Jump to content

Cenk Demirel

Member
 • Content Count

  356
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Cenk Demirel

 1. Bazen depolarda ki yakitlari hortumla falan cektikleri oluyor. Yetkili servis veya bir usta bu isten anlar diye dusunuyorum. Daha once hic denemedim acikcasi uzgunum.
 2. Suyun sızdırmaması için ne yapmalı bilemiyorum. 2015 makyajlı focus 3 aracım da bazen sızdırıyor. Kaputun üstü leke oluyordu. Sızdırmayı engellemeyezseniz leke olmasını engelleyebilirsiniz. En azından gözünüze batmaz. Musluk suyu kullanmayın. 1,5 litrelik şişe içme suyu + kaliteli konsantre kaputta leke ve diğer aksamlarda leke bırakmayan cam silme suyu ile bu işi halledebilirsiniz. Ben 1,5 litre içme suyu + 3 litre Shell Easy Clean Screenwash cam suyu kullanıyorum ve çok şükür artık sızdırma yapsa da leke sorunum kalmadı. Benzinliklerde satılan ucuz yollu cam suları leke yapar. Musluk suyu leke yapar. Ama içme suyu ve önerdiğim ürün leke yapmaz. Fiyatı diğer cam sillere göre biraz daha pahalıdır ama temizliği de kokusu da çok iyidir. Üstelik yazın uzun yolculuklarda cama yapışan, silecek çalıştırdığınızda komple cama yayılan ve çıkması zor olan sinek, böcek ölüsü lekelerini bile silecek kullanarak çıkarabilecek kadar kaliteli siler. Bu ürün kışlık olanı. Pembe renkli olanı da yazlıktır. Ama yazın da bu mavi renkli kışlık ürünü kullanabilirsiniz. İnanın içme suyu + bu ürünle leke sorununuz kalmaz.
 3. Ford ölmüş de üstüne toprak atılmasını bekliyor.. Ülkede ki ekonomik durum ve fahiş otomobil fiyatları ortada ama Ford Türkiye'nin başarısızlığı ve beceriksizliği de baki. Yüz bin kere söyledik Focus'u getiriyorsan hangi müşterileri de hedef almak zorunda olduklarını. Carwow'u açıyorsun malzeme kalitesi Golf'ten iyi diyor ama Türkiye'ye gelen pakette ne deri koltuk, ne arkada yumuşak trimler, ne kol dayama, ne havalandırma hiç bir şey yok. 1.5 ecoboost motoru da müşteri talep ederse diye sallayıp duruyorlar. Siz daha müşteri talebini bekleyin. Bu kafayla 1-2 sene sonra ilk 20'ye ancak girersiniz.
 4. Hadi 1.5 dizel motoru ürün gamına koymadın, külliyen kaldırdın da ecoboost motora yeni 8 ileri şanzımanı nasıl koymazsın aklım almıyor. Sanırsın 6 ileri tam otomatik mükemmel bir şanzıman da ısıtıp ısıtıp getiriyorlar önümüze. Segmentinin en iyisi olabilecek bir aracı bu kadar hiç edebilmek de büyük başarı bence.
 5. Anlık olarak bir sıkıntı mevcut ama Xiomi Türkiye market var. Oradan KVK garantili, xiomi mağazasından ürün alınabiliyor. Biraz daha uygun diye başka yerlerden riske girmeye gerek yok bence.
 6. Kesinlikle bu seçenekler arasından redmi note 7 tavsiye ederim. Xaomi özellikle bu telefonun kasa dayanıklılığı konusu üzerinde durdu. Hatta incelemelerde de bundan bahsedildi. Söz konusu çocuklar olunca, bu aletlerde hassas makineler olunca düşürmeye, çarpmaya bir nebze de olsa dayanıklı olması bence alınabilirliği açısından büyük etken. Zaten işlemcisi ve grafik birimi de orta seviye olduğundan her türlü iş görecek güzel bir telefon.
