Jump to content
  • Welcome!

    Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Mustafa Karaca

Focus 3.5 Lpg Hangisi Brc Comfort, Technomax, Grand

Recommended Posts

Merhabalar, daha önceden bi konu açmıştım kararım atiker taktırmaktı ama ona sor buna sor vs derken kafam karıştı. Herkesin önerisi farklı oluyor. En son 3 tane üründe karar kıldım. Aracım 2015 model focus. 

 

Birincisi atiker gold ya da grand

İkincisi prins technomax

Üçüncüsü brc comfort. 

 

Üçten başlayalım, brc comfort diye bir ürün çıkarmış. Fiyat 2800 civarında bir kaç usta bunu önerdi. Yeni kit olduğu için bir bilgim yok. Eğer bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? 

 

İkincisi prins technomax. Her ne kadar prins de olsa technomax için orijinal prins olmadığı başka marka olduğu söyleniyor ama prins bayilerini aradığımda bu ürünü tavsiye ediyorlar. Fiyat olarak bu da 2800

 

Birincisi ise atiker. Atiker grand da gold da olur fiyatları aşağı yukarı aynı. 2500 TL civarında. 

 

Bu 3 markadan hangisini tercih etmeliyim sizce 😊 cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

BRC (Sequent 32) faturada bu yazıyor bundan taktırmış eski sahibi 1 haftadır kullanıyorum çekişte zerre kadar kayıp yok benzinli gibi biniyorum maşallah yakıtını daha ölçmedim 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brc comfort için 2600 tl fiyat verildi 2a tarafından Izmır de. Benimde aklımda ki soru comfort ile seq32 arasındaki farka değer mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atiker ile pazarlık yapıp onu takardim

sistem olarak nerdeyse ayni siz hangi ustaya güveniyorum derseniz ona gidin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benimde araç 2015. Ben gaz taktırırken atiker düşündüm, ancak o dönemde grand sistem yeni çıkmaya başlamıştı her bayide yoktu. Gold serisi ise enjektör sorunu çıkartma ihtimali olan bir seri deniyordu, zaten grand serisinde bu yüzden çıkarıldı ve romano enjektör kullanıldı. Bende takılan yerde Gold olmadığı için lovato taktırdım. Aslında memnunum ama atiker grand taktırıdım bugün olsa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bir saat önce, Mustafa Karaca yazdı:

@Olcay Sert hepsini takan usta brc comfort önerdi. Diğer yerlerde hangisi varsa elinde onu söyledi uyumlu diye. 

tercih sizin, lpg sistemini ekonomi için taktırıyorsunuz 10bin kmde filtre değişimi en uygun atikerde mesela 🙂 ki bendeki sorunlu denilen gold idi performanslı kullanmama rağmen bir kaç kez düşük kaliteli gaz almamdan dolayı kaynaklanan teklemeden başka bir sorun yaratmadı 29.074km boyunca. 

https://www.spritmonitor.de/en/detail/811933.html

 

Vahap Usta

brc seq için bence gerek yok sana, senede 10-15bin km yapıyorsun atiker yeterde artar. ha sen istersen gene takarım sonuçta seçim senin

demişti zamamında

Edited by Olcay Sert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bizim araçta da BRC Sequent 32 takılı ve şu ana kadar memnunum. iki yıl arayla biri Corolla biri Focus aynı kiti taktırıp kullandım, tavsiye edebilirim. Comfort modeli ile ilgili bir bilgim yok. Muhtemelen fiyatlar artınca daha ekonomik olması için geliştirilmiş olduğunu düşünüyorum. Bu arada Sequent 32' ye ne fiyat veriyorlar acaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bu arada bizim araçtaki kitin adı da değişip Platinum olmuş (turuncu enjektörlü olan). Ankara da eğer tercihiniz BRC olursa 2 montajımı da yaptırdığım Mavi Denizleri tevsiye edebilirim. Ostim Alınteri Bulvarı üzerindeydi yerleri.

Edited by Ahmet Kara

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ahmet Kara evet platinum diyorlar. Ama onun maliyeti yüksek düşük maliyetle comfort tavsiye ederiz bütçeye göre diyorlar. Fiyatlar bu kadar atmamış olsa prins taktırır geçerdim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prins, fiyatı her zaman en yüksek olan marka. Onda da ilk zamanları meşhur bir enjektör markası vardı "Keihin " Japon malı olması lazım en övülen kit oydu. Sonra ise yine fiyatların yüksekliği nedeniyle kendi enjektörlerine geçiş yapmıştı. Ancak ben BRC nin kaltesine güvendiğim için Prins' i tercih etmemiştim. 2015 Aralık ayında 1600 civarındaydı yanlış hatırlamıyorsam fiyatlar. şimdi 3 e katlamış neredeyse🚀.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ahmet Kara Silverline 2015 ya da 2016 yılıydı sanırım o zaman 2150 TL ye taktırmıştım eski aracıma 😊 şimdi uçtu gitti fiyatlar. Mecbur düşük fiyatlı kitlere kaldık. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.