Jump to content

Çağdaş Kolcuoğlu

Member
 • Content Count

  384
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

76 Normal

About Çağdaş Kolcuoğlu

 • Age 36
 • Rank
  Comfort

Profile Details

 • Age 36
 • Location:
  İZMİR
 • Car:
  08 Focus 1.6 Tdci Titanium X
 • Job:
  Memur
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sanırım 5 lt onun tamamı. Yakıtla karısan bir sıvı. Muhtelemen 1 lt. koyduğunuz için arıza lambasını yakmıştır. Şimdi uzun süre yanmaz diye tahmin ediyorum.
 2. İthali takıldıktan sonra kaçırıyor diye 2,3 defa duydum. Ama orjinali de gerçekten çok pahalı. Eğer ustaya yaptıracaksanız, çok iyi bir ustaya yaptırın. İthalinin garantisi vAr bildiğim kadarıyla
 3. Abs sensörü var. Küçük bir parça 120 tl orjinali burda. Ama ben kullanmadığım için iade ettim. Onu bir an önce değiştirmeniz lazım. Abs ve esp çalışmaz çünkü.
 4. Tamam sorun bulundu. Sol arka teker rulmanı su almış ve bozulmuş. O değişecek. Daha evvel bu tekerin bijon somunu sıkılırken, kırılmıştı. Heralde o zamanlar bir darbe aldı yapılırken ya da tamir edilirken. O zamandan bu zamana anca dayandı demekki. Şimdi değişince sorun halledilmiş olacak.
 5. Yarın servise götürücem zaten. Sonucu yazarım. Abs yanınca Esp'nin yanması da normal zaten
 6. Arkadaşlar cuma günü sağ arka lastiği değiştirdim. Daha sonrasında 1 gün sonra abs ve esp uyarı ışıkları yanmaya başladı. Birçok kez kontağı kapadım açtım düzelmedi. Akünün kutup başını söktüm taktım yine düzelmedi. Titanium X olduğu için aracım menü üzerinden esp'yi devre dışı bırak ya da kapat yaptığım halde arıza ışığı sönmedi. Abs zaten duruyor. Aracı sert bir frenle denedim, abs devreye girmedi. Şimdi yakın bir zamanda uzun yola çıkıcam bu bana sıkıntı çıkartır mı ? İkinci konu bu lastik tamirinden sonra olduğu için onunla bir bağlantısı var mıdır ? 3.konu da hayati tehlike var mıdır yolda giderken ? Açıkçası bunun sebebi ne olabilir ? Bu arızayı sildirmem mi gerekir acil
 7. Bu yazdığınız ampuller halogendir. Vizeden rahatça geçer. Ben ampulde Osram derim. Çünkü sadece ampul yapıyor. Led aldığınız markaya göre değişir. Hem aydınlatması hem de ömrü açısından. Burada önemli olan lümen değeri ve lambanın ucundaki sarı renkli ışıkların küçük olmasıdır. Büyük olanlar hem çok göz alır, karşıdakini rahatsız eder; hem de odaklama yapamaz. O yüzden Photon ve Philips marka ledlere baktığınızda sarı ledleri küçüktür. Tahminen takınca 2 sene sorun çıkarmaz diye düşünüyorum ve aydınlatmaları çok başarılı.
 8. Önce motorin, şimdi de benzin. Siyaset yapmak işimiz değil ama; sokaktaki dışardaki insanların alım gücü o kadar düştü ki, fed'in faizleri düşürmesinden başka umudumuz kalmadı fiyatların düşmesi için. Dünyanın en pahalı yakıtı halen bizde. Ayrıca akaryakıt satışlarının litre bazında düşmesi de vatandaştaki sıkıntıyı gösteriyor. Döner sermayenin en etkili kaleminin sürekli yükselişte olması hiç iyi değil
 9. Bagag kapağı kapalıyken , plastk aksamı nasıl söktünüz ? Çünkü onu çıkarmadan buraya ulaşamazsınız.
 10. Hortumlarının düzgün takılıp takılmadığına bakın. Benim başıma gelmişti. Mazot filtresinin altında bir yere klipsli bir şekilde hortum oturuyor. O klips oynadıysa, ya da tam düzgün oturtulmadıysa ordan su eksiltir. Antifiriz deposunda, çatlak var mı ona bakın, bunlarda birşey yoksa termostata baktırmanız lazım, çatlak var mı yok mu ? Eğer bunlarda birşey çıkmazsa o zaman daha detaylı incelenmeli
 11. Ben Sachs taktırdım. İnanılmaz mennunum. Virajlarda araçta yana yatma olayı bitti, aracın kontrolü inanılmaz rahatladı. Orjinalden kesinlikle şaşmayın. Ayrıca rulmanlarını ve kafalarını kesinlikle değiştirin.
 12. Islak zeminde ve virajlarda tam tersine harika bir lastiktir. Kim söylediyse ya başka lastik denememiştir ya da çok yüksek süratlerde denemiştir lastiği. Hele ki ıslak zeminde çok çok iyi bir frenlemesi ve yol tutuşu var. Ben lastik alırsam bundan alıcam.
 13. Değişti amörsitörler, kafaları da değişti. Araç zıpkın gibi oldu. Ses tamamen gitti. Bu arada kasnağı da değiştirdim. Araç yağ gibi akıyor artık. Bazı forumlarda işte Monreo, Magnetti Marelli mi başka marka taksak, işte konforlu mu olsa diye beyin fırtınası yapmışlar ama Sachs, Focus'a yapılacak en iyi amörsitörü yapmış gerçekten. Sürüş keyfim de arttı. Eskilerinin ne kadar yumuşadığını ve aracı salladığını daha iyi anladım takıldıktan sonra
 14. Bu arada şu an ustaya geldik patlak dedi. Ama tamiri sağlıklı olmaz kesinlikle dedi --2 dakika sonra eklendi-- İnanırmısın 2-3 kişiye sordum hepsi de amörsitörün tamiri mi olurmuş dediler. Demek ki böyle ustalar çok nadir var. Ama en azından değiştirirsem de kafam rahat olcak. Aldım 2 tane sachs marka, mapaları, rulmanları da diğerinden çıkanların sağlamlığına göre ayarlıcaz bakalım akşama.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.