Jump to content

Cenk Demirel

Üye
 • Toplam İleti

  575
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

328 İyi

Cenk Demirel Hakkında

 • Derece
  Style

Profil Detayları

 • Şehir:
  Zonguldak
 • Arabam:
  Ford Focus Mk3,5 Titanium
 • Meslek:
  İşletme
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

Son ziyaretçiler bloğu devre dışı ve diğer kullanıcılara gösterilmiyor.

 1. İstisnalar muhakkak vardır ama ben bizim milletimizin genelinde durumun böyle olduğunu düşünüyorum. Belki İzmir'in tarihi, sosyal ve kültürel yapısı, genel düşünce anlayışı ve cahil - yobaz kesiminin nispeten az olması ( en azından algılarda ) durumundan mütevellit iş ahlakı olgusunda bozukluk olması biraz daha göze batıyor olabilir tabi. Zonguldak'ta yaşıyorum. Arabamı rot ayarı için sanayide 3 farklı ustaya götürdüm. Hepsi de 3'er kez olmak kaydıyla toplamda 9 kez rot ayarı yaptılar ve bir türlü beceremediler. Beceriksizlik bir yana, her yaptıkları işe para isteyip duruyorlar. Ka
 2. Bu videoda 17.10'dan itibaren açıklamaya çalışmışlardı. Toyota, zamanında hükümet ile vergi teşviği konusunda bir anlaşmaya varmış. Chr modelinin burada üretilmesi kaydıyla ince bir aralık biçilmiş vergilendirmede.
 3. Mondeo'nun içine ben de albenili demedim zaten Neyse, ortak noktayı bir türlü bulamadık sağlık olsun. Baştan beri söylemeye çalıştığımı son kez deyip konuyu noktalayayım; Ford adına testlerde ve potansiyel müşteri yorumlarında yapılan gözlemlediğim tek eleştiri iç mekana yönelik. Bu eleştirilerin de kullanılan ve seçilen malzemelerin kalitesinden ziyade iç mekanın tasarımındaki detaylarda sunumu, göze hoş gelecek ayrıntıları ( bu bana göre ambiyans aydınlatma olur, sana göre başka bir ayrıntı olur ) yeterince iyi yapamıyor olmasından kaynaklandığını düşünüyorum demeye çalıştım olay budur.
 4. Değerlendirmelerim adına anlamayacak bir şey yok ki ortada. Değerlendirmelerimin neyi baz aldığını anlamak için çevremizde gördüğümüz potansiyel müşterilerin bu araçlar hakkında yaptığı yorumu, beklentilerini incelersen, yerli - yabancı testlerde çoğu yeni Ford için yapılan eleştirilerin veya eksi hanesine yazılan kriterlerin genellikle iç mekan için yapılan interior quality, cheap gibi betimlemeler olduğunu görürsün. Bu eleştirilerinde ben çoğunluğunun seçilen malzemelerden ziyade var olan iç mekan tasarım dilinde insanları etkileyebilecek detaylardaki sunum eksikliğinden kaynaklandığını düşü
 5. Senin bahsetmiş olduğun tercih, sadelik ve minimalistlik üzerine. Benim buna bir eleştirim yok kesinlikle. Ama Ford'un yeni geçtiği iç mekan dilinin sade bir tasarım diliyle pek alakası yok. Sade iç mekan tasarımının kralını yıllardır vw'de Golf üstleniyor. Ama kimse iç mekanın kalitesini ve şıklığını kolay kolay eleştirmiyor. Yapılan maksimum yorum sıkıcı, tek düze şeklinde. Bu da zaten söylediğin gibi kişisel tercihe giriyor. Benim burada anlatmak istediğim; sahip olduğun tasarım dilini yerinde ve kararında rötuşlarla zenginleştirebilmek. Yani düşünülmüş, ince anlayışlarla bir sunum oluştura
 6. Bahsettiğim aynı veya benzer olması, hatta taklit etmesi değil, bu ufak düşünülmüşlükleri Ford'un kendisinin de uygulaması. Kendine özgü, şık ve düşünülmüş bir tasarım ve detay anlayışını ürünlerinde yer vermesi. Misal bir Peugeot bugün çoğu kişi tarafından taktir ediliyor. Peugeot araçlarında Ford marka rakibi modellerinden daha üstün ne sunabiliyor ? Bir emp platformu yeterince başarılı doğru. Aktarma organları ve motorları da keza öyle. Ama bunları güncel durumda Ford da çok iyi yapıyor. Hatta sürüş zevki - konfor - yalıtım üçlüsünün kombinasyonunda Ford'un çoğu güncel aracı bence daha iyi