 7. Kesinlikle çift kavrama farkı var ama ara hızlanmalarda o ağırlık farkı kendini olumsuz anlamda belli edecektir. Açıkçası 1.5 dizel motor çok geri kalmış güç anlamında. Pek üzerinde durulmadığı belli. Şahsen dizel alacak olsam bile o motorla almazdım. Bakalım, bmw'nin önden tahrik denemeleri sürüş anlamında arkadan tahrikliler kadar başarılı değil. Sürüşün de geliştirildiği söyleniyor ama ne derece etki edecek göreceğiz. Koyu bmw'ciler ve tanıdığım bmw sahipleri bayağı isyanda. Olmadı yeni gelecek Alfa Giulietta'ya bakarlar. Onun arkadan tahrikli olacağı söylentisi dolaşıyor.
 8. Dediğin gibi zaten 2 litreden aşağısında 8 ileri olmayacağı için bizi ilgilendiren 18i ve 16d modelleri çift kavrama olacak zaten. O yüzden gerisinin çok da bir önemi yok
 9. Eğer 1.18d modeline xdrive haricinde, sadece önden çeker haliyle 8 ileri şanzıman koyulmuşsa o şanzıman Aisin'dir. Bu yeni Bmw 1 kasasında xdrive haricinde hiç bir çekiş sistemine Zf şanzıman kullanılamaz malum. O yüzden 1.18d önden tahrikli versiyon 8 ileriyse diğerleriyle birlikte Aisin'dir çok büyük ihtimal.
 10. ZF8 sadece arkadan tahrikli otomobillerde kullanılabiliyorsa 1.18d modelinde nasıl zf'in 8 ileri otomatik şanzımanı kullanılabiliyor ? Bildiğim kadarıyla 1.16d ve 1.18i modellerinde 7 ileri çift kavrama olacak. 1.20d xdrive ve 1.35i xdrive'da 8 ileri tam otomatik şanzıman olacak. 4 tekerlekten çekişte ZF8'in kullanılmasını anlıyorum da önden tahrikli 1.18d modelinde nasıl ZF kullanılıyor onu anlayamadım ? 8 ileri tam otomatik diye kastedilen ZF falan değil de Aisin marka mı ? Yoksa 1.18d versiyonunda da kastedilen xdrive seçeneği mi ? Bazı yorumlarda bu 8 ileri şanzımanın AWF8F35 kodlu Aisin 8 ileri olduğu söyleniyor.
 11. Fabrikasyon üretim sırasında ki bir kusurdan dolayı aracın herhangi bir yerine fazladan boya uygulaması yapılması mevzusunda da müşteriye bilgilendirme yapılması gerekli. Araç o halde satıldıktan sonra durum anlaşılınca tavanın hasar alıp almadığına müşteri nasıl ikna edilecek ? Edilse bile müşteriyi psikolojik olarak bu şekilde zorlamaya kimin hakkı var ? Aracın 2.el satışında ki olası değer kaybını kim telafi edecek ? Yani üretici bir mal üretiyor ve malıyla ilgili her şeyi söylemiyor. Bu malın üretim kalitesinden dolayı görmüş olduğu bir işlemin tüm maddi / manevi riski neden müşteriye yüklensin ? O sebeple araç hasar almış ve boyanmış olsa da, üretim standartlarının doğru tutturulması için fabrikasyon boyanmış olsa da müşteriye bunun belirtilmeden satılması her türlü üreticinin ayıbıdır. Bütün riski müşteriye yıkıp kaçmaktan başka bir şey değildir. He, ben doğru üretim standartlarının tutturulması açısından fabrikasyon olarak belli yeri boyanmış aracı sıfır diye alır mıyım ? Alırım. Yine sevkiyat yahut herhangi bir durumda belli ölçüde hasar almış sıfır bir aracı alır mıyım ? Alırım. Ama üretici bunları baştan belirtecek, bu işin maddi riskinin hepsini bana yüklemeyecek, belli oranda değer kaybıyla o aracı bana satacak ki risk paylaşılmış olsun. Öbür türlüsü müşteriyi keriz yerine koymaya çalışmaktan başka bir şey değil.
 12. İnşaallah Başakşehir maçında böyle salakça oynamaz. Doğru düzgün oynar atar da şu sezon bir faydasını görmüş oluruz en azından. Ondan sonra da satılsın başka bir şey istemiyorum.
