Jump to content

Çağdaş Kolcuoğlu

Üye
 • Toplam İleti

  559
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

125 Normal

Çağdaş Kolcuoğlu Hakkında

 • Derece
  Style

Profil Detayları

 • Şehir:
  İZMİR
 • Arabam:
  08 Focus 1.6 Tdci Titanium X
 • Meslek:
  Memur
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

Son ziyaretçiler bloğu devre dışı ve diğer kullanıcılara gösterilmiyor.

 1. Çağdaş Kolcuoğlu

  Yağ Seçimi

  Merhabalar Aracım 1.6 tdci 109hp lik Focus 2.5 Bakım için yağ alıcam. Sitesinde uygun olan yağ diye arattığımda Castrol 5w-30 Magnatec A5 çıktı. Fakat bu Castrol'un 5w-30 yağlarında bir de Edge LL diye bir cinsi var. Bu yağın daha üst segment olduğunu söylediler, kullananlar da çok menbun. Bu yağı aracıma koyduğumda herhangi bir sorun çıkar mı ? Yoksa aracıma 5w-30 Magnatec A5 mi koymam daha uygundur. Öğrenmek istediğim husus budur. Sonuçta ikisi de 5w-30 bir yağ.
 2. Kışın havanın soğuk olmasından ötürü, herkes genelde kapalı alanlara kaçıyor. Bu da riski arttırıyor. Sanırım mekanlardaki denetimler çok sıkı olur. Bu yüzden herkesin uzak durmasında fayda var.
 3. Polen filtresini düzgün oturtamadılarsa yerine ondandır. Bir kontrol ettirin bence. Çünkü değiştirildikten sonra böyle olmaya başlamış demişsiniz.
 4. Fransa, 65 milyon nüfusu olan bir ülke. Oradaki günlük vaka sayısı 24.000 civarında açıklandı. Biz 80 milyona yakın bir ülkeyiz. Üstelik 3 büyük şehrimizin nüfusu 25 milyon. Yani Türkiye'nin 1/3'ü kadar bir rakam ve bizim vaka sayımız 1.700-1.800 lerde geziyor. Yorum sizin. Tek yapılacak şey bu mevsimde, kalabalıklardan uzak durmak, maske ve hijyen. Ayrıca kendi yaptığım birşey, birinle görüşecekseniz çok yakınınız olan, en fazla 2 kişi ile görüşün.
 5. Maske, hijyen ve gerekmedikçe kalabalık ortamlara girmemekten başka önlem şu anda görünmüyor. Sayılar yükselse de, doğru da yanlış ta olsa yapılacak şey şu an bu. İlaç ya da aşı her ne olursa bulunana kadar yeni yaşantımız bu. Devlet diyor ki herkes önlemini kendi sağlasın, başının çaresine baksın. Ben ekonomiden vazgeçmem diyor. Madem insanlar dışarı çıkıyor, demek ki kapsam da kapmasam da, bulaştırsam da bulaştırmasam da çok mühim değil, bize de ( akıllı ve empati yaparak düşğnen insanlara ) düşen, mümkün olabildiğince kalabalıktan uzak durmak.
 6. Kış lastiğinde Nokian'ın üstüne lastik tanımam. Tartışılmaz 1 numara. Alacak bütçeye sahip olanlar, tereddütsüz alabilir
 7. Tabloya bakan herkesin, herşeyi net olarak anlaması gerekiyor. Ama bilim kurulu, doktorlar ve halk farklı değerlendiriyorsa demek ki anlam bulanıklığı var. Hasta, ağır hasta, vaka, entübe... hepsi birbirine karışmış gibi. Pozitifsin ama belirti yok, Covid değilsin ! O zaman bu vaka olarak mı değerlendiriliyor ? Bulmaca gibi ! Vaka, şüphesi bulunan, testi negatif çıkan;ama belirtileri gösteren midir ? Ya da testi pozitif çıkan, belirti göstermeyen midir? Ya da bu grup hasta sayısına mı dahildir ? Halen daha çözemedim ben.
 8. Vaka sayısı ile hasta sayısının farklı şeyler olduğunu söylüyor Sayın bakanımız. Üstelik pozitif çıkanlar ama belirti göstermeyenler tabloya dahil değilmiş ! Peki o zaman neden 14 gün karantina uygulanıyor madem öyleyse ? Açıklamaların hiçbiri net ifadeler değil ! Kelime oyunlarıyla bu kadar saçmalandığını ilk defa gördüm.
 9. Hankook Ventus Prime 3 alın geçin derim. Kullanıyorum, memnunum
 10. Maalesef ülkemizde çok ciddiye alınmıyor Corona. Birçok insan rahat, abartıldığı kadar öldürücü olmadığını düşünüyor. Ekonomik olarak ta insanlar zorluk içinde olduğundan, emniyet güçleri, anlayışlı yaklaşarak uyarılar yapıyor. Aslında direkt uyarısız 900 tl ceza kesilse, olayın ciddiyeti daha da anlaşılacak. İnsanlar bu kadar rahat gezip, corona olurken, sağlık çalışanları canları pahasına hastaları iyileştirmeye çalışıyor. Gerçekten Allah hepsine sabır versin, yardımcısı olsun
 11. Zaten böyle durumlarda ya pompa ya enjektör çıkıyor genelde sorun. Benim de başıma gelmişti, gazı sabitlediğim halde, arabanın devrinde 2.000 devir kadar dalgalanma oluyordu rölantide. Hatta 2 defa durdu araba çalışmadı. Yolda giderken de dalgalanıyor devir. Araştırıp ettik, mazot pompası müşürü çıktı. Şükür şu an bir problem yok. Hemen hemen aynı problem gibi görünüyordu sizin de. Neyse ki düzelmiş arabanız. Güle güle kullanın ??
 12. Direksiyonu hoşuma gitmedi. Yandan güzel ama ön ve arka kısmını sevmedim.
 13. Sorunu bulabildiniz mi bilmiyorum; ama bana kalırsa sorun, yakıt pompası müşürüdür. Şayet motoru yıkattıysanız, zamanla bu sensörler arıza çıkarabiliyor. Her ne kadar motorun temizliği hoşumuza gitse de asla yıkatmayın derim. Bence direkt pompacıya götürün. Görürsünüz yüzde 99 yakıt pompası müşürü çıkacak. 700-750 tl civarı bir parça.
 14. Servisin bilgi verememesi ya da vermemesi saçma bir durum. O zaman neden ben servise araç götüreyim. O servise bir daha gitmem. Başka bir servise götürün bence. 2 tane hortum var. Resime bakınca sağdaki hortumun kurcalandığını anlıyorum. Soldaki hortumun kelepçesini söküp içine bakın derim. Ama o tıpa hortumun içinde de olsa, içinden kolay kolay çıkacak parça gibi görünmüyor. Sonuç olarak başka bir özel servise baktırırsanız daha iyi olur. Ya da radyatörden anlayan iyi bir ustaya
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.