Jump to content

Serkan Z.

Member
 • Content Count

  1,551
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Serkan Z. last won the day on November 2

Serkan Z. had the most liked content!

Community Reputation

5,463 Mükemmel

1 Follower

About Serkan Z.

 • Age 45
 • Rank
  Ghia

Profile Details

 • Age 45
 • Location:
  Mersin
 • Car:
  2019 Kuga 1,5 tdci pwstitanium
 • Job:
  Öğretmen
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

1,543 profile views
 1. Yazın arkadaşın 1,6 dci 130'luk qq'si ile yaylaya gittik ve ben kullandım. O şanzıman arabayı 100 beygir gibi hissettiriyor. Rampada sürekli başı önde. Bir türlü ivmelenemiyor. Aynı yola 15 gün sonra Kuga ile gittim. Sürekli hızlanma isteği var Kuga'da. Bir de qq artık 130 ps de değil. Çift kavrama şanzımanı ile 1,5 motor kağıt üstünde daha yavaş ama sürüş hissi nasıl bilemiyorum tabii.
 2. Of, of, offf. Çok tatlı bir renk. Çok da oturaklı, kalıp gibi bir duruşu var.
 3. Fiesta ve Focus yıllarca hem yakıt ekonomileri hem de sağlamlıkları dolayısıyla büyük çaplı şirketlerin en çok tercih ettiği modeller olmuştur. Şirket çalışanlarının tüm vahşi kullanımlarına rağmen gıkı çıkmadan gider bu araçlar. Sözünü ettiğiniz Toyota modelleri 1991 ile 1998 arası olanlar. Sonraki yıllar böyle bariz bir üstünlükten söz edemeyiz bence.
 4. Bu kadar masraf ve emek ettikten sonra satarsanız çilesini siz çekmiş olacaksınız, sefasını başkası sürecek. Pireye kızıp yorgan yakmayın bence. Bir müddet binip sorun çıkmadığını görünce hissettiğiniz arıza tekrarı gibi tedirginlikler de azalacaktır. Sonrasında gerçekten sizin istediğiniz anda sizin istediğiniz şartlarda satmak yeni maddi kayıpları önleyecektir diye düşünüyorum. Tekrar geçmiş olsun.
 5. Sorun lpg ile ilgili olsa da olmasa da siz daha öncesinde lpg taktırarak o mekanizmanın bambaşka bir düzende çalışmasına sebebiyet vermiş oluyorsunuz. Bin liraya aldığınız bir cep telefonunun bile yetkisiz kişilerce tek bir vidası sökülse ürün garanti kapsamından çıkmış oluyor. Hele ki sizin durumunuzda motorun aşırı ısınması ile ilgili bir sorundan şüphe duyuluyor. LPG'nin yanma ısısı subapları eritiyorsa motorun harareti de kolayca LPG'ye bağlanabilir üretici tarafından. Biraz beylik laflar olacak belki ama aslında temel problem benzinli araba alıp LPG dönüşümü yapmak. Mesele illa da tasarrufsa dizel alıp yola devam etmeli. LPG'li araçla bu olası riski baştan satın almış oluyorsunuz esasen. Şimdi ödeyeceğiniz rakam yaptığınız ve yapacağınız tasarrufu sildi attı. LPG'nin sizin yaşadığınız problemin ötesinde güvenlik riskleri de var bana göre. Geçmiş olsun demekten başka çare yok maalesef.
 6. 2016 son aylarda garanti 4 yıl oldu yanlış hatırlamıyorsam.
 7. Mevcut olandan iyi bence abi ve Yakup'un nisan ayında yaptığı ankette ben bunu işaretlemiştim. Sanırım sen o zaman da başka seçenek demiştin. ☺ --0 dakika sonra eklendi--
 8. Ben de bahse konu jantlar derken senin bu paylaşımına gönderme yapmıştım Emeğe saygımız sonsuz kardeşim. Bunu ben duyuruyormuşum gibi bir algı yaratmak istemedim yoksa.
 9. Bahse konu jantlar geliyor herhalde sonunda. Bayi reklamına girdiklerine göre.
 10. St line aslında hiç de konforsuz sayılmaz. Standart olarak çok daha sert hissettiren araçlar var bana göre. Öte yandan jantlar inanılır gibi değil mevcut haliyle. Kia Optima tarzı bir havası var ama nedense onda bu kadar garip durmuyor. ☺
 11. Jant değişiyor, otomatik park alınabiliyor. (Otomatik park için değil belki ama ön sensörler için bu paket alınır) En azından yazılımla falan aracı bir parça daha canlı hale getirirlerse Focus'a iyice yaklaşırım.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.