 13. Diagne'den büyük kazık var mı acaba bu kulübe atılmış.. İnadına penaltı kullanmak istiyor bir de.
 14. Nesnellikten uzak bir test olduğu aşikar. Hatta Focus'un opsiyonlu donanımlara da sahip olduğu, diğer araçların muhtemelen onun kadar donanımlı olmadığı, bu donanımların da araca ek ağırlık getirdiği ve üstüne bir de kış lastikleriyle teste çıkarılmış olması testi oldukça sorunlu hale getirmiş olsa da Euro 6.2 normlarıyla ne ilişkisi olduğunu pek anlayamadım hocam ? Bir ihtimal güncel euro normlarının karşılanabilmesi açısından motor güç çıkışlarının da değiştirilmesi, belirlenmesi hususundan dem vuruyorsunuz diye düşündüm ama bahse konu olan testte zaten motor güçlerinden çok ağırlık ve şanzıman seçiminin etkisi daha büyük rol oynuyor. O yüzden Euro 6.2'den kastınız nedir tam anlayamadım ve merak ettim açıkçası.
 15. Şanzıman, motor gücü farkını bir kenara koyarsak en belirleyici unsur araç ağırlıkları olmuş. Testin en hafif aracı yanlışım yoksa leon, peşinden de astra geliyor. Astra hafifliğiyle birlikte motor gücünün de yüksek olması sayesinde farkı epey açmış. Bu teste 308 dahil olsaydı muhtemelen astra ile kafa kafaya kalır, belki geçerdi. 308 de segmentine göre emp2 platformu sağolsun ciddi hafif bir araç.
 16. Bu ülkede tosuna bile parasını kaptıranlar olduktan sonra bu otomobil dolandırıcısına inanıp paranın tamamını gönderen bile çıkar. Bizim millet her daim şark kurnazı olmayı sevmiştir. Kısa yoldan köşeyi dönme, ölü fiyattan bir mala sahip olma, emeksiz çok kazanma gibi şeylere her zaman zaafı olan bir milletiz. Haliyle bunu kullanan da çok olur görüldüğü üzere..
 17. O Diagne bugün de oynamazsa daha da kulüpten içeri sokmasınlar. Penaltı dışında bir gol atabildiğini görürüz inşaallah bu akşam.
 18. Mk4 Focus ST ( st - line değil ) ilk küçük inceleme
 19. Zaten şuan sıfır otomobil alıyor olsam ya mazda 3 sedan alırım ya da Focus st line görünümlü SW, gelme ihtmali olan yeni motorlara göre de St-line alırım. Şimdi belki bazıları sw ile st line bambaşka araçlar. Sen bence ne istediğini bilmiyorsun diyebilir ama sw focus ciddi anlamda sportif bir görünüme sahip olduğu gibi kullanımı da zevkli. O sebeple sw tercih ederim. Active kasaya gelince; güzel konsept, meraklıları için hayli ilginç bir kasa ki ben de sevdim ama yerden yükseltilmiş araç sevmediğimden onu tercih edemiyorum.
 20. Kesinlikle öyle.. Sadece yarı deri koltuklar bile aracın iç mekanını oldukça farklı hale getirmiş. Arka kol dayama, önde ki deri dizlik dayanağı falan da tuzu biberi olmuş. Maalesef Focus adına Türkiye'de en çok üzüldüğüm şeylerden biri bu. İyi bir araba çıkarıyorsun ama tam anlamıyla onu sergileyemeyince böyle yazık etmiş oluyorsun.
 21. Mk4'ün standart led ( thor çekici şeklinde olan ) ile opsiyon olarak sunulan akıllı led far sisteminin karşılaştırmalı gece sürüşü..
 22. Ford niye hala ilginc islere imza atiyor anlayabilmis degilim. Mk4 Focus cikti ama uyduruk bir kadranla geldi. Kuga cikti full dijital ekranla geldi. Makyajli Edge ise Mondeo ekraniyla devam. Gerci bu ekrani tam dijital ekrandan daha cok begeniyorum ama 3 yeni modelde 3 farkli kadran tercihi de bir hayli ilginc.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.