Jump to content

Serkan Z.

Member
 • Content Count

  1,453
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Serkan Z. last won the day on August 8

Serkan Z. had the most liked content!

Community Reputation

5,028 Mükemmel

About Serkan Z.

 • Age 44
 • Rank
  Ghia

Profile Details

 • Age 44
 • Location:
  Mersin
 • Car:
  2019 Kuga 1,5 tdci pwstitanium
 • Job:
  Öğretmen
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

1,467 profile views
 1. JBL veya Harman Kardon'un subwoofer+sound bar şeklinde olanlarından birisini alıp keyfinize bakın bence. Öyle ses evin içinde dönmez ama ses kalitesi ile tatminkar bir deneyim yaşatır. Apartmanda iseniz zaten sesi arzu ettiğiniz seviyeye getiremeyeceksiniz asla. 1000 watt Philips 5+1 ev sinema sistemini yeni eve taşımadık sırf bu sebeple. Hem de gereksiz kablo karmaşası ve toz toplama ünitesi sanki mübarek. Yakın bir zamanda televizyona aşağıdaki cihazı bağlamayı planlıyorum. https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sony-mhc-v42d-kablosuz-parti-hoparlörü-hı-fı-ses-sistemi-1195216.html?
 2. Teşekkür ederim cevaplar için. Satış danışmanı arkadaşa sorduğumda biraz duraksayıp tabi tabi bağımsız, deyince pek ikna olmamıştım.
 3. Yakup bu arada yeri burası değil ama tam bağımsız lafı geçmişken araya sıkıştırıvereyim dedim kusura bakma. ☺ Bizim kızın Kuga'sı tam bağımsız değil mi? Focus MK4 ile Kuga'yı da etkileyen bir revizyon yapılmamıştır umarım.
 4. Spor modda daha atak gelmedi bana da. Arabanın bence en büyük sıkıntısı 1. vitesten biraz geç kurtuluyor olması. Normal modda iken hemen 2. vitese geçiyor ama spor modda o bölgede gereksiz uzun kalıyor. Bence bu şanzıman üzerinde biraz düzeltmeler olursa pws'e yakın bir performansa ulaşabilir. Bu hâliyle güçsüz hissettiriyor. MCA şaha kalkan at misali dizginlenmezse sürekli atak hâlinde bir karaktere sahipti. Bu daha ağırbaşlı.
 5. Maalesef çekirdekten yetişme ustaların çoğu "Şu modelde hata var, bu şanzımandan uzak dur, şu yıldan sonrakiler düzeltildi." gibi klişelerle ustalık gösterisi yaptıklarını sanıyorlar ama nesnellikten ve konuya hakimiyetten uzak bu değerlendirmeler yalnızca onların ustalığına gölge düşürüyor. Bu araçların hiçbir modelinde problem yok. Çünkü 2015'i de aynı diğerleri de.
 6. Bence de sanıyorum durumun özeti bu. Şube özelinde değişiyor tutumları. Söylediğiniz gibi genel merkezleri de kesinlikle şikayetleri dikkate almıyor. Hiçbir yaptırımları yokmuş gibime geliyor. Dile getirdiğim hiçbir sorunla ilgili en küçük bir olumlu değişim gözlemlemedim. Bence onları böylesine umursamaz yapan alışverişlerde müşterinin kargo firmasını seçemeyişi.
 7. Bu aralar internetten kısa aralıklarla 4-5 siparişimiz oldu. Dolayısıyla farklı kargo şirketlerini deneyimledik. İçlerinde Sürat Kargo cidden çok profesyonel çalışıyor. Ürünü neredeyse kilometre kilometre takip edeceksiniz. O derece bir takip sistemleri var. Kargonuzun hangi araçta ve hangi şehirde olduğunu, aracın plaka bilgisi de dahil olmak üzere görebiliyorsunuz. En sonunda varış şubesinde de dağıtım aracına şu saat şu dakika yüklendi bilgisi veriliyor. Adını vermeyeceğim bir diğer kargo şirketi ile de 2 ürün yollandı ve ikisinde de teslimat baştan sona rezaletti. İnternetten yapılan alışverişlerde müşteriye kargo şirketi seçebilme serbestisi tanınsa asla tercih etmeyeceğiniz bir şirket sürekli size ürün teslimi yapabiliyor. Bu durum da çok tuhaf aslında. Sırf bu özgürlüğü tanıyan internet mağazaları çok rahat birkaç adım öne geçer bence rakiplerine göre.
