Jump to content

Ahmet Kara

Member
 • Content Count

  147
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

55 Normal

About Ahmet Kara

 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Location:
  Kırıkkale
 • Car:
  11 Focus Ti-Vct Style Plus
 • Job:
  Kamu Görevlisi
 • Gender:
  Bay
 • Age 31

Recent Profile Visitors

1,562 profile views
 1. 2 buçuk yıldır Conax marka su arıtıcı kullanıyoruz, gayet memnunuz eve elde su çekme derdinden kurtulduk. Keşke şebeke sularımız biraz daha yumuşak olsa bu işlere girmemize gerek kalmaz ama şehirden şehire değişse de ülkemizin birçok yerinde şebeke suları içmede pek tercih edilmiyor. Eğer kaliteli bir su arıtma cihazı istiyorsanız İhlas markanın ürünlerini de inceleyebilirsiniz. Geçenlerde bir yerde NFS onaylı ülkemizdeki ilk ve tek marka olduklarına dair reklamlarını bir yerlerde görmüştüm. Kaliteli bir marka tercih ederseniz memnun kalacağınızı tahmin ediyorum...
 2. Mercedes' in hızına lastikler dayanmıyor.
 3. Dark mode olan durumlarda hemen her yerde kullanıyorum, burada da olursa tercihim olur açıkçası.
 4. Ferrari' nin yaptıkları çok amatörce F1 klasmanının çok altındalar, hem araçlarıyla hem de takım yönetimleriyle. Hamilton kendisi ile yarışıyor neredeyse yıllardır. Schumi' nin kırılmaz denilen rekorları ortada kalmayacak yakın zaman içinde herhalde. --1 dakika sonra eklendi--
 5. Evet kural değişiklikleri fazla olmuş ama uzun bir ara verince kurallara ve değişikliklere pek hakim değilim. Ancak şundan eminim araçlar eskisi gibi güzel ve albenili değil. Çirkin çirkin turluyorlar bir de eski motor sesleri şimdikine göre mükemmeldi. Bir miktar tasarruf edeceğiz diye F1' in seyir zevkini düşürdüler. Ayrıca araçlar çok fazla büyümüş özellikle pistlerin dar kısımlarında yan yana gelemiyorlar neredeyse. Bu durum bana çok anlamsız geliyor, yarış ne kadar çok geçişe sahip olursa o kadar heyecanlı olur halbuki...
 6. Uzun yıllar oldu F1 seyretmeyeli. Bu sezon ilk yarışı seyrettim, eski bir F1 takipçisi ve Schumi hayranı olarak içimdeki F1 heyecanının geçen yıllara rağmen bitmediğini kendi adıma tescil ettim. Ancak Kırmızı takımın hali içler acısı, uzun yıllar ciddi bir başarılarının olmadığını biliyordum. Twitter' dan takip ettiğim kadarıyla İtalyan takımın fanları isyanlardaydı. İlk yarış bana da gösterdi ki haksız değiller. Bildiğimiz Ferrari-Mercedes çekişmesi çok uzaklarda kalmış. RB ise Ferrari' nin yerini almış ama onlar da Alman takımın seviyesinde değil. Sanırım bu sezon yarış takvimi kısa olacak bakalım nasıl bir sezon geçecek. Bu arada neden spor kanalları F1 gibi dünyanın en gözde otomobil organizasyonundan birisi hatta birçokları için birincisi olan bu yarışları şifresiz yayınlamak istemez anlayamıyorum. Eskiden 1-2 yi geçmeyen spor kanalları varken hatta spora özel bir kanal dahi yokken bu tarz organizasyonlar canlı ve açık/şifresiz bir şekilde yayınlanırken şimdi çok sayıda kanala rağmen bu tarz yayınların olmaması bana enteresan geliyor. Sanırım birçok alanda olduğu gibi bu alanda da enflasyon etkisini gösteriyor. Kanal sayısı çok ama kalite eskisine göre düşük ve yetersiz.
 7. Belirttiğiniz lastik markaları kendisini kanıtlamış markalar, herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Geçtiğimiz yıl bizde lastikleri yeniledik. Benim tercihim Goodyear EP yönünde olmuştu daha sonra EP2 çıktı. Muhtemelen EP2 nin hamurunun daha da geliştirildiğini düşünüyorum. Eğer bunlara alternatif olarak düşünürseniz Hankook Ventus Prime3 K125 değerlendirilebilir. Geriye doğru forum sayfalarını incelerseniz yardımcı olacağını düşünüyorum.
 8. Ben de benzer şekilde düşündüğüm için kendi cihazımda ayarlama yapıp devam ediyorum. Ayarlarımı kendim yaptığım için hepsinin aynı seviyede basınca sahip olduğunu bildiğimden içim rahat oluyor en azından.
 9. Bu durum için ancak kalibrasyonu tam olan güvendiğiniz bir yerden karşılıklı ölçümler yaparak emin olabilirsiniz. Ben de Michelin lastik pompasını aldım aynı şüphe benim içimde de var ama karşılaştırma yapamadığım için emin olamiyorum.
 10. Bizim balatalarda değişim istiyor ama malum virüs işi zaten fazla da binmediğimizden değişimi erteletti. Ama ben değiştirirsem TRW marka düşünüyorum. Eğer incelemediyseniz bir bakmanızı öneririm.
 11. Elinize sağlık. Kesinlikle katılıyorum, yapabildiğim ölçüde ben de aynı kafadayım, ne yazık ki benim bu konuda fazla tecrübem ve teknik imkanım yok maalesef.
 12. Hayırlı olsun, uzun yıllar sağlıkla kullanmanız dileğiyle, bizde de M6 var gayet memnunuz. Artık hastanelerde dahi bu aletler kullanılmaya başlandı. Dünya populasyonundaki tansiyon rahatsızlığı oranı gereği hemen her evde tansiyon aleti bulunmasında fayda var. Adaptör ile ölçüm hızlı bir şekilde yapılıyor. Üzerinde gelen normal alkali piller kısa sürede bitti. Sorunu Duracell Turbo Max ile şimdilik çözdüm(çok daha uzun gidiyor), ancak bunlar da bitince şarjlı pile dönebilirim.
 13. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.