Jump to content

Çağdaş Kolcuoğlu

Member
 • Content Count

  364
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

75 Normal

About Çağdaş Kolcuoğlu

 • Age 36
 • Rank
  Comfort

Profile Details

 • Age 36
 • Location:
  İZMİR
 • Car:
  08 Focus 1.6 Tdci Titanium X
 • Job:
  Memur
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Valla sayende öğrenmiş oldum Ama sanırım tek kilitlesen de aynı şekilde ötüyor. Bir denemesini yaparım
 2. Şimdi denedim sistem benim arabada bu şekilde çalışıyor. Bir problem yok. Kaputu da kapıları ellemeden açtığım için, heralde ondan kilitledi kendi kendine. Böyle bir sonuç çıkıyor ortaya o zaman. --4 dakika sonra eklendi-- Bir de sormak istediğim şu var. Geçen 3 kişiydik arabada. Biz 2 kişi indik arabadan. Ön yolcu koltuğunda arkadaşım oturdu. Ben de kapıları kitledim tek defa kitleyerek. Yaklaşık bir 15-20 metre ötede işim vardı. Aradan 1-2 dk falan süre geçti alarmı ötmeye başladı. Tekrar kitledim ama bu sefer 2 defa, sonra yine ötmeye başladı. Acaba camlardan birisi mi açık kaldı azcık ya da arkadaş içeride hareket etti kurcaladı teybi de sensörler çalıştı da ondan mı alarm çaldı anlamadım. Bu alarmın çalışma prensibi nedir ? Nasıl devreye giriyor. İçeri de tavan lambalarının yanında böyle acaip delik var, onlar mı acaba sensör ? --5 dakika sonra eklendi--
 3. Evet aynen bu. Kapıların kilidini açtım, daha sonra kapıları ellemeden, kaputu açtım anahtarı sokup, motora bakarken, kendi kendini kilitledi
 4. Foruma baktım ama göremedim, genelde hep hareket halinde iken kilitlenen bir mekanizmadan söz edilmiş. Benim araç 2008 titanium x paket. Şimdi şöyle bir sorum var. Aracımın stop halinde, kapılar kilitli değil, kaputu açtım; motoru incelerken araç kendini, otomatik olarak kilitledi. Bunu nasıl devre dışı bırakabilirim. Ya da hangi durumlarda bunu yapıyor otomatik olarak ? Bazen kitlemediğimde de, araçtan uzaklaşınca ya da yanındayken de bunu yapıyor. Ama ben sanırım farkında olmadan bunu devre dışı bırakıyorum. Normalde hareket halinde iken kendi kendini kilitliyor, araç. Konular bunun üzerinden, işlenmiş. Bendeki durumla karşılaşan varmı acaba ?
 5. Bizim açımızdan olumsuz bir durum servisin buna onay vermemesi, fakat onlar açısından da olumsuz bir durum. Aynı şeyi sanayide bulunan bazı ustalar da yapıyor. Parçanın fiyatı 50 lira, size 60 yazıyor. Ama servisin, giderlerini düşününce, parçaların fiyatlarını yüksek tutması normal. Bu durumda yapmanız gereken iyi bir sanayi ustasına gidip aracın bakımını yaptırmak. Fakat bu fiyat olayını sanayi ustasına yapmayın, al arabanı servise git diyebilir. Zaten usta, servisten haliyle daha az maliyetli fiyat verecektir. Sonuçta herkes kendi menfaatini düşünüyor.
 6. Farın üstünde birşeylerle kaplanmış ama ne olduğunu bilmiyoruz Folyo dediğin şeffaf koruma filmi heralde. Bence de en doğrusu bu. Bu da eskiyip bozulunca, değiştirilmesi de pratik olması ayrı bir artısı.
 7. Okuyunca sorma gereği hissettim. Zannettiğim kadarıyla geçen bir konuşmada geçmişti. Bu farların üzerinde bulunan özel bir kaplama var. O zamanla sararıyor sanırım. O yüzden araç aldığımızda bu farların üzerini seramik kaplama gibi birşeyle korumak gerekiyor sanırım. Çünkü bu temizletme olayı ne kadar yapılırsa yapılsın tekrardan aynı hale geliyor dediğin gibi. --0 dakika sonra eklendi-- Fiyatlar gerçekten çok iyi. Keşke İzmir'de de bir şubeniz olsa da yaptırsaydık.
