Jump to content

Cenk Demirel

Üye
 • Toplam İleti

  111
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

57 Normal

Cenk Demirel Hakkında

 • Yaş 29
 • Derece
  Ambiante

Profil Bilgileri

 • Yaş 29
 • Şehir:
  Zonguldak
 • Arabam:
  Ford Focus Mk3,5 Titanium
 • Meslek:
  İşletme
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

Son ziyaretçiler bloğu devre dışı ve diğer kullanıcılara gösterilmiyor.

 1. Cenk Demirel

  2019 Focus ST Mk4 Casus Çekimi

  Son günlerde yabancı kaynaklar 2.3 litrelik motorun kullanılacağı yönünde haberler yapıyor. Hangi motorun kullanılacağı henüz ağırlık kazanmadı sanırım. İnşaallah 1.5 litrelik motoru kullanmazlar. Yeni Fiesta St'de 1.5 200 hp'lik motorla beraber ' ah şu ötv ve döviz bu halde olmasaydı ' diye dövünüp duruyorum. Şimdi buna da 1.5 motor koyarlarsa moralim bozulur, içim gider, vergi avantajı da var keşke alabilseydik diye. 2.0 ve üstü olsun da hiç hayal kurabileceğimiz noktada bile durmasın daha iyi.
 2. Cenk Demirel

  Tv Seçimi..

  Yenileme hızı insanların tv'yi aldıktan sonra çokça şikayet ettiği konular olan, ' altyazılar geçerken takıla takıla geçiyor, maç izlerken futbol topu sanki arkasında iz bırakarak ilerliyor ' gibi yorumların önüne geçen bir olay. Üreticiler yazılımla yenileme hızlarını sanal olarak yükseltiyor ama gerçek değerde belirttiğimiz fiyat bandında çoğu tv 50 hz değeri sunuyor. 100 hz ve altında dediğim durum ve daha fazlasında ufak takılma ve titremeler görülebiliyor. 100 hz tv'ler de oldukça pahalı. Dediğim gibi araya f/p ürünü diyebileceğimiz modeller sıkıştırabiliyordu LG ve Philips markaları. Ama onların da panellerinde sıkıntılar çıkabiliyordu. 4K yayın şuan için bir kaç kanaldan ibaret. Ama bir tv'yi alıp 10 yıl kullanacak birisi için buna yatırım yapmak gerek. 10 yıl içinde yayın kalitesi ne olur bilemiyoruz. Tv de sürekli yenilenen bir şey değil haliyle. Gönül ister ki Oled alalım mevzuyu kapatalım ama onların yanına da yaklaşılmıyor. Senin işini FHD tv'ler de görür ama onların da aman aman teknik bir üstünlüğü yok. Dediğim gibi bahsettiğimiz fiyat bantlarında sana iyi gelen, kullanıcı yorumlarını beğendiğin tv hangisiyse al gitsin. Aksi durumda benim gibi 1-2 sene beklersin ki kaliteli tv'lerin fiyatı düşsün.
 3. Cenk Demirel

  Tv Seçimi..

  Belki daha önce de bahsetmişimdir; yaklaşık 1-1,5 seneden fazla 4K Led tv arayışındayım. Görüntü kalitesi, ekran kalitesi, yenileme hızı v.s derken yabancı karşılaştırma siteleri dahil araştırmadığım konu, bakmadığım tv markası ve modeli yok. Bugün, bu kurlarla adam akıllı bir tv istiyorsan 5 bin lirayı gözden çıkarman gerekiyor. 2-3-4 bin lira bandında ki hemen hemen tüm tv'ler bildiğin giriş seviyesi modeli. 1,5 sene evvel LG arada bir sürpriz yapıp yenileme hızı falan yüksek 1-2 modeli 3-4 bin lira bandında araya serpiştiriyordu. Ama o modellerde de ışık sızması sorunu fazlaydı. Yani demem o ki fiyat bandın 5 ve üstüne çıkmadıkça çok fazla kalite beklemeye gerek yok. İçine sinen hangisiyse onu al gitsin.
 4. Cenk Demirel

  Tv Seçimi..

