Jump to content

Cenk Demirel

Member
 • Content Count

  356
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

166 Normal

About Cenk Demirel

Profile Details

 • Age 30
 • Location:
  Zonguldak
 • Car:
  Ford Focus Mk3,5 Titanium
 • Job:
  İşletme
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bazen depolarda ki yakitlari hortumla falan cektikleri oluyor. Yetkili servis veya bir usta bu isten anlar diye dusunuyorum. Daha once hic denemedim acikcasi uzgunum.
 2. Suyun sızdırmaması için ne yapmalı bilemiyorum. 2015 makyajlı focus 3 aracım da bazen sızdırıyor. Kaputun üstü leke oluyordu. Sızdırmayı engellemeyezseniz leke olmasını engelleyebilirsiniz. En azından gözünüze batmaz. Musluk suyu kullanmayın. 1,5 litrelik şişe içme suyu + kaliteli konsantre kaputta leke ve diğer aksamlarda leke bırakmayan cam silme suyu ile bu işi halledebilirsiniz. Ben 1,5 litre içme suyu + 3 litre Shell Easy Clean Screenwash cam suyu kullanıyorum ve çok şükür artık sızdırma yapsa da leke sorunum kalmadı. Benzinliklerde satılan ucuz yollu cam suları leke yapar. Musluk suyu leke yapar. Ama içme suyu ve önerdiğim ürün leke yapmaz. Fiyatı diğer cam sillere göre biraz daha pahalıdır ama temizliği de kokusu da çok iyidir. Üstelik yazın uzun yolculuklarda cama yapışan, silecek çalıştırdığınızda komple cama yayılan ve çıkması zor olan sinek, böcek ölüsü lekelerini bile silecek kullanarak çıkarabilecek kadar kaliteli siler. Bu ürün kışlık olanı. Pembe renkli olanı da yazlıktır. Ama yazın da bu mavi renkli kışlık ürünü kullanabilirsiniz. İnanın içme suyu + bu ürünle leke sorununuz kalmaz.
 3. Ford ölmüş de üstüne toprak atılmasını bekliyor.. Ülkede ki ekonomik durum ve fahiş otomobil fiyatları ortada ama Ford Türkiye'nin başarısızlığı ve beceriksizliği de baki. Yüz bin kere söyledik Focus'u getiriyorsan hangi müşterileri de hedef almak zorunda olduklarını. Carwow'u açıyorsun malzeme kalitesi Golf'ten iyi diyor ama Türkiye'ye gelen pakette ne deri koltuk, ne arkada yumuşak trimler, ne kol dayama, ne havalandırma hiç bir şey yok. 1.5 ecoboost motoru da müşteri talep ederse diye sallayıp duruyorlar. Siz daha müşteri talebini bekleyin. Bu kafayla 1-2 sene sonra ilk 20'ye ancak girersiniz.
 4. Hadi 1.5 dizel motoru ürün gamına koymadın, külliyen kaldırdın da ecoboost motora yeni 8 ileri şanzımanı nasıl koymazsın aklım almıyor. Sanırsın 6 ileri tam otomatik mükemmel bir şanzıman da ısıtıp ısıtıp getiriyorlar önümüze. Segmentinin en iyisi olabilecek bir aracı bu kadar hiç edebilmek de büyük başarı bence.
 5. Anlık olarak bir sıkıntı mevcut ama Xiomi Türkiye market var. Oradan KVK garantili, xiomi mağazasından ürün alınabiliyor. Biraz daha uygun diye başka yerlerden riske girmeye gerek yok bence.
 6. Kesinlikle bu seçenekler arasından redmi note 7 tavsiye ederim. Xaomi özellikle bu telefonun kasa dayanıklılığı konusu üzerinde durdu. Hatta incelemelerde de bundan bahsedildi. Söz konusu çocuklar olunca, bu aletlerde hassas makineler olunca düşürmeye, çarpmaya bir nebze de olsa dayanıklı olması bence alınabilirliği açısından büyük etken. Zaten işlemcisi ve grafik birimi de orta seviye olduğundan her türlü iş görecek güzel bir telefon.
