Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2018 Adac Kış Lastiği Test Sonuçları 205/55 R16 H

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

11 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Lassa Snoways3 veya 4 mü alsam ?

Tabiki PETLAS almalısın abi kıyas dahi kabul edilemez ?? Şakası bir yana kolay oto dan fiyatlara kısaca göz gezdirdim. Lastik ebadlarını 205/55/r16 baz alırsak Nokian Wr d3 380 tl, Lassa Snoways3 270 tl. Bir takım lastikte 440 tl gibi güzel bir fark var. Ayrıca kullanıcılar tarafından Lassa için birçok olumlu yorum yapılmış. Belki bir şans verebilirsin. Tabii yine en iyisini sen bilirsin benim pek tecrübem yoktur :

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cankut Bulut yazdı:

Hocam söylemeyeyim dedim ama dayanamadım kusura bakmayın. Renault markası genel olarak yedek  parça ucuzluğu, tamir maliyetleri, ilk alım maliyetleri ile bazı markalara nispeten daha uygun. Konuyu tam hatırlamıyorum ama bir ara muhabbet esnasında renault markasına ''köylü arabası'' yakıştırması yapmıştınız. Şimdi bende diyorumki; Allah hiçbir kulunu renault markasını küçümserken, kendi lüks segment arabasına Petlas marka lastik aldırmaya mecbur bırakacak ve bunu dünyanın en mantıklı hareketi gibi lanse ettirecek duruma düşürmesin. AMİN 

köylü arabası değilde genelde köyde yaşayanlar alıyor demiştim işte parça ucuz servis yaygın vs. diye hiçte öyle değil ama yani alan kesim araba konusunda körü körüne bağlı ,araştırmadan ,arabayı sadece işimi görsün diye bilinçsizce alanları belirttim...Ben memnun olduğum için petlas alıyorum ,fiyat performans olarakta çok iyi babamın arabada lassa snowvays vardı onuda kullanırım ara ara ,lassaya göre daha çok memnun kaldim

Conticiler ,nokkiancilar fiyatları görünce  lassa almaya başladılar...Benim belirtmek istediğim konu fiyat /performans olarak en iyi seçenek

Bir saat önce, Cankut Bulut yazdı:

Hocam söylemeyeyim dedim ama dayanamadım kusura bakmayın. Renault markası genel olarak yedek  parça ucuzluğu, tamir maliyetleri, ilk alım maliyetleri ile bazı markalara nispeten daha uygun. Konuyu tam hatırlamıyorum ama bir ara muhabbet esnasında renault markasına ''köylü arabası'' yakıştırması yapmıştınız. Şimdi bende diyorumki; Allah hiçbir kulunu renault markasını küçümserken, kendi lüks segment arabasına Petlas marka lastik aldırmaya mecbur bırakacak ve bunu dünyanın en mantıklı hareketi gibi lanse ettirecek duruma düşürmesin. AMİN 

--5 dakika sonra eklendi--
1 saat önce, Ozan Kar yazdı:

eskimiş demedim, aynı derecede eskimiş dedim, 40000 km 8 sene kullanılmış continin (ki daha eskisiyle bile yolda kalmadık) çıkamadığı yerden sıfır petlas çıkabilir buna itiraz etmem ama ikiside aynı durumdaysa mümkünatı yok BENCE.

pardon ben yanlış anlamışım "eskimiş" olayını...Ben zaten conti petlas derken arkadaşın söylediği karşılaştırmayı belirttim...Yoksa petlas contiden iyi çıkar diye bi iddiam yok arada 2 kat fiyat farkı var ona göre değerlendirsin arkadaşlar 

--11 dakika sonra eklendi--
56 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Haklısın tabiki. Defalarca yazdık, lastik memnuniyeti kişilere/kullanıma göre de farklılık gösteren bir durum. Memnun olanda var olmayanda...

--4 dakika sonra eklendi--

Örneğin benim kışlıklar (Nokian) 2012 sonu üretimi, diş derinliği var ancak sertleşmeden çekiniyorum. Değişirsem mi yoksa bir kış daha kullansam mı düşüncesindeyim? Lassa Snoways3 veya 4 mü alsam ? Petlastan 10 tl daha pahalı ?

10 TL değil 30 tl fark var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Cankut Bulut yazdı:

kolay oto dan fiyatlara kısaca göz gezdirdim.

bu arada ben artık lastik fiyatlarına da sahibinden.comdan bakıyorum. kolayoto vsden daha ucuz oluyor genelde, birde bulunulan şehirdeki en ucuz yeride bularak montajıda halletmek mümkün.

en son dedem denizliden bridgestone aldı, ben internetten 300e bulmuştum. dedeme 400 mü ne demiş onu tam hatırlamıyorum ama dedem 300 diyince o fiyata mümkün değil filan diyip beni aradı yalandır o bende ordan alayım filan diye, bi kaç tane link attım. 325e vermiş sonrasında ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

10 TL değil 30 tl fark var

10 TL Çağlar 10 TL.

Lassa ve diğerlerini yıllarca kullandım. Erzurum ve civarı iklimde Lassa nın harikalar yarattığını gördüm. 

Özetle pahalı lastik iyidir ucuz lastik kötüdür diyemeyiz, burada arkadaşların da böyle bir söylemi yok zaten. Ama bir gerçek var, sen hangi konuya yazsan olay Petlas ve güzelliklerine değinmekten başka bir şey yapmıyorsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Petlas'a bir mail çakalım da ADAC'a teste lastik göndersin bitsin bu çile. Hatta petlasclubtr sponsor olsun bu işe. İddaa edildiği kadar iyiyse tüm test masraflarını üstlense bile amansız bir kar eder. Conti'den UG'den iyi çıksın ben de petlas alırım direkt para çokomeldeki gerçek yerini doğrulayacağı için.

