Jump to content

Ahmet Kara

Member
 • Content Count

  125
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

45 Poor

About Ahmet Kara

 • Age 30
 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Age 30
 • Location:
  Kırıkkale
 • Car:
  11 Focus Ti-Vct Style Plus
 • Job:
  Kamu Görevlisi
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

1,322 profile views
 1. 4 yıla yakındır yaklaşık 20.000 km oldu BRC kit takılı ciddi bir sıkıntı yaşamadık çok şükür. Filtre bakımlarına gittiğimde ayar yapılıyor onun haricinde genel anlamda memnunuz.
 2. Evet genelde öyle yapıyorlar. Onun için masaüstü için hazır sistem almak pek mantıklı değil. İyi sistemler hazır olarak alındığında ise piyasa fiyatından çok yüksek fiyatlara denk geliyor.
 3. Hocam öncelikle bu fiyata kendiniz toplasanız çok daha iyisini alabilirsiniz. Marka masaüstü kasalarda fiyat/performans oranı maalesef düşük oluyor. Örneğin ilgili kasada ekran kartı fiyata göre zayıf ve eski teknoloji (gerçi siz oyun oynamadığınızı belirttiniz ama f/p göre çok geride kalıyor), işlemci ise iyi düzeyde ve güçlü. SSD ise markası ve performansı belli değil ama tahminin onun da fiyata göre yetersiz kalacağıdır ki kapasitesi de düşük. Masaüstünde en akılcı olanı kişinin kendisinin ihtiyaçlarına göre parçaları belirleyip yine kasayı kendisinin toplamasıdır veya işten anlayan birisinin yardımcı olmasıdır. Yani kısaca naçizane düşüncem ben olsam bu fiyata bu kasayı almazdım.
 4. masaüstü itopya.pdf masaüstü itopya wifi anakart.pdf 1) https://www.incehesap.com/pc-toplama-sihirbazi/?gaming=0&p=43133,1_41849,1_42336,2_41410,1_24174,1_41647,1_38840,1_40850,1_43047,1 (wifi özellikli anakart) @Cem Boneval hocam pdf lerden birisi wi-fi uyumlu anakart biri wi-fi uyumlu olmayan anakart. Ekran kartı olarak yeni nesil nvidia çekirdek olanı tercih ettim. Fiyat bandı olarak birkaç yüz lira geçebilir. Benim işlemci tercihim kendimin de kullanmış olduğum intel olurdu ancak yeni çıkan 9. nesil işlemcilerin üst seviyeleri pek henüz piyasada yok. Bir önceki nesile de fazlaca fiyat vermeye gerek olmadığını ve son dönemde amd işlemcilerin popülaritesi iyice arttığı için tercihim amd den yana oldu. Soğutma sistemini kendim de tecrübe etmediğimden sıvı olarak seçmedim. Parçalar farklı sitelerden karşılaştırılarak alınıp birleştirilirse fiyatın biraz daha aşağıya düşeceğini tahmin ediyorum ki bazen sitelerde güzel kampanyalar denk gelebiliyor. Parçalarda ise mümkün olduğunca, kendi tecrübeme dayanarak, son derece memnun olduğum Asus markasını tercih ettim.
 5. Bizim araçta da son bakımda Motul kullandık. Bir önceki yanılmıyorsam Castrol'dü. Kullanım olarak bir fark hissettim diyemem(normal olan da bu olsa gerek) ama tekrar değişimde de fiyatı makul olursa Motul tercih ederim. Siz de tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Diğer seçenekler de bilinen ve çokça tercih edilen yağlar. Herhangi birisi işinizi görecektir.
