaptık.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.