Arkadaşım çıkmış, kaynım varmış, emmioğlu dağları delmiş ile pek bir yere varılacağını zannetmiyorum zaman zaman Cem abinin tespitlerini bile teknik veri ve testlerle doğrulama gereği duyan biri olarak :kıhkıh:

Bakınız: densizlik/kürek aşkı :aman:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Petlas'a bir mail çakalım da ADAC'a teste lastik göndersin bitsin bu çile. Hatta petlasclubtr sponsor olsun bu işe. İddaa edildiği kadar iyiyse tüm test masraflarını üstlense bile amansız bir kar eder. Conti'den UG'den iyi çıksın ben de petlas alırım direkt para çokomeldeki gerçek yerini doğrulayacağı için.

Arkadaşım çıkmış, kaynım varmış, emmioğlu dağları delmiş ile pek bir yere varılacağını zannetmiyorum zaman zaman Cem abinin tespitlerini bile teknik veri ve testlerle doğrulama gereği duyan biri olarak :kıhkıh:

Bakınız: densizlik/kürek aşkı :aman:

ADAC tarafından test yapılsa bence de çok iyi olur. Fakat 2016'da AutoBild'in yapmış olduğu testte 50 lastik arasından 39.sırada yer almış w651. Açıkçası parasına göre bir lastik olduğunu söylemekle beraber 7-8 derecenin üzerinde ( sıcak havada ki başarısı kaliteli kış lastiğini belli eder bence ) doğru düzgün iş yapmayan bir lastik olduğunu söylersek çok da yanlış olmaz.

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-Winter-Tyre-Market-Overview.htm

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Onur Sezgin yazdı:

@H. Cenk abi bunların lastikleri nedir acaba? İyi çıkıyorlar.. 

Özel yapım kış lastikleri  var, bu videodakiler onlardan mı kullanıyor bilmiyorum  ama genelde herkes Continental Grand Prix 4-Season kullanıyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Özel yapım kış lastikleri  var, bu videodakiler onlardan mı kullanıyor bilmiyorum  ama genelde herkes Continental Grand Prix 4-Season kullanıyor..

Abi dediğin lastik araba lastiğinden pahalı ? yok mu bunun petlası? ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Petlas kullansalar bütçeye katkısı olurdu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, Cenk Demirel yazdı:

ADAC tarafından test yapılsa bence de çok iyi olur. Fakat 2016'da AutoBild'in yapmış olduğu testte 50 lastik arasından 39.sırada yer almış w651. Açıkçası parasına göre bir lastik olduğunu söylemekle beraber 7-8 derecenin üzerinde ( sıcak havada ki başarısı kaliteli kış lastiğini belli eder bence ) doğru düzgün iş yapmayan bir lastik olduğunu söylersek çok da yanlış olmaz.

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-Winter-Tyre-Market-Overview.htm

Böyle somut veri varmış da haberimiz mi yokmuş be ya. Teşekkürler link için ? 

AutoBild 2016, pek eski de sayılmaz. Petlas'ın sitesinde de hala W651 satıldığı düşünülürse konuşacak bir şey kalmadı bence burada ? 

Tabi pisikletlere niye petlas üretmiyor dışında :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Onur Sezgin yazdı:

Abi dediğin lastik araba lastiğinden pahalı ? yok mu bunun petlası? ? 

Yol bisikletine kar/kış lastiği bulmak zor. Bulamazsın yani. Ama disk frenli bisikletlerde en dandik yaz lastiğine çok sayıda kablo bağı bağlayıp her türlü kar ve buzda kullandığını söyleyen var. V frene olmaz tabii. Yol bisikletine kar lastiği zaten oksimoron. Ama fat bike lar bu işe uygun bir tane almayı düşünebilirsin ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Böyle somut veri varmış da haberimiz mi yokmuş be ya. Teşekkürler link için ? 

AutoBild 2016, pek eski de sayılmaz. Petlas'ın sitesinde de hala W651 satıldığı düşünülürse konuşacak bir şey kalmadı bence burada ? 

Tabi pisikletlere niye petlas üretmiyor dışında :kıhkıh:

Rica ederim hocam. Aynen testi vardı.. Hatta ben w651'i 2012 senesinde alıp 2017 kışına kadar kullanmıştım. 2016'da testi yayınladıklarında lastiği uzun süre, taş haline gelene kadar kullanmış biri olarak test sonucuna hiç şaşırmadım ? 10-12 derece sıcaklıklarda ıslak zeminde sakin kullanımlarda bile kaç defa kaydım sayısını unuttum. Arkadaşım da sözümü dinlemeyip w651 almıştı. 2.sene itibariyle görürsün ıslak zeminde başına neler geliyor dediğimde inanmamıştı. Sonra o da çok pişman oldu. W651 modeli kışın çetin ve sert geçtiği, hava sıcaklığının çoğunlukla 7 derecenin altında olduğu bölgelerde iş yapıyor. Sıcaklık yükselince de sapıtmaya başlıyor. Ts 860'a geçince kaliteli kış lastiği nedir onu deneyimlemiş oldum ? Velhasıl parasına göre soğuk bölgelerde kullanılacak bir lastik. Ama goodyear, conti, michelin, nokian falan bunlarla kıyaslanacak bir lastik değil ?

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.