  Tv'nin ekran çözünürlüğüne göre izleme mesafeleri değişir. Eğer gözünüzde bir problem yoksa, sağlıklı bir birey için çözünürlük - ekran boyutu - izleme mesafesi kriterleri bellidir. Özellikle 4K görüntülürde izleme mesafeleri boyuta oranla oldukça kısalmış vaziyettedir. Ekran Boyutu (inç) Ekran Boyutu (cm) 480p 720p 1080p 4K UltraHD 47 119,38 cm 5,11 m 2,78 m 2,01 m 1,36 m 48 121,92 cm 5,22 m 2,84 m 2,05 m 1,39 m 49 124,46 cm 5,33 m 2,90 m 2,09 m 1,42 m 50 127,00 cm 5,44 m 2,96 m 2,13 m 1,45 m Daha fazlası için buraya da bakabilirsiniz. https://www.teknotalk.com/ideal-tv-izleme-mesafesi-ne-kadar-olmali-34830/ Yani tahmin edildiği gibi 55 ekranlı büyük bir tv için 7-8 metre falan izleme mesafesine ihtiyaç yoktur. İlk bir kaç gün tv'ye alışma süreci geçirirsiniz ama sonunda değerlerin ideal olduğunu fark edersiniz.
 5. Cenk Demirel

  Tamamen Yeni 2019 Ford Territory Tanıtıldı

  Focus'a şöyle bir kokpit eklemek çok mu zordu ? Ford'un en önemli otomobili neredeyse ama hiç zahmete girme gereği duymadan Fiesta'dan alıp Focus'a itelediler kokpiti. Sıradan bir insanın bile çizebileceği basitlikte bir tasarımdan ibaret. Gerçekten bu Ford'u anlamak mümkün değil. Bu yeni Suv'un dış görünüşüne pek alışamadım, sanırım canlı görmek gerekiyor. Ama kokpit gayet oturaklı.
 6. Cenk Demirel

  Şu an ne dinliyorsunuz... ?

 7. Cenk Demirel

  Yazlık Lastik Tercihi

  Haklısınız. Adı üstünde ' eco ' modeli. Daha çok belli ağırlığa ve segmente göre araçlarda kullanılması, ona uygun da bir sürüş belirlenmesi bu lastik adına daha mantıklı. Nispeten şehir içi yavaş kullanıma uygun B segment otomobillere daha yakışan bir lastik modeli desek çok yanlış olmaz. 16 ebat dahil c segment ve üstünde premium contact modelleri daha uygun seçim oluyor genelde. Onun yetmediği durumlarda da sport contact'a geçmek gerekiyor.
 8. Cenk Demirel

  Yazlık Lastik Tercihi

  Conti 2 ve 3'den memnun olmayan çok tüketici vardı. Biraz da haklılar çünkü pek kaliteli bir üretime sahip değillerdi. Özellikle Eco contact 5 ve premium contact 5'e göre kıyaslarsak can sıkıcı lastiklerdi denebilir. Fakat Eco contact 5, Premium Contact 5 ve özellikle yeni çıkan 6 modeli oldukça iyidir. Deneyimlediğiniz Continental lastikleriyle hiç alakaları bile olmadığını rahatça söyleyebilirim. İleride belki bir şans vermeyi düşünebilirsiniz. Emin olun pişman olmazsınız. Yeni yaz lastikleri almanıza ise sevindim. En azından tavsiyeleri dikkate alıp hem kendi hem başkalarının güvenliğini düşünmeniz daha yerinde oldu. Bir başkası olsa ' ne diyor bunlar yahu para mı vereceğim yazlık lastiklere ' diyebilirdi. İnşaallah kazasız, belasız, daha zevkli ve kaliteli sürüşler yapmanız dileğiyle
 9. Zaten umut etmek ve hayal kurmak gibi şeyler lüks de işte ancak reçete yazmaya çalışabiliyoruz. Onu uygulayacak yönetici ve halk kapasitesi yok bu ülkede. 30 yaşındayım, sonra ki 30 yılın bu ülkede iyi geçeceğine dair hiç umudum yok. Adettendir diyerek hayırlısı olsun diyoruz ancak.
 10. Zaten öncelikle ithalatı azaltıp üretim ekonomisine geçip ihracatı yükseltmek gerek ki devlet kasayı ötv'den doldurmaya çalışmak yerine üreterek doldurabilsin. Yerli otomobil belli oranda ithal otomobile göre daha uygun olur ama ekonomi, dolaylı vergiler üzerinden devam ettiği müddetçe yerli otomobilden de yüksek ötv oranları alınmaya devam edecektir. O sebeple bizim yerli otomobilden önce tabiri caizse yerli ekonomi düzenini oturtmamız lazım. Dışa bağımlı bir ekonomiyle otomobil üretmeyi başarabilsen de uygun fiyatlı olmayacaktır.
 11. Cenk Demirel

  Aslanlar Şampiyon :)