 8. Piyasa art niyetli ve dolandırıcı insan kaynıyor. Örnekte de görüldüğü gibi sıfır aldığınız bir araçta böylesi bir problem yaşandıktan sonra ikinci elde satıcının ifadelerine ve belgelerine dayanarak gönül rahatlığı ile arabayı alacak birisini bulmak biraz şans işi gibime geliyor. Çünkü hemen sonrasında kendisi elden çıkarırken bu durumun başını ağrıtıp ağrıtmayacağını düşünecek. Özetle hiçbir kusuru olmasını istemediğim için sıfır km alıp onca vergi ödüyorum. Kusurun oranına göre "Bunu görmezden geleyim veya bu kabul edilebilir bir hata değil, asla kabul etmem." şeklinde bir tercihe kesinlikle sürüklenmek istemem.
 9. Bence kanunlar bu konuda tüketici dostu olmalıdır da zaten. Bugünkü paralarla neredeyse 200 bin lira verip sıfır km araç aldıktan sonra tavan gibi çok önemli bir parçasının boyalı olduğunu anlıyorsunuz ki bana kalırsa tampon bile boyalı olsa büyük bir problemdir. Şimdi o arabayı müşteri niye kabullensin? Başka hangi telafi yoluna gidilirse gidilsin müşteri memnuniyeti sağlanamayacaktır. Sonrasında aracı satarken kimi neye inandırabilirsiniz? İnsanlar bu ve benzeri durumları yaşamamak için onca vergi yüküne katlanıp sıfır km araba almıyor mu? Boyalı araba alacak birisi 2. el tercih edip boyalı parçanın muhtevası nispetinde piyasa fiyatının altında bir arabaya sahip olabilir zaten. Sonuçta bu aracın kusurunun kabul edilip mağduriyetin tespit edildiği anda giderilmesi vicdana en yatkın çözüm yolu olurdu. Büyük bir markaya yakışan budur ve böylesi yaklaşımlar onu daha da büyük yapar. Önemli olan bu arabayı değiştirmenin Ford'u ne ölçüde sarsacağı ya da denizde bir kum tanesi olması da değil. Bireysel olarak aklı ve gönlüyle onca marka arasından sizi seçmiş bir müşteriye maliyeti ne olursa olsun bu şekilde teşekkür edilmemeli diye düşünüyorum. Burada yalnızca söyle bir durumu dikkate almakta fayda var: Araç tesliminden ne kadar sonra bu durum anlaşılıp bayie müracaat edilmiş?
 10. Duster'ı 2'ncilik kürsüsüne oturtan bir yarışma aslında diğer modellerin aldıkları derecelerin nesnelliğine de gölge düşürüyor. Duster'ın bana göre tek iyi yanı dci motoru. Böylesi yarışmalarda fiyat performans oranı bir kriter olmamalı bence. Ucuz araba iyi arabadır, diyemeyiz çünkü. Duster'ın T-Rock'tan daha iyi araba olduğunu kim iddia edebilir? Ama T-Rock pahalı. Pahalı olabilir canım. Hangisi ucuz yarışması yapmıyoruz ki. Hangisi iyi onu belirliyoruz madem iyi olana hakkını teslim edeceğiz. Pahalı olduğu için diğer arabaların hiç şansının olmadığı, sonucun önceden belli olduğu bir yarışma olur aksi halde. Ya da aynı fiyata sahip aynı sınıf arabalar arasında yarışma yapmak lazım.
 11. Ford yetkili servis kaporta ustalarının söylediğine göre ay tozu gri, manyetik gri, şeker ve yakut kırmızı renkleri sonradan üzerinde çalışılırken en problemli renklermiş. Hatta bir ara ay tozu gri rengindeki Connectlerin sürgü kapıları ile çamurluk bölümlerindeki tonun aynı olanını bulmanın neredeyse imkansız olduğunu söylemişlerdi. 2005 yılında aldığım Fiesta'm ay tozu gri idi. Kapının birisinde bir ton farkı görüp servise gittiğimde söylemişlerdi. Arabayı başka yerde de baştan sona incelettim teslimat öncesi bana çaktırmadan bir işlem yapılmış mı diye hatta.
 12. Ben de MCA ile ön ve ön yan camlar ile taban halısının daha kalınlaştırıldığını biliyordum ama Yakup daha hakimdir konuya sadece yan camlar da olabilir.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.