 7. Kesinlikle çift kavrama farkı var ama ara hızlanmalarda o ağırlık farkı kendini olumsuz anlamda belli edecektir. Açıkçası 1.5 dizel motor çok geri kalmış güç anlamında. Pek üzerinde durulmadığı belli. Şahsen dizel alacak olsam bile o motorla almazdım. Bakalım, bmw'nin önden tahrik denemeleri sürüş anlamında arkadan tahrikliler kadar başarılı değil. Sürüşün de geliştirildiği söyleniyor ama ne derece etki edecek göreceğiz. Koyu bmw'ciler ve tanıdığım bmw sahipleri bayağı isyanda. Olmadı yeni gelecek Alfa Giulietta'ya bakarlar. Onun arkadan tahrikli olacağı söylentisi dolaşıyor.
 8. Dediğin gibi zaten 2 litreden aşağısında 8 ileri olmayacağı için bizi ilgilendiren 18i ve 16d modelleri çift kavrama olacak zaten. O yüzden gerisinin çok da bir önemi yok
 9. Eğer 1.18d modeline xdrive haricinde, sadece önden çeker haliyle 8 ileri şanzıman koyulmuşsa o şanzıman Aisin'dir. Bu yeni Bmw 1 kasasında xdrive haricinde hiç bir çekiş sistemine Zf şanzıman kullanılamaz malum. O yüzden 1.18d önden tahrikli versiyon 8 ileriyse diğerleriyle birlikte Aisin'dir çok büyük ihtimal.
 10. ZF8 sadece arkadan tahrikli otomobillerde kullanılabiliyorsa 1.18d modelinde nasıl zf'in 8 ileri otomatik şanzımanı kullanılabiliyor ? Bildiğim kadarıyla 1.16d ve 1.18i modellerinde 7 ileri çift kavrama olacak. 1.20d xdrive ve 1.35i xdrive'da 8 ileri tam otomatik şanzıman olacak. 4 tekerlekten çekişte ZF8'in kullanılmasını anlıyorum da önden tahrikli 1.18d modelinde nasıl ZF kullanılıyor onu anlayamadım ? 8 ileri tam otomatik diye kastedilen ZF falan değil de Aisin marka mı ? Yoksa 1.18d versiyonunda da kastedilen xdrive seçeneği mi ? Bazı yorumlarda bu 8 ileri şanzımanın AWF8F35 kodlu Aisin 8 ileri olduğu söyleniyor.
 11. Fabrikasyon üretim sırasında ki bir kusurdan dolayı aracın herhangi bir yerine fazladan boya uygulaması yapılması mevzusunda da müşteriye bilgilendirme yapılması gerekli. Araç o halde satıldıktan sonra durum anlaşılınca tavanın hasar alıp almadığına müşteri nasıl ikna edilecek ? Edilse bile müşteriyi psikolojik olarak bu şekilde zorlamaya kimin hakkı var ? Aracın 2.el satışında ki olası değer kaybını kim telafi edecek ? Yani üretici bir mal üretiyor ve malıyla ilgili her şeyi söylemiyor. Bu malın üretim kalitesinden dolayı görmüş olduğu bir işlemin tüm maddi / manevi riski neden müşteriye yüklensin ? O sebeple araç hasar almış ve boyanmış olsa da, üretim standartlarının doğru tutturulması için fabrikasyon boyanmış olsa da müşteriye bunun belirtilmeden satılması her türlü üreticinin ayıbıdır. Bütün riski müşteriye yıkıp kaçmaktan başka bir şey değildir. He, ben doğru üretim standartlarının tutturulması açısından fabrikasyon olarak belli yeri boyanmış aracı sıfır diye alır mıyım ? Alırım. Yine sevkiyat yahut herhangi bir durumda belli ölçüde hasar almış sıfır bir aracı alır mıyım ? Alırım. Ama üretici bunları baştan belirtecek, bu işin maddi riskinin hepsini bana yüklemeyecek, belli oranda değer kaybıyla o aracı bana satacak ki risk paylaşılmış olsun. Öbür türlüsü müşteriyi keriz yerine koymaya çalışmaktan başka bir şey değil.
 12. İnşaallah Başakşehir maçında böyle salakça oynamaz. Doğru düzgün oynar atar da şu sezon bir faydasını görmüş oluruz en azından. Ondan sonra da satılsın başka bir şey istemiyorum.
 13. Diagne'den büyük kazık var mı acaba bu kulübe atılmış.. İnadına penaltı kullanmak istiyor bir de.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.