Jump to content

Mertcan Çelik

Moderatör
 • Content Count

  9,521
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Mertcan Çelik last won the day on June 7

Mertcan Çelik had the most liked content!

Community Reputation

7,942 Mükemmel

1 Follower

About Mertcan Çelik

 • Age 29
 • Rank
  RS

Profile Details

 • Age 29
 • Location:
  İstanbul
 • Car:
  '12 1.6 TDCI Titanium Plus
 • Job:
  Bilg. Müh.
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

4,053 profile views
 1. box'tan bahsediyor olmasın? Takılıp çıkartılabildiği için öyle demiş olabilir de o da yazılımla benzer işler yapıyor.
 2. Şuradan indirip değiştirebilirsiniz: Buraya da ekledim buradan indirdiğim excel'i devir-hiz.xlsx
 3. Kopyasını oluşturup kendim aracınızın şanzıman oranlarını girerek hesaplayabilirsiniz.
 4. Bunu çözmenin en somut yolu vites oranları ve devir iledir. Cem abi MK 3 için bir excel yapmıştı ben de ibre/gps/devir kontrolü yaptığımda beklendiği üzere doğru olduğunu denemiştim. GPS de yanılabilir, ibre de yanılabilir de devir şanzıman oranı arabanın orjinalde, kaçırma ve benzeri ekstra durumlar yok ise yanılmaz, ama testi daha zahmetli tabi.
 5. Çift olarak değiştirmek daha mantıklı, hem simetrik olması, hem de biri parladığında bu diğerinin de ömrünün az kaldığının göstergesi olduğu için. Bir de tek tek düzgünleri satılmıyor diye biliyorum. Uzun ve kısayı beraber değiştirme gibi bir zorunluluk yok, ne zaman biri patlarsa o zaman değiştirilebilir.
 6. Şekil olarak gayet başarılı, motor seçenekleri de iyiymiş de, bakalım fiyat ne olacak.
 7. @Ozan Kar ile memnun bunu belki uzun sürer diyorduk da yine yanıldık tabiki de Ozan da askerde ya la
 8. Fırsatı kaçırmadan bir tavan vantilatörü alayım kendime
 9. Çok çok ilginç, bir de %50 indirimli hali. İnsanlar Gmail yerine niye bunu seçsin hiç anlamadım.
 10. Üni'ye kapak at sonrası rahat yalanını duyduğum günleri özledim mi acep
 11. Araştırırken şu siteye denk geldim: https://bulbfacts.com/ Halojenler için şöyle bir liste yapılmış: https://bulbfacts.com/halogen-bulbs/chart/ Listedeki başlıkları Türkçe'leştirmeya çalıştım, eksik yanlış varsa lütfen belirtin. Resmin eni 297 pikselden büyük olamadığı için tam görünmüyor olabilir, linkten detaya ulaşabilirsiniz. Sıralama fonksiyonu koymamışlar malesef. Satırbaşlarındaki linke tıklarsanız detaylı inceleme ve varsa youtube videosu açılıyor, orada da şöyle çizelgeler var: Maliyet olarak Türkiye'deki ile kaşılaştırmadım açıkçası. Osram Nightbreaker deneyesim var da @Gürkan Çakıroğlu o değil de konusunda ömrü kısa demiş, GE ya da pilipis bakıncam aklıma yatarlarsa.
 12. 2 gömleğim olacağı günler görürüm inş. mi diyim
 13. Geçmiş olsun. Suçlu varsa değer kaybı da vardır. Tek başınaysanız suç 100% sizde olduğundan kendinize dava açamazsınız tabi, gerçi belki de açabilirsiniz emin değilim. Yani ben o kazaya ramak kala şuna vurıyım da kaskoya çökiyimi düşünebileceğimi zannetmiyorum açıkçası ki oldu da vurdum, o arabanın içinde çoluk çocuk ya da emniyet kemersizler vardı, değecek mi? Bu bizim arkadaşın başına geldi konya yolunca, vurmamak için spin attı kendi arabasında bir sürü hasar oldu, vurmadığı arabanın içinden 3 küçük çocuk inmişti.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.