  15 kere Gs, 8 kere Bjk, 9 kere de Fb almış bu kupayı. Bu seferlik de yeni bir takım daha eklensin Akhisar alsın problem değil. Süper Kupa da Türkiye Kupası kıvamına dönmeye başlamıştı zaten. Hiç zevkli olmuyor rekabet eksik kalınca
 12. Cenk Demirel

  Yazlık Lastik Tercihi

  Allah korusun, sadece kendi canınızı değil başkalarının da canını tehlikeye atmış olursunuz. Lastiğin maliyeti düşündürüyorsa bu tarz bir kullanımı benimseyeceğinize 4 mevsim lastik almanız daha yararlı olur. https://www.continental-lastikleri.com.tr/binek/basin/haberler/yaz-lastigi-kullanmanın-onemi
 13. Atmosferik + 6 ileri eski otomatik + torsiyon + 120-130 lira = Focus Bu ülkede millet hiç bir zaman uygun maliyetle doğru düzgün araçlara binemeyecek gibi duruyor. Manavda, iyileri arasından çürükleri itelenmiş pazar müşterisi gibi hissettiriyor.
 14. Vw grubu çok çeşitli şanzıman - motor - donanım opsiyonları sunuyor. Ama bunların hepsini de almak isteyen müşteriler için Türkiye'ye getiriyor. En azından siparişe açık tutuyor. Ford da bunu yapsa yeterli. Süspansiyon konusunu insanlar genelde sadece virajdan viraja aracı atma, performanslı sürüşte sadece işime yarar, zaten çoğu kullanıcı da standart sürücü o yüzden onu fark etmeyecektir şeklinde yorumluyor ama yanlış bir algı bu. SLA süspansiyonlu model, bir otomobilin sürüş kalitesini belirleyen en önemli unsurlar olan NVH dediğimiz gürültü, titreşim ve sertlik konularında çıtayı çok üste taşıyor. Performanslı sürüşte torsiyon - bağımsız ikilisinin farkını hissedecek şoför bulmak zor diye o kısmı geçiştirdik diyelim. Peki ya konfor ? Bir kere SLA süspansiyonla bozuk yolda ilerlerken daha az süspansiyon çalışma sesi duyacaksınız, titreşim, sarsıntı gibi konular daha az olacak, aracın sertliği düşecek ve daha pürüzsüz bir sürüş deneyimi sunacak. Bunu sıradan bir kullanıcı bile fark edecektir. Her şeyden öte bugün o ' Konuşan araba Mercedes A serisi ' diye çok reklamı yapılan aracın çoğu versiyonu torsiyonla gelecek. Üst motor seçenekleriyle bağımsız alınacak ama Türkiye'de daha çok satması beklenen motorlar torsiyonla gelecek. Sen Mk4 kullanıcısı olarak SLA süspansiyona sahip bir Focus'la o Mercedes A serisinden daha kaliteli bir sürüş yapabilme imkanına sahip olabilirsin. Böyle bir reklamı kimse satın alamaz. Madem böyle bir teknolojiyi ürettin, getir ki farkın olsun
 15. Atmosferik hamlesi yanlış değil. Mümkün olduğunca alt fiyattan satış yapmayı planlamaları da doğru. Ama sen Ford olarak ' şöyle araba ürettik, böyle sürüş zevkine getirdik ' diye reklam yaptığında o sürüş zevkini vermeyi başaran bu yeni SLA süspansiyonlu modelleri en azından siparişle getirilebilecek bir noktada tutmazsan, bu süspansiyona sahip araçları test aracı olarak getirmezsen o zaman yaptığın reklamın bir anlamı kalmıyor. Mesela benim hacim ihtiyacımı mk3,5 karşılıyor. Yakıtından da memnunum, sürüşünden de memnunum. Fiyat konusunu bir kenara bırakırsak bu kadar memnun olduğum bir aracın torsiyonlu versiyonunu bana nasıl sattırabilirsin ? Yani bana bunun reklamını nasıl yapabilirsin galeriye gittiğimde ? Daha geniş desen ihtiyacım yok, daha iyi iç mekan malzemeleri var desen mk3,5 zaten yeterince iyi, daha az yakıyor desen zaten az yakıyorum. Yani insanlar otomobil seçerken sadece hacim, tüketim, oyuncak gibi şeylere bakmayabiliyor. Çok tanıdığım var 180'lik focus'u bekleyen. Rs'in cvt şanzımanını hiç sevmiyorum keşke manuel olsaydı alırdım diyen. Bu kitleyi Ford olarak senin çalman lazım. O sebeple en azından 150 ve 180'lik versiyonları Türkiye'de siparişe açman lazım.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.