 8. Benim tavsiyem Continental Conti Premium Contact 6 olacak. Pahalı gelirse Dunlop FM800. Bir diğer seçenek te Hankook Prime Ventus 3. Continental olmazsa, bu ikisinden birisi sizin ihtiyacınızı görecektir.
 9. Doğru düzgün bir deri kullansalar ne kaybederler sanki. 70.000 km de deri mi soyulurmuş !
 10. Puanlama yaparken fiyat-donanım, tasarım, inovasyon, motor, yol tutuş gibi konuları karşılaştırdık diyorlar. Focus burada sanıyorum fiyattan çok puan kaybetti. Ama bu özelliklere göre konuşursak o zaman Hyundai KONA bence birinci seçilmesi gerekirdi. Gidip te 140.000 tl. ye Duster alacağıma KONA alırım. Bu arada FOCUS cidden el yakıyor. Yeni modelden çok fazla görmüyorum ben.
 11. Zaten Ford'un iç mekan malzemesi konusunda, biraz artık değişiklik yapması lazım. Metal aksam konusnda çok iyi ama kaplamaları ve derileri biraz daha üst segmente taşımaası lazım. Soyulma olayları hiç hoş değil. Dünyanın parası bu arabalar. Parçalarının pahalılığı da cabası. --8 dakika sonra eklendi-- Toyota Corolla'nın kazanmasına şaşırmadım. Bir kere tasarım olarak mükemmele yakın olmuş. Gerçekten bu konuda iyi iş çıkarmışlar. Ben kendim zaten Focus'umu satsam alacağım araba Corolla'dır. Sessizliği, malzeme kalitesi, güvenliği bana güvenilir geliyor. Motoru da iyileştirmişler. Detaylara çok girmiyorum. Ama Dacia Duster'a ben de şaşırdım. fakat bu aracın çıktığından bu yana da son modeline kadar geldiği nokta da bence takdiri hakediyor ve kullananların genellikle mennun olduğunu söyleyebilirim. Cem abi'nin dediği gibi de, Focus'un neredeyse 1.5 katı, Corolla'nın da 2 katı kadar oy alması da bana da dengeli bir puanlama gibi gelmedi. Ama burada sanırım araçların kendi aralarındaki farklar değil, bir önceki modele göre aracı geliştirdikleri başarılar ölçü alınmış, T-roc modeli hariç. Sonuç olarak bu teste göre kimse gidip ben Corolla alıyorum demez.
 12. Akaryakıt fiyatlarında sanırım yine ÖTV'den düşüşe başlanıldı, fiyatlar sabitlenerek. Ama yine de pahalı. Şu an euro dizel 5,10 benzin 5.80 olsa ne güzel olur
 13. Ben Hankook aradığımda öyle çıkmıştı. Kinergy Eco 2 hatta tam açılımı. Ventus Prime 3 ten daha mı iyi bilmiyorum. Ama ben değiştirirsem yüzde 99 cpc6 alıcam. Continental'ın yağmurda yol tutuşu ve fren mesafesi kısalığı bu tercihimde en etkili kıstaslarım oldu. --4 dakika sonra eklendi-- Virajlara sert girmezsek, çok yüksek hızda araç kullanmazsak, ani frenler ve ani kalkışlar fazla yapmazsak, o lastiğin aşınması uzun sürer ama lastik hamuru 5 yıldan sonra değiştirilmesi gerekilen bir üründür. Rafta bekleyen lastiğin özelliği güneş görmemesi ile alakalıdır diye düşünüyorum. Halil bey'in yazdığına paralel olarak söylüyorum bunu
 14. Güle güle kullanın. Güzel lastiktir. Yenisi Kinergy çıktı şimdi, onlar nasıldır acaba
 15. Yere basan kısım 1 cm de olsa artıyor. Bunun faydası araç yola daha iyi tutunur, fakat bir yandan da araç biraz daha fazla yakmaya başlar ve ama ayağınızı gazdan çekince hemen kalması durumu olsa da, farkedilecek kadar olacağını düşünmüyorum, biraz psikolojik diye düşünüyorum.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.