 7. Mercedes gibi olmasını istesem de pek bekleyemiyorum özellikle Ford'tan Misal Leon'da da bu konuda eksiklik yok değil. Öndeki ambiyans arkada devam etmiyor misal. Gerçi bu da C segment araçlarda arka yaşam alanının biraz daha ikinci plana atılmasıyla alakalı ama Ford bazen vur deyince öldürüyor. Ayaklığa renkli ampul, bardaklığa ufak bir led koyunca ambiyans aydınlatma koydum zannediyor. Otomotiv sektörü oraları geçti artık. Ford'un sorunu malzemeyi görsel olarak iyi servis edemiyor oluşu. Vag grubunun yaptığı çok komplike ve pahalı bir sunum da değil aslen. Aynı lezzetteki yemeği maydanoz,
 8. İlk yorumum hala günceldir.. Bu aracın iç mekanı ne bir Mazda'ya ne de bir Peugeot'ya baktığındaki vay be hissiyatını uyandırmıyor. Zevkler ve beğeniler bir yana, klasik vag grubu başarısı olarak albenili, süslü ve modern iç - dış görsel oluşturmayı oldukça iyi beceriyorlar. Mk4 Focus için dış tasarımda, özellikle dolu paketlerde bu eksik görülmüyor ama iç mekanda bu albeni adına ciddi eksik bulunuyor. Leon'un iç dizaynı ana hatlarıyla Focus'a oldukça benziyor demiştik. Ama albenileri aynı değil. Özellikle Leon'un iç ambiyans aydınlatması basitliği, sıradanlığı büyük ölçüde ortadan kaldırıyor.
 9. 2015 1.6 tdci Mk3,5 Titanium sahibiyim. Sync 2'yi güncellemek için bir kere 30 dakikdan fazla rölantide çalıştırmıştım. Buna benzer bir uyarı gelmemişti bana. Belki belli partilerde bu özellik vardır. Malum Ford sever böyle her partiye şu geldi, bu kaldırıldı olaylarını.
 10. Şu piyasa şartlarında öyle bir araba için tam kelepirdi. Kurtulamadık dizelden bir türlü. Şu muhabbet her geçtiğinde içim sıkışıyor.
 11. Oldukça etkili çalışıyorlar hem de. Ama paket dolu olunca fiyat da dolu oluyor o sıkıntılı işte Eski aracımda geri görüş vardı ama pek işime yaramazdı. Mk3,5'da ki 4 taraflı sensör işini çok iyi yapıyor. Neredeyse hiç bir yere bakmadan park edebilmeyi kolaylaştırıyor. Otomatik park benim titanium'da var. Araba 100 bine geldi sorsan 2 defa kullanmışımdır o da kardeş bu nasıl çalışıyor diyene göstermek için İşte herkesin ihtiyacı, beklentisi farklı oluyor. Haliyle özelleştirilemeyince ya hepsini almak zorunda kalıyorsun ya da o kadar para veremiyorum deyip hiç birini alamıyorsun. Ortası yok
 12. Şunun içinden işlevsel şekilde işime yarayacak adaptif hız sabitleme, kör nokta uyarı ve ön park sensörü. Gerisini at çöpe gitsin. keşke 2'şer ya da 3'er özellik halde paket sayılarını arttırsalar ya da paket içeriğini istediğimiz sayıda özelleştirebilme imkanı verseler de ıvır zıvır onca şeyi ekleyip 13 bin liraya çıkarmasalar donanımları.
 13. Style pakette ki kumaş koltuğun işçiliği içler acısı.. Hanımların, kocalarını işe ütüsüz yolladığı gibi davranmışlar arabaya. Ah Ford ah ne yapsak seni başka markaların yanına staja mı göndersek ne.
 14. Önceden söylediğim gibi biriyle görüşme yaparken mobil veri açıksa telefonun ekranına baktığında mobil verinin otomatik olarak kapandığını görüyordun. Son zamanlarda artık tamamen kapanmak yerine internet açık kalıyor ama bağlantı tipi değişiyor. Yüksek hızda veri paylaşımı yapan 4,5G'yi kullanamıyorsun. Benim aslında anlatmak istediğim 4.5G'nin konuşma yaparken kullanılamadığıydı. Şimdi VoLTE sayesinde görüşme sırasında 4.5G kullanılabiliyor artık.
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.