 6. Prins, fiyatı her zaman en yüksek olan marka. Onda da ilk zamanları meşhur bir enjektör markası vardı "Keihin " Japon malı olması lazım en övülen kit oydu. Sonra ise yine fiyatların yüksekliği nedeniyle kendi enjektörlerine geçiş yapmıştı. Ancak ben BRC nin kaltesine güvendiğim için Prins' i tercih etmemiştim. 2015 Aralık ayında 1600 civarındaydı yanlış hatırlamıyorsam fiyatlar. şimdi 3 e katlamış neredeyse?.
 7. Bu arada bizim araçtaki kitin adı da değişip Platinum olmuş (turuncu enjektörlü olan). Ankara da eğer tercihiniz BRC olursa 2 montajımı da yaptırdığım Mavi Denizleri tevsiye edebilirim. Ostim Alınteri Bulvarı üzerindeydi yerleri.
 8. Bizim araçta da BRC Sequent 32 takılı ve şu ana kadar memnunum. iki yıl arayla biri Corolla biri Focus aynı kiti taktırıp kullandım, tavsiye edebilirim. Comfort modeli ile ilgili bir bilgim yok. Muhtemelen fiyatlar artınca daha ekonomik olması için geliştirilmiş olduğunu düşünüyorum. Bu arada Sequent 32' ye ne fiyat veriyorlar acaba.
 9. 27 Nisan günü, 2011 üretimli her ne kadar diş derinliği kötü durumda olmasa da zamanla sertleşen, frenleme yetersizliği ve özellikle ıslak/eğimli yerlerde kalkışlarda kısmi patinaja düşen ve en sonunda birisi iç tarafından çifte baloncuk veren 215/55/16 Goodyear Efficientgrip emektar lastikleri 2019 üretimi 205/55/16 Goodyear Efficientgrip Performance lastiklerle değiştirdik. Yeni lastiklerle birlikte izlenimlerim yol sesinde bariz azalma, yoldan gelen tepkilerde(çukur-kasis vb.) azalma ve konfor artışı, frenlemede iyileşme. Aslında Hankook K125 Ventus Prime 3' ün fiyatı biraz daha uygundu (280 tl) ama daha önceden aracın üzerinde olan ve genel olarak memnun olduğum Goodyear'ı tercih ettim (325 tl). Bir de Nokian'ın yeni çıkardığı Eline 2 (A-A etiketli) lastikte dikkatimi çekmişti ancak fiyatı diğerlerine göre çok yüksek olduğu için (450 tl) düşün(e)medim?. Sonuçta tercihimden gayet memnun kaldım, ilk defa sıfır lastiklerle bir aracı tecrübe ettim ve aradaki farkın bariz değişimini gözlemledim. Eski parametrelere göre ciddi bir iyileşme yaşadığımı söyleyebilirim.
 10. Aynı durumu ben de Corolla da yaşamıştım. Elektrikçi silecek kolunu söktü içindeki lehimlerden birisi çatlamıştı/kırılmıştı, kırılanın yenine yeniden lehim yapılınca sorun çözülmüştü.
 11. Buna benzer bir durumu bir dönem ben de yaşamıştım. Araç tam olarak ısınmadan önce özellikle ışıklarda durduğumda ya da dönüşler vb. hallerde duracak kadar yavaşladığımda devirde dalgalanmalar oluyordu(Stop etme olayını hiç yaşamadım). LPG bakımına gidip durumu anlattığımda tekrar bir güncelleme ve ayar yapılınca sorun ortadan kalktı. Aradan bayağı zaman geçti, son aylarda eskisinden daha az da olsa zaman zaman kısmi dalgalanmalar olabiliyor, ancak ciddi bir durum yok.
 12. Eğer genleşme olmuş olsa yuvanın daha da küçülmesi gerekirdi. Böylece bırakın aranın açık kalması parçanın yerine oturması daha zor olmalıydı. Muhtemelen başka bir nedenden dolayı. Benim düşüncem de montaj ile alakalı bir sıkıntı olduğu yönünde.
 13. Yaklaşık 4-4.5 yıl sonra artık araç normal olarak marş almayıp takviye ile çalıştırınca akü değişimi şart oldu. Mutlu Akü SFB Seri 2 12V 66Ah 560CCA taktırdık. 1 yıldır kullanıyoruz, şükür bir sıkıntısı olmadı, tavsiye ederim. (Bu arada akü fiyatları şaha